Şimdi Ara

Dolap modxtream SS'li (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
4.089
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: leqvar

Hocam kusura bakmayın pek beğenmedim ama soğutma açısında güzel olmuş açıkcası

Ne kusuru hocam canin saolsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Soğutma konusunda daha iyi sonuçlar almış olabilirsin fakat anlamadığım bişey var! Sadeliği severim, gereksiz şeyleri hayatımdan çıkarırım filan demişsinya orasına takıldım. Daha evvel kasayı o bölmeye koyduğunda gereksiz oluyordu da yerine yine aynı donanımı koyunca yer mi açılıyor noluyor. O bölmeyi ne için kullanıcaksın şimdi? Açıkçası kasanın nesi gereksiz onu anlamadım. Ama çıkıp heyecan aradım dersen o ayrı tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: browser90

Soğutma konusunda daha iyi sonuçlar almış olabilirsin fakat anlamadığım bişey var! Sadeliği severim, gereksiz şeyleri hayatımdan çıkarırım filan demişsinya orasına takıldım. Daha evvel kasayı o bölmeye koyduğunda gereksiz oluyordu da yerine yine aynı donanımı koyunca yer mi açılıyor noluyor. O bölmeyi ne için kullanıcaksın şimdi? Açıkçası kasanın nesi gereksiz onu anlamadım. Ama çıkıp heyecan aradım dersen o ayrı tabi.

Normalde o bolme bilgisayar masasinin cekmecesinin acildigi kisim. Sistemi oraya koymadan oncede acikta calisiyordu, kasa kullanmiyordum. Heyecan konusunda su noktada haklisiniz, aklimdan buraya yerlestirirsem daha kompakt olur gibi bi dusunce gecti bende oraya taktim. Ama bu seferde sicakliklar kotu etkilendi tekrar soktum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: iceman_54

quote:

Orijinalden alıntı: browser90

Soğutma konusunda daha iyi sonuçlar almış olabilirsin fakat anlamadığım bişey var! Sadeliği severim, gereksiz şeyleri hayatımdan çıkarırım filan demişsinya orasına takıldım. Daha evvel kasayı o bölmeye koyduğunda gereksiz oluyordu da yerine yine aynı donanımı koyunca yer mi açılıyor noluyor. O bölmeyi ne için kullanıcaksın şimdi? Açıkçası kasanın nesi gereksiz onu anlamadım. Ama çıkıp heyecan aradım dersen o ayrı tabi.

Normalde o bolme bilgisayar masasinin cekmecesinin acildigi kisim. Sistemi oraya koymadan oncede acikta calisiyordu, kasa kullanmiyordum. Heyecan konusunda su noktada haklisiniz, aklimdan buraya yerlestirirsem daha kompakt olur gibi bi dusunce gecti bende oraya taktim. Ama bu seferde sicakliklar kotu etkilendi tekrar soktum.

Dikey ahşap bir tasarım vardı, forumda geçmişti konusu sanırım, bence öyle bişey de yapabilirsin. Yer kaplamaz hem.

• Benzer masam olsa ben de yapıcam

• Fikir güzel.Enazından kapak kapandığında ortada hiçbirşey yok.

Ancak Bence üzerinde durman gereken 2 önemli şey :

*O kapağı açtığında bir şaheser görünmesi,
    *Isınma olayının çözülmesi.

Benim sana tavsiyem , öncelikle anakartı sağ bloğa monte etmişsin , anakarta bağlı parçalar aşağı çekecek , zamanla anakartının zarar görmesi düşünülebilir.Bence ortaya L şeklinde çağraz bir ayakla enazından eğimini düşürebilirsin.

2.olarak SSD ile HDD yi birbirinden uzak tut :)

Ne olursa olsun PSU nun fanı bir şekilde dışarıya baksın.

Arka kapaktaki kablo deliğini ovalleştirip oraya egsoz fanı yerleştir , kablolar için tam orta sağ kenardan daha ufak bir delik açabilirsin.

kablo dağınıklığı için de kabloları renkli bancla sarıp daha iyi bir görüntü elde edebilirsin.

ısınmayı önlemek için sol blokta Büyük bir kesikle plexi yerleştirebilir , 1 tane 18-20 küsür vs fanla hem görsel anlamda , hem performans açısından mükemmel bir sonuç elde edebilirsin.

Tabi masanın ahşap olması en başta düşünmediğin bir olay :) İzolasyon bakımından sakat bi element :) havalandırma şart...

• quote:

Orijinalden alıntı: Prozacc

Fikir güzel.Enazından kapak kapandığında ortada hiçbirşey yok.

Ancak Bence üzerinde durman gereken 2 önemli şey :

*O kapağı açtığında bir şaheser görünmesi,
    *Isınma olayının çözülmesi.

Benim sana tavsiyem , öncelikle anakartı sağ bloğa monte etmişsin , anakarta bağlı parçalar aşağı çekecek , zamanla anakartının zarar görmesi düşünülebilir.Bence ortaya L şeklinde çağraz bir ayakla enazından eğimini düşürebilirsin.

2.olarak SSD ile HDD yi birbirinden uzak tut :)

Ne olursa olsun PSU nun fanı bir şekilde dışarıya baksın.

Arka kapaktaki kablo deliğini ovalleştirip oraya egsoz fanı yerleştir , kablolar için tam orta sağ kenardan daha ufak bir delik açabilirsin.

kablo dağınıklığı için de kabloları renkli bancla sarıp daha iyi bir görüntü elde edebilirsin.

ısınmayı önlemek için sol blokta Büyük bir kesikle plexi yerleştirebilir , 1 tane 18-20 küsür vs fanla hem görsel anlamda , hem performans açısından mükemmel bir sonuç elde edebilirsin.

Tabi masanın ahşap olması en başta düşünmediğin bir olay :) İzolasyon bakımından sakat bi element :) havalandırma şart...

Aynen hocam haklisiniz. Ya zaten termal olarak verim alamadim. Fazla ince dusunemeden mac sisteme ozentiden oldu birazda ortalikta birsey gormeyeyim hevesi.. dediklerinize katiliyorum. Zaten sistemi yuke sokup baktim noluyo ne gidiyo, hicte iyi gitmedi.. acik sistemde yukte 50 derece civari olan ekran karti 75 40-45 derece civari olan islemcide 55-60 a dayaniyordu. Psu ya bakiyordum elimle ates gibi oluyordu. Benim gayemde az fan kullanip az kafa utulemek oldugu icin( cunku ne kadar sessiz bearingli olursa olsun illa ses yapiyor) sistemi dolabin icinden sokmek zorunda kaldim. Cunku doganin bi kanunu herhalde, kapali bir ortamda sicaklik daha cabuk artiyor, mesela simdi yine uzay sistemde bilgisayar, her taraf acik oldugu icin isinma minimum seviyede, dusunun bazen ibm in world community grid boinc programini calistiriyorum, ayni prime 95 gibi oda bilimsel hesaplamalarla cpunun anasini aglatiyor tavana vurduruyor, ama kullandigim hayvani thermalright macho ve 140 mm sessiz fan sayesinde hem kulaklarim rahatsiz olmuyor hemde islemci saka gibi max 45 derece. Yani ben sunu gordumki kapali kasa icinde parcalar daha fazla isiniyor. Isi elektronik malzemenin ve verimin dusmani en azindan bu yonden iyi.
    Birde yakin zamanda forumun en sessiz bilgisayar sistemi iddiasiyla yukte bir desibel testi yapmayi dusunuyorum, iste o zaman hak verirsiniz bana.

• Türk işi mod olmuş. Elinize sağlık.
  • cocuklar nasi kirip dokmetecek daha acik olmus .ayric a kasanin bi durumu olunca masayi goturmen gerek yazini okudum ama anlayamadim nasi bi dusunce yapisina sahipsin

• quote:

Orijinalden alıntı: antidot38

cocuklar nasi kirip dokmetecek daha acik olmus .ayric a kasanin bi durumu olunca masayi goturmen gerek yazini okudum ama anlayamadim nasi bi dusunce yapisina sahipsin

Amacim bilesenleri gizlemekti hocam. Bilgisayar bozulsa kendim mudahale ederim merak etmeyin. Kocca pc masasi bilgisayarciyami gidermis hic :)

• Allah'im daha neleri gorucez.Hos olmus ama guzel gözükmüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hayrikoc61

Allah'im daha neleri gorucez.Hos olmus ama guzel gözükmüyor.

Elestirinin iyisi kotusu olmazmis

• yani enteresan olmuş :D ama kasanın içinde dursaydı da orayı yine kapatsaydın olmaz mıydı
  • quote:

Orijinalden alıntı: kucukcuce

yani enteresan olmuş :D ama kasanın içinde dursaydı da orayı yine kapatsaydın olmaz mıydı

1.si kasam yoktu kullanmiyorum. 2.side ufak bi kasa olmasi lazimdiki oraya girebilsin. O kadarda genis bi bolme degil malesef

• Az korku vereyim size

Dışardasınız, annenizin veya ablanızın veya babanızın falan akrabası çocuklarıyla geliyor. Veletler bilgisayar oynamak istiyo ve odaya gidiyor.

Parçaları görüyor dokunuyor, çıkarıyor, kabloları kopartıyor. Parmak sokup pervanelere, pervane yapraklarını kırıyorlar.

İşlemci sogutucusunu tutup hızlıca çekiyor ve işlemci geliyor. Pinlerini yamultuyor yerine takmaya çalışıyor ama takamıyor.

Siz eve geliyorsunuz ve manzarayı görüp hastaneye kaldırııyorsunuz. Hayali bile kötü ya

• quote:

Orijinalden alıntı: hayrikoc61

Az korku vereyim size

Dışardasınız, annenizin veya ablanızın veya babanızın falan akrabası çocuklarıyla geliyor. Veletler bilgisayar oynamak istiyo ve odaya gidiyor.

Parçaları görüyor dokunuyor, çıkarıyor, kabloları kopartıyor. Parmak sokup pervanelere, pervane yapraklarını kırıyorlar.

İşlemci sogutucusunu tutup hızlıca çekiyor ve işlemci geliyor. Pinlerini yamultuyor yerine takmaya çalışıyor ama takamıyor.

Siz eve geliyorsunuz ve manzarayı görüp hastaneye kaldırııyorsunuz. Hayali bile kötü ya

• iceman_54 kullanıcısına yanıt
    Beğenmenize çok sevindim.
  • çok güzel omuş ellerine sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Profiterolyiyenadam

çok güzel omuş ellerine sağlık.

Tesekkurler.

• Güzel olmuş.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.