Şimdi Ara

DoBLo Mu ConnecT Mi AciL 1 AyıM Var.. (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
0
Favori
9.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: mabbay

quote:

Orjinalden alıntı: XaPoX

fabrika verilerine bakarsak
    connect sözde ortalama 6Lt yakıyo 100 km de
    ama kullanıcılara sordugunuzda 7 litre civarı

Fabrika verileri 5 viteste -- aralıksız sürüş ile 2500 3000 devirde 90 km. hızda ve profesyonel sürücüler tarafından yapılır. Doğal olarak fark oluşur.

Aynı şeyden bahsediyoruz

• Valla arkadasım ben 2004 vip doblo adlım 1 ay once aklımda hıc boyle araba alma fıkrı yokken bıle ıyıkı boyle bısey almısım dedım...Benım dusuncelerım bunlar. yenı tanıstıgım bı arkadasıma verdım arabayı bende boyle bısey almayı dusunuyom dedı connect veya doblo alacam dedı caddy kullandım connect kullandım kangoo kullandım ama hıc doblo kullanmadım dedı bende verdım anahtarı ben bıle gıtmedım yanında 15 dk sonra geldı massallah massallah dedı bu kadar olacagını tahmın etmezdım bu ney a boyle dedı ozellıkle muzık sıstemıne hasta olmus orjınal 4 hoparlor (mid) 2 subwoofer bı de on koltugun altında orjınal amfılı bass var...(ama bu sıstem yalnızca vip lerde var) yanı en begendıgı (caddy dahil) arac benımkı olmus...
    Bi de 2 gun once pasta cıla attırıyorum arabaya boyacıda bı adam geldı tanıdıkmıs ne kadara aldın fln dedı arabayı neyse adamda araba alıp satıyomus daha once 3 tane connect alıp sattım dedı ucunde de motor arızası cıkmıs ama o kadar da doblo alıp sattım dedı hıc bı sorun yasamadım dedı kangoo ları almıyom zaten dedı cok guzel araba almısın dedı...
    Tavsıyem benımkı 1.9 jtd bi cok bınek arabaya nal toplattırıyorum yol tutus olarak da bekledıgımden cok cok cok daha ıyı cıktı...Daha hıc arkasını kaydıramadım...Eger vergıden korkmam dersen 1.9 multıjet veya 1.9 jtd al yakıt olarak nası oluyo bende bılmıyorum ama 1.3 ler 4.7 lıtre yakıyo 1.9 lar 4.8 yakıyo yanı bı fark yok...Servıse goturmustum benımkının aynısı orda calısan bı cocukta vardı aynı motor bir depo ile 1100 km yaptım dedi (1 depo=60 lıtre)

• ne alacaksan al 1,8 veya 1,9 yani yüksek motor gücüne sahip olanından al sonra yarı yolda kalmayasın, ayrıca araba alırken aracın özelliklerini iyice bilmek zorundasın, fiat'ın araçları yanlış bilmiyorsam 1,3 ve 1,4 olarak satışa sunuluyor ve bunların active, dinamic, dinamic lüx ve family modelleri var, bunları incelemeden alma, ama şuda bir gerçektir ki ford ile fiat kıyaslanamaz, connect'ten şaşma derim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 19KaaN25

baq bunlarda resim eqer resimlere inanmıyorsan bi youtubeye qir yolu da qösteriyor arabayıda qösteriyor ibre 0 kende qsteriyor oynama yoq ibrede ;)

DoBLo Mu ConnecT Mi AciL 1 AyıM Var..

DoBLo Mu ConnecT Mi AciL 1 AyıM Var..

Türkçeni bi düzeltsen ne güzel olucak o "q" harfide nedir ya.

• quote:

Orjinalden alıntı: bitanesi77

ne alacaksan al 1,8 veya 1,9 yani yüksek motor gücüne sahip olanından al sonra yarı yolda kalmayasın, ayrıca araba alırken aracın özelliklerini iyice bilmek zorundasın.

• Bakıyorumda Dobloyu öneren arkadaşlar hız için önermişler. Onlara soruyorum arkadaşa ticari bir araçmı öneriyorsunuz yoksa hız yapması için araçmı öneriyorsunuz? Ne o ticari bir araçla rallimi yapmayı düşüyorsunuz?

Arkadaşlar doblo ile hız yapılmaz. Yol tutuşu dobloda zayıftır. Kolay devrilir. Yüksek hızlarda hakim olmanız zorlaşır arabaya... Bu arabayla Allah korusun kaza yapınca içinden sağlam çıkmanız zor. Bakınız kaportası fiatın önceki doğan şahin vs modelleri ile aynı kalınlıkdadır. Yapmayınız, hız için almayınız.

Burada önemli olan sağlamlık,yol tutuşudur. Hız geri planda kalmalıdır. Hızlı gitmesin ama güvenli olsun, yola sağlam bassın...

Canınız herşeyden önemlidir...

Tekrar söylüyorum,doblo hızlı gider ama yüksek hızlarda güven vermez.

Az yakması açısından doblo iyidir. Tam bir ticaret arabasıdır,az yakar,iyi yük taşır.Aynı zamanda güzel bir aile aracıdır.

Burada hız ile ilgili , hıza özendirici yazılar, fotoğraflar koymayınız. Siz arabamı öneriyorsunuz doblonun hızınımı anlatmaya çalşıyorsunuz?... Hangisi?... Burada hızı anlatmayınız, gençleri tehlikeli yapılmaması gerekenlere özendirmeyiniz.

Doblo ile 200 basmışınız. Başınız göğemi erdi?... En ufak bir terslikte siz dobloya hakim olacağınızımı düşünüyorsunuz? Kendimizi kandırmayalım, doblo hız aracı değil, kolay devrilir... Allah korusun trafik kazası çok kötüdür, bir anda olur ve geride büyük acılar bırakır.

Aracın marka modeli önemli değil, hız yapmayınız.Hız yapmayınız.Hız yapmayınız.Hız y a p m a y ı n ı z.... Hele hele ticari araçlarda kesinlikle hız yapmayınız.

Aracınız yavaş gitsin, yola hakim olsun...

Sizin çocuğunuz,eşiniz,anneniz,babanız,kardeşleriniz sizi seven insanlar yokmu? Bari onlara acıyınız...

Doblo ile 200 bastım, affferim, bravo....

Konu bu şekilde devam etmesin, sadece araç öneriniz, hız değil...

Lütfen...

Connecte gelince, connect çooook ama çooooook yakar, insanı gıcık eder. Ama yol tutuşu,sağlamlığı iyidir. Konforludur,uzun yolculuklarda güzeldir. 75 likleri fazla yüke gelmez. kalkışlarda hantaldır ama devrini alınca güzel gider. Connect pis yüklere,ağır yüklere gider. Hani derler ya tepe tepe kullan, işte connecti tepe tepe kullanırsın. Banamısın demez. Ama çok yakar. Bu aracı çok yaktığı için satmayı düşünenleri görüyorum,hemde oldukca fazla... Tabi çok yakarsa yaksın, yol tutuşu yeter,konforu yeter diyenler var...

Karar arkadaşın...

Biliyorum zor karar. En temizi test sürüşü...
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orjinalden alıntı: set

Bakıyorumda Dobloyu öneren arkadaşlar hız için önermişler. Onlara soruyorum arkadaşa ticari bir araçmı öneriyorsunuz yoksa hız yapması için araçmı öneriyorsunuz? Ne o ticari bir araçla rallimi yapmayı düşüyorsunuz?

Arkadaşlar doblo ile hız yapılmaz. Yol tutuşu dobloda zayıftır. Kolay devrilir. Yüksek hızlarda hakim olmanız zorlaşır arabaya... Bu arabayla Allah korusun kaza yapınca içinden sağlam çıkmanız zor. Bakınız kaportası fiatın önceki doğan şahin vs modelleri ile aynı kalınlıkdadır. Yapmayınız, hız için almayınız.

Burada önemli olan sağlamlık,yol tutuşudur. Hız geri planda kalmalıdır. Hızlı gitmesin ama güvenli olsun, yola sağlam bassın...

Canınız herşeyden önemlidir...

Tekrar söylüyorum,doblo hızlı gider ama yüksek hızlarda güven vermez.

Az yakması açısından doblo iyidir. Tam bir ticaret arabasıdır,az yakar,iyi yük taşır.Aynı zamanda güzel bir aile aracıdır.

Burada hız ile ilgili , hıza özendirici yazılar, fotoğraflar koymayınız. Siz arabamı öneriyorsunuz doblonun hızınımı anlatmaya çalşıyorsunuz?... Hangisi?... Burada hızı anlatmayınız, gençleri tehlikeli yapılmaması gerekenlere özendirmeyiniz.

Doblo ile 200 basmışınız. Başınız göğemi erdi?... En ufak bir terslikte siz dobloya hakim olacağınızımı düşünüyorsunuz? Kendimizi kandırmayalım, doblo hız aracı değil, kolay devrilir... Allah korusun trafik kazası çok kötüdür, bir anda olur ve geride büyük acılar bırakır.

Aracın marka modeli önemli değil, hız yapmayınız.Hız yapmayınız.Hız yapmayınız.Hız y a p m a y ı n ı z.... Hele hele ticari araçlarda kesinlikle hız yapmayınız.

Aracınız yavaş gitsin, yola hakim olsun...

Sizin çocuğunuz,eşiniz,anneniz,babanız,kardeşleriniz sizi seven insanlar yokmu? Bari onlara acıyınız...

Doblo ile 200 bastım, affferim, bravo....

Konu bu şekilde devam etmesin, sadece araç öneriniz, hız değil...

Lütfen...

Connecte gelince, connect çooook ama çooooook yakar, insanı gıcık eder. Ama yol tutuşu,sağlamlığı iyidir. Konforludur,uzun yolculuklarda güzeldir. 75 likleri fazla yüke gelmez. kalkışlarda hantaldır ama devrini alınca güzel gider. Connect pis yüklere,ağır yüklere gider. Hani derler ya tepe tepe kullan, işte connecti tepe tepe kullanırsın. Banamısın demez. Ama çok yakar. Bu aracı çok yaktığı için satmayı düşünenleri görüyorum,hemde oldukca fazla... Tabi çok yakarsa yaksın, yol tutuşu yeter,konforu yeter diyenler var...

Karar arkadaşın...

Biliyorum zor karar. En temizi test sürüşü...

+1000

• quote:

İşte bu yüzden ne kadar yakarsa yaksın biz 2006 model connectimize gözümüz gibi bakıyoruz.. Eğer babamı ikna edebilseydim bende 2008 model connect almıştım.

• Hocam iyi güzel diyosunda bide şöyle düşün, bizde birden fazla ticar araç var işimiz gereği... Uzun km li yola çıkacaksak connecti almak istemiyoruz yol masrafı çok tutacak diye. Ama doğruya doğru güzel yol tutuyor, virajları falan çok nefis alıyor. Ama yakıta gelince düşünüyoruz. Şu connect yakıt olayını çözse süper olucak.

Adamlar kasayı makyajladılar,içini tamamen yenilediler ama motora dokunmadılar. Oysa problem motorda! Daha az yakan motor bulacakları yerde başka yerlerle oynuyorlar. Başka yerler zaten güzel, gerek yokki! Connectin tipide güzel, içide konforlu, gidişide tatmin edici, ama gel gör ki yaktı çok aşırı fazla... Yahu motora bişey yapsınlar artık!

İnsanlar Connecti çok yaktığı için satıyor. Yoksa arabadan memnunlar...

Ticari araç çok yakmayacak, çünkü ismi ticari.
  • quote:

Hocam iyi güzel diyosunda bide şöyle düşün, bizde birden fazla ticar araç var işimiz gereği... Uzun km li yola çıkacaksak connecti almak istemiyoruz yol masrafı çok tutacak diye. Ama doğruya doğru güzel yol tutuyor, virajları falan çok nefis alıyor. Ama yakıta gelince düşünüyoruz. Şu connect yakıt olayını çözse süper olucak.

Adamlar kasayı makyajladılar,içini tamamen yenilediler ama motora dokunmadılar. Oysa problem motorda! Daha az yakan motor bulacakları yerde başka yerlerle oynuyorlar. Başka yerler zaten güzel, gerek yokki! Connectin tipide güzel, içide konforlu, gidişide tatmin edici, ama gel gör ki yaktı çok aşırı fazla... Yahu motora bişey yapsınlar artık!

Yatırımın en alası motorun geliştirmesi için gerekli...... Sonuçta adamlar para kazanıyor... Bu modeli böyle satıyorlar.... Neden o kadar parayı harcasınlar..... Yeni kasada gider 3-4 yıl sonra motor değişir.....

• ben derim kangoo al cevik atik guzel araba ama fazla konforu yok konfor istiosan onu bilemm
  • 2005 1,3 dobloyla bende otobanda 180 çıktım , daha da çıkardıda korkudan basamadım araba sallanmaya başlıyor, kalkışlarıda fena sayılmaz 1,3 motora göre çok güzel, ama konfor pek iyi değil, özellikle uzun yolda yoruyo adamı,
  • quote:

Orjinalden alıntı: mabbay

quote:

Hocam iyi güzel diyosunda bide şöyle düşün, bizde birden fazla ticar araç var işimiz gereği... Uzun km li yola çıkacaksak connecti almak istemiyoruz yol masrafı çok tutacak diye. Ama doğruya doğru güzel yol tutuyor, virajları falan çok nefis alıyor. Ama yakıta gelince düşünüyoruz. Şu connect yakıt olayını çözse süper olucak.

Yatırımın en alası motorun geliştirmesi için gerekli...... Sonuçta adamlar para kazanıyor... Bu modeli böyle satıyorlar.... Neden o kadar parayı harcasınlar..... Yeni kasada gider 3-4 yıl sonra motor değişir.....

Madem para kazanılacak daha az yakan bir motor çıkarsınlar,daha fazla satış yapsınlar. Connectten vazgeçenlere sor bakalım, ne diyecekler... Diyecekleri belli, connect çok güzel araba, ama fazla yakıyor,o sebeple vazgeçtim. Hayır bilmesem neyse, sürekli kullandığım şu an kapının önünde duran araba... Çok yakıyor ama ben beğeniyorum. Birde motorunu yenileseler o zaman çok daha fazla beğeneceğim. Ben aracıma binerken iki kez düşünüyorum , çünkü gözüm ibrede oluyor, acaba bu sefer daha az yakabilirmiyim diyorum. Açıkcası yeni connectlerde yakıt konusuna çözüm getirmelerini beklerdim,hayal kırıklığına uğradım. Uzun yolda doblomu connectmi derseniz elbetteki connect derim.Ama doblonun az yakması hoşuma gider.

• Multijet motor yakıt konusunda ödüllü bir motor.... Bu bir gerçek..... İbre konusunda tamamen sana katılıyorum set. Benim demek istediğim Ford işin kolayına kaçıyor...
  • Connect konfor,yol tutuşu,insanı yormaması,sağlamlığı açısından çok güzel bir ticari araç... Ancak çok yakması Forda ayıp oluyor, yakıştıramıyorum Ford mühendislerine bunu...

Motor performansına diyecek lafım yok, ama mazotu su gibi içmesine lafım çok...

Bu ayıbı gidermeleri gerekir. Hele hele mazota neredeyse her hafta zamlar gelirken...

Hakikaten Ford çok ayıp ediyor bu konuda.
  • arkadaşlar benide korkutan bu düşündüren bu yoksa direk connecte yöneleceqimm ama yakışı beni korkutuyor kimi fazla yakıyor diyiyor kimi doblo 13-14 kuruş yakıyosa connect 15-16 fark yok fazla diyorlar.. dobloyu biliyorumm izmirden fethiyeye qittik biz rahattık ama sürücüyü çok yordu ilk defa doblo sürüyordu fethiyeye vardıqımızda dobloyla uzun yol mu bi daha hayatta gitmem dedi connecttede aynı şey olur mu sonuçta oda ticari araba sürüşü ağır araba gerçi biz ticari olarak kullanmayacaqımız için şehir içinde kullanacaqı belki ayda 2 kere 100-150 km lik bir yola gideriz o kadar yoksa şehir içinde kullanılcak araba izmir trafiği mağlum yorar mı doblo veya connect biizi ?
  • quote:

arkadaşlar benide korkutan bu düşündüren bu yoksa direk connecte yöneleceqimm ama yakışı beni korkutuyor kimi fazla yakıyor diyiyor kimi doblo 13-14 kuruş yakıyosa connect 15-16 fark yok fazla diyorlar.. dobloyu biliyorumm izmirden fethiyeye qittik biz rahattık ama sürücüyü çok yordu ilk defa doblo sürüyordu fethiyeye vardıqımızda dobloyla uzun yol mu bi daha hayatta gitmem dedi connecttede aynı şey olur mu sonuçta oda ticari araba sürüşü ağır araba gerçi biz ticari olarak kullanmayacaqımız için şehir içinde kullanacaqı belki ayda 2 kere 100-150 km lik bir yola gideriz o kadar yoksa şehir içinde kullanılcak araba izmir trafiği mağlum yorar mı doblo veya connect biizi ?

Şu kesin, ikisi arasında connect daha az yorar... Ama mazotu içer...

Karar sizin, ekonomi derseniz doblo derim.

Aralarında yakıt açısından km de 40 kuruş civarı oynar... Siz hesaplayınız gerisini.

Acele etmeyiniz, kolay kazanılmıyor para. Tercihlerinizi iyi belirleyiniz. Ne istediğinizden emin olunuz. Test sürüşünü mutlaka yapınız. Herhangi bir bayi size bu konuda yardımcı olur. Fiyat bayisinden ve Ford bayisinden test sürüşü isteyiniz. 100 metre bile gitseniz kararınız netleşir.

Aracı kendi kullanmış olan kişiden fikir alınız. Direksiyona geçmek ve yan koltukta oturmak farklı farklıdır.

• Teşekkür ederimm yorumların için sence yazın bitmesini bekleyeyim mi ? yazın araba fiyatları yüksek oluyor connect makyajlandı 2-3 sene böylee kalır ama doblo 2010 da makyajlı çıkcak diyorlar birde birşey soracagımm 1.3 multijet doblo 100 kmde 15-18 arası yakıyor connect ne kdar yakar aşgı yukarı 100 kmde ?
  • quote:

Teşekkür ederimm yorumların için sence yazın bitmesini bekleyeyim mi ? yazın araba fiyatları yüksek oluyor connect makyajlandı 2-3 sene böylee kalır ama doblo 2010 da makyajlı çıkcak diyorlar birde birşey soracagımm 1.3 multijet doblo 100 kmde 15-18 arası yakıyor connect ne kdar yakar aşgı yukarı 100 kmde ?

Bence bekleme, şu an kriz var, vakit ilerledikce krizin etkisi azalacak, yaz dolayısı ile işler biraz açılacak, insanlarda yavaş yavaş para olacak, bayiler indirim yapmayacak. Ortam kötü iken, piyasada para yok iken bayiler indirime giderler, sıcak parayı şu anda kim sevmez... Bekle ama fazla bekleme, fırsat geçtiği an, uygun indirimi bulduğun an al geç...

Doblo 150 - 180 yakarsa Connect aynı şartlarda 200 - 220 civarı yakar.

Yılda kaç km yaparsın, aradaki fark yılda ne kadar olur, aracı ne kadar süre kullanır satarsın bunları düşünmelisin...

• quote:

quote:

Teşekkür ederimm yorumların için sence yazın bitmesini bekleyeyim mi ? yazın araba fiyatları yüksek oluyor connect makyajlandı 2-3 sene böylee kalır ama doblo 2010 da makyajlı çıkcak diyorlar birde birşey soracagımm 1.3 multijet doblo 100 kmde 15-18 arası yakıyor connect ne kdar yakar aşgı yukarı 100 kmde ?

Bence bekleme, şu an kriz var, vakit ilerledikce krizin etkisi azalacak, yaz dolayısı ile işler biraz açılacak, insanlarda yavaş yavaş para olacak, bayiler indirim yapmayacak. Ortam kötü iken, piyasada para yok iken bayiler indirime giderler, sıcak parayı şu anda kim sevmez... Bekle ama fazla bekleme, fırsat geçtiği an, uygun indirimi bulduğun an al geç...

Doblo 150 - 180 yakarsa Connect aynı şartlarda 200 - 220 civarı yakar.

Yılda kaç km yaparsın, aradaki fark yılda ne kadar olur, aracı ne kadar süre kullanır satarsın bunları düşünmelisin...

şehir içi sakin kullanımda bu değeri yakalamak connectle kolay...... Bence değer Ama set kesinlikle haklı.... 100 metre de olsa arabayı kullan......

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.