Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (430. sayfa)

7 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 31 Misafir (1 Mobil) - 35 Masaüstü3 Mobil
5 sn
235.511
Cevap
1.165
Favori
11.786.536
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
17. Sırada  bugün en iyi #2
Sayfa: önceki 428429430431432
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: AkatooS86

Ben yurtdisinda yasiyorum esnafim burda.
    Bu is tayyiple olmiyacak. Adamlar burda o adam gitmeden bidaha türkiyeye gitmeyiz diyorlar. Inatir bu gavurlar. Yunanlilar bu sene rekor kirar turizmde.
    Gercekten baska birine sans verilmeli artik. Düse kalka øgrenecektir bu ülke ayaga kalkmasini gene. Ama saglam bi aday bulmak lazim önce.

Elin gavuru senin ulken yanmis umrundami tabikide tayyip istemez o olmazsa gavurlar kimi somurup gecinicek?kimin bankasini bosaltacak?Daha saymaya kalksam buraya sigmaz

Tabiya o gitsin kiliconun bunun oglu gelsin zengibler daha zengin fakirler hastameden hastasini bile alamazsin tabiya ismet kimki

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Jurnal ‏@jurnall_ 4 Ara

1- ekonomide bir haftalık kayıp 7 milyar dolar
    8 yanıt 140 retweet 102 beğenme

Jurnal ‏@jurnall_ 4 Ara

2- borsa istanbul tüm nakti varlıklarını tl ye çevirdi, bu demek oluyor ki; vatandaştan sonra borsa'yı da silkeleyip dolar toplayacaklar
    11 yanıt 150 retweet 100 beğenme

Jurnal ‏@jurnall_ 4 Ara

3- yarın istanbul borsası çok aşağılara düşecek, muhtemelen önümüzdeki haftadan sonra çok daha kırılgan bir süreç başlayacak
    6 yanıt 138 retweet 93 beğenme

Jurnal ‏@jurnall_ 4 Ara

4- şu ana kadar borsadaki görünüm sanal, firmalar kendi hisselerini satın alarak düşüşü engellemeye çalışıyorlar
    3 yanıt 118 retweet 73 beğenme

Jurnal ‏@jurnall_ 4 Ara

5- borsa şuan güvenli bir araç değil KHK ile firmalara kendi hisselerini satın alma konusunda konulan sınır kaldırıldı
    2 yanıt 113 retweet 76 beğenme

Jurnal ‏@jurnall_ 4 Ara

6- merkez bankası'nın dolara müdahale edecek gücü yok, net rezerv 30 milyar $ bürüt 99 milyar $
    5 yanıt 152 retweet 93 beğenme

Jurnal ‏@jurnall_ 4 Ara

7- dışardan borç bulunamıyor hazine garantisi de işe yaramıyor çünkü hazine de bir şey kalmadı

Jurnal ‏@jurnall_ 4 Ara

8- Merkez Bankası'nın uluslararası piyasada bir karşılığı kalmadı yurtdışında 1 $ 4.2 den işlem görüyor

Jurnal ‏@jurnall_ 4 Ara

9- ekonomi rayından çıktı, iflas etmiş tüccar refleksiyle vatandaşı, borsayı ve en son bankaları çarpma peşindeler

Jurnal ‏@jurnall_ 4 Ara

10- son çare sabit kura geçip KHK ile bankadaki dolarları 3.1 den tl yapmayı planlıyorlar, buda serbest piyasada dolarn 5 tl olması demektir

Jurnal ‏@jurnall_ 4 Ara

11- özetle; batarken tüm özel ve resmi kurumlarıda kendileriyle birlikte batırıp kaçacaklar

Jurnal ‏@jurnall_ 4 Ara

12- tavsiyem; dolar alın, nakitle kalın, bankada para bırakmayın
    43 yanıt 159 retweet 143 beğenme

• Liseliler bilmez

• quote:

Orijinalden alıntı: uniquebison

quote:

Orijinalden alıntı: Volpenotte

ne demiştik evvelinde: akpartinin 14 yıllık istikrardan doğan benzersiz kalitesi ve ket vurulmaz güveni, nitelikli adımlarla her şeyi yoluna koyar. koydu mu? koydu

ab, batı ve avrupa adeta çaresizce izliyor düşüşü, bunlara okuduğumuz tüm meydanlara ve ayar vermelere rağmen elleri kolları bağlı resmen. doların düşüşünü önleyemeyip üstüne de ayar yemiş olmakla kaldıkları için bayağı sinirli olduklarını ve gün boyu kaşlarını çatarak dolaştıklarını tahmin etmek zor olmasa gerek

batının yağında kavrulmayacağız dedik ve birlik ruhu ile istikrarın yaktığı güneş başkalarını rahatsız edip kavurmaya başladı

mesaji haftaya alintiliycam ak kafali ...

noldu gerçekler hoşuna gitmedi değil mi? fransa cumhurbaşkanı adayı manuel valls bile ne diyor: ben türkiyenin tsyyip erdoğanına karşı adayım

başımızda tüm dünyaya meydan okuyan ve bu konuda aleyhine hiçbir argüman bulunmayan bir lider var ve kendisini çekemeyip hizaya sokmaya çalışıyorlar. istediğiniz muhasır medeniyete her gün adım adım değil arşın arşın yaklaşıyoruz ama siz burada koalisyonun hıncıyla hala istikrarı hedef alıyorsunuz, koalisyonun muğammasına kendinizi kaptırmışsınız

• abdullahors84 kullanıcısına yanıt
    evet değişmiycek. değişmesi 50 yol fln alır. kolay değil.

ama ben doların düşeceğini söylemedik hatta seneye beklitinin 4.0 belki daha yukarda olduğunu yazdım

ÇOK BEKLENMEDİK bir durum ile belki TRY kendi korur ve değer kaybetmez. ama dolar kesin artar gibi :)

birazcık güçlenme meselesine değinmek istedim çok kullanılıyor.

Sizde iyi bilirsiniz:

şu tezler olurdu hep.

türkiyede amerika istese darbe yapar. Darbe lafını hükümet değil devletin başı olan cb bile ağzına almaktan çekinir.
    amerika istediği ayarı verir. hep bunlar vardı aksi hep işgaldi hep imkansızdı.

Birde şu görüş vardı: Peki türkiye doğuya kaysa yada Bağımsız olsa
    bunun cevabı hep şuydu: bağımsızlık hiç ucuz değil. bedeli ağırdır. bağımsız olduğun an seni yerler... Vekalet savaşında arada eriyen ülke olursun gibi.

valla imkansız çoğu şey yapıldı. o paradigmalar biraz yıkıldı ama tam bağımsızlaşmadan "güç"'e gelmemiz imkansız... bu da askeri harcamadan geçer. buda para demek... Savaş çok pahalı bir harcama... Öyle musula girsen 2-3 yılda çıkamaz ve rahat 50 milyar doların çok rahat su gibi gider.

belki çok daha fazlası gider. şartlara bağlı bu.

Rus jeti düşürüldü... biz unuttuk da ruslar unutmadı onu. yine cevap veremediler? bizden korktuklarından mı?
    Yok, çünkü o jet zaten bir cevaptı. Türkmenlerin bombalanması, türk hava sahasının ihlal edilmesi ve suriyenin düşürdüğü f16 idi.
    ve bu krizin çıkacağı da belliydi..

Neyse dış politkaya hiiiç girmiycem şuan çok detay çok uzun yaz yaz bitmiyor 1 olay bile..

kısacası paradigma denilen gözlüğün üstündeki kirdir. asla ama asla herşey itam net olduğu gibi göremeyiz ama daha kaliteli camlı ve daha temiz camlar kullandığımızda paradigmalarımızda değişir, tabi karanlık olunca yine paradigmalarımız bulantılanır...

Türkiye çok saçma bir paradigma içindeydi... Onu yıktık ama devamını sürdürülebilir hale getirmek için RİSK almak lazım.

mesela sanayinin X koluna ciddi bir bütçe çıkarıp uçak gemisinden nükleer santraline kadar yapılması da lazım.

bunlar çoook zooor hedefler ama ilk defa seçilen bir hükümet bir çita bir hedef koydu. bu olumlu bir gelişme bence. ama orda halktan gizlenen bir risk faktörü var. sonunda kırılacağımız bir risk... 15 temmuzde ilk cemresini gördük öyle söyliyim.

Türkiye şaha kalkma veya kim nasıl yazarsa yazsın bağımsızlaşır güçlü bir devlet olursa senin alevi sünni den kürt türke bu sorunların rafa kalkar. aklımıza gelmeyen yerlerden ne fitneler çıkarırlar :) :)

yarana basarlar... 1 geri adımında gidersin.

Peki çok sert ve kırılganlık mı? Güçlü olup esneklik mi(dayanıklılık ve şekil değiştirme)
    yani flexibility. Valla hükümet olarak elbette esnek olunur ama, devlet başka... 1 oynarsın 2 oynarsın. O çok hassas denge politakasını osmanlı ne zaman oynadı sonuçları ne oldu ne kadar sürdürülebilir. dost dediğimizle cihan harbinde 3 hayal perest vatan haini ve 3 mason yüzünden o 1. dünya savaşına niye girdik? bunlar öyle 1 yılda olan değil 100 yılda olan şeyler. ve çoğu bu çok esnek denge politkasının sonucu...

Ne olacak bilmiyorum ama önümüzdeki 8 yıl 10 ıl ve 2-3 yıl bile içinde tarihi değişimler olucak. Değişim hariç herşey hep değişecek ve bu zamanda değişime ayak uyduramayan yenilecek

• quote:

quote:

quote:

ne demiştik evvelinde: akpartinin 14 yıllık istikrardan doğan benzersiz kalitesi ve ket vurulmaz güveni, nitelikli adımlarla her şeyi yoluna koyar. koydu mu? koydu

ab, batı ve avrupa adeta çaresizce izliyor düşüşü, bunlara okuduğumuz tüm meydanlara ve ayar vermelere rağmen elleri kolları bağlı resmen. doların düşüşünü önleyemeyip üstüne de ayar yemiş olmakla kaldıkları için bayağı sinirli olduklarını ve gün boyu kaşlarını çatarak dolaştıklarını tahmin etmek zor olmasa gerek

batının yağında kavrulmayacağız dedik ve birlik ruhu ile istikrarın yaktığı güneş başkalarını rahatsız edip kavurmaya başladı

noldu gerçekler hoşuna gitmedi değil mi? fransa cumhurbaşkanı adayı manuel valls bile ne diyor: ben türkiyenin tsyyip erdoğanına karşı adayım

başımızda tüm dünyaya meydan okuyan ve bu konuda aleyhine hiçbir argüman bulunmayan bir lider var ve kendisini çekemeyip hizaya sokmaya çalışıyorlar. istediğiniz muhasır medeniyete her gün adım adım değil arşın arşın yaklaşıyoruz ama siz burada koalisyonun hıncıyla hala istikrarı hedef alıyorsunuz, koalisyonun muğammasına kendinizi kaptırmışsınız

ak kafali !

dunya saddama da karsi idi . bu saddami dunya lideri yapmaz. sadece vakti gecmis bir piyon oldugu gercegini ortaya cikarir !

kaddafi , ladin gibi ornekleri var.

muasir medeniyet sizin hamurunuzda yok ... col bedevilerinin kulturunu benimsemis bir yapinin `muasir medeniyet` alintilamasi ayrica komik.

kapasiten olmadigi icin yorum yapmiycam daha fazla. fed faiz arttirimindan sonra alintiliycam konuyu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Overlord7134

quote:

Orijinalden alıntı: AkatooS86

Ben yurtdisinda yasiyorum esnafim burda.
    Bu is tayyiple olmiyacak. Adamlar burda o adam gitmeden bidaha türkiyeye gitmeyiz diyorlar. Inatir bu gavurlar. Yunanlilar bu sene rekor kirar turizmde.
    Gercekten baska birine sans verilmeli artik. Düse kalka øgrenecektir bu ülke ayaga kalkmasini gene. Ama saglam bi aday bulmak lazim önce.

Elin gavuru senin ulken yanmis umrundami tabikide tayyip istemez o olmazsa gavurlar kimi somurup gecinicek?kimin bankasini bosaltacak?Daha saymaya kalksam buraya sigmaz

Tabiya o gitsin kiliconun bunun oglu gelsin zengibler daha zengin fakirler hastameden hastasini bile alamazsin tabiya ismet kimki

Neyimiz varki? sömürecekler? 2023te cikacak boruma göz dikti bunlar dersin? Vay namusuz gavurlar vay, bak bunu hic düsünmedim ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AkatooS86 -- 7 Aralık 2016; 23:12:11 >

• Yazmayayım dedim aktrolleri görünce yine dayanamadım dolar 3.39'a düştü diye seviniyor adamlar şu konu açıldığı günden beri takip ediyorum bir tanesi çıkıp demiyor ki dolar neden bu kadar yükseldi? Cumhuriyet tarihinde dolar bir tek malum parti döneminde +3leri gördü ulan bi kere oturup düşünün bi kere sorgulayın ya, anca 1 kuruş bile düşse hemen konu sahibini etiketleyip "başlığı güncelle dolar düştü zaa" diyin kime anlatıyoruz ki taşa söyle daha iyi hülooooğğ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zhongli -- 7 Aralık 2016; 23:15:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NéGRo

Yazmayayım dedim aktrolleri görünce yine dayanamadım dolar 3.39'a düştü diye seviniyor adamlar şu konu açıldığı günden beri takip ediyorum bir tanesi çıkıp demiyor ki dolar neden bu kadar yükseldi? Cumhuriyet tarihinde dolar bir tek malum parti döneminde +3leri gördü ulan bi kere oturup düşünün bi kere sorgulayın ya, anca 1 kuruş bile düşse hemen konu sahibini etiketleyip "başlığı güncelle dolar düştü zaa" diyin kime anlatıyoruz ki taşa söyle daha iyi hülooooğğ

Buram buram cahillik kokan bir mesaj

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Sevgili Comar kardesim,"Manual Vals" nerde demiş bu sozu bizimle bir paylasırmısın pek bir merak ettim de....Yoksa sovucem de sana o nedenle once sorayım dedim sana..

• 3.35-3.39 bandında durur gibi görünüyor.

• uniquebison U kullanıcısına yanıt
    işte muhalefetin hali, o kadar komik ki şu dalga geçiş çabaları. ne demişti genzens uncji: bana muhalefet nedir diye sorsalar boksör olmaya çabalayan kum torbası derim

fransa cumhurbaşkanı ne demişti tekrarlayalım: ben trkiyenin tayyip erdoğanına karşıyım

ben de buradan o şahsa ve yerli entelcilerine diyorum ki: bize valls mals diyorlar ama biz zeybeğe başladık aslanım
  • hardday kullanıcısına yanıt
    Hükümeti vuracağı yer mi yok başka? Madem 2001'li yılları çok iyi biliyosun 99 da pkk nın silah bırakma kararı aldıgı zamanlardan bu zamana hangi hükümette gelindiğini de bilirsin. Doları 1.6 dan 3.6 ya hoplatan hükumetinde.
    Bak hani müslümansın ya. Belli ki arada açıp okuma ihtiyacı bile hissetmemişsin kuranı. Kur an da derki " Başkasına dinsiz diye iftira atan dinden çıkar". Sen önce dini görüşünü bile bilmediğin adama şeytan benzetmesini yapacak seviyedeysen otur önce kendi dinini sonra kişiliğini sorgula.
    Ülkeyi bu duruma getirenler belli, adam doların 1 haftada 3.7 ye fırlamasını çekirdek alıp izliyo nerdeyse sonra 3.4 e inince dünya lideri ayagı cekiyosunuz. Adam bunu belirtiyo hainden tut şeytana kadar terbiyesizce tüm kelimeleri ediyosunuz. Sen nesin peki?
    Ve madem o kadar doların inmesine seviniyosun sevgili vatandaş, o dolar 1 sene içinde 4 olursa -ki inşallah olmaz- burda dediklerin ve savundugun şeylerden dolayı özür dileyecek misin? Tabi sen de o adamlık ne gezer.

• AkifKarabulut A kullanıcısına yanıt
    çok teşekkürler :)
  • BiggestNiko B kullanıcısına yanıt
    http://www.diken.com.tr/fransa-basbakani-adayligini-aciklarken-putin-ve-erdogana-karsi-fransa-degerleri/

''...Türkiye'nin Recep Tayyip Erdoğan'ına karşı, değerlerine sıkı sıkıya bağlı, bağımsız bir Fransa istiyorum''

sen ilk önce gündemi takip et, sonra küfrünü uzay boşluğuna savurursun
  • quote:

Orijinalden alıntı: WARTIME

Asgarı ucretın hala 1600tl olacak mı olmayacak mı tartısmaları devam ederken sızın reıs 2 gun once uçak aldı hemde tam tamına 78mılyon dolara.Sız hala 3-5 dolar bozdurun ulke kurtulacak sanın.

77.8 milyon USD alınan A-340-500 hakkında.

O konuda yanlış bir algı var. O da şöyle ki:

O uçak 2009 yılında Tunus'un devrik lideri Zeynel Abidin Bin Ali tarafından satın alınmış ve VIP konfigürasyondan geçirilmişti. Uçağın değeri o yıl ki değeriyle tam tamına 330 milyon USD. Ancak Bin Ali o uçağı keyfini süremedi. 2010 yılında patlayan ayaklanmayla ülkesinden kaçmıştı. Uçak 2010 yılından beri Fransa'nın Bordo Havaalanı'nda bekliyor.

İşin özü 30 bin TL 'ye 2010 model sıfır ayarında neredeyse hiç kullanılmamış Passat 1.6 TDI DSG bulsan kaçırır mısın? Sorusuna bir cevap.

Hee bana sorsan bence gene alınmasa da olurdu çünkü VIP filo geniş zaten devletin.

• BiggestNiko B kullanıcısına yanıt
    beni kimse burada yazdırmıyor, kendi uydurduğuna kendi inanmamalı bir insan hem neyi varmış dilbilgimin?

ayrıca edepli olmak dilbigisi edinmekten daha önceliklidir
  • DonanımdanBihaber kullanıcısına yanıt
    Gelecek yazı bekliyorum aslında. Ama psikolojik olarak da sat zarar etme diyor iç ses

• quote:

http://www.diken.com.tr/fransa-basbakani-adayligini-aciklarken-putin-ve-erdogana-karsi-fransa-degerleri/

''...Türkiye'nin Recep Tayyip Erdoğan'ına karşı, değerlerine sıkı sıkıya bağlı, bağımsız bir Fransa istiyorum''

sen ilk önce gündemi takip et, sonra küfrünü uzay boşluğuna savurursun

Bana Fransa haber kaynagı göster comar,Manual Vals dedigin adam oglunu futbol macına basbakanlık ucagı ile götürdügü icin,hala halk tarafından istenilmeyen adam.Manual Vals cumhurbaskanı degil basbakan.Fransa da en cok dalga gecilen siyasetci Hollande dan sonra.Konusmasını canlı izledim,agzından Tayyip diye tek kelime cikmadı.

• 
Sayfa: önceki 428429430431432
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.