Şimdi Ara

DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ / ANA KONU / 2020-2021 TERCİH DÖNE (171. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.574
Cevap
52
Favori
192.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 169170171172173
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tercihler sonlandı. Kesin geliyorum diyenler kimler.
  • Son sınıf mühendislik öğrencisi olarak bilgisayar yazmanı tavsiye ederim sana.
  • Kesin gelecek olan var mı? Kimler başını yaktı?
  • TheDC kullanıcısına yanıt
    Ben bir kaç kişinin vazgeçmesini sağladım. Gerçekleri anlatınca direk vazgeçtiler.
  • Odtü kkk olmazsa bende burdayım👍

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wadjet

Ben bir kaç kişinin vazgeçmesini sağladım. Gerçekleri anlatınca direk vazgeçtiler.

Aslında okul iyi de öğrencileri ve kıbrısın sıkıcılığı kötü Keşke DAÜ Türkiye de olsaydı..

Bu arada 1+1 veya 1+0 ev de kalan var mı? Bu yıl tek başıma ev tutmayı düşünüyorum ama internette fiyatlar çok yüksek gibi duruyor. Tavsiye eder misiniz?
    Ben 2 yıldır evde kalıyordum yurda geçtim bu yıl kafam rahat. Ev fiyatları çok arttı ya eskiye oranla. Bir sonraki yıl Tuzla taraflarından villa bakacağım ben.
  • quote:

Ben 2 yıldır evde kalıyordum yurda geçtim bu yıl kafam rahat. Ev fiyatları çok arttı ya eskiye oranla. Bir sonraki yıl Tuzla taraflarından villa bakacağım ben.

Tek başına mı kalıyordun hocam? Hangi yurda geçtin? Yurtlar da 8k para istiyor 1+1 7.5 8k zaten
    Yok bir arkadaş ile kalmıştım Palm beach'in orada. Marmara 2+1'ler var ona geçtik. Yurt rahatlığında ev konforu.
  • quote:

Yok bir arkadaş ile kalmıştım Palm beach'in orada. Marmara 2+1'ler var ona geçtik. Yurt rahatlığında ev konforu.

Hayırlı olsun hocam marmara büyük güzel yurt gerçekten. Fiyatı 10k vardır galiba. Keşke kamacının suitinde kalsaydınız hocam daha güzel değil mi? Balkonu zaten oda gibi Üst katlarda tek başıma suit tutup balkonda nargile içmek en büyük hayalim oldu hep

24K fiyatı pazarlıkla. 3 kişiye kadar kalabiliyorsun. İçinde 2 oda var biri tek kişilik, diğeri iki kişilik. 3 kişi kalırsan 8K düşüyor kişi başı. Bu yurtta çok rahatız gürültü de yapsak, istediğimiz yapsak kimsenin umrunda olmuyor o yüzden çok rahat oluyor.
  • Merhaba arkadaşlar.Benim birkaç sorum olacak.
    1-Doğu Akdeniz Üniv. DGS İnşaat mühendisliğinde yaklaşık kaç dersten muaf olunuyor ve kaçıncı sınıftan başlatılıyor.
    2-Devam zorunluluğu varmı.
    3-Yaş olarak 40 ın üstünde olanlar da okuyabilirmi.Uyum yönünden bir sıkıntı olurmu.
    4-Okul ücreti hariç diğer masraflar yaklaşık ne kadar tutar.
    .....Teşekkür ederim.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barak2768 -- 3 Ağustos 2017; 11:52:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: barak2768

Merhaba arkadaşlar.Benim birkaç sorum olacak.
    1-Doğu Akdeniz Üniv. DGS İnşaat mühendisliğinde yaklaşık kaç dersten muaf olunuyor ve kaçıncı sınıftan başlatılıyor.
    3-Yaş olarak 40 ın üstünde olanlar da okuyabilirmi.Uyum yönünden bir sıkıntı olurmu.

İlk sorunuza sanırım sadece öğrenci işleri cevap verebilir ama diğerlerini cevaplayabilirim.

Devam zorunluluğu var ama hocaya bağlı. Ben hala sistemi çözemedim. Bazı derslerde %80 sınırı olmasına rağmen %60 civarı devamsızlığımla geçtim ama kalan arkadaşlarda duyuyorum.
    Yaşınız hiç önemli değil. İranlı 40 - 45 yaşında bir abimizi sık sık görüyordum. Türk olarakta hukuk okuyan sadece sınavlara giren 45 yaşlarında bir kişiyle daha tanıştım. Yani çok olmasa da okuyan var.
    Yaşam pahalı falan değil. Dışardan yemek yerseniz evet masraflı ama markette çok bir fark görmedim. Gıda ürünlerinde 1-2 lira fark var. 1.5 litre su 75 kuruş mesela. Kutu kola 2 lira. Tavuk göğsü falan 15 lira civarıydı. Makarna 1.5 - 2 lira.İlk aklıma gelenler böyle. Ev fiyatları ise aylık 900 - 1200 TL arası. Daha ucuzu ve daha pahalısı da var tabii. Dönemlik peşin şekilde ödeniyor. Ben dışarda yemek yiyen az eğlenen biriyim. 800 TL ucu ucuna yetiyor.

• Sınıfımda 40 yaşında birisi vardı. Gelmeden önce 3 defa iş kurmuş hepsini batırmış. Kalan son parasıyla ataması iyi olan bölüme gelip okumak istemiş. Beraber mezun olduk. 3,5 yılda kimsenin yadırgadığını görmedim.
  • TheDC Arkadaşım ve Skayn Arkadaşım, verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheDC

quote:

İlk sorunuza sanırım sadece öğrenci işleri cevap verebilir ama diğerlerini cevaplayabilirim.

Devam zorunluluğu var ama hocaya bağlı. Ben hala sistemi çözemedim. Bazı derslerde %80 sınırı olmasına rağmen %60 civarı devamsızlığımla geçtim ama kalan arkadaşlarda duyuyorum.
    Yaşınız hiç önemli değil. İranlı 40 - 45 yaşında bir abimizi sık sık görüyordum. Türk olarakta hukuk okuyan sadece sınavlara giren 45 yaşlarında bir kişiyle daha tanıştım. Yani çok olmasa da okuyan var.
    Yaşam pahalı falan değil. Dışardan yemek yerseniz evet masraflı ama markette çok bir fark görmedim. Gıda ürünlerinde 1-2 lira fark var. 1.5 litre su 75 kuruş mesela. Kutu kola 2 lira. Tavuk göğsü falan 15 lira civarıydı. Makarna 1.5 - 2 lira.İlk aklıma gelenler böyle. Ev fiyatları ise aylık 900 - 1200 TL arası. Daha ucuzu ve daha pahalısı da var tabii. Dönemlik peşin şekilde ödeniyor. Ben dışarda yemek yiyen az eğlenen biriyim. 800 TL ucu ucuna yetiyor.

Hangi markette o fiyatlar merak ettim 4 senedir kıbrıstayım öyle bi fiyat yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sai6

quote:

Orijinalden alıntı: TheDC

quote:

Hangi markette o fiyatlar merak ettim 4 senedir kıbrıstayım öyle bi fiyat yok

Kamacıoğlu yanı Basket market hocam. Ben hep alışverişimi ordan yapıyordum. Niye yanlış bilgi vereyim?

• Arkadaşlar Daü dgs inşaat mühendisliğinde okuyan varmı acaba...
  • quote:

Arkadaşlar Daü dgs inşaat mühendisliğinde okuyan varmı acaba...

daü123 İnşaat Mühendisliğinde okuduğunu belirtmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skayn -- 5 Ağustos 2017; 20:41:51 >
  • E devlet üzerinden kayit olabiliyor muyuz?

Sitede bir sürü belge saymis. Onları bir hafta içinde toplamamiz mi gerekiyor? Özellikle sağlık raporu bir günde hallolacak bir şey değil ki. Onu nasil alacagiz? Kazanan arkadaslara hayırlı olsun.

Sağlık Raporu (Akciğer Grafisi, HIV, Hepatit B ve Hepatit C ve RPR ) ve 2 adet fotokopisi ( Sağlık Raporunun, TC Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü ihtisas veya üniversite hastanelerinden alınması gerekmektedir.)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 169170171172173
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.