Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne olursa olsun demirdokum derim her konuda kendini ispat etmiş bir marka arzu edersen fiyat verebilirim . SAYGILAR
  • evet aden 26000kcal hermetik
    ve ultima modelleri
    + panel plus
    + vana
    + sismik vana
    fiyatlari nedir?
  • ya arkadaşalar iyice şaşırdım birisi eca,dd,baymak viessman , vaillan t diyor diğer markalrı kötülüyor herkes ken di malını övüyor kim doğru kim yanlış bişey anlamak
    güç yani ben vaillant almayı düşünüyorum bu konu biraz liste üstü tutalım bilgileri paylaşalım
  • altı üstü bir kombi. uzay mekiği falan değil.üç aşağı beş yukarı aynılar. daha çok sundukları ekstra özelliklerde ayrışıyorlar. Türk- yabancı marka olmuş kombi üreticileri zaten kaliteli malzeme kullanıyorlar. o çok yakıyo bu az yakıyor kısmı ise biraz uydurma. çünki herkesin oturduğu evin yalıtımına , bölgenin iklimine ve içinde oturan insanların ısı anlayışlarına göre değişiyor. bence servisi bol olan , garanti süresi en uzun olan ve servis ücretleri uygun olan bir markayı tercih etmek sağlıklı bir seçim olur. ( martta tesisatı döşettim . döşetmeden önce araştırdım ama yaptırdıktan sonra daha sağlıklı değerlendirebiliyorsunuz konuyu. çokta abartılacak birşeyin olmadığı ortaya çıkıyor. )
    tavsiyem tesisatı döşetirken boru uzunluğunu ve dirsek sayısını minumumda tutmaya bakın.
  • bizde bu sene kömürlü merkezi sistemden kombili doğalgazlı sisteme geçiyoruz.

bunca okuduklarımdan sonra kafam çorba oldu.
    kararlarım şunlar;

1. vaillant servis olarak yaramaz.
    2. veissmann iyidir. özellikle vitopend 200. (ama biraz pahalı ben 100 modelini düşünüyorum. ayrıca ne kadar ilave özellik o kadar çok arıza potansiyeli.)
    3. petekleri yenilemek iyi olur.
    4. bakır tesisat yerine plastik tesisat seçilmeli.
    5. petek arkalarına yalıtım yapılmalı
    6. kireçlenme için tedbir alınmalı
    7. baca yoksa hermetik kombi tercih edilmeli
    8. kombi çift eşanjörlü olmalı
    9. hat boyunca maksimum 60 dirsek kullanılmalı
    10. buderus zaman zaman yazılmasına rağmen pek hakkında yorum yapılamamış. sanırım kullanıcısı az.

sonuç olarak; bu forumu okuyana kadar vaillant düşüyordum. vaillant kararım duyduklarımdan dolayı biraz sezgiseldi. şuan veissmann olabilir diyorum.
    üstelik dün, yönetime söz verdikleri halde bir saat geç gelen vaillant servisinin yaptığını düşününce. tanıtım amaçlı geleceklerdi. geç kalınca sorduk ve bize kaç kişi olduğumuzu sordular. yani sözünde durmak yerine sayımızı sordu. sanırım bir fikir verdi.

ilave edilecek birşeyler daha kaldı mı?

• Kalkanik
    her konuyu gayet iyi şekilde özetlemişsin. Bravo

Viessmann en iyisi. Tesisat hakkındaki bilgilerinde doğrudur. Bunları hat yapılırken uygulat kı sonuç alabilesin. Ne kadar çok özellik o kadar arıza diye bişi yok! Viessmann Vitopend 200 kombının yapmış olduğu arzaları son 10 tanesını hafızasında tutar ve servıse gosterır. Kaldıkı Boyle bır kombının arza yapması tesısat hatası veya gazın anıden kesılmesı ile olur. bu gıbı durumlarda da reset düğmesine basıldıktan sonra iş hallolur. Viessmann kıyaslanamaz bir kombi.

• SİZLERE RADYATÖR OLARAK ALÜMİNYUM RADYATÖR KULLANMANIZI TAVSİYE EDERİM.PANELE GÖRE BİRAZ DAHA PAHALI ANCAK HEM ISI İLETKENLİĞİ HEM GÖRÜNTÜSÜ MÜKEMMEL.BENDE ALÜMİNYUM RADYATÖR TAKTIRDIM OLDUKÇA MEMNUNUM.SİZLERE TAVSİYE EDECEĞİM MARKA ALPET.HEM KALİTELİ HEM UCUZ.
  • Sonunda, Vitopend 100 aldım.:)
    Radyatörler hariç, 2900ytl...
    anahtar teslim...
    Allah utandırmasın...:)
  • hayırlı olsun.
    benim kararım da vitopend 100.
    bende montaj yaptırabileceğim iyi bir yer alıyorum.
    gebzede bu işi yapabilecek bir yer bilen varmı?
  • bugun dogubank'tan
    Viessmann vitopend 100 icin fiyat aldim.
    (evim 100 m2)
    1.500 ytl - pesin-nakit.
    daha iyi fiyat alan varsa paylassin lutfen.
  • sevgili kurt,
    sizin gibi kombiler konusunda otorite birisini burada bulmak benim için çok önemli diğer arkadaşların da istediği gibi hepimiz sorunsuz ve ucuza ısınmak istiyoruz.benim sorum şu:yerden ısıtmalı 135m2 kat dublexi kuzey cepheli bir evim var.kömür ile merkezi olarak ısınırken evimiz 27 derece civarında oluyordu.apartmanın mantolaması gecen yıl yapıldı ve ısıcam var.ne önerirsin?
    hangi kombi? dış hava sensörü ister mi?( evde gündüz kimse yok)yoguşmalı mı?
    cok teşekkurler
  • sevgili kurt bey;
    baymak kombi aldığımda alttaki su dolma haznesinden çalıştığı sürece su damlatıyordu.
    servis elemanı bağlantı yaparken oraya uyumlu bir hortum almamı ve takmamı söyledi
    yaklaşık 1 m. uzunluğundaki hortumla suyu balkon deliğine gönderebileceğimi söyledi.
    tesisatçıya gittim ve sordum ancak dediler ki böyle birsey olamaz servisi çağırın hatalı
    bağlantı yapılmış. bu konuda sizce ne yapmalıyım?
    teşekkürler..
  • quote:

Orjinalden alıntı: hyenel

sevgili kurt,
    sizin gibi kombiler konusunda otorite birisini burada bulmak benim için çok önemli diğer arkadaşların da istediği gibi hepimiz sorunsuz ve ucuza ısınmak istiyoruz.benim sorum şu:yerden ısıtmalı 135m2 kat dublexi kuzey cepheli bir evim var.kömür ile merkezi olarak ısınırken evimiz 27 derece civarında oluyordu.apartmanın mantolaması gecen yıl yapıldı ve ısıcam var.ne önerirsin?
    hangi kombi? dış hava sensörü ister mi?( evde gündüz kimse yok)yoguşmalı mı?
    cok teşekkurler

İlginize Teşekkür ederim.

Komürlü sistemde 27 derece ile ısınıyordunuz. Ancak kombili sistemlerde amaç düşük sıcaklık yüksek verım demektir. Kombili sistemde sadece yerden ısıtma ile ısınma zorluğu çekebilirsiniz bu konuda onerim ilave olarak belli odalara radyatör taktırmanız olacaktır. Ancak mantolama yaptırmışsınız, bir de ısı cam var diyorsunuz; o zaman radyatöre gerek kalmayabilir. Size Viessmann Vitopend200 ( dış hava sensörlü) veya Viessmann Vitodens 200 almanızı öneririm. Vitodens 200 Vitopend 200 e göre yoğuşmalı olmasından dolayı biraz pahalı. Fiyatları daha önce yazmıştım.

Gundüz evde kımse olmayacağı için her ıkı kombıde de program saati uygulaması var, ayarlarsınız saatleri evde kımse yokken ekonomık modda yanar. Yoğuşmalı alırsanız faturanız %20 gibi düşük gelecektir. size tek faydası bu olur. Evinizi hermetik kombi de yoğuşmalı kombi de ısıtır.

Başka aklınıza takılan soru olursa beklerim. Birde bulunduğunuz şehiri söylerseniz daha da verimli olabilirim.

• quote:

Orjinalden alıntı: İ10

sevgili kurt bey;
    baymak kombi aldığımda alttaki su dolma haznesinden çalıştığı sürece su damlatıyordu.
    servis elemanı bağlantı yaparken oraya uyumlu bir hortum almamı ve takmamı söyledi
    yaklaşık 1 m. uzunluğundaki hortumla suyu balkon deliğine gönderebileceğimi söyledi.
    tesisatçıya gittim ve sordum ancak dediler ki böyle birsey olamaz servisi çağırın hatalı
    bağlantı yapılmış. bu konuda sizce ne yapmalıyım?
    teşekkürler..

İ10 su dolma haznesinden su damlatıytorsa sorun var demektir. Servis hatalı bir cümle kurmuştur. Bu durumda montaj hatası teşhisi konulmalıdır. Takan kişiler düzeltmelidir.
    Ancak kombiniz yoğuşmalı ise yoğuşma suyu tarif ettiğiniz şekilde dışarı verilir. Ama bunun kombiden çıkan bir hortum yapar. Damlatma sözkonusu değildir. Servis elemanı da balkon giderine vs. dediğine göre yoğuşma suyu olmalıdır o. ama yoğuşma suyu da o şekilde olmaz. ayrı bir hortumu vardır.
    Eğer yoğuşma suyu değilse; kombinizin su basıncı o damlamalardan dolayı sürekli düşer bu durumda siz de sürekli kombiye su basmak zorunda kalırsınız. Uzman bir tesisatçı ile servisi aynı anda evinize çağırmalısınız.

• Arkadaşlar,
    Silivri'de kendi evimde oturuyorum. Geçen yıl doğalgaz geldi. İlk yıl diye abone olmadım. Millet apar topar sanki bedava takıyoryar gibi doğalgaz bağlattı. Kış ortası ancak verimli yanmaya başladı. Genelde DD Aden kombi alındığını görüyorum. Ama faturalar çok uçuk geliyordu. Silivri İst'a uzak olduğu için tecrübeli usta bulmak biraz zordu. Sucular, doğalgazcı oldu. Şimdi şimdi usta ve acemi tesisatçılar tanınır oldu(gerçi acemiler de bu arada biraz ustalaştı). Bazıları 4-5 günde bazıları 1,5-2 günde işlerini bitiriyor. Ben de kombi almadan önce forumda arattırıp, bu topiği okudum, notlar aldım. Araştırmamı da yapıp son kararımı vereceğim. Zaman ayırıp fikir beyan eden herkese teeşekkür ederim.
  • bendeki yoğunlaşmalı kıombi kurt bey
    bağlantı yapılırken aldığınız yerden hortum da verilmeliydi demişlerdi
    ancak gitmeye pek fırsatım olmadı
  • Kombin vaillant plus peteklerin ise demirdöküm plus olsun
  • ECA kombiler hakkında yorum alabilirmiyim? Artı kombilerin gürültü seviyelerini de söyleyebilen çıkarsa sevinirim.
    Bu arada bir de Vaillant'ın artık rekabet edebilmek için kombi malzemelerinde kaliteden ödün vermeye başladığını duydum. doğruluğu nedir?
    Teşekkürler...
  • Bu hafta Viessmann kombi takılacak ve tesisat yapılacak.Aslında bakır borunun çok methini duydum.Ama burada kurt0146 nın kireç sorunu olabileceğini yazdığını görünce rahatladım.Ancak, şimdide süpürgelik üstünden yaptırıldığında genleşme sözkonusu olabildiğini duydum.Ancak, fazla kırıp döktürmekte(yerden olması için) istemiyorum.
    Neyse artık, kışın sarkacak;yazın düzelecek anlaşılan...:)
  • selam kurt0146 ve diğer arkadaşlar
    Evime kombi taktırmak istiyorum fakat bir türlü karar veremedim yardımcı olursan sevinirim..
    Ev yaklaşık 180 m2 ısı izalasyonu yok güneydoğu cepe petek boyu toplam 7,6 metre normalde merkezi sistemde ısınma sorunu yaşamıyorduk..
    1- yoğuşmalı mı yoksa hermetik kombi mi tercih etmeliyim 20600 kcal yeterli olurmu( ileride dış cephe ısı yalıtımı yapabiliriz)
    2- tesisatı bakır borumu aliminyum folyeli boru tercih edeyim (bakır boruda fiyatlar çok değişiyor)
    3- Kombiye dışarıdan gelen gaz tesisatının niteliği çok önemli mi viessma bakır veya çelik öneriyor.
    4- Senin bana tavsiye edebilceceğin viessman modeli hangisidir.
    5- Ev büyük olduğundan dolayı koridordan bütün odalara dağıtım yaptırmak mı daha iyi olur yada mevcut peteklere sıradan seri hat çekmek yeterli olurmu bunu evi görmediğin için yanıtlamayabilirsiniz.
    şimdiden çok teşekkürler kolay gelsin..

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.