Şimdi Ara

DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ / ANA KONU / 2020-2021 TERCİH DÖNE (179. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.574
Cevap
52
Favori
192.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 175176177178179
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Hocam peki tipta da geçerli değil mi %75 ve 6 yil boyunca uygulanıyor değil mi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bckn.dgn B kullanıcısına yanıt
    Sanırım tıpta geçerli değil tercih bursu. Tüm bölümlerde (İlk 3 tercihe %75) diye belirtilirken Tıpta belirtilmemiş. Tıpta sadece ÖSYM bursu var sanırım. En iyisi arayıp sormanız.

Tanıtım büroları;
    https://www.emu.edu.tr/tr/iletisim/turkiye-tanitim-irtibat-ve-kayit-burolari/684
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Wadjet kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler iyi akşamlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Burada güncel şartlarda yemek + yurt yıllık kaç tl tutar? (kyk çıkmazsa)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: deadliestsociety

Burada güncel şartlarda yemek + yurt yıllık kaç tl tutar? (kyk çıkmazsa)
    DAÜ yurtları 8-10k yıllık. Yemek kendin yaparsan aylık 1k dışarıyla karışık 1.5k gider.
  • Birde bu bilgisayar mühendisliğinin Türkçe bölümü ABET denkliginden faydalanabiliyor mu?

• Bu sene doğu Akdeniz üniversitesi İngilizce psikoloji okuyacaklar instagramdan yazabilir @piyonsuz

• Arkadaşlar merhaba.

Birkaç sorum var merak ettiğim.

1) Öncelikle ilk 3 tercihe %75 burs diyor. Ben 1. tercihe %100 burslu, 2. tercihe %50 burslu yazarsam ve 2. tercih gelirse bursum %75 kendiliğinden olacak mı? Yoksa 2. tercihe burssuz olanı mı yazmalıyım? (Yazcağım bölümde geçerli)

2) Hazırlık sınavı nasıl oluyor? Kolay geçebilir miyim? Zaten seçilecek olan bölüm mütercim tercümanlık. Örnek sorular var mıdır?

3) Barınma ve yemeği en mantıklı ve ucuz şekilde nasıl halledebilirim? Yurtların güncel ne kadar? Biraz bakındım da bazı yurtlarda 3 öğün yemek vs diyor KYK çıkması kolay mı? Barınma ve yemek ücretim toplam ne kadar olur?

4) İlk sene ortalamayı çok yükseltsem, seneye yatay geçiş yapabilir miyim?

5) Gitmeden bilmem gereken şeyler neler?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rarels -- 11 Ağustos 2020; 1:40:19 >
  • Mimarlık gidiyoruz bakalım

• Rarels kullanıcısına yanıt
    1) Tercih bursları ve ÖSYM bursları birbirinden ayrılıyor. 2. Tercihe %50 burslu yazarsanız, ÖSYM'nin %50 bursunu alacağınız için %75 olmayacak. Sıralamayı buna göre yapabilirsiniz.

2) Hazırlık sınavı gayet basitti. Ben sırf ortamını merak ettiğim için 1 dönem okumuştum. İngilizce bilginiz kötü değilse hazırlığı direkt atlayabilirsiniz. Yani en son 4 yıl önce öyleydi.

3) DAÜ Yurtları ve Y.İ.D Yurtları olarak fiyatları ayrılıyor. Aşağıdaki linklerden fiyatlarına ulaşabilirsiniz. DAÜ Yurtlarında paket programa kaydolunca yemekhanenin yemeklerinden faydalanabiliyorsunuz. DAÜ Yurtlarını pek önermem. Kayıt ofisine gittiğinizde size allayıp pullayabilirler fakat pek iyi değiller. Marketler ve yemeklerin genel olarak çok ucuz olmadığını belirteyim. KYK için bir bilgim yok. Yemekler için de alttaki Yemeksepeti linkinden restoranlara bakabilirsiniz.

https://dormitories.emu.edu.tr/tr/ozellikler-ucretlerhttps://dormitories.emu.edu.tr/Documents/fees/yid-yurt-ucretleri-2020-21.pdfhttps://www.yemeksepeti.com/kktc/dogu-akdeniz-universitesi-ana-kampus

4) Herkesin hayalidir geldiğinde. Ortalamayı çok yükseltip yatay geçiş yapmak. Yatay geçiş yapanlar oluyor fakat o kadar yıl boyunca gördüğüm 2 ya da 3 kişi dışında geçiş yapan, yapabilen olmadı.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Bu üniversitede Burslu DGS yapmak istiyorum. Acaba Bilgisayar Mühendisliği adına eğitim kalitesi nasıldır ? Yani Türkiye'den iyi midir size göre ? Aydınlatırsanız sevinirim.

• aslanali1881 A kullanıcısına yanıt

Niye odtü kibris kampusunu yazmadiniz odtü egitimi alma firsatiniz olabilirdi

• DGS'de maalesef yok. Olsaydı kesinlikle yazardım.

• Bu yıl yerleşenleri konuda göremedik :)

• 
Sayfa: önceki 175176177178179
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.