Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (3633. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: karagulle70 Daha Az
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 28 Misafir - 28 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
235.502
Cevap
1.165
Favori
11.786.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 36313632363336343635
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün yaptıklarının acısı birikip birikip bir güne patlayacak, piyasa ile didişmek serbest piyasa kuralları dahilinde olmaz piyasa istediğini alır, er ya da geç alacak da.
  • Zeen kullanıcısına yanıt
    Geleceğin pozitif olduğunu düşünüyorsan olabilir , değilse (bence değil) ev almak mantıklı mı sence?
    YTD

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    İnşaat tatil oldu. 4-5 yıl da toparlanmaz eldeki stoklar erimeden.
    Geyrimenkul de son 3-5 yılda yatirim yapanlar hem TL hem dolar bazında ekside.. Hemde ciddi ekside.

Kira geliri desen, kira kredi taksidini karşılamıyor. Ya da diğer yatırım arackarinaki getiriyi..

O nedenle de alım satım durdu..

He lki İstanbulda ucuk fiyatlar tamamen gereksiz...

Parayı tutun derim şahsen.

• acquiles kullanıcısına yanıt
    Hocam kesinlikle size katılıyorum ama adam mevduata koysa sakal dolara koysa bıyık herkes ne yapacağını şaşırmış durumda. Çünkü dolar ve mevduat hariç hiç bişe yerinde durmuyor.

Benim tavsiyem illa taşınmaz alacaksınız dükkan alın derim.

• Bu aksam fitch var keske notumuzu yükseltse iyi olur ama sanmıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: routemaster

Bu mesaj silindi.
    Adam istanbula nefes aldıracağız diyor seçim öncesi devamlı sonuç.

İstanbul 'u astım yaptı.Böyle abartılıp içine edilen bir şehir görmedim.atmadıkları allayıp pullamadıklar birşey kalmadı.Birde en son çıktı istanbulun her yeri beton olmuş dedi acaba kimin devrinde oldu.
  • Fitch, Türkiye'nin kredi notunu 'BB-' olarak teyit etti, görünümünü 'Negatif'ten 'Durağan'a revize etti.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: baba1993

Fitch, Türkiye'nin kredi notunu 'BB-' olarak teyit etti, görünümünü 'Negatif'ten 'Durağan'a revize etti.
    Not aynı kaldı yani. Ama negatif ifadesi durağan olarak değiştirildi. Bu az da olsa bir kıpırdama sağlar belki.

• Tüm ülkelerin merkez bankalarının faiz indirimine gidiyor olması sarıkız altına olan ilgiyi arttırıyor. Faizden istediğini bulamayan yatırımcılar altına yöneliyor. Bu sebeple altın fiyatlarının 2000 dolar seviyesinin aşılabileceği ekonomi uzmanları tarafından ifade ediliyor. O önemli eşik aşıldıktan sonra satış yönlü pozisyon alınabileceği söyleniyor.

Kaynak finans365.com

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D5AF8E7A8

Bu mesaj silindi.
    Vadeli olarak hangi banka avantajlidir bilmiyorum. Ben kuveyt türkle çalışıyorum. Makas farkı 60 70 kuruş falan. Bana özel kur tanımlı. Şubeye gidip dile getirdiğinizde özel kur tanımlıyorlar.

• Burda geçen yıl Papazı bırakırlarsa dolar 5e kadar düşer dedim diye linç yemiştim.Olaylara duygusal yaklaşan çok arkadaş var nerden biliyorum bir zamanlar ben de öyleydim.Bu işlere duygusal yaklaşmayın.Mesela Sırf muhalifsin diye dolar artar diye düşünme ben de bu ekonomik yönetimi tasvip etmiyorum ama adamlar nasıl yapıyor bilmiyorum ama bir yerden para buluyor yok bedelli yok imar barışı,yedek akçe,İran,Katar para ticareti .Misal geçen yıl bir çok insana 7 lira seviyesi düşük geldiki bir çok insan 6 liradan dolar aldı.Oysaki o seviye çok yüksekti.Malum kesim bu seviyelerden baya yüklü dolar bozdu.Geçen yıla göre Amerika'nın parasal genişleme yapması ve faizleri 0.75 düşürmesi de değerlendirilmesi gereken başka bir konu.Şu anda çok büyük artış gelirse yine ekonomik nedenlerden değil Amerika,Rusya ile ilgili yaşanabilecek problemlerden ötürü gelir.Ekonomik sebeplerden dolar artsa her büyük faiz indiriminde bir artış olması gerekirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RocknRoll@ -- 2 Kasım 2019; 14:16:3 >

• quote:

Orijinalden alıntı: RocknRoll@

Burda geçen yıl Papazı bırakırlarsa dolar 5e kadar düşer dedim diye linç yemiştim.Olaylara duygusal yaklaşan çok arkadaş var nerden biliyorum bir zamanlar ben de öyleydim.Bu işlere duygusal yaklaşmayın.Mesela Sırf muhalifsin diye dolar artar diye düşünme ben de bu ekonomik yönetimi tasvip etmiyorum ama adamlar nasıl yapıyor bilmiyorum ama bir yerden para buluyor yok bedelli yok imar barışı,yedek akçe,İran,Katar para ticareti .Misal geçen yıl bir çok insana 7 lira seviyesi düşük geldiki bir çok insan 6 liradan dolar aldı.Oysaki o seviye çok yüksekti.Malum kesim bu seviyelerden baya yüklü dolar bozdu.Geçen yıla göre Amerika'nın parasal genişleme yapması ve faizleri 0.75 düşürmesi de değerlendirilmesi gereken başka bir konu.Şu anda çok büyük artış gelirse yine ekonomik nedenlerden değil Amerika,Rusya ile ilgili yaşanabilecek problemlerden ötürü gelir.Ekonomik sebeplerden dolar artsa her büyük faiz indiriminde bir artış olması gerekirdi.
    Katılıyorum ekonomik olarak değil de ikili ilişkilere bağlı olarak artıyor veya düşüyor. Geçen yıllarda o kadar faiz artırımına rağmen artmıştı. Şimdi ise faiz düşürmelerine rağmen düşüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: SoNKaLe

Vadeli olarak hangi banka avantajlidir bilmiyorum. Ben kuveyt türkle çalışıyorum. Makas farkı 60 70 kuruş falan. Bana özel kur tanımlı. Şubeye gidip dile getirdiğinizde özel kur tanımlıyorlar.

Alıntıları Göster
    Kuvety mi gram altında özel makas tanımlıyor nasıl oluyor bu iş 1.4 tl en az makas var kuveyt te

• quote:

Orijinalden alıntı: webco

Kuvety mi gram altında özel makas tanımlıyor nasıl oluyor bu iş 1.4 tl en az makas var kuveyt te

Alıntıları Göster
    Şubeye gidip bu talebinizi bireysel müşteri hizmetlerine iletiyorsunuz. Yapıyorlar. Tabi hesabınızda biraz para olması gerekir. 10 20 bine yapmazlar sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: SoNKaLe

Şubeye gidip bu talebinizi bireysel müşteri hizmetlerine iletiyorsunuz. Yapıyorlar. Tabi hesabınızda biraz para olması gerekir. 10 20 bine yapmazlar sanırım.

Alıntıları Göster
    Ne kadar olmalı

• quote:

Orijinalden alıntı: webco

Ne kadar olmalı

Alıntıları Göster
    70 bin tlye yapmışlardı arkadaşlara.

• quote:

Orijinalden alıntı: BluePassenger

Tüm ülkelerin merkez bankalarının faiz indirimine gidiyor olması sarıkız altına olan ilgiyi arttırıyor. Faizden istediğini bulamayan yatırımcılar altına yöneliyor. Bu sebeple altın fiyatlarının 2000 dolar seviyesinin aşılabileceği ekonomi uzmanları tarafından ifade ediliyor. O önemli eşik aşıldıktan sonra satış yönlü pozisyon alınabileceği söyleniyor.

Kaynak finans365.com
    Altın tarihinde o kadar para basılırken bile 2000 doları görmedi dikkatli olmak lazım.
    Tabii tl olarak durum farklı olabilir.
  • mgora kullanıcısına yanıt
    Evet görmedi ama ben şöyle düşünüyorum hadi bu kadar tahmin yapan yanıldı 1.800 olsun. Şu an 1.500.

• quote:

Orijinalden alıntı: BluePassenger

Evet görmedi ama ben şöyle düşünüyorum hadi bu kadar tahmin yapan yanıldı 1.800 olsun. Şu an 1.500.
    Altın yükselmez altının yükselmesi için savaşlar ve gerginlik olmalı restleşmeler filan şuan durgun.Bir barış müzakeresi durumu var.

Şuan ne kadar durulma süresi mevcut olsada Türkiyede bir gerileme problemi olacağı açık o yüzden zaten devamlı çeşit çeşit vergilendirme yapılıyor dünyada pek çok enerji biriminde fiyatlandırmada düşme olmasına rağmen.
  • 
Sayfa: önceki 36313632363336343635
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.