Şimdi Ara

DOĞLAZGAZDA KOMBİ SU BASINCI DÜŞMESİ (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
438
Cevap
29
Favori
540.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Gömme rezervuardaki parçayla kombideki basınç düşmesinin hiç bir şekilde bir bağlantısı olamaz. Olabilir diyen tesisatçıya da şüpheyle bakmak lazım doğrusu. Sorunun düzelmiş olması tamamen tesadüf olabilir veya bir süre sonra tekrar ortaya çıkacak olabilir.
  • Bende de aynı sorum var. Üstelik basınç göstergesindeydi ibre sürekli titriyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kombici_Olduk

Bende de aynı sorum var. Üstelik basınç göstergesindeydi ibre sürekli titriyor

hocam titreme varsa genleşme tankındaki hava basıncı eksilmiştir diye düşünüyorum ona hava bastırın bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ege..

Gömme rezervuardaki parçayla kombideki basınç düşmesinin hiç bir şekilde bir bağlantısı olamaz. Olabilir diyen tesisatçıya da şüpheyle bakmak lazım doğrusu. Sorunun düzelmiş olması tamamen tesadüf olabilir veya bir süre sonra tekrar ortaya çıkacak olabilir.

Arkadaşa katılıyorum o tesisatçıdan şüphen etmek lazım. Kombi kapalı devre su ile çalışır klozet ise açık şebeke sistemine bağlı. Yani birbirinden bağımsız yanlışsam düzeltin tabi
  • frantic_fth F kullanıcısına yanıt
    garantisi de bitti
    masraflı bir şey midir bu ?
    her gün sürekli su basıncı düşüyor sürekli su basıyorum :(
  • Hergun su basinci dusuyorsa ise o farkli. Tesisatta mutlaka kacak var malesef kesin olarak. O soruju bulmaniz lazim . Alt komsunuza gidip duvarlarda sararma var mi diye bakin

• 6 ay önce herşeyiyle yep yeni bi sistem yaptık. bi kaç gün önce bir kaç petek boyunu büyütelim dedik. ilk su bastıktan sonra kaçak göçek var mı diye 3.5 bar kadar basınç vardı. ventillerden sanıyorum vaillant marka kombinin altından biraz tahliye etti. sonra 2.0 bar a sabitledik
    yalnız 2 gündür su basıncında 0.3-0.4 bar kadar 15 saatlik süre içerisinde azalmalar oluyor :( tesisatın görünen hiçbiryerinde kaçak yok.

6 ay önce yaptırdığımız ancak bi kaç gün önce hiiç dokunmadığımız tesisatın ara parçalarında bir sakatlık çıkacak diye çok korkuyorum. 6 ay problemsiz idi çünkü. borular dizayn oksiplus.

bi fikri olan var mı? kombi yeni tesisat yeni.. petekler değişti sadece onlarda yepyeni :(
  • Ustalarim, kombi alttan su damlatiyordu, bar sifirlaniyordu. Su basinca 1,5 kadar aninda yine sifirlaniyordu. Usta cagirdim. Once yetkili servise sordum, basit de olabilir pahali da olabilir, conta, pompa vs su kaciriyordur dedi. Tamam gel dedim, musait zaman Denklestiremeyince (iste oluyorum) aksama baska usta cagirdim. Once telefonda genlesme tanki degisecek dedi. Geldi direkt tanki degistirdi, kombiyi acti, calismadi, ayni su kaciriyor. Conta da yarin alip getirecegim dedi butun kombi sökük, balkonda yatiyor. Para vermedim henuz, kandirildigimi dusunuyorum, bi akil verin yol gosterin. Sagolun şimdiden.

Ekleme: patlak dedigi tank elimde. Sibopa bastigimda hava veriyor, tıss ses geliyor. Tanki calkalayinca az bi su calkantisi sesi geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tnevellnac1 -- 16 Ekim 2018; 5:37:35 >
  • tnevellnac1 T kullanıcısına yanıt
    eski genleşme tankını tekrar taktır...sorun onda değil demek ki? ustanın her zaman yanında bulun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: resittemiz

eski genleşme tankını tekrar taktır...sorun onda değil demek ki? ustanın her zaman yanında bulun...
    Usta mesajima bi ekleme yaptim, tank kesin saglam diyebilir miyiz. Adamin hakli olma ihtimali var mi. İş bilmeden adamin emeğine, ekmeğine saygisizlik yapmak istemiyorum, ama kandirilmak dolandirilnak da istemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: tnevellnac1

Usta mesajima bi ekleme yaptim, tank kesin saglam diyebilir miyiz. Adamin hakli olma ihtimali var mi. İş bilmeden adamin emeğine, ekmeğine saygisizlik yapmak istemiyorum, ama kandirilmak dolandirilnak da istemiyorum

Alıntıları Göster
    tıss sesi geldiğine göre ve sorunun devam ettiği için tankın büyük ihtimalle sağlam..
  • Geçen kış sonunda 1.7 basınçta bıraktığım tesisatın şu anda 1.2 basınçta olması normal mi?
  • resittemiz R kullanıcısına yanıt
    1. Usta genleşme tankı patlak değiştircez, pompadan da ses geliyor ama sağlam dedi. Tankı değiştirdi, pompa su kaçırdığı için çalışmadı, sağ blok değişecek elimde yok servisi çağır dedi. Tankı geri taktirdim, 2. Ustaya anlattım geldi sağ blok ve pompa değişecek dedi, kombiyi söküp dükkana götürmem lazım içini temizlicem dedi. Çok para istedi ve güven vermedi. Üstelik 1 yıl olmadı pompayı kendisi geçen kış değiştirmişti, garantiye saymadı. 3. Usta yetkili servisi çağırdım, tank ve blok sağlam sadece pompa arızalı değişecek dedi. 2 haftadır çekmediğim rezillik kalmadı, dün yetkili servis ve diğerlerinin farkını görerek sorunu çözmüş olduk. Aldığı para çok ama, özel servislerin sağlam parçaları bozuk diye değiştirip, başka kombiye sıfır diye takması kazanç açısından hem haksız(hileli) hem de kâr açısından daha çok. Tavsiyem, kazanıyorsa yetkili servis kazansın. Özelde İNSAN'A denk gelmek çok zor. Çok değerli, işini hakkıyla yapan işinin ustası abilerimi kardeşlerimi hariç tutarak yazdım, eminim onların yaptıklarından mesleklerine sürülen leke yüzünden utanç duyuyorlardır. İstedikleri parayı ben 1 ay çalışıp ekmeğimden artırarak ödeyebiliyorum. Onlar hangi vicdanları bu paraları cebine koyabiliyorlar aklım almıyor.

Sayın rasittemiz, konuya ilginiz ve desteğiniz için ayrıca teşekkür ederim. Basit bir şey ama eski tankı geri taktır demeseniz o psikolojiyle inanın aklıma bile gelmemişti. İşbilmezler kendinden o kadar emin konuşuyor ki, tankın değişmesi gerektiğini kabullenmiştim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tnevellnac1 -- 24 Ekim 2018; 10:36:5 >

• tnevellnac1 T kullanıcısına yanıt
    rica ederim ,evet maalesef özel ustaların bazıları, bilmeseniz işi, tabiri caizse öpüyorlar...işinizin halledildiğine sevindim. görüşmek üzere
  • Kombim 3 günde yani 72 saatte 2,0'dan 1,5'a düşüyor. Normal mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakanizm

Kombim 3 günde yani 72 saatte 2,0'dan 1,5'a düşüyor. Normal mi?
    normal değil, bir yerlerde kaçık var yada genleşme tankında problem var büyük ihtimal...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi resittemiz -- 16 Kasım 2018; 0:42:31 >
    Servisi çağırsam bulamayacaklarından korkuyorum. (10 tane petek var. Elimle baksam ıslaklıklar kurumuş olur ve fark edilemez gibi)

Servis ne kadar alır acaba bu iş için?
  • Hakanizm H kullanıcısına yanıt
    servisten servise değişir fiyatları.. bulamazlarsa para almazlar.. belkide genleşme tankında gaz bitmiştir.. yakın zamanda kombi bakımı yaptırdınız mı?
    Son 9 yıldır falan yaptırmadım. Yani aldıktan sonra servis yüzü görmedi canavar :)
  • SUÇLU PARÇA

Vaillant kombi musluk değişimi

seyretmenizi tavsiye ederim
    https://www.youtube.com/watch?v=_NnGkB4oBCQ
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.