Şimdi Ara

Dolandırıldım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Sivas Oflazlar Peugeot bayi ile orada çalışan N. hanım aracılığıyla Peugeot 3008 araç için anlaşarak 5000 TL kapora verdim 2 ay boyunca aracın gelmesini bekledim mart ayında aracın proforma faturasını verdiler şaşı ve motor no... Da belli olmuş araç gemiye yüklendi dediler parayı hazırlamamı istediler ve altınları o zamanki düşük fiyattan bozdurdum 6 nisanda arayıp aracın gelmeyeceğini dizellerin iptal olduğunu söylediler ve ne yazık ki şaşı numarasından bakıldığında 9 nisanda aracı yine Sivas'tan başka bir müşteriye sattıklarını öğrendim ocaktan beri beklediğim araç konusunda resmen dolandırıldım altından ve yükselen araç fiyatlarından dolayı 30 binden fazla zarar ettim şu an hissettiklerimi yazıya dökemem kandırılmak aldatılmak oyalanıp mağdur edilmek çok kötü bir duygu insanlara güvenmekten başka bir şey yapmadım kendi memleketimizden alalım dedik engelli raporlu şekilde maalesef böyle bir oyun oynadılar bize mahkemeye vereceğim nasıl bir yol izlemeliyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mehmet camal -- 6 Mayıs 2020; 4:24:20 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Aranızda bir sözleşme olmadı mi

• Lawyer066 L kullanıcısına yanıt
    Kapora verdim böyle bir şey yapacakları hiç aklıma gelmedi maalesef

• Mehmet camal M kullanıcısına yanıt
    Kapora verdiğinize dair yazılı bir kağıt aldınız mı? Sözlü anlaşma dışında yazılı olarak ne var elinizde.

• Dava açın büyük ihtimalle haklı siz çıkarsınız

Kaporayı gönderdiğim dekontta açıklama yazıyor

• Mehmet camal M kullanıcısına yanıt
    Proforma da varsa elinizde tüketici mahkemesine başvurmanız lazım fakat süreci avukatla yürütmenizde fayda var .

Teşekkür ederim

• Genelde küçük şehir ya da küçük bayilerde bu sorun çok fazla oluyor. Elinizde haklı olduğunuzu gösteren bir çok belge var mahkemeye giderseniz büyük ihtimalle haklı çıkacaksınızdır. Bir daha böyle bir olay yaşamamanız için de tavsiye niteliğinde şöyle bir açıklama yapmak istiyorum aracınızı eğer ki sıfır alacaksanız tanımadığınız ve büyük olan bayilere yönelin daha kurumsal yerlerden almaya çalışın emin olun aldığınız hizmet çok daha yüksek olacaktır

• elinizde şasi numaralı proformo varsa zaten direkt açın davayı.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.