Şimdi Ara

Doğu Perinçek 'Bana dokunursanız darbe olur' (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
4.024
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Emekli generaller hep bununla birlikte

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mustafada M kullanıcısına yanıt
    Bir kısım gücü yok diyor ama adam ben engelledim diyor kimse ses çıkarmıyor.. bir gün önce darbe blgisini ben verdim diyor kimse nerden bliyordun demiyor.

Şimdi darbe o zaman olur diyor yine kimse ses çıkarmıyor.

• _S_R_ _ kullanıcısına yanıt
    Şuan zamanık yok siz izlediniz mi ? Kesip biçme olayı mı yoksa gerçek mi

• İzledim hocam, sadece sizin attığınız kısa video kesilip algı oluşturulmaya çalışılıyor.videonun tamamını izleyince anlaşılıyor gerçeği.

• Bana dokunursanız darbe olur dememiş.

Vatan partisine bu şekilde dokunursanız, (Ergenekon-Balyoz,vs), görün bakın nasıl darbe olur diyor. 15 temmuzdan bahsediyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Drakeshark D kullanıcısına yanıt
    Vatan partisine dokunulursa ne oluyor darbe mi

• quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

Vatan partisine dokunulursa ne oluyor darbe mi

Meali şu. Yani Perinçek'e göre. ''Ulusalcılara,bu tip emekli subay,general,paşa vs'' dokunursanız, elin haini, Amerikalısı gelir meydanı boş bulur darbe yapar. Başka bir şey dememiş.

• Bu adam kim cidden? Bildigin terorist. Taksim'e cikart, meydana baglayip halka teslim et. 1 saat boyunca istediginizi yapin, kimse ceza almayacak diyin. Bu teroristin kemigini birakmazlar.

Darbeymis. Sen kimsin?

• Görsem kendisine yaw he he derdim de. İlişkileri bana hep şüpheli gelmiştir her delikten çıkması ayrı bir konu tehlikeli adam

• quote:

Orijinalden alıntı: bestanealtcizgi

quote:

Orijinalden alıntı: webbie

quote:

quote:

quote:

quote:

Sol cenahta İşçi Partisi ve onun asbaşkanı Perinçek'in duruşları hep tartışma konusu olmuştur. Genel olarak her konuda birbirinden farklı düşünen sol fraksiyonların görüşlerinin kesiştiği tek konu İşçi Partisi ve Perinçek'tir.

Özellikle 90'lı yılların ortalarından itibaren her delikten fırlayan sol fraksiyonlar eylemlerde birlikte hareket edip, dayaklarını birlikte yerken, İşçi Partisi daha elit takılır ve genelde dayak yemeyen tarafta olmayı başarırdı.

Hatta, solcular arasında Perinçek'in istihbari açıklamalarına yönelik "CIA işi bıraksın, İşçi Partisi başlasın." şeklinde bir slogan bile üretilmişti.

90'larin sonunda efsane istanbul universite ogrenci koordinasyonu vardi liseliler, hatta universiteliler dahi bilmez. Kendimi yasli hissettim yine.

Neyse, butun fraksiyonlardan partilerden ya da bunlarin hic birisi ile bagi olmayan sol goruslu ogrencileri bir araya getirmisti. Yapilan eylemlerde koordinasyon bayragi/logosu disinda hic bir olusumun bayragi acilmazdi. Insanlar bunu sevmisti. Herhangi bir seye itirazlari varsa ya da savunuyorlarsa kendi goruslerini ifade etmek icin bir siyasi olusumun parcasi olmayi reddetmislerdi bu yuzden simdiye kadar gordugum/icinde bulundugum en buyuk ogrenci hareketlerinden birisiydi.

Bu yapilanma icerisinde olup da daha sonradan her turlu eylemde, gosteride, senlik/eglencede bir kenara cekilip kendi bayraklarini acan ve sloganlarini atan ogrenciler tabi ki isci partiliydi.

Kesinlikle haklısınız. Yapılacak olan her eylemde, tüm fraksiyonlar bir araya gelir ve birlikte hareket etme kararı alınırdı. Ancak bu birliktelik içerisinde asla İşçi Partisi olmazdı.

Perinçek nasıl bir adamsa, kuş kadar oya sahip partisi ile her daim ses getiren, televizyon kanalı kuracak kadar sermaye bulan, televizyonlara çıkan ve dokunulamayan adam olmayı başardı.

Turkiye'de derin devlet denilince ilk akla gelen isim Mehmet Agar oluyor genelde ama bence Perincek derin/karanlik/golge devlet artik ne derseniz deyin bu tarz bir yapilanmanin vucuda gelmis hali.

Bununla beraber gerceklikten de bir o kadar uzak bir adam. En basitinden Amerika'nin izni olmadan Turkiye'de kimse iktidar olamaz diyor ardindan her secim tek basimiza iktidariz gumbur gumbur geliyor diyor. Hadi diyelim ki bu adam meczup, gerceklik ile bagini koparmis ama iyi kotu arkasinda bir parti teskilati var.
    Insan gercekten hayret ediyor.

Arkasında duran insanlardan tanıdıklarıma bakınca, genelinin akademisyen ya da entellektüel birikimi yüksek insanlar olduklarını görüyorum. Ama sorun şu ki; hayatları teori üzerine kurulu, sokaktan uzak, emekçiyi genel olarak küçümseyen insanların İşçi Partisi'ni ayakta tuttuğuna dair bir izlenim edindim.

Yıllardır da bu izlenimimi değiştirebilecek bir hareketleri olmadı.

Soylediklerinizde haklisiniz, bir klise olarak Turkiye'de sokaga, emekciye erismeyi basarmis bir sol harekette yok benim simdiye kadar gorebildigim. Anamdan babamdan duydugum kadari ile en son rahmetli Ecevit bunu yapmis. Onun disinda benim, gordugum tecrube ettigim olmadi malesef.

Türkiye'de solun böyle bir amacı olduğunu sanmıyorum ben. İlginçtir ki, varoşlardaki işçi sınıfı dibine kadar kapitalizm sevdalısı iken, Vehbi Koç Ecevit'e oy veriyordu bu ülkede.

Farkındaysanız, solun 2 farklı taraftar grubundan biri, yani akademik altyapıya ve devlet memuriyetine sahip olan kesimi sokağa asla inmezken, diğer grubu ise alevi ve Kürt mahallelerinden dışarı çıkmaya çok çaba harcamadı.

Hmmm o zaman daha tehlikeli bir söz bu. Amerikayı istrmiyorsanız bize mahkumsunuz demek. Hükümet yok biz varız demenin başka türü.

• Memlekette herkes kafayı yemiş... Herkes bir tanrıcık anasını satayım.

• burası fetö kokmuş kes yapıştır niyet oku fetö taktiğidir ergenekon balyoz tertipleri böyle yapıldı

• lolobayram L kullanıcısına yanıt
    Görünen o ki bu ülkede

Ya fetö kokuyor

Ya etö kokuyor

Sanırım kokudan kurtulmayacak ülke

• quote:

Görünen o ki bu ülkede

Ya fetö kokuyor

Ya etö kokuyor

Sanırım kokudan kurtulmayacak ülke

Allah'ın ilk emrine uyan okuyan araştıran düşünen işini Allah ve Vatan sevgisiyle yapanlar olduğunda dış mihraklar bize karışamaaz bizi karıştıramaz. Ancak kula kul olmaya fitneciliğe yalan ve riyakarlığa yaftalamaya çalışıp miskin miskin önüne konanhazır bilgilere inanalar olduğunda her türlü dış ve iç güç bizi rahat bırakmaz.

Bunun için araştırın uğraşın okuyun kaynaklarınızı kontrol edin fitneciliği alaycılığı eğlenceye çevirmeyin.

Burada olay Perinçek değil Sinan Oğan da olsa aynı şeydir.Vatanseverleri öcü gibi gösterip soros rockefeller burslarıyla okumuş liderleri vatansever gibi gösteren bir yapı var Amerika 6. filo ile Akdeniz e geliyor pkk ya askerim diyor partiler hdp ile ittifak için sırada neler oluyor farkında değilsiniz halen daha Perinçek darbe yapacakmış söylemleri var diye nara atıyorsunuz.Lafları cımbızla seçip evirip cevirip sunanlara destek oluyorsunuz.

• Türk askerinin malesef sadece askerlik görevi yapma gibi modern dünyadaki gibi bir genetiğe sahip değil. İlla birilerinin adamı olma ve ideolojik bir karakterde olma özelliği vardır. Dünyanın hiç bir yerinde bir ideoloji, bir din, bir görüş asker vasıtasıyla icat edilemez veya yayılamaz. Malesef bizim askerimiz bunu idrak etme galibiyette değil. Darbecilik kanserli bir hücre gibi bizim askeriyeyi istila etmiş. Tıpkı bir kanserli hücre gibi vücuttan tamamen yok edilemiyor. Türkiye ordusunda her zaman bir hizip etkili olmuştur ve belirli bir ideolojiyi kullanarak hem orduya hükmetmiş hem milletin ve devletin üzerinde vesayet kurmak istemiştir. Ama her hizip en zirvede olduğu dönemde milletten büyük darbe yiyerek ağır darbeyi alan hizip yok olmuş, ama vücutta kanserli hücre olduğundan en ufak bir boşluk bulduğunda kanserli hücreler yeniden yeşerip tüm vücudu sarması gibi yok olan hizibin yerini hemen yeni bir hizip doldurmuştur. Örneğin Kemalist hizip, NATOcu hizip, FETÖCU hizip, Perinçek'çi (Petö) hizip bir sonraki bir öncekini yok ederek onun yerine geçmiştir.

Ordunun tek görevi vatanı çiğnemek isteyen düşmana karşı ayağa kalkmaktır. (1918, İstanbul) (M. K. ATATÜRK, Zabit ve Kumandan ile Hasbıhâl, Ankara)

• quote:

Hmmm o zaman daha tehlikeli bir söz bu. Amerikayı istrmiyorsanız bize mahkumsunuz demek. Hükümet yok biz varız demenin başka türü.

Anlamak istediğin şekilde anlıyorsun şuan.

Ülkenin askeri hükümeti vs bilmem ne varken bunu söyleyen herkes benim için aynıdır kimsin sen ?

Hangi ünvanla bunu söylüyor

• Boyle bir twitter hesabi duyan var mi?

[DHTUBE=youtu.be/ZJvbm2s-ZdM]
    [DHTUBE=youtu.be/ZJvbm2s-ZdM]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Merkur -- 9 Mart 2018; 20:8:25 >
  • quote:

Biri Amerikancıysa diğeri rusçu kısaca aynı pislik.

haddini aşıyorsun bir partinin başkanına pislik diyorsun fetö ile eş tutuyorsun bu suçtur uyarayım

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.