Şimdi Ara

Doğu Akdeniz politikasını eleştiren Tunç Soyer : Bırakalım Kıbrıslı kendi kaderini belirlesin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kıbrıs sorunu ve Doğu Akdeniz üzerinden adada yaşanan gelişmeleri değerlendirirken, Türkiye’nin adaya müdahale ettiği savunarak “daha fazla müdahale etmeyelim” dedi. KKTC’de yayımlanan Haberci gazetesine konuşan Soyer, şunları söyledi:

“Kıbrıs’ı Kıbrıslılara bırakırsak, en doğrusu bu olacak. Ancak hiç bırakmıyoruz. Herkes Ada’nın bir tarafından çekiştiriyor. Ben bunu doğru bulmuyorum. Kıbrıs’ın jeopolitik önemini falan bir kenara koyup, adayı Kıbrıslılara bırakmak lazım. Kaderlerini kendileri belirlemeli. Ben iki halkın barış içinde yaşamalarından, birlikte karar üretmesinden yanayım. Herkes çok fazla müdahil oluyor, sadece Türkiye değil… Filler tepişir, çimenler ezilir. Onlar tepişiyor. Olan Kıbrıslılara oluyor.”https://veryansintv.com/dogu-akdeniz-politikasini-elestiren-soyer-birakalim-kibrisli-kendi-kaderini-belirlesin/

• Kıbrıs'i , Kıbrıslilara bırakma planı 2004 yattı .

"Yes Be Annem " pankartlari eşliğinde ustelik.

Evet derse iki tarafta komple AB ye giriyordu .
    Günün sonunda KKTC evet , Rum kesimi hayır dedi ambargosu devam eden KKTC , AB ye giren Rum oldu bizde avucumuzu yaladik .

AKP'nin "ender gelişen osasuna atakları" misali doğru karar verdiği birkaç olaydan birisiydi Kıbrıs'i , Kıbrıs'a bırakmak için yapılan Annan planı ve desteği

Lakin Rum birleşmek istemedi, onlar adanın tamamını istiyor.
    Bu işlere kafa yormak yerine kendi isinize bakın , milletin agzina sakız oluyorsunuz.
  • EE çıt yok hani Belediye Başkanı siyaset yapmazdı
  • bayram sana lo lo lo
  • Tunç Soyer - İmamoğlu = GLOBALCİ

Mansur Yavaş = DEVLETÇİ dedik iplenmedik.

TEORİ buz gibi işliyor.

Ne Cumhur'cuyuz ne Millet'çiyiz, DEVLETÇİYİZ!!

Kazanan da DEVLETÇİLER olacak aslen.
  • Kıbrıs Kıbrıslılara bırakılacaksa Türkiye o kadar niye para harcıyor o kadar askerini toprağa gömdü

Annan planıyla Kıbrıslılar AB vatandaşı olup zenginlesecekti ne oldu Anadolu'nun parasına suyuna elektriğine muhtaç durumdalar hala

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kıbrıs'i , Kıbrıslilara bırakma planı 2004 yattı .

"Yes Be Annem " pankartlari eşliğinde ustelik.

Evet derse iki tarafta komple AB ye giriyordu .
    Günün sonunda KKTC evet , Rum kesimi hayır dedi ambargosu devam eden KKTC , AB ye giren Rum oldu bizde avucumuzu yaladik .

AKP'nin "ender gelişen osasuna atakları" misali doğru karar verdiği birkaç olaydan birisiydi Kıbrıs'i , Kıbrıs'a bırakmak için yapılan Annan planı ve desteği

Lakin Rum birleşmek istemedi, onlar adanın tamamını istiyor.
    Bu işlere kafa yormak yerine kendi isinize bakın , milletin agzina sakız oluyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Belo Betty -- 21 Ekim 2019; 7:40:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yanlış düşünce. Kıbrıslılar ilk önce borçlarını ödesin

• Tunc Soyer i bu lafi icin hayatta bir yerde gormek istemem, eger olur da chp li biri basa gecip bu adama da bir rutbe verirse ona da oy vermem bir daha.

• Biz oradan çıktığımız anda rumlar gelip soykırım uygularlar orada, ne barış içinde yaşaması?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-BBCF8E851

bayram sana lo lo lo
    hayat bayram olsa
  • Yalan haber. Klasik lolo veryansın.tv yalanı. Yemeyin şunu artık ya. Adamlar sürekli yalan söylüyor. Yok öyle bir açıklama.

Kıbrıs'da referandum yapılırken söylediği şeyleri çarpıtmışlar.

Gizem Özgeç denen arkadaşın tweeter adresi. Ne kadar ciddi bir!!!!! gazeteci olduğunu görebilirsiniz.

https://mobile.twitter.com/gizemozgec

"İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kıbrıs ile ilgili "Kıbrıs'ı Kıbrıslılara bıralım" sözlerine açıklık getirdi. Soyer "3 sene önce verdiğim bir demeç cımbızlanıp bambaşka anlamlar atfedildi" ifadelerini kullandı.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Habertürk'ten Kübra Par'a konuştu. Soyer'in verdiği demeç şu şekilde:

Tunç Bey sizin İzmir belediye başkanı adayı olduğunuz günden bu yana hakkınızda çeşitli tartışmalar, polemikler oluyor. Babanızın geçmişi, dans etmeniz, Tarkan ile verdiğiniz fotoğraf... Hepsini sormak istiyorum ama önce son tartışmayla başlayalım... Kıbrıs ile ilgili “Kıbrıs’ı Kıbrıslılara bırakalım” dediğiniz iddia edildi. Neden böyle bir açıklama yaptınız?

Aslında bu 3 sene önce verdiğim bir demecin içinden cımbızlanıp çıkarılmış bir bölüm. Yeni değil. Kıbrıs’ta iki toplum arasındaki barış görüşmeleri sürerken verdiğim bir röportajdı. Ben o dönem Cittaslow (yavaş şehir) ağının koordinatörüydüm. Kıbrıs’tan 5 şehri Cittaslow networküne eklemiştik. O dönem KKTC’nin uluslararası alanda tanınması için çok mücadele etmiştim. Ve aslında diğer garantör ülkelerin özellikle İngiltere’nin buna müdahalesine karşı bir açıklamam olmuştu. Sonuçta o dönem KKTC’yi tanımayan ülkeler bir biçimde tanımış oldular. Bu vesileyle KKTC bayrağını oralarda dalgalandırdık. Kıbrıs’la ilgili söyleyecek çok şey var ama bu benim işim değil. 3 yıl sonra yeniden gündeme getirilince bambaşka anlamlar atfedildi."

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 4 Kasım 2019; 12:25:55 >

• Kibrisi birakip soyer i kucaklayak.. Allah in m..ı..!!

• quote:

Orijinalden alıntı: RevengeRain

Tunç Soyer - İmamoğlu = GLOBALCİ

Mansur Yavaş = DEVLETÇİ dedik iplenmedik.

TEORİ buz gibi işliyor.

Ne Cumhur'cuyuz ne Millet'çiyiz, DEVLETÇİYİZ!!

Kazanan da DEVLETÇİLER olacak aslen.

Aldım feneri elime "ADAM GİBİ DEVLET ADAMI" arıyorum.

• yalan haber diye neredeyse kendini yakacak bu partizanları artık siz değerlendirin

işte haberin yayınlandığı gazete işte haberler
    https://www.kibrishaberci.com/tunc-soyerden-haberciye-ozel-roportaj/
    https://www.kibrishaberci.com/baskan-soyer-cark-etti/
    https://www.kibrishaberci.com/kaypaklik-ve-siyasi-polemik/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lolobayram -- 4 Kasım 2019; 15:16:59 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.