Şimdi Ara

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ? (1432. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
41.239
Cevap
277
Favori
4.325.858
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14301431143214331434
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: obguran

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için, o zaman projeyle falan uğraşmamak için hermetik almak daha mantıklı olabilir. peki hangi kombileri tavsiye edersiniz bu doğrultuda.

hermetik (konvansiyonel) kombilerde f/p grubunda ferroli domitech öneririm,sorunsuzluğu kesindir.kombi spotçularında 1150lira civarında,
    yıllardır bu forumda öneririm.fiyatına göre çok donanımlı bir kombidir
    tıpatıp aynı özelliklerde ferroli divatech vardır.iki kombi arasında sadece eşanjör farkı var:ferroli domitech (bitermik eşanjörlü) ferroli divatech (monotermik eşanjörlü)

1) sıcak su verimi 3 yıldız
    2) modülasyon aralığı aynı fiyat dilimindeki kombilere nazaran çok daha geniştir (%30 - %100)
    3) kullanım suyunda ECO VE COMFORT özelliği vardır
    4) güneş enerji sistemleri ile uyumlu çalışır
    5) opsiyonel olarak modülasyonlu oda kumandası ile oda sıcaklığına göre modülasyon yapabilir (opentherm iletişim protokolünü destekler).
    ayrıca yine opsiyonel olarak dış hava sensörü bile takılabilir
    6) 2 değil 3 değil tam 5 (beş) yıl garanti.üstelik yıllık bakım yaptırma zorunluluğu yoktur

ferroli domitech'in özellikleri:

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

• disintegration , Çok teşekkürler. Biz özelliklerini bilmediğimiz için sadece markaya bakıyorduk ama sizin sayenizde kararım değişti kesinlikle bu markalardan birini alacağım almadan öncede son defa karar verdiğim ürünü soracağım burdan. Yardımlarınız için teşekkürler.

sseker , Dediğiniz kombide baya güzel gözüküyor ama modülasyon aralığı nedir acaba? ama aklımda arkadaşın tavsiyesi üzerine BAYMAK ve E.C.A. var şimdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zakkuivi

disintegration , Çok teşekkürler. Biz özelliklerini bilmediğimiz için sadece markaya bakıyorduk ama sizin sayenizde kararım değişti kesinlikle bu markalardan birini alacağım almadan öncede son defa karar verdiğim ürünü soracağım burdan. Yardımlarınız için teşekkürler.

sseker , Dediğiniz kombide baya güzel gözüküyor ama modülasyon aralığı nedir acaba? ama aklımda arkadaşın tavsiyesi üzerine BAYMAK ve E.C.A. var şimdi.

Hocam konuyla sadece merakım olduğu için ilgileniyorum.
    Detaylı teknik bilgiye sahip değilim malesef. Sadece kullanım tecrübelerimi aktarabiliyorum.

Yalnız şunu rahatlıkla söyleyebilirim: Olay sadece kombiyle bitmiyor. Tesisat, işçilik, doğru hesaplama da hayati öneme sahip.
    Demirdöküm aldığımda bütün komşular dalga geçti ama şu an en çok ısınan ve en az yakan benim evim apartmanda.
    Sebebini sorarsanız düzgün tesisat malzemesi, doğru mühendislik hesaplamaları ve kaliteli işçilik. Nitromix'in premix yoğuşmasının da faydası var tabii.

Kolaylıklar dilerim.

• zakkuivi kullanıcısına yanıt
    baymak,eca ve dd premix yoğuşmalı kombiler arasında,modülasyon aralığı en geniş & minimum ısıl güç tüketimi en düşük baymak premix yoğuşmalı kombilerdir

Baymak Falke Condense & Baymak Duo Tec:

50c - 30c işletmede minimum ısıl güç tüketimi 4.7 kw ...........> modülasyon aralığı %19,5 - %100

http://www.baymak.com.tr/UserFiles/AttachmentFiles/Kombi/ID_4008_tr_TR/2.Montaj%20ve%20Kullanma%20K%C4%B1lavuzu.pdf

http://www.baymak.com.tr/UserFiles/AttachmentFiles/Kombi/ID_4006_tr_TR/1.Bro%C5%9F%C3%BCr.pdf

demirdöküm nitromix p24:

http://www.demirdokum.com.tr/upload/Kutuphane/97/Nitromix%20Kullan%C4%B1m%20K%C4%B1lavuzu.pdf

50c – 30c işletmede minimum ısıl güç: 6,5kw .................> modülasyon aralığı %26 - %100

eca confeo premix:

http://www.ikramuhendislik.com/katalog/confeo.pdf

50c – 30c işletmede minimum ısıl güç: 7.3 kw .......................> modülasyon aralığı %30 - %100

• sseker görüşleriniz için teşekkürler. Dediğinize aynen katılıyorum en iyi kombiyi alırsın ama işçiliği çok kötüdür kombiden memnun kalmazsın. Bu birçok şeyde böyledir işini iyi yapan bir usta bulmak lazım. Teşekkür ederim.

disintegration usta eline sağlık. Baymakın performansı cidden çok iyi. Listemin ilk sırasında baymak var ama Baymak Duo Tec Premix sanki daha teknolijik duruyor kasası öyle gösteriyor yani. Gönlüm ondan yana hayırlısıyla ev 2 aya bitsinde o zamanda son birkez bunu alıyorum diye sorarım konuya belki yeni modelleri falan çıkar.

Hayırlı akşamlar herkese.
  • quote:

sseker görüşleriniz için teşekkürler. Dediğinize aynen katılıyorum en iyi kombiyi alırsın ama işçiliği çok kötüdür kombiden memnun kalmazsın. Bu birçok şeyde böyledir işini iyi yapan bir usta bulmak lazım. Teşekkür ederim.

disintegration usta eline sağlık. Baymakın performansı cidden çok iyi. Listemin ilk sırasında baymak var ama Baymak Duo Tec Premix sanki daha teknolijik duruyor kasası öyle gösteriyor yani. Gönlüm ondan yana hayırlısıyla ev 2 aya bitsinde o zamanda son birkez bunu alıyorum diye sorarım konuya belki yeni modelleri falan çıkar.

baymak duo tec ile baymak falke condense aslında tıpatıp aynı kombi.kombilerde sadece logo farkı var.birinin üstünde FALKE yazıyor.diğerinde DUO TEC yazıyor.baymak şirketinin satış politikası yüzünden falke her zaman 100-200lira daha ucuza satılır.
    24kw baymak falke condense genelde 1450-1500liraya satılır,baymak duo tec 1600-1650liraya satılır,oysa aynı kombi
    izmirde geçen yıl ailem,kardeş,eş dost birçok tanıdığımın evlerine baymak duo tec/baymak falke condense kombileri montajları yaptırdım,cihaz çok geniş aralıkta modülasyon yapıyor.ve cihaz çift kasalı olduğu için (cold burner door teknolojisi) cihazın yanma odası mükemmel çalışıyor ayrıca SESSİZ çalışıyor

iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi disintegration -- 20 Şubat 2015; 17:19:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

sseker görüşleriniz için teşekkürler. Dediğinize aynen katılıyorum en iyi kombiyi alırsın ama işçiliği çok kötüdür kombiden memnun kalmazsın. Bu birçok şeyde böyledir işini iyi yapan bir usta bulmak lazım. Teşekkür ederim.

baymak duo tec ile baymak falke condense aslında tıpatıp aynı kombi.kombilerde sadece logo farkı var.birinin üstünde FALKE yazıyor.diğerinde DUO TEC yazıyor.baymak şirketinin satış politikası yüzünden falke her zaman 100-200lira daha ucuza satılır.
    24kw baymak falke condense genelde 1450-1500liraya satılır,baymak duo tec 1600-1650liraya satılır,oysa aynı kombi
    izmirde geçen yıl ailem,kardeş,eş dost birçok tanıdığımın evlerine baymak duo tec/baymak falke condense kombileri montajları yaptırdım,cihaz çok geniş aralıkta modülasyon yapıyor.ve cihaz çift kasalı olduğu için (cold burner door teknolojisi) cihazın yanma odası mükemmel çalışıyor ayrıca SESSİZ çalışıyor

iyi forumlar

baymak duo tec:

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

baymak falke condense:

DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?DOĞALGAZ KOMBİSİ ÖNERİSİ?

Aynı olduklarını bilmiyordum. O zaman hangisi ucuz ise o alınır. Birde çift eşanjörlü mü bu kombi. Peteklere giden su ile musluğa giden su ayrımı olmalı normalde?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Aynı olduklarını bilmiyordum. O zaman hangisi ucuz ise o alınır. Birde çift eşanjörlü mü bu kombi. Peteklere giden su ile musluğa giden su ayrımı olmalı normalde?

evet,baymak falke condense ve baymak duo tec çift eşanjörlü
    istisnasız piyasadaki bütün kombilerde kalorifer devresi çalışırken,sıcak su devresi açıldığı zaman,kombinin kapalı devre tesisatı durur.kombi sıcak su ihtiyacını karşılar.yani banyo veya mutfakta sıcak suyu açtığımızda kombinin kalorifer devresi o anda çalışmaz
    çift eşanjörün anlamı:mutfak ve banyo musluğu aynı anda açıldığında sıcak su verimi tek eşanjörlü kombilere göre daha iyi oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

quote:

evet,baymak falke condense ve baymak duo tec çift eşanjörlü
    istisnasız piyasadaki bütün kombilerde kalorifer devresi çalışırken,sıcak su devresi açıldığı zaman,kombinin kapalı devre tesisatı durur.kombi sıcak su ihtiyacını karşılar.yani banyo veya mutfakta sıcak suyu açtığımızda kombinin kalorifer devresi o anda çalışmaz
    çift eşanjörün anlamı:mutfak ve banyo musluğu aynı anda açıldığında sıcak su verimi tek eşanjörlü kombilere göre daha iyi oluyor

Teşekkürler kafamda soru işareti kalmadı her soruma cevap verdiniz. Saygılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kombinin ilk çalıştırılması esnasında sisteme kaç bar su verilmeli? (Kaçak Var mı yok mu anlamak için)
    veya ne yapılmalı??
  • Ariston genus premium evonun modulasyon aralığı nedir acaba? Bu bilgiyi bulamadım.
  • ec1000 kullanıcısına yanıt
    24Kw modeli için;
    Maks. kapasite 24Kw
    Min. kapasite 2,4Kw
    Min./Maks. oranı 2,4/24=1/10=%10
    2,4 --> %10, 24 --> %100

Modülasyon aralığı --> %10-100...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memint -- 21 Haziran 2013; 9:38:38 >
  • memint M kullanıcısına yanıt
    Bayağı düşük bir oran sanırım. Bu oranın ne gibi avantajları olur ve gerçekçi bir oran mıdır?
  • quote:

Orijinalden alıntı: intererdem

quote:

Orijinalden alıntı: Biray Doğalgaz

yapmayın erdem bey adell , valfex ,KVS nerdeyse piyasadaki EN KÖTÜ vanalar, sonra gece su basar adamın evini, almasından değil, sorumluluk size kalır..

filitrede en iyi EDP ama pek satan yok, sedece kendileri satıyor

vanada GK, filitre de de fena değiller, filitrede 2 katı pahalı olan ECA da iyi

Doğrudur hepsini yakından görmüş değilim KVS nin filtre iç yapısı düzgün bazıları gibi fazla daraltılmamış.

Aynı şekilde bende ilave petek yaptırırken kalde vana verdiler vana montaj edilirken kenarı ezildi-çizildi sanki macundan yapılmış gibi bu nedenle kalde deyince bu berbat malzeme aklıma geliyor, sonra değiştirip KAS vana almıştım.

Sayın intererdem
    Kas vana aldığınızı yazmışsınız. firma kas vana takarız dedi, GK'la arasındaki kalite farkı sizce nasıl, memnunmusunuz.

• arkadaşlar tesisatı yaptırdım. mecbur olmadıkça 90 lık dirsek kullanmadık. kombi altı metal s ve bütün vanalar filtreler tam geçişli takıldı. kombi mutfağa takıldı. (mutfak önünde yer kırılarak ana boruya takıldı)
    kombiden birleşim yerine kadar 32 lik boru döşendi. kombiye yakın(salon mutfak ve ot odasını 32 likten direkt hat alındı.
    ancak birleşim yerinden 20 cm sonra 80 lik 3 peteği ve 1 metrelik 1 peteği besleyecek ( 2 ODA, YATAK ODASI 80 LİK, HOL 1 METRE ) 25 lik boruda s atlama olduğunu gördük ama değiştiremedik (problem olmaz inşallah)
    bütün petekler çapraz bağlandı. peteklere denfoss ra 2000 takıldı. oda termostatı takılacak. çamur ayrıştırıcı takılacak. ANCAK ÇAMUR AYRIŞTIRICI NEREYE TAKILMALI. KOMBİ GİRİŞİNE Mİ ÇIKIŞINA MI?
    (KOMBİ ECA CONFEO PREMİX)
    TESİSAT İÇİN YORUMLARINIZI BEKLİYORUM.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dembay1 -- 21 Haziran 2013; 10:17:26 >
    Kombilerde en geniş modülasyon aralığı şimdilik bu. Yani alev boyutunu maksimumun 1/10'u düzeyine dek kısabilir. Bu düzeyde (2,4kw=2000kcal/h) ısıtmanın gerekli ve yeterli olduğu koşullarda, diğer kombilere göre avantaj sağlar. Tabi tüm ev için 2000kcal/h gibi çok düşük ısı ihtiyacı ancak 8-10C ve üstü dış sıcaklıkta ve ısı yalıtımının yeterli olduğu mekanlarda sözkonusu olabilir. Pratikte Akdeniz ve Ege sahil kesiminde ısıtma sezonunun yaklaşık yarısında, evlerin yalıtım ve diğer konum özelliklerine bağlı olarak (sözgelimi iyi yalıtımlı, güneş alan nispeten orta-küçük evlerde) bu avantaj gerçekleşebilir. Diğer koşullarda ve bölgelerde avantajlı süre daha sınırlı olacaktır.
  • memint M kullanıcısına yanıt
    Cevabınız için teşekkür ederim.
    Bir şey değil...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dembay1

arkadaşlar tesisatı yaptırdım. mecbur olmadıkça 90 lık dirsek kullanmadık. kombi altı metal s ve bütün vanalar filtreler tam geçişli takıldı. kombi mutfağa takıldı. (mutfak önünde yer kırılarak ana boruya takıldı)
    kombiden birleşim yerine kadar 32 lik boru döşendi. kombiye yakın(salon mutfak ve ot odasını 32 likten direkt hat alındı.
    ancak birleşim yerinden 20 cm sonra 80 lik 3 peteği ve 1 metrelik 1 peteği besleyecek ( 2 ODA, YATAK ODASI 80 LİK, HOL 1 METRE ) 25 lik boruda s atlama olduğunu gördük ama değiştiremedik (problem olmaz inşallah)
    bütün petekler çapraz bağlandı. peteklere denfoss ra 2000 takıldı. oda termostatı takılacak. çamur ayrıştırıcı takılacak. ANCAK ÇAMUR AYRIŞTIRICI NEREYE TAKILMALI. KOMBİ GİRİŞİNE Mİ ÇIKIŞINA MI?
    (KOMBİ ECA CONFEO PREMİX)
    TESİSAT İÇİN YORUMLARINIZI BEKLİYORUM.

Toplam Kaça mal ettiniz. Tek tek fiyat yazmanız mümkün mü.
    Hayırlı olsun.

• merhaba tecrübeli arkadaşlar. bende doğalgaz yaptırıcam evime.evim net alan olarak 110 metrekare civarı.ev yeni ve pencereler çift cam duvarlar kalın.ara kat.ev izmirde.doğu batı cephe.şimdi bir çok firmadan teklif aldık.en son gelen balkonda yeri hazır olmasına rağmen kombiyi balkona koymayacağını evin ortasında bulunan tuvalete koyarak faturalarda en az %50 tasarruf edeceğimizi söyledi.aklıma yattı gibi ama ışıklıktan 4-5 metre baca çıkacak çatıya.tuvalete hat taşınacak kombi hattı.parkeler kalkacak falan baya bi iş uzayacak yani delinen bir çok yer olacak.petekler demirdöküm dedik havlupanla beraber 8.5 metre civarında.kombi baymak novadens extra.fiyat 5400 tl.ne dersiniz arkadaşlar bunca işçiliğe ve yaşanacak sıkıntılara değer mi?TOPLAM FİYAT 5400 NASIL?
  • 
Sayfa: önceki 14301431143214331434
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.