Şimdi Ara

Dobloya ses sistemi lütfen yardım edin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
3.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba araç yeni doblo teybi orjinal (continental marka) aracın bagajını daraltmadan küçük kutu bass hemen bassın üzerine bir amfi ve aracın varolan önler 13 cm arkalar 10 cm hoparlörlerini değiştirmek suretiyle en ucuz ve güzel bir ses istiyorum

1)bana ne kadara malolur
    2) orjinal teybe dönüştürücümü takılıyor
    3)hoparlörler yeterli olurmu
    4)istediğim an bass ve amfiyi çıkarıp eve koyabilecek şekilde seyyar montaj edebilirmiyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hocam kapılardaki 10cm ve 13cm hoparlörleri hiç elletmeyin. arka pandizota koyacağın 2 oval kolonla çok daha iyi ses alırsın, tecrübelerle sabit. arka pandizota 2 tane kaliteli oval kolon, bir kutu 30cm sony slim subwoofer, 1 tane 4 kanal anfi, orjinal teybe 2 tane deck dönüştürücü takarak, kapılara yapacağınız masraftan çok daha iyi ses alırsınız. yine aynı anda kapı hoparlörlerindende ses gelecek, arkadaki ovallerdende. istediğiniz zaman subwooferı eve taşıyabilirsiniz. anfiyi de sökebilirsiniz ama önerdiğim birşey değil. çünkü anfinin üzerinde bir çok yüksek voltajlı kablolar mevcut, her seferinde onları kısa devre ve şase yapmamaları için bantla yalıtım yapmanız gerekli, yoksa anfi ya da aracınızı yakabilirsiniz. bu nedenle anfi ellenmeyecek şekilde koltuğun arkasına 1 kereliğine monte edilir, bir daha ellenemez. subwooferın 2 kablosu vardır, onları sök, 2 kablo ucunu bantla, kutuyu eve at, bitti gitti bu kadar kolay. eğer pandizota hoparlör koyma olayını netleştirirseniz ona göre tüm sistemi tek tek tavsiye edeceğim.
    1 çift oval 200-300
    anfi 4 kanal 350
    subwoofer slim kabin olduğu için 350
    kablo 70
    2 deck dönüştürücü 100tl
    toplam malzeme 1000tl tutar.
    daha kaliteli anfi istersen 800tlye kadar 4 kanal anfiler önerebilirim.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• İşimi görecek sağlam bir amfi yeterli yalnız araçta pandizot yok perdeli pandizot var bu yüzden oval koyacak yerim yok bu yüzden kapıları değiştirmek istedim bu kadar yüksekmi fiyatlar kutu bass daha önce 200 civarında idi ön hoparlör sony 75 lira arkalarda 75 lira amfide 200-250 olsa toplamda 600-700 e halletmek istiyorum açıkcası

• quote:

Orijinalden alıntı: özbekli35

İşimi görecek sağlam bir amfi yeterli yalnız araçta pandizot yok perdeli pandizot var bu yüzden oval koyacak yerim yok bu yüzden kapıları değiştirmek istedim bu kadar yüksekmi fiyatlar kutu bass daha önce 200 civarında idi ön hoparlör sony 75 lira arkalarda 75 lira amfide 200-250 olsa toplamda 600-700 e halletmek istiyorum açıkcası

hocam 75liralık aldığın hoparlörler anfiye girmez, aynı gün yanabilir. ayrıca kapılardan istediğin verimi alamazsın. verdiğin paraya değsin diyorsan arkaya pandizot yaptır derim, kapılara hiç dokunma. ben yine tavsiyemi tekrarlayım, gerekirse 2.el alırsın anfiyi, subwooferı. sıfır ürünlerin fiyatları soundmagusun 30cmlik 12s kabinli modeli 250tl ye mevcut, pioneer 6996s sıfırı 200tl ye mevcut. önerim arkaya geçici bir pandizot yaptır, 2 tane pioneer 6996s koy. jameson usa 505 4kanal anfi iş görür. anfiyi koltuğun arkasına montajlattır. anfinin ön 2 kanalı pioneer 6996s e girersin, anfinin arka 2 kanalını köprüleyip subwoofera bağlarsın. sökmek istediğin zamanda, pandizotla oval kolonları, subwooferın kutusunu söküp eve koyarsın, arabanında orjinalliği bozulmamış olur. benim önerim bu şekilde, saygılar.

• Doblo da bas sesi verimli olur zaten cok yuksek guc beklentiniz yoksa jbl 20 cm basa da bakabilirsiniz.onceki aracim hatchback di.arac icinde tatmin edici

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.