Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (2555. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
43 Misafir - 43 Masaüstü
5 sn
235.537
Cevap
1.165
Favori
11.787.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
48. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 25532554255525562557
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Gecmiste "Teget" gecmesinin tek nedeni Merkez Bankalarinin koordineli sekilde para basmasiydi, artik bu yok, dolayisiyla teget de yok, fakirlesme var, hem de oyle boyle degil, akil sinirlarini zorlayacak bir fakirlesme.

Inanmayan son 1 yildaki gida fiyat artislarina baksin...

Venezuela, arjantin harici gorulmus sey degil.
  • Mihrali Bey M kullanıcısına yanıt
    Eksi faiz kısaca tasarrufların yüksek ve hane halkının harcamalarının az olduğu ülkelerde kullanılyor.İnsanları para harcatmaya yönelik bir politika .Bankacılık sistemine sokulmalarının nedeni çoğunlukla yasal zorunluluk.Ekonomiyi canlı tutmak için enflasyon ve rekabet yaratma amaçları da var ama temel olarak işleyişi böyle.
  • tüketimi azaltmak için tc vatandaşı olmayan kim varsa paketlenicek amerika ingiltere gibi turist vizesi harici tüm pasaportlar tc vatandaşlık alan yabancılar gözden geçirilecek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arjantinde enflasyon senelerce dusuk gosterildi, ne oldu ? faiz %60`a geldi, hala piyasa ikna olmadi

Peki bizdeki enflasyon rakamlari gercegi yansitiyor mu ?

Million dollar question.

Dolar endeksi de 95`lere gelmis, hayirlisi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mitokondrioglukadayi -- 14 Eylül 2018; 20:51:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mitokondrioglukadayi

Arjantinde enflasyon senelerce dusuk gosterildi, ne oldu ? faiz %60`a geldi, hala piyasa ikna olmadi

Peki bizdeki enflasyon rakamlari gercegi yansitiyor mu ?

Million dollar question.

Dolar endeksi de 95`lere gelmis, hayirlisi...
    Dolar endeksinin 100 ü geçmesini bekliyorum.
  • musty578 kullanıcısına yanıt
    Sabah radyo da duyduğum idlib ten potansiyel gelecek mülteciler ile ilgili yapılan yardım çağrısı ile bu düşüncenizin hayal olduğunu söylemek zor değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: musty578

tüketimi azaltmak için tc vatandaşı olmayan kim varsa paketlenicek amerika ingiltere gibi turist vizesi harici tüm pasaportlar tc vatandaşlık alan yabancılar gözden geçirilecek
    Rusya ile anlaşma yapıldı ruble ile gelecekler
  • 625 baz faiz artışına rağmen 6.20 görüldü bu hafta. MB her zamanki gibi milletin gazını almak için faiz artırdı ve içi boş hareket olduğunu bilerek doları durdurmayacağını bilerek yaptı bunu. Fed faiz artışı kararı verirse ki büyük ihtimal verecek tekrardan 6.70 leri görmemiz olası. Şu an elimizde tek koz var o da rahibin salınması. Ytd.

• quote:

Orijinalden alıntı: defaulticus

625 baz faiz artışına rağmen 6.20 görüldü bu hafta. MB her zamanki gibi milletin gazını almak için faiz artırdı ve içi boş hareket olduğunu bilerek doları durdurmayacağını bilerek yaptı bunu. Fed faiz artışı kararı verirse ki büyük ihtimal verecek tekrardan 6.70 leri görmemiz olası. Şu an elimizde tek koz var o da rahibin salınması. Ytd.
    Rahib olayı koz falan olmaktan çıktı artık.Verilsede verilmesede birşey değişmeyecek.
  • katardan bi otel ucak daha hediye ederlerse satar yeriz parayı binerlerse zarar

• Rahip olayı hikaye verselerde en fazla faiz artırımı kadar etki eder. Faiz artırımının bi kaç tane sebebi var ama bence biri merkez bankasının bağımsızlığını ilan ettiler diğeride rte bakın ben size faiz artırmak işe yaramıyor diyorum belli bi kesim özellikle ekonomi uzmanları beni eleştiriyordu gördüğünüz gibi faiz çare değil mesajı vermek istedi ve bence bir diğeride akbank vb kurumların dolar alması için geçici bi fırsat verdi. Belkide yüklü alımlar düşüşe izin vermemiş olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: taha yasin arıcı

yaw kardeş boş konusma giren herkese giriyor mutlu olunacak durum yok. doların düşmesi herkes yaracagı gibi yükselmesi herkese koyar haa diyosan ben zenginim faizimi yer işime bakarım sorun yok babbaaaaaa.

Alıntıları Göster
    Benim de izmir bornova Merkez'de 5 tane dairem var Ayrıca da kendi müstakil evimde var 4 katlı birikmiş dolarlarım ve eurolarım da var

istiyorsa dolar 20 lira olsun bir makarna paketi inşallah 10 TL olur aç kaldıklarında akılları başına gelir bu AKP lilerin zaten yüzde sekseni asgari ücret ile çalışan Tayfa makarna bulamadıklarında İsyan etmeye başlayacaklar

Benim de durumum yerinde çok şükür Sen beni gariban mı sandın

Ben de faiz mi yiyorum zaten yakında işi bile bırakabilirim günde 2000-3000 TL kazanıyorum Dolar al sat da

• Faiz arttırmadan önce 6.33 lerdeydi.

faizden sonra 6.02'e düştü sonra 6.17 de kaldı cidden çok kötü.

Bence artık sağ,sol kesim ayrımı yapacaklarına tüm partiler toplanıp ülkemizin halini oturup konuşmaları nasıl düzeltiriz bunu değerlendirmeleri hep beraber birlikte çözüm bulmaları lazım üretimi arttırmaları, eskiden olduğu gibi üreticiye destek olmalı, eğitimi nasıl daha iyi konuşulmalı, marka yaratmak fikirler sunmalı. ABD ile ilişkilerimizi düzeltmek gibi konuşmalar olsa bütün dertler sona ericek gibi hissediyorum.

olan bizlere oluyor, zengine ne olucak? zengin gider başka ülkeye. Bizim gibi orta halde ve dar gelirli insanlara vuruyor bu kriz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2C5CD639E -- 15 Eylül 2018; 0:54:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2C5CD639E

Faiz arttırmadan önce 6.33 lerdeydi.

faizden sonra 6.02'e düştü sonra 6.17 de kaldı cidden çok kötü.

Bence artık sağ,sol kesim ayrımı yapacaklarına tüm partiler toplanıp ülkemizin halini oturup konuşmaları nasıl düzeltiriz bunu değerlendirmeleri hep beraber birlikte çözüm bulmaları lazım üretimi arttırmaları, eskiden olduğu gibi üreticiye destek olmalı, eğitimi nasıl daha iyi konuşulmalı, marka yaratmak fikirler sunmalı. ABD ile ilişkilerimizi düzeltmek gibi konuşmalar olsa bütün dertler sona ericek gibi hissediyorum.

olan bizlere oluyor, zengine ne olucak? zengin gider başka ülkeye. Bizim gibi orta halde ve dar gelirli insanlara vuruyor bu kriz..
    inşallah karma eğitimi sonlandırsak 2023'e bu gençler bizi şahlandırır inşallah

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-C4CF452C5

Bu mesaj silindi.
    Rahip mesele değil.Asıl sebepler başka.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bay Muhalefet

Benim de izmir bornova Merkez'de 5 tane dairem var Ayrıca da kendi müstakil evimde var 4 katlı birikmiş dolarlarım ve eurolarım da var

istiyorsa dolar 20 lira olsun bir makarna paketi inşallah 10 TL olur aç kaldıklarında akılları başına gelir bu AKP lilerin zaten yüzde sekseni asgari ücret ile çalışan Tayfa makarna bulamadıklarında İsyan etmeye başlayacaklar

Ben de faiz mi yiyorum zaten yakında işi bile bırakabilirim günde 2000-3000 TL kazanıyorum Dolar al sat da

Alıntıları Göster
    helalse Allah daha cok versin hayırlısıyla sorun yok. bizimde 1 fabrika 12 daire var istanbulda lakin bu durum kimsenin hosuma gitmez. bize birşey olmuor diye diğer insanları umursamıcak halimiz yok herkesten cok biz üzülüyoruz. dogru adımların atılması tüm ülke bizler adına faydalı olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bay Muhalefet

Alıntıları Göster
    kısaca ( faizle ) haramla besleniyorum diyorsun yani.. şimdi şöyle bi gelenek vardır dh de mesaj saysına avatarına ve yazılarına bakılınca o sayı düşükse pek inanılmaz söylediğine bay muhalefet

atma o yüzden

• quote:

Orijinalden alıntı: taha yasin arıcı

helalse Allah daha cok versin hayırlısıyla sorun yok. bizimde 1 fabrika 12 daire var istanbulda lakin bu durum kimsenin hosuma gitmez. bize birşey olmuor diye diğer insanları umursamıcak halimiz yok herkesten cok biz üzülüyoruz. dogru adımların atılması tüm ülke bizler adına faydalı olacaktır.

Alıntıları Göster
    Ben üzülmüyorum yattı balık yan gider en büyük hedefim bu ülkeden defolup gitmek Ben Türk'üm ve bir Türk olarak artık kendimi buraya ait hissetmiyorum Burası artık Arap Devleti oldu

• quote:

Orijinalden alıntı: musty578

kısaca ( faizle ) haramla besleniyorum diyorsun yani.. şimdi şöyle bi gelenek vardır dh de mesaj saysına avatarına ve yazılarına bakılınca o sayı düşükse pek inanılmaz söylediğine bay muhalefet

atma o yüzden

Alıntıları Göster
    Gel İzmir'e güzelim sana tek tek dairelerii gezdireyim ama bir 100lük votka ve onun yanında 4 tane bira içmem gerekli ben karşılayacağım

Neden dalga geçeyim Sence durumum öyle olmasa ben şu an bunları yazabilir miydim

• Bay Muhalefet kullanıcısına yanıt
    Hocam iyi hos diyorsun benimde durumum fena degil bahsettigin kesimden bende nefret ediyorum ama dedigin duruma gelirsek bizde makarnaya muhtac duruma duseriz maalesef.

Siyasilerin elini tasin altina koyup Adam gibi planlama yapilip ulkenin bu durumdan kurtarilmasi gerekiyor . A partisi B partisi umrumda degil madem iktidardasin isini yap refahi yukselt. Siz sefasini surun halk surunsun diye basa gelmiyorsunuz.ha “... killari” bunun icin seciyor olabilir onlara soyleyecek kelime bulamiyorum nefesimizi tukettigimize yazik...hepsinin allah belasini versin. Su jeopolitik konumda baska bilincli insani olan yonetimine din karismayan bir avrupa ulkesi olsa ne durumda olurdu acaba ekonomik ve siyasi olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CONQUER. -- 15 Eylül 2018; 9:16:37 >
  • 
Sayfa: önceki 25532554255525562557
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.