Şimdi Ara

DOĞLAZGAZDA KOMBİ SU BASINCI DÜŞMESİ (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
437
Cevap
29
Favori
541.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba,

Sorununuz için nasıl bir çözüm buldunuz?
  • Günaydınlar.

Öncelikle bu konu çok faydalı oluyor bana.

Sorunum da şudur;

Merhaba,

Elimde DemirDöküm Sargon Condense HK B 224 Kombi var.
    http://www.kombiparcafiyatlari.com/tr/home/113-demirdokum-kombi-genlesme-tanki.html?search_query=genlesme+tanki&results=24

Demirdöküm Kombi Genleşme Tankı, bu kombiye uygun olur mu?

Servis bu parçanın değişimi için 350 TL ücret istiyor çünkü.

Bilgi verirseniz çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tarkanaslan -- 9 Aralık 2016; 9:32:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tarkanaslan

Günaydınlar.

Öncelikle bu konu çok faydalı oluyor bana.

Sorunum da şudur;

Merhaba,

Elimde DemirDöküm Sargon Condense HK B 224 Kombi var.
    http://www.kombiparcafiyatlari.com/tr/home/113-demirdokum-kombi-genlesme-tanki.html?search_query=genlesme+tanki&results=24

Demirdöküm Kombi Genleşme Tankı, bu kombiye uygun olur mu?

Servis bu parçanın değişimi için 350 TL ücret istiyor çünkü.

Bilgi verirseniz çok teşekkür ederim.

Benim kombiminde tankıda 90 lira. Özel servis yani tesisatçı 250 tl istedi. Siz ne yaptınız?

• Merhaba

Eca confeo plus kombimim genlesme tankina hava basmak istiyorum.

Simdi bildiklerim dogrumu onu sormak istiyorum.

Once kombinin altindaki soguk su girisi vanasini kapatiyorum( sagdan ikinci olan ve vanasi kucuk olan bende renk ayrimi yok cunki)

Sonra kombi su tahliye borusunu aciyorum

Ve sicak suyu aciyorum

Genlesme tankinin resminide ekledim.bir tane araba sibobu gibi bisi var ama acamiyorum.

Digeride radyatordeki hava alma seyine benziyor..

Simdi ben purjor anahtari ile bu vidayi gevsettim diyelim ve hava geldi hemen kapadim.

Peki icerdeki hava basincini nasil olcucem.

Tesekkurler.

Bu islemi yaparken kombiti kapatip salteri indirmelimiyim acaba.

Tesekkurler.
     DOĞLAZGAZDA KOMBİ SU BASINCI DÜŞMESİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akaco23 -- 15 Ocak 2017; 11:4:3 >

• ben de yaklaşık 3.5 yıldan bu yana vaillant kullanıyorum.yaklaşık 1 ay önce bakım yaptırdık.10 gunden bu yana basıç düşüyor.forumdaki bilgiler çerçevesinde hava bastık. ama yıne düşüyor.ön kapagını açtık bağlantı kısmlarında nemli bir yer yok.su damlası yok.
    dün akşam kombiye su bastım basıncı 1.5 bara kadar getirip,kombiye gelen ve giden su boruları vanalarını kapattım.sabah baktım yine basıç düşmüş.
    sanki bakım sonrası böyle oldu gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DEMİRCİEFE -- 24 Ocak 2017; 17:4:21 >

• quote:

Orijinalden alıntı: awakado

Merhabalar, yeni satın aldığım evde 15 gündür oturuyorum. Tesisati eski ev sahibi yaptırmış. Kombiyi kullanıyoruz. Genel olarak ısıtma ve sıcak su sağlamasında sıkıntı yok. Ama son bir haftadır gözlemlediğim bazı sıkıntılar var. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

ECA EUROSTAR kombi, eski bir model.

1. Dereceyi yüksek veya düşük tutsam da genel olarak sürekli start/stop yapıyor gibi. Yani sürekli ateşleme yapıyor sanki. Sessiz kalmıyor yani.

2. Su basıncı göstergesi son günlerde düştü ve 0 da duruyor ama kullanım olarak sıcak oluyor sıkıntı yok, nasıl yükseltirim. Neden düşebilir ? Hangi vana ne işe yarar bu model kombi de hiç fikrim yok. İnternette kullanım klavuzuda bulamadım.

3. Bu gece sessiz olduğunu fark ettim kombinin. Kontrol ettiğimde E0 hatası vermişti. Kapatıp açınca düzeldi.

4. Resimde işaretlediğim alandan su sızıyor.

DOĞLAZGAZDA KOMBİ SU BASINCI DÜŞMESİ  DOĞLAZGAZDA KOMBİ SU BASINCI DÜŞMESİ  DOĞLAZGAZDA KOMBİ SU BASINCI DÜŞMESİ

DOĞLAZGAZDA KOMBİ SU BASINCI DÜŞMESİ  DOĞLAZGAZDA KOMBİ SU BASINCI DÜŞMESİ

Aynı durum bende de mevcut siz bir cözüm buldunuzmu o bar bende 0 degilde sıfırın altında barı yukseltmek icin o alttaki hangi vanayı acıp su vermem gerekli kullanım klavuzunu nette bulamadım bende

• Merhabalar,

GEnleşme Tankına Azot basıldı.O gün bugündür basınç düşmesi yaşamadım.

Bence denemelisiniz.

Teşekkür ederim.
  • tarkanaslan kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyorum, daha önce ben de yazmıştım, Benim sorunum da böyle çözüldü çünkü...
    Genleşme tankı basıncının tek çözümü AZOT GAZI basmaktır. Yetkili serviste yoksa bile Azot gazı basabilecek herhangi bir servis bu işi halleder.
  • DEMİRCİEFE kullanıcısına yanıt
    genleşme tankınızın hava basıncına bir batırın derim.. Bilmiyorsanız burdan yardım ederiz

Bu arada Azot un tanka nasıl basıldığını pek anlayamadım, azotu bugüne kadar hep koca tanklarda araba lastiklerine bastıklarında gördüğüm için , gözümün önünde pek canlanmadı.. ( Hoş ben hiç inanmıyorum da bu azot işine ) Öyle olsa F1 yarışlarında basarlar !!!!

bence doğru miktarda hava basmak yeterli olacaktır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi auzdil -- 26 Şubat 2017; 4:29:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: auzdil

genleşme tankınızın hava basıncına bir batırın derim.. Bilmiyorsanız burdan yardım ederiz

Bu arada Azot un tanka nasıl basıldığını pek anlayamadım, azotu bugüne kadar hep koca tanklarda araba lastiklerine bastıklarında gördüğüm için , gözümün önünde pek canlanmadı.. ( Hoş ben hiç inanmıyorum da bu azot işine ) Öyle olsa F1 yarışlarında basarlar !!!!

bence doğru miktarda hava basmak yeterli olacaktır

Tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Değerli ve tecrübeli arkadaşlar buderus gb012 kombim de bir süredir basınç düşüklüğü sorunu vardı. Yaza doğru kontrolü yaparım derken dün düşen su basıncını doldurduktan sonra hızla basınç düşmeye başladı ve bastığım su yoğuşma borusundan hızla aktı ve basınç sıfıra düştü. Nedir ,bilginiz var mı ? Teşekkürler

• Ben kendi kombimde bu işlemi yaptırdım. Piknik tüpü boyutlarında bir Azot tüpü, ucunda Araba lastiklerine hava basarken kullanılan hortumlu aparat ve direk Genleşme tankının hava basılma sibobundan basarak 1.5 Bar Azot gazı basıldı. Şimdi canlanmıştır umarım nasıl yapıldığı
  • quote:

Orijinalden alıntı: demayc

Ben kendi kombimde bu işlemi yaptırdım. Piknik tüpü boyutlarında bir Azot tüpü, ucunda Araba lastiklerine hava basarken kullanılan hortumlu aparat ve direk Genleşme tankının hava basılma sibobundan basarak 1.5 Bar Azot gazı basıldı. Şimdi canlanmıştır umarım nasıl yapıldığı

sayın dostum, bu azot gazı nerede satılıyor, kaç tl civarı,ayrıca bu gaz tehlikelimidir.yani patlar çatlarmı...
  • DEMİRCİEFE kullanıcısına yanıt
    Dostum o konuda bilgim yok, Özel bir kombi bakım servisi ile görüştüm (Daha önce Buderus yetkili servisiydi) geldiler hallettiler.
  • Tesekkurler

• kombiyi dün bağlattık. kombiye su basıldı. 1.7 bar seviyesine geldi. daha sonra baktığımızda 1.5 bara düşmüş. vanaların bağlantıları yerlerini kontrol ettik 1 yerde sızdırma vardı düzelttik. su basmadık sonrasında.

bugün tekrar bakmış babam. 1.5 den 1.3 bar civarı bir yere kadar gelmiş bar basıncı. su basayım demiş fakat su bastıkca bar düşmüş. sonra suların kesik olduğunu görmüş. 1.3 bardan 0.50 bara kadar düşmüş.

bunun bir zararı olur mu acaba ?

*kombinin elektrik tesisatı açık değil. gazın açılması bekleniyor gaz da açık değil.
  • Birsey olmaz hocam merak etmeyin

• arkadaşlar benimde bir seneden fazladır demirdöküm kombide su basıncı düşüyordu. kamerayla baktık kaçak bulamadık. kullanım suyu tesisat basıncı ölçüldü herhangi bir kaçak bulunmadı.en son klozette gözle görülmeyen bir sızıntı vardı.parçasını değiştirdim ve 10 gündür basınç düşmesi kesildi. sizde eğer sebebini bulamadıysanız evdeki klozetlerde herhangi bir sızıntı varmı yokmu kontrol edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mmm1983

arkadaşlar benimde bir seneden fazladır demirdöküm kombide su basıncı düşüyordu. kamerayla baktık kaçak bulamadık. kullanım suyu tesisat basıncı ölçüldü herhangi bir kaçak bulunmadı.en son klozette gözle görülmeyen bir sızıntı vardı.parçasını değiştirdim ve 10 gündür basınç düşmesi kesildi. sizde eğer sebebini bulamadıysanız evdeki klozetlerde herhangi bir sızıntı varmı yokmu kontrol edin.

Hocam yanlis dusunuyorsam duzeltin ama tesisat basincinin kombi basinci ile ilgisi yok diye dusunuyorum. Baska bi yerde bi kacak vardir. Onerim petek agizlarini vanalari da kontrol edin bi problem olursa yine

• Ya bende öylr diyordum ama son gelen Tesisatçı da olabilir dedi.bir senedir düsen basınç gömme rezervuardaki parcayi degistirince düzeldi.

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.