Şimdi Ara

DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ / ANA KONU / 2020-2021 TERCİH DÖNE (174. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.574
Cevap
52
Favori
192.435
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kuralım güzel olur tanışma açısından özelden yazıyorum numaramı daudeki arkadaslarda eklebilirsiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 05414333043

• QRX kullanıcısına yanıt
    daü beach ve glapsides var. rum kesimi tarafında da palm beaxh var. ama yürüme mesafesinde değil hiç birisi.
    daü beache gitmek için okulun 3 numaralı servisini kullanabilirsiniz onun dışında bedis beach palm beach gibi yerlere taksi ile gidebilirsiniz.. palm beache gitmek için 4 nolu servisi kullanıp askeriyenin ordan yürüyüp gidebilirsiniz. bunun dışında da taksiler var
  • beyler dgs ile mimarlığa geçiş yapmayı düşünüyorum.mimarlık okuyan yada bilgisi olan bilgi verebilir mi kaç sene okunur ,kaçıncı sınıftan başlatırlar
  • CristalMeth kullanıcısına yanıt
    mimarlık vs. tam olarak bilmiyorum ama saydırılan derslerin sayısına bağlı yaklaşık olarak 2.5 3 senen olur diye tahmin ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: CristalMeth

beyler dgs ile mimarlığa geçiş yapmayı düşünüyorum.mimarlık okuyan yada bilgisi olan bilgi verebilir mi kaç sene okunur ,kaçıncı sınıftan başlatırlar

daü de blok ders sayılıyor hocam. toplam da 11 tane ders sayılıyor. mimarlık ingilizce olduğu için 4 sene okursun. ingilizce olmasa 3 sene okurdun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eoudoxias

quote:

Orijinalden alıntı: CristalMeth

beyler dgs ile mimarlığa geçiş yapmayı düşünüyorum.mimarlık okuyan yada bilgisi olan bilgi verebilir mi kaç sene okunur ,kaçıncı sınıftan başlatırlar

daü de blok ders sayılıyor hocam. toplam da 11 tane ders sayılıyor. mimarlık ingilizce olduğu için 4 sene okursun. ingilizce olmasa 3 sene okurdun.

ooooo sıkıntıymış o bee .ingilizce biraz var ama ders gördürmez bana 4 sene fazlaymış cidden.neyse hayırlısı
  • Kimse nedense belirtmemiş. DAÜ'nün 4-5 sene önceki haline kıyasla THE'da yer alıyor olması bile çok büyük başarı bence

https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/eastern-mediterranean-university

• Eoudoxias kullanıcısına yanıt
    Abi daüde Türkçe PC muh kazansam İngilizceye gidemoycem galiba İngilizcemi geliştirsem is bulma imkanim nasıl olur

• YamanTerStegen kullanıcısına yanıt
    Bilgisayar mühendisliğinde kendini ne kadar geliştirdiğine bakıyorlar. Girdiğim mülakatların hepsinde daha önce ne yaptın bize gösterir misin sorusu ile karşılaştım hep.

Belli başlı firmalar üniversiteye bakıyorlar.

E mühendis olunca ingilizce şart oluyor maalesef.

Türkçe / İngilizce okuman önemli değil yani. Ama daünün ingilizce hazırlığı iyidir. Okumanı tavsiye ederim.
  • arkadaşlar daü hazırlık hakkında bilgisi olan var mı yardımcı olabilecek

şubatta başlayacağım, sınava sokacaklarmış sınav hakkında pek bilgim yok örnek de bulamadım

• memoli11 M kullanıcısına yanıt
    Sana tavsiyem otur şimdiden ingilizce çalış, 103 veya 104. kurdan başlamaya bak tek dönemde bitirsin hazırlığı bu şekilde, az çok biraz temel oturtursan bunu başarabilirsin.Seviye belirleme sınavı öyle pek zor değil.
  • Sortenner kullanıcısına yanıt
    düşündüren kısım konuşma sınavı karşımda benim gibi öğrenci olacak sanırım çok bilmesi ya da az bilmesi beni etkiler diye düşünüyorum

• Ben sınavdayken diğer iki öğrenci iyi değildi ben kolayca üste çıkıp geçebilmiştim.

• Kayıt sildirirken herhangi bir para, ödeme vs istiyorlar mı?
    Geçen gün bir arkadaş geçiş yapmıştı başka okula ilişki kesme diye 50 Dolar istemişler ama yinede sen bi sor öğrenci işlerine.
  • peki hocam hangi yurtta kalmak daha sağlıklı olur genelde karşıma marmara çıkıyor yarım dönem yurt sonra ev düşünüyorum bir de aklıma takılan arabayı burdan mı götürmek ordan mı almam daha mantıklı olur

• quote:

Orijinalden alıntı: memoli11

peki hocam hangi yurtta kalmak daha sağlıklı olur genelde karşıma marmara çıkıyor yarım dönem yurt sonra ev düşünüyorum bir de aklıma takılan arabayı burdan mı götürmek ordan mı almam daha mantıklı olur

Ben 2014 yılında mezun oldum daha sonra farklı yurtlarda açılmış. Benim zamanımda Longson ve Marmara en çok tercih edilen özel yurtlardı. Araba için ise eğer mevcutta bir aracın varsa götürmen daha mantıklı. Oradaki araçlar daha ucuz olsa da daha bakımsız oluyor.
  • 2. Dönem harçları hangi tarihte yatırılıyor arkadaşlar?

• 
Sayfa: önceki 172173174175176
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.