Şimdi Ara

🔥 Dolar 32,21 - Euro 34,68 - Altın 2.435 | 11 NİSAN🔥 (254. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: AMC , cnyttt , U&S , o.madanoglu Daha Az
4 Kayıtlı Üye (2 Mobil) ve 29 Misafir - 31 Masaüstü2 Mobil
5 sn
235.501
Cevap
1.165
Favori
11.786.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1149 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İslam devletinin hazırladığı video. Doların zalim yükselişini anlatıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=6INX-TwkBsM&t=117s
  • quote:

Orijinalden alıntı: MUTAF

Gerçekçi olun !!!
    Bu ülkede dolar hiçbir zaman değer kaybetmedi.
    üç beş günlük; 3 liradan 2,90tlye geri geldi diye havaya girenler, 3,44ten 3,41e geldiğindede şak şak yapıyorlar.
    Ama neden 2,90'a, şimdide neden 3,50ye geldi diye SORGULAYAMAYACAKLAR !!!

Dediğinize aynen katılıyorum.Dolar yarın 3.40'a gerilese bunlar yine saklandıkları yerden çıkıp gördünüz mü nasıl da düştü dolar diye böbürlenirler.
    Bide şu var neymiş başkanlık kabul edilince eski seviyesine dönermiş dolar.Neymiş bu eski seviye diyorsun çıt yok.Bu kadar nasıl kör olur bir insan anlamak mümkün değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• merkez bu gün müdahale etmediyse yarın da etmez gibi. zaten müdahale etse de artık yarın yağmurlu havada ağaç sulamaya benzer mb yaptığı.
    3,50 oldu tarihi bir an sayın seyirciler 3,60 a doğru gidiyor
    emin olun yarın cuma namazında dolar düşsün diye dua ederler görürsünüz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dephyr -- 2 Aralık 2016; 0:9:23 >
  • iyi yonden bakin 70 yillik sorunumuz olan cari aciktan kurtulabiliriz bu gidisle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UcanHollandali -- 2 Aralık 2016; 0:08:05 >
  • 2001 deki gibi bir kriz söz konusu mu acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amerika gibi bir ülkede halk seçilmiş trumpı pretosto için sokaklara çıkıyorsa yarın bu ülkeye başkanlık geldiği zaman karşı olanların vereceği tepkiyi çok merak ediyorum anlıycanız bu ülkede bundan sonra dövizi tutabilmek çok zor her gün farklı bir atraksiyon

• Büyüyen ekonomilerde bunlar normal demişlerdi... Onlar dediyse doğrudur sonuçta namaz kılıyor adamlar dert etmeyelim biz :)

Artık küfür bile etmiyorum bu soysuzlara. Çünkü kendi tabanları bu durumun normal olduğuna inanıyor.

Ben her türlü standartımı koruyacak parayı kazanıyorum. Ama onların tabanları yani benim canım vatandaşlarım ciddi zorluklar çekiyorlar. Ama onlar memnunsa ben niye hede hödö yırtayım kendimi artık. Onlar mutluysa sorun yok Allah daha çok akıl versin hepsine tek temennim bu.
  • Gecenin bi vakti euro 3.74 e gitti. Yahu daha anayasa anlaşmasında döviz patladı birden daha bunun mecliste kabulü referandumu fed kararları derken 5-6 tl ye uçacak gibi dolar/euro

• EYİYE GİDİ EYİYE
  • sövüp saydığımız IMF ile ilgili yakında olumlu haberler çıkmaya baslar. önümüz parlak değil .

• quote:

Orijinalden alıntı: iARDAs

quote:

Orijinalden alıntı: lPaTRoNl

Malesef ülkenin 50%si böyle... Bunu herhangi bir yerimden atmıyorum gayet seçin sonuçları söylüyo.

Ama İNADINAAAAAAAA...........

Neyin inadıysa. Hani Kuran'da bile yasaklanan inad bu.

Burası hayvan pazarı. Adamları et fiyatlarıyla ilgili tehdit etmişlerdi. Fiyatları düşün yoka ithal hayvan getirirsek 15 tl ye düşürmek zorunda kalırsınız diye.

• quote:

Orijinalden alıntı: yoksulseytan22

quote:

Orijinalden alıntı: ohc

quote:

Orijinalden alıntı: yoksulseytan22

quote:

Orijinalden alıntı: Robinson Crusoe

Geçen sene koca Rusya'ya diz çöktürdüler, adamlar krizi kaç senede atlatacaklarını hesap edemiyor. Çıplak kabadayılık yapmayacaksın. Sinek gibi ezdiler geçtiler bizim kağıttan kaplan ekonomiyi.

Nereye diz çöktürdüler. Gürcistan hali ortada. AB ve ABD gazıyla çalışan eski Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili vatandaşlıktan çıkarıldı. Gürcistan Rusyanın.

Kırım Rusyanın artık. Ne AB ne de ABD Kırım hakkında konuşmuyor.
    Ukrayna durumu Rusyanın lehine gözüküyor.

Suriye zaten malum. Esad konusunda Rusyanın isteğine kayıyor AB ve ABD.

Ekonomi zarar gördü amma askeri ve siyasi olarak etkilenmedi bile. Zaten ekonomik ambargonun nedeni, Rusya ya içte ve dışta, siyasi ve askeri yönden boyun eğdirmekti.
    Rusya geri adım atmadı ve durum şimdi lehine dönmeye başladı. Petrolün fiyatının artması konusunda anlaştılar.

SİZ OKUMADAN BİLMEDEN ARAŞTIRMA YAPMADAN SALLAYIP DURUN. ANCA KENDİNİZDEN OLANLARI KANDIRIRSINIZ.
    HAYALLERDE YAŞAMAYA DEVAM EDİN.

Sen okuyor biliyor araştırma yapıyorsun peki takip ediyormusun?

kırım konusuna gelince anlık kazanımlara değil ne kadar elinde tutabileceğine bakacaksınız ab veya abdnin rusya nın isteğine göre hareket ettikleri falan yok bunu da nereden çıkarttın 1 gecede 60,000,000,000$ para çıktı rus ekonomisinden kırımın maliyeti 400,000,000,000$ aştı sadece rusyanın kırmıa doğrudan harcadığı nakit para 9,000,000,000$a yaklaştı ve yaptırımlarla bu maliyet büyümeye devam ediyor anlayacağın.

rusya bu politikasını devam ettirebilecek ekonomik kaynaklara sahip değil sadece suriye operasyonunun günlük 4,000,000$ maliyeti açıklandı rus rublesinin değerin korumak için yıl başından beri her her gün piyasaya 140,000,000$satıyor ne kadar daha sürdürülebilir?
    Sen araştırmış bilmiş ve okumuşsun sen söyle bir kısmını yazdığım ve her geçen gün büyüyen maliyetleri karşılayacak kaynakları nereden sağlayacak?

Esad'ın devrilmesi çabası, Esad'ın doğalgaz antlaşmasını kabul etmemesi idi. Katar doğalgazı avrupaya bağlayacaktı ve avrupanın Rusya bağımlılığı azaltılacaktı. Esad devrilseydi zaten Rusya en büyük müşterisi avrupayı kaybedecekti.

Petrolün düşmesi sadece Rusyaya darbe vurmadı. Avrupanın müttefiki Katar, arabistan gibi ülkeleri de vurdu. Hatta Rusya ya uygulanan ambargodan zarar gören AB ülkeleri de var. Almanlar bile bi ara çıkıp ambargonun almanyayi da etkilediğini söyledi.

Küresel dünyada büyük bir kriz herkesi etkiler. Avrupa bile şu an kriz içinde.

Rusya, Esadın devrilmesini önlemesinin meyvelerini alıyor. Mülteci krizi ile AB ve Turkiyeyi soktugu durum ortada.
    AB ÜLKELERİ VE DOĞU AVRUPA ÜLKELERİ, RUSYANIN SİYASİ VE ASKERİ YÖNDEN GERİ ADIM ATMAMASINDAN DOLAYI DAHA DA ÇOK PARONAYAKLASMA EĞİLİMİNDELERN NORVEÇ VE RUSYANIN GEÇEN HAFTALARDAKİ ATIŞMALARI BUNUN GÖSTERGESİ.

EKONOMİK AMBARGO İŞE YARAMADI. ÇÜNKÜ RUSYA GERİ ADIM ATMIYOR. PETROL FİYATI ÜZERİNDEN RUSYAYA YAPTIRIM İŞE YARAMADI. ŞİMDİ PETROLÜN FİYATI ARTMASI İÇİN ANLAŞTILAR.
    AMBARGODA SÜRDÜRÜLEBİLİR DEĞİL.

SEN CÜMLENİN BAŞINDA "DİZ ÇÖKTÜRDÜLER" DEDİN. ORTADA DİZ ÇÖKEN BİR RUSYA YOK.
    EKONOMİK OLARAK ZARAR GÖRMESİ DİZ ÇÖKTÜĞÜ ANLAMINA GELMİYOR.

SEN İLK ÖNCE OKUDUĞUNU BİR ANLA.

Önce edebinle hitab edemiyorsan etme büyük harfle yazıp kendini veya yazdıklarını öne çıkartma çaban boşuna nekadar büyük yazdığın değil nekadar dayanaklı yazdığına bakılır.

Sırasıyla gidelim;

Esedin devrilmesi ile ne alakası var katar gazının avrupa ile coğrafya diye bir ders duydun mu hiç:) katarın haritada yerini gösterebilirmisin bu gaz koridoru yalanına bakılırsa GÖSTEREMMEZSİN:) arabistanın uzak ucunda katar yani senin koridor için en barışçıl bölge olan ortadoğuyu boydan boya geçmeli:)) katarın pazarı asya hindistan çin olabilir.

Petrolün düşmesi doğrudan etkilese de emtia fiyatlarının duşmesi sonucu pazar ekonomilerini desteklediği için faydalı oldu.

Küresel ekonomide 2008den buyana bir kriz hali var yeni mi UYANDIN:)

Sen "OKUDUĞUNU ANLA" diye çıkışıyorsun sana rusyanın suriye politikasının ekonomik maliyetlerini açıkça yazdım sürdürülebilir mi diyede sordum. Okuma yazma bilen toplama işlemini yapabilen herhangi bir çocuğa ver o rakamları alt alta toplasın sen belki sonucu değerlendirirsin ortada diye itiraz ettiğin durumun rusyadaki yansıması o rakamlar.
    AB VEYA DOĞU AVRUPA PARANOYAKLAŞMIYOR DAHA ÇOK KÜRESEL REKABETE ODAKLANMIŞ EKONOMİLERİNİN YAPISINI TARTIŞIYOR SAVUNMA İÇİN BÜTÇEMİ REKABET İÇİN ÇARKLAR MI DİYE.

AMBARGO İŞE YARAMAMIŞ SEN NASIL KARAR VEREBİLİYORSUN BUNA HANGİ VERİYE BAKARAK MESELA) YANİ BANA "OKUDUĞUNU BİR ANLA" DİYEN ADAMIN KENDİ YAZDIĞINI BİRKAÇ PARAGRAF SONRA İNKAR ETMESİ HANİ AMBARGO AVRUPAYA ZARAR VERMİŞTİ ALMANYA SANA ZARAR GÖRDÜĞÜNÜ SÖYLEMİŞTİ ÇOK DEĞİL BU CEVAP VERDİĞİM YAZNIN 2. PARAGRAFININ SONU:)

SEN HAKİKATEN AYNAYA BAKARAK YAZIYORSUN MUHTEMELEN O GÖRÜNTÜYÜ MUHATTAP ALARAK "OKUDUĞUNU BİR ANLA" NASİHATİ VERMİŞSİN BAŞKA TÜRLÜSÜ MÜMKÜN OLAMAZ BEN "DİZ ÇÖKTTÜRDÜ DEMEDİM" EKONOMİK MALİYETLERİNDEN VE BU MALİYETE DAYANAMAYACAĞINDAN BAHSETTİM KALDI Kİ BU RAKAMLARIN TAMAMI GERÇEK AÇIK KAYNAKLARDA MEDYADA YAZILI FAKAT SENİN İDDALARIN TAMAMEN MAHALLE DEDİKODUSU UYDURMA TABİ HAYAL GÜCÜNÜN SINIRI YOK TEK BİR RAKAM VERMEDEN MİLYARLARI ÇÜRÜTTÜN :)

SEN İLK ÖNCE YAZDIĞININ FARKINA VAR.

( gereksiz büyük harf kullanımı için okuyan herkesten özür diliyorum. nasılsa muhattabım okumuyor uyduruyor ona deymez:)

• ICromwelleI kullanıcısına yanıt
    Bu garibansa Hitler de melek anasini satayim.

Madem baskanlik getirecektin madem AKP'nin koynuna girmeye can atiyordun o zaman neden 7 Haziran'da AKP ile koalisyon kurmadin?

Milliyetciymis bir de. Erdogan bile bundan milyon kat iyidir be. AKP'ye katkisi ve faydasi bizzat Erdogan'dan daha fazladir zaten.

Paylasmayin su canli varligin resmini, gorunce sinirlerim tepeme cikiyor.

Ulkenin kotu huylu urudur bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Prinergy

İslam devletinin hazırladığı video. Doların zalim yükselişini anlatıyor.

Teröristlerle islamın adını yan yana koymayın. Cehennem zebanilerinin hazırladığı videoymuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cLk

sövüp saydığımız IMF ile ilgili yakında olumlu haberler çıkmaya baslar. önümüz parlak değil .

Borcu alıcaz da, ülkede bi yerleri özelleştirmemizi isteyecekler. Ee bi yer de kalmadı geriye ne olacak ???
  • Köşede biraz euro var, bozdurayım mı yoksa daha da yükselir mi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bir tüsiad başkanı konuşuyor endişelerini dile getiriyor başbakandaki üslup bize madik attılar ne lan bu kahvede pişbirikmi oynuyon bi konferans orası biraz türkçe kullan madik atmak nedemek argonun dibine vuruyor ve bu adam ülke yönetiminde akıl alacak şey değil
    Ülkedeki zengine bişey olmaz ordaki insanlar bunu tüm siyasilerden daha iyi biliyor endişesi ülkenin içinde bulunduğu durum 7 silsilesine yetecek para var adamda kapatır gider oturur yalısında bu adamlar işveren yanında insan çalıştırıyor öyle yada böle sen orda o insanları dinleyip önerilerini masaya yatıracaksın
    Kurdaki hareketle alakalı bişeyler yapalım sorun ne çözmeye çalışalım diyor sanayici iş adamı cumhurbaşkanı diyorki darbe ile yapamadıklarını ekonomik olarak yapıyorlar haydaa bu ne perhiz bune lahana turşusu kardeşim sen bakkal hesabımı yapıyosun körmüsüm türk lirası yerlerde fetöyle ne alakası var
    Sayın ekonomi bakanı çıkıyor diyorki devlet ihaleleri tl olsun bununla ilgili çalışma yapalım hoppala ulen ben mi dedim yabancı para ile köprüyü peşkeş çek diye siz çıktınız ihaleye siz verdiniz ücreti belirlediniz ulan vatandaş sokakta yürüyüşmü yaptı protestomu etti tl yide ihaleleri yabancı paradan yapın diye
    Kardeşim hata yaptık diyeceksiniz lan bukadar zormu yanlış yaptık düzeltecez diceksiniz lan bukadar hatasız kul olmaz yaradan yapar kusursuzu hatasızı insanoğlu hata yapacak
    Ama tövbe haşa akp hata yapmaz bunlar dış mihrakların abd nin avrupanın teröristlerin fetöcülerin işi bizim ülkemiz iyi hamdolsun diye diye nekadar sıvayacaksınız bakalım merak ediyorum.
    Akp fanatizmi için kaybolmuş arkadaşlara da küçük bir tavsiye sanayileşmiş üretimi fazla olan ülkelerin son 1 yıllık para birim değer endeksi yaşam endeksi refah düzeyi endeksi gsmh gsyh gibi bir çok parametresini tek tek inceleyin ve ülkenizin durumunun nekadar vehamete doğru koşar adım gittiğini kendi gözleriniz ile görün

• quote:

Orijinalden alıntı: hebelehubele

quote:

İslam devletinin hazırladığı video. Doların zalim yükselişini anlatıyor.

Teröristlerle islamın adını yan yana koymayın. Cehennem zebanilerinin hazırladığı videoymuş.

Yoo kardeşim yanılıyorsun. Gerçek islam bu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Indigo

Birşey üretmeyen ülkenin ekonomisi çökmeye mahkumdur arkadaşlar. tarım, hayvancılık bitti. Önceden bunlar vardı artık o da yok.
    Eskiden en azından dışarıya daha az bağımlıydık.
    Tohumu bile dışarıdan alıyoruz.
    Devlet batmıyor diyenler bilmiyor ki eskiden devlet çok büyüktü bir sürü kurumu vardı o yüzden maaş ödemelerinde sıkıntı çekiyordu. Bir de kitlerin zararları devlet tarafından karşılanıyordu.
    Şimdi ise kurum diye birşey kalmadı devlet batmaz özel sektör batar. Özel sektörün batmasını da umursamıyorlar. Hepimiz işsiz kalsak aç gezsek devlet sağlam diyecekler.

Kâr eden kitleri bile sattılar,kısa vadede daha fazla para geçsin elimize diye,günü kurtarmak için geleceğimizi yok etmişler meğerse.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cLk

sövüp saydığımız IMF ile ilgili yakında olumlu haberler çıkmaya baslar. önümüz parlak değil .

Borcu alıcaz da, ülkede bi yerleri özelleştirmemizi isteyecekler. Ee bi yer de kalmadı geriye ne olacak ???

Var hocam daha yencek yer sen merak etme bulunur biyerden bunlar kıyıda köşede nekadar kamu kurumu varsa yok ederler devletin malı deniz elbet bulur haramzadeler

• 
Sayfa: önceki 252253254255256
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.