Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (1240. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
26 Misafir - 26 Masaüstü
5 sn
235.536
Cevap
1.165
Favori
11.787.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
46. Sırada  bugün en iyi #7
Sayfa: önceki 12381239124012411242
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Thomassee

quote:

Orijinalden alıntı: İl teber

Mart da daha da artacak baz etkisinde dolayı.

Inceldigi yerden kopsun.

FED faiz arttirinca iyice ucusa gecicez.

Kendi ekonomi politikasını ortaya koyamayan ve tamamen dışa bağımlı bir ülkede zaten inceldiği yerden kopacaktır. Fed üff dese şöyle Fed püff dese böyle diye diken üstünde bir ekonomi olamaz. Üretim sıfır olduğundan vergiye abanacaklar yine kur farkını kompanse etmek için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 3 Mart 2017; 14:30:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Din kardeşlerimiz daha para yollamıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Volpenotte

ekonomimizi gırtlaklamak için canhıraş terler döken batıya rağmen aldığı dolarları ülke ekonomisinin zora gireceğini düşünmeden saklayanlar var. adamlar öz, hakiki türk lirası varken dolar kullanıp kendine milliyetçiyim diyor

avrupa, imf, batı, ab, nato tüm güçleriyle 4 nala sürermiş gibi üstümüze geliyor ama bilmiyorlar ki at sürmeyi bile türklerden öğrendiler. almanya daha dün konuşmayı iptal ederek bize olan düşmanlığını gösterdi, tüm dünyayı karşısına alıp bmye meydan okuma cüretini kazanan bu ülkeyi doların 4 tlye yükselmesiyle hizaya getirmeye çalışanlar avucunu yalasın ama önce o ellerini türklerden öğrendikleri gibi tuvaletten sonra yıkayarak tabi

Almanya gercekten muthis dusmanmis.

Hic olmazsa ne olduklari belli oldu.

Ben hic bu kadar beklemiyordum.

Adamlar basit bi toplantiya bile izin vermemis.

Yazik.

• quote:

ekonomimizi gırtlaklamak için canhıraş terler döken batıya rağmen aldığı dolarları ülke ekonomisinin zora gireceğini düşünmeden saklayanlar var. adamlar öz, hakiki türk lirası varken dolar kullanıp kendine milliyetçiyim diyor

avrupa, imf, batı, ab, nato tüm güçleriyle 4 nala sürermiş gibi üstümüze geliyor ama bilmiyorlar ki at sürmeyi bile türklerden öğrendiler. almanya daha dün konuşmayı iptal ederek bize olan düşmanlığını gösterdi, tüm dünyayı karşısına alıp bmye meydan okuma cüretini kazanan bu ülkeyi doların 4 tlye yükselmesiyle hizaya getirmeye çalışanlar avucunu yalasın ama önce o ellerini türklerden öğrendikleri gibi tuvaletten sonra yıkayarak tabi

kötü yönetildiğimiz aşikar ama dediklerinde de haklılık payı var

• quote:

Orijinalden alıntı: Marik Ishtar

Gencler gülüp egleniyorsunuz ama vaziyet hic ic acici degil siz yok dolar uc kurusu duser alirim satarim kafasindansiniz ülke battiktan sonra harcayamazsin parayi olay ciddi

Param pul olmasında gerisine yapacak birşey yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: intikam91

Doların yükselmesi ülkenin bekası için iyi neden insanlar bunu kötü birşeymiş gibi görüyorlar anlamıyorum. Evet kısa vadede belki kötü yönde etkileyecektir bizi ancak uzun vadede yerli üretimi teşvik edecek, turizmi arttıracak ve ekonomiyi kalkındıracaktır. Yapay olarak düşük tutulan döviz yüzünden yerli üretici üretmek istememekte onun yerine aracı yurt dışından ithal etmekte daha ucuza gelmekte. Aynı şekilde ucuz döviz turist sayısını da azaltmakta. Döviz ucuz olduğu için araç fiyatları yıllarca ucuz kaldı ve talep çok arttı, devlet bunu vergi koyarak engellemeye çalışsa da bu hem üreticiyi hem tüketiciyi olumsuz etkiledi. Şimdi diyeceksiniz ki bizim yerli üretimin çoğu yabancı hammaddeye dayanıyor. Evet zaten döviz ucuz olduğu için durum bu, eğer yurt içinde üretmek daha karlı olsa firmalar yurt içini tercih eder ve üretimde yerlilik oranı artar.

döviz ucuzmu nasıl koylu uretmiyor koylunun malını uzuza kapatmaya calsısrsan uretmez tabi koyun bak dşyosun saman ital samana tesvişk yok neyin kafasısın sen

• quote:

Piyasa düşman bilmez siyaset bilmez politika bilmez. Dış mihrak bilmez. Piyasa tek şeyi bilir karlılığı.

O yüzden burada herkes bize düşman ayağı çemkmeyin. Çünkü sıktı artık. Herkes biliyor ekonomi niye ters yönde kendinizi kandırmaktan kendinizi geçtim mileti kandırmaktan vazgeçin.

• Ankara’da toplantı ve gösteri yasağı
    Ankara Valiliği güvenlik gerekçesiyle kentte her türlü toplantı, etkinlik ve gösteriyi yasakladı. Yapılan açıklamaya göre 17 Ekim’de başlayan yasak 30 Kasım’a kadar sürecek. almanyayaı elestiriyo davrlar
  • Zincir halka. Faiz = Dolar = Emlak

Birinden biri tirmandi mi balon patlar. Zor tutuyorlar.

Hiçbir şeye sevinmiyorum ekonomi kötü. AKP karşıtıyım ama üzüntü verici.

Ancak..

Emlak balonu patlarsa gerçekten sevineceğim.

Yeter her yer beton oldu. Yeter yap-işlet-devret kazıklarına.

Beton yüzünden katma değer namına hiçbir şey yapılmadı.

Hep yandaşa kazandırıldı.

Emlak yüzünden patlayacaksak patlayalım.

• Equris kullanıcısına yanıt
    Dediklerine katılıyorum, ancak emlak balonu konusunda farklı düşünüyorum. Bu balon patlamamalı ancak kontrollü şekilde sönmeli. 40 yıla yaklaşan kira çarpanları oluştu. Nedeni de arsa fiyatları. İnşaatın sürdürülebilir bir tarafı kalmadı, inşaat çökmesin dedikçe milletin 3-5 kuruş tasarrufu arsa spekülatörlerine gidiyor. Bunun ülkeye hiçbir faydası yok.

Biz balon diyoruz ancak evlenme boşanma istatistiklerini, mevcut konut stoku ile ihtiyacı karşılaştırıp hala konuta ihtiyacımız var diyerek inşaata coşkuyu veriyorlar. Evet ihtiyacımız var ancak biraz frene basmak şart, bu kadar konutu alacak paramız yok çünkü. Olmayan parayla (20 yıllık krediler gibi) konut aldıkça arsa fiyatları daha da şişiyor ve bir yerde kısır döngüye girip kesin patlayacak. 38 yıl kira çarpanı mı olur? Frene basılıp balon söndürülmeli, patlarsa hepimiz altında kalırız.
  • bi bedelli askerlik cikarsa da binali su dolarlari yurolari bozdursam. hem ekonomiye hem devlete hem millete katkim olsa
  • enflasyonu yıne yanlıs hesaplamışlar
  • Parasal sisteme karşıyım dedi, otomobil ile bankaya girdi

http://www.hurriyet.com.tr/parasal-sisteme-karsiyim-dedi-otomobille-bankaya-girdi-40383043

Ya bitcoinci ya da AKP'li :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• tekkral34 kullanıcısına yanıt
    Ya birde televizyonlarda 1+1 daire'ye 500bin-1milyon isteyen adamlar, ekranın bir köşesine birde "Birlik Zamanı" yazmıyorlar mı sinir oluyorum.
  • dolar düşerken yazanlar şimdi sus pus olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: FasTBoY

Ya birde televizyonlarda 1+1 daire'ye 500bin-1milyon isteyen adamlar, ekranın bir köşesine birde "Birlik Zamanı" yazmıyorlar mı sinir oluyorum.

Konut alarak neyin birliği merak ediyorum hakketen sanki adam fabrika kurup üretim yapıp istihdam sağlayacak kendine sermayedar arıyo ulan betonu satıp daha da zengin olacan diye birlik olup senden ev alalım bu memleketin en büyük sorunu günü kurtarmaktır her konuda böyledir özelden devlete kadar uzun vadeli plan proje yok böyle olunca ülke sürekli fakirlikle ekonomik darboğazla uğraşıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Richard Parker

Hatırladınız mı...
    size selam getirmiş

Sadece selam getirmedi, kendisi de geldi.

Çarşıya pazara çık bakalım meyve sebze fiyatları ne durumda. Elma 4 TL, muz 7.99, domates bir ara 10 liraya vurdu.
    Ama sana koymaz tabi, malum kesimdensen kamudan maaşını tıkır tıkır alıyorsundur.

• Şu enflasyon rakamlarına inanan var mı? Marketlerde artan fiyatları görünce ah vah çeken, pahalılıktan inim inim inleyen emekliler tükürükte boğar bu istatistikçileri.

• Fil semeriyle hesaba katıldığında doğru olan enflasyondur

• quote:

Orijinalden alıntı: FasTBoY

ekonomide para dönen tek sektör; inşaat. o da artık çok durgun, akp'li müteahhit'ler durumdan çok rahatsız. sürekli ağızlarında bir faizler yüksek lafı dolanmış. fakat faizler inerse, dolar 5'i bulacak. keşke indirseler de ekonominin 5-10 günde nasıl 2001'den beter olduğunu izlesek. ilahiyat okuyan adamlar faiz yorumu yapıyor.

• 
Sayfa: önceki 12381239124012411242
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.