Şimdi Ara

🔥 Dolar=6,10 ━ Euro=6,58 ━ Sterlin=7,89 (21 ŞUBAT) 🔥

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: OSX_win , çiko miko , baba1993 , zx636 , knopix2626 Daha Az
5 Kayıtlı Üye, 20 Misafir Kullanıcı, 21 Masaüstü Kullanıcı, 4 Mobil Kullanıcı ( 4 Mobil Cihaz )
74.930
Cevap
601
Favori
2.661.085
Tıklama
Popüler Konular listesinde 10. Sırada  bugün en iyi #6
Tüm Forumlar >> Finans Forumları >> Yatırım Araçları >> 🔥 Dolar=6,10 ━ Euro=6,58 ━ Sterlin=7,89 (21 ŞUBAT) 🔥
Giriş
    168 Mesaj

Üstad parti kur oy verelim

Biraz daha yaz da nasiplenelim biz de

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    teknoCat kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Orijinalden alıntı: uznl

Amerika gerçekten ortadoğuyu stabilize etmeye çalışır mı?

ben inanmıyorum.

bende inanmıyorum :)

Amerika değişiyor. dünya değişiyor...

Trump kökten değişimler yapıcak. Selam çakmadıkları Tayvanda(tayvan- Çin ilişkisini okumanızı tavsiye ederim)yeni seçilen lideri arayıp 10larca yıldır sergiledikleri duruşu bir YES tuşu ile bozdu. Adamın şakası yok.

AB'nin dağılması çok ciddi bir ihtimal ve dağılırsa kesin olan şey Nato'nun dağılacağı. Bu çok iyi olmaz. ama Bu boşluğun türkiye farkında ve misak-ı milli'yi tamamlamak istiyor. Herkes farkında bunun...

50km ötende 1 milyon kadar insan sivil kalkan edildi ve terör heryerde... Eğer aktif bir güvenlik politikan yoksa HAM yaparlar. Çünkü senin alanın daraldıkça boşluğa düştüğünü herkes görüyor ve seni bölmek için hariak bir zemin oluşuyor.

bunu maalesef çoğu insan iktidara olan nefretinden göremiyor ama bende çok eleştiriyorum hatta korkumdan yazamıyorum herşeyi buraya ama GÜVENLİK anlamında ve BEKA olarak bu hükümet ile ben Atatürk'ün hükümetini 1 görüyorum. Cidden ya patlıycaz ya parçalancaz...

Kimse gerçekten kalkınmamaızı istemiyor.

hayır akp'li değilim. her seçimde geçersiz oy veririm. başkanlığa da karşıyım çünkü temelde yanlış.

ama evet, ülke olarak silaha yatırm yapmamnın vakti geldi. Natonun bile geleceği soru işareti. Paradigmalar değişmiyor YIKILIYOR. paradigmalar değişmez yıkılırlar...

Evet Orta doğu stabilize olucak. Trump bu konuda iddalı ve 200 yıllarındaki ırak çıkarması ile ilgisi söyledikrlerini okumanı öneririm.

Amerikayı ŞİRKETLER DEĞİL DEVLET yönetmeye başlıycak aynı eskisi gibi ve SPECIAL INTERESTS denilen kavramı TRUMP HAM YAPACAK.

bu kesin. Şahinler ölmüycek ama ŞAHİNLER devletini koruyan şahin olucak, kendi çıkarı için kan döken değil. e bu güvercin değil mi? yok yok şahin baya billurlu şahin...

Olay şu: 15 temuzzda çoğu müttefiğimiz bizi nato üzerinden iç savaş bahanesi ile işgal edecekti. bunun belgesi(daha çok ispatı) vs var. açıklanması demek ipleri koparır. ama o ipler bi zahmet kopsun... evet işgal edip batımız yunaistan olmuycaktı ama bir kürdistan kurulcaktı. bir Ağrı dağında ermenistan bayrağı olacaktı...

150'yıla kadar sen dünyanın sayılı güçlerindendin. bu güce yeniden ilk defa kavuşmaya çalışıyorsun..

bunu hazmedeyemenlere örnek:

2 kişi ortaklar. Biri ali dğeri veli.

Ali ile Veli 10.000.000TL ile lüks bir restorant açacaklar. ama Ali'nin sadece 1 milyonu varken Veli 9 milyon koyuyor.

Bu ortaklığı sağlayan şey ne lan o zaman?

ali ile veli güya "dost".

Ama Veli hergün Ali'nin telefonlarını dinliyor acaba ne iş karıştıyıor diye. Ve unutmadan Veli hiç bir sözünde durmayan pis bir ortak. Mafyöz. Rakip restoranı bombalamaya hazır ve bunu yapınca yakalanmıyor.

Gün Gelse: sen Ali olsan, Veli'ye hesap sorablir misin? ya biz 10bin tl dün kapanış yapmışız bu çok az para nerde diye sorsan Veli senin dilini alır başka bir oranına transplant yapar...

Heh Ali Türkiye ise Veli Amerika...

Yani lafım şu: Ali öyle olmalı ki yan bakan o restoranın yanacağını bilmeli, ali 1 milyonluk yatırımını unutup orayı yakacağını bilmeliler..

Yani olay şu:

Hani diyoruz ya NERDE YERLİ TANK NERDE YERLİ ARABA NERDE O NERDE BU.

(yerli araba fln çok zor pazar yok çünkü neyse)

valla o yatırımı yaparsızda bizim 45 yılında kapanan bir uçak fabrikamaız vardı. ABD amca kapattırdı. Kapamasak nooluyodu acaba. Başbakana mı çuval geçirirlerdi acaba Cumhurbaşkanına mı?

Yani tabii ki gelişelimde Veli demesin lan bu benim kontrolumden çıktı?

Dış mihrak lafını adeta ... etti hükümet. ağızlarından düşmedi ama doğru söylüyorlar.

Birde bunla alay eden kesim var. Dış mihrak bir türkiyeye mi var iye? sen güçlü ol uğraşmasın diyorlar.

bu lafı bu ülkenin aydın ve solcuları ediyor

HEPSİNE NOT:

GÜÇLÜ MÜ OLALIM?

en güçlü ülke kim? 18tn dolarla ABD. niye güçlü?

rusyanın ve çinin harcadığından KAT KAT parayı askeri teknoloji ve orduya yatırıyor.

yani diyorsun ki eyyy REİSSS: HADİ GÜÇLENDİR BİZİ:

Nasıl olcak o iş lan?

bu laf ağızdan kolay çıkıyor

TV'lere çıkıp artistik yapanlar... O güç dediğin yılda 1 milyon yerli piyade tüfeği ve SAVAŞ demek. Musula girip işide haddini bildirmek demek. ordaki petrole bende varım demek.

bunların lafını yapınca reis, ay dur napıyosun yhaaa evet 15 temmuzu abd yaptırdı ama asoyleme yaaaa aramızı bozcan.

yavrum güzelim... o zaman sus. çünkü güçlü olursan o ara zaten bozulcak. bunu göremiyorsan o zaman güçlü olalım argümanını kullanma..

yani hem ayranım dökülmesin hem g... s.... demek bu kimse kusura bakmasın.

bu konuda güvenlik ve dış işlerinde şuan hükğmet doğru yerde. ama çoğu yerde çok yanlışlar.

tecavüzlerin meşrulaştığı bir ülkeye çeviyiyorlar. fazla konuşmuycam.

• Binbaşı
    1445 Mesaj

ne demek efendim
    |
    |
    enevre kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: Mysterious27

Grafiğe itaat Edeceksiniz ..

Belki bir hafta belki bir ay umarim tekrar uyanmaz canavar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Spek uyumuyor ama kur halen yeteri kadar düzeltme yapmış değil.-ytd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JARED LET0 -- 7 Aralık 2016; 22:1:23 >
    |
    |

evet doğru ama ÇİN ihracat yapan bir ülke. doları afedersin p.. ediyorlar ve bu ABD'ye zarar oluyor. Çünkü malın dolar değeri değişmiyor ve ABDnin dış borcunun en fazla olduğu yer ÇİN olduğu gibi kasasında trink 1,5 tn amerikan doları vardır. :)
    |
    |
    airturkey kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: AkatooS86

Ben yurtdisinda yasiyorum esnafim burda.

Bu is tayyiple olmiyacak. Adamlar burda o adam gitmeden bidaha türkiyeye gitmeyiz diyorlar. Inatir bu gavurlar. Yunanlilar bu sene rekor kirar turizmde.

Gercekten baska birine sans verilmeli artik. Düse kalka øgrenecektir bu ülke ayaga kalkmasini gene. Ama saglam bi aday bulmak lazim önce.

Mesela kılıçdaroğlu zaa

|
    |

Origin Oyuncu Topluluğu[/center]

İ5 4460,MSI H81M ddr3 anakart,12gb ddr3 ram,RX 570ARMOR 8GB
  • Yarbay
    2375 Mesaj
    Kesinlikle güvenlik ve dış politikada doğru yerde hükümet, aynen katılıyorum. Bu duruş Atatürk ten sonra ilk kez görüldü bu ülkede. Selamlar.

|
    |
    |
    |

http://www.gib.gov.tr/node/114491

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FasTBoY -- 7 Aralık 2016; 22:19:12 >
    |
    |
    Far Beyond Driven kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

ab, batı ve avrupa adeta çaresizce izliyor düşüşü, bunlara okuduğumuz tüm meydanlara ve ayar vermelere rağmen elleri kolları bağlı resmen. doların düşüşünü önleyemeyip üstüne de ayar yemiş olmakla kaldıkları için bayağı sinirli olduklarını ve gün boyu kaşlarını çatarak dolaştıklarını tahmin etmek zor olmasa gerek

batının yağında kavrulmayacağız dedik ve birlik ruhu ile istikrarın yaktığı güneş başkalarını rahatsız edip kavurmaya başladı

Burda seni cok kotuluyorlar bu adam calisiyormu isimi var neden diye sormayip hesap soruyorlar nerdeyse seni fetocu dicekler

|
    |
    Kassady kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

Orijinalden alıntı: hardday

quote:

Orijinalden alıntı: yoksulseytan22

Burda hâlâ daha dolar bozdurunca "vatan" kurtardığını sananlar var.

Siz vatan kurtarmıyorsunuz, sadece alım fırsatı yaratıyorsunuz.

Sen satarsın, komşun alır. Dolar eninde sonunda çıktığı yere geri dönecek.

Turiz, sanayi, bölgesel çıkmazlar bu haldeyken, dolar iki kuruş düşer on kuruş çıkar. Sizin sayenizde dolar dört kuruş düştü. Ama yine on kuruş artacak.

Sakin ol şeytan, panik yapma!

Neyini panik yapacam. Dolar 3,40 a çıktığında, 3,30 a kadar gevşer ve fed faiz artırınca biraz dalgalanır sonra 3,30-3,35 arasında yıl sonuna kadar durulur diyordum. 3,50 imkansız diyordum. İki gün sonra dolar 3,40 tan 3,60 a vurdu.

İki günde çıkan kur ancak bir hafta sonra 3,40 a geri çekildi. Şimdi çıkmış iki günde fırlayan kurun anca bir haftada geri döndüğüne sevinin siz.

Bizde panik yok, bizde durum bu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yoksulseytan22 -- 7 Aralık 2016; 22:28:05 >

• Yüzbaşı
    482 Mesaj

Bütün uzun yazılarınızı tek tek okudum. Peki şu andaki durumun düzeltilmesi ve önümüzdeki yıllarda daha iyi bir ekonomiye sahip olmamız için düşünceleriniz nelerdir? Mesela bugün PISA 2015 sonuçlarındaki verileri gördük. Üretmek için düşünmek gerek. Sizce her şeyden önce eğitime yatırımdan başlanılmalı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ProsesMuhendisi -- 7 Aralık 2016; 22:29:23 >
    |
    |
    Bahsedilenler: teknoCat
    quote:

quote:

quote:

Turiz, sanayi, bölgesel çıkmazlar bu haldeyken, dolar iki kuruş düşer on kuruş çıkar. Sizin sayenizde dolar dört kuruş düştü. Ama yine on kuruş artacak.

Neyini panik yapacam. Dolar 3,40 a çıktığında, 3,30 a kadar gevşer ve fed faiz artırınca biraz dalgalanır sonra 3,30-3,35 arasında yıl sonuna kadar durulur diyordum. 3,50 imkansız diyordum. İki gün sonra dolar 3,40 tan 3,60 a vurdu.

İki günde çıkan kur ancak bir hafta sonra 3,40 a geri çekildi. Şimdi çıkmış iki günde fırlayan kurun anca bir haftada geri döndüğüne sevinin siz.

Şeytan ödün kopuyor, hukumeti vuracagin yer yok başka. Ama biz hep yanındayız devletin ülke menfaatinin , biz 2001 ide gördük. Şeytan no panik ;)

• Teğmen
    154 Mesaj
    quote:

quote:

quote:

quote:

Şeytan ödün kopuyor, hukumeti vuracagin yer yok başka. Ama biz hep yanındayız devletin ülke menfaatinin , biz 2001 ide gördük. Şeytan no panik ;)

yasın kaç ustad
    |
    |

• Teğmen
    154 Mesaj
    o değilde adam uçak aldı lan millete para bozdurun diyerek
    |
    |

hangi araçların getirildiğine bakmak lazım :)

Dediğim gibi irana biz altın satıyorduk :) işin nasıl olduğu ortaya çıkınca hoş olmayan görüntüler oldu.

Vergi barışında bile eğer konu kara paraysa isteyen istediği parasını akladı arkadaşlar rahat olun :)

ki parayı hertürlü aklarsın doğru insaları tanıyor olman yeter :)

vergi denetimi yokta gelir vergini paşa paşa alıcak ve orda kayıtların illa ki incelencek.

mesela ingliterede hiç bir kimlik vsgöstermeden telefon hattı alabiliyorsunuz. ama gün içinde 100 üzerinde kameraya takıldığınız biliniyor. ve sayı hergün artıyor. yüz tanıma alt yapıları olup olmadığı bilinmiyor :)

HSBC isviçre gibi...

ama bi daha diyim: Türkiyeye para sokarsın her devlet kendi çıkarına bakar ABD bile yeri gelince uyuşturucuyu bile kendi karteline alır ki yanlız değil bu konuda. Bankada denetimsiz TEK işlem yapılmıyor :)

Firma mı alıcaksın? alım büyük ve aracı banka mı?

maaliyesinden BDDK'sına TMSF'sine herkes bir inceleme yapıyor...

Verilen her kredi kontrol ediliyor gerçekten bu kredinin bu finansmanın fizibilitesi var mı?

başa dönüyorum: Altın satıp TL bozdurup euro stoğumuzu arttıyorduk İran ile... Çokta iyi oluyordu :) :)

bunların etikliği çok farklı bi konudur...

Devlet istediği her arsayı 4s kuralı ile istimlak bile eder istese :) :)

ülkeye kim hangi sınırdan hangi arabayla kaç kilo altın kaç kilo dolar (kilo :D) sokuyor her uçan kuşun hesabı yapılıyor.

korku ve endişe bu illegal aktivitede ise:

Devletin 200,100 ve 50'yi tedavülden kaldırması lazım :) :)

bu paralar genelde bankalarda veya yatırım araçlarında değil çok bşka bi borsanada bi pazarda işlem görüyor :)

altının gramı 137tl ise illegal altın coğrafyasına göre 50tl ye bile düşer :)
    |
    |
    FasTBoY kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

HızlıCevap
Reklamlar
Mobilya Takımları
Canlı Tv izle
Bey Azura
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.