Şimdi Ara

Doany: Bu yaz interneti 2 kat hızlandıracağız (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.835
Cevap
0
Favori
85.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Altyapı olayına kesinlikle katılıyorum. Eğer şu anda 256K sınırsızı 512K yapsınlar kısa zaman sonra herşey durur. Şu anki altyapı mevcut sistemi zor tutuyor. Adam gibi yönetim anlayışı olsa önce düzgün bir altyapı kurarlardı, ondan sonra hızı 1024k yapsalar hiçbir problem yaşanmaz. Ama o anlayış yöneticilerimizde hiç yok. İşte benim oturduğum yere adsl getirmiyorlar, yok efendim 30 imza olacak da, Ankara'dan izin bekleniyor da. Eski tren yollarına hızlı tren saçmalığı yaptılar, olan orada ölen insanlara oldu. Birtek sorumlu ceza almadı ve utanmadan suçu makinistlere falan attılar, kanıtları yok ettiler. Yine altyapıya önem vermemek ve para harcamamak. Bu anlayış hala da devam edecek çünkü sattıkları adamlar da bence kendi anlayışındadırlar, boşuna satmamışlardır. Hala da tekel durumundalar, nasılsa para kazanacaklar. Umarım yanılırım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Scotland

Benim istediğim telekomdan öğrencilerden daha az para alınması. Ben de aynı parayı verip aynı hizmeti alıyorum diğer yandan milyarlar kazanan komşumda aynı hizmeti aynı fiyata alıyor. Burada biraz düşüncesizlik yok mu?

bu çözüm değil. o milyarlar kazanan komşunun da öğrenci çocuğu vardır gene indirimden istifade eder değişen bir şey olmaz.

ama aynı tarifeden hız artacak şüpheniz olmasın. çünkü çeşitli sebeplerden dolayı "arttırmak zorundalar".
  • hız artırmalarından daha önemlisi limit artırımı , limit artmadıktan sonra neye yarayacak ki
  • ücretleri değiştirmeden hız arttırımı dediği için;

tahminim
    512 limitsiz 49 ytl.
    1024 limitsiz 99 ytl olur.
    1024 3 gb kotalı 29 ytl olur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

1- Sadece kotalılar artar sınırsızlar kalır.
    2- Gene birsürü kavga olur ve bir angut çıkar yaaa ben hiç kullanmıyorum nerdeyse 1 GB 256k neyimize yetmiyo der.
    3- Köşe yazarları habercler yalakalık yapar
    4- Telekom bunu görür millet zaten koyun herşeye boyun eyiyo kotalıları 1024 yapalım 3 GB sınırsızlar hep paylaşım yaptıkları için onlara 256 K müstahak der
    5- Gene bizler bi eylem yaparız mail atmalar falan filan

En son sonuç ise elde var sıfır.

Bu kafa ve eski alt yapı ile nereye kadar gidilir , iki sene öncede 256 kalkacak 512 lacak lafları vardı ancak 2 sene sonra yapıldı ama zam ile beraber ayrıca sadece sınırlıların hızı yükseldi ve bu sırf müşteri çekmek içindi böyle bi hazırlıkları yoktu yükseldiklerinden sonra 1-2 ay internet yerlerde süründü çok yavaşladı alt yapı bunu kaldırmadı. Şimdi biraz iyileşti gibi ama sık sık kopmalar yaşanıyo

Yani uzun lafın kısası olmazzzz böyle devam , hılzarı yükselmeden öce güzel bi alt yapı kurmaları lazım.

Aynı tas aynı hamam gidecez gene

Sölediklerinin biçoğuna katılıyorum ve son derecede doğru ancak bu sefer dikkatimi bayya bi çekti bazı şeylerin farkına varmaya başlamışlar inşallah hayırlsın olur ben umutluyum

Hızlı internet bağlantısı, yeni iş alanlarının doğmasını ve tüketimin artmasını sağlıyor. İnternet telefonu, telekonferans, medya, güvenlik, servis ve veri yedekleme işleri katlanarak artıyor. Kablosuz internet bağlantısı dizüstü bilgisayar satışlarının artışında rol oynadı. Pekçok, kafe, restoran ve otel ADSL bağlantısı aracılığıyla müşterilerine hızlı internet bağlantısı sağladı. Veri depolama araçları satışı neredeyse yüzde 100 arttı. Sabit disk kapasitesi ihtiyacı katlanarak arttı.

• bilmiyorum ama neden bu kadar umutsuz bakıyorsunuz bu olaylara yapıcak olayları adamlar acıklıyor ınanmıyorsunuz karşınıda yabancı bir şirket var ve bir açıklama yapıyorsa ki yapmış adam müdür olucaktırr... her kez ağlıyor yok yurt dışı çıkışları yetersiz olucak gene yetmıcek biz ınsanoğulları doyumsuzuz hep daha fazlasını ıstıyoruz aslından istemekte hakkımız yerimizde saydıktan sonra yaşamanında anlamı yok ama diyecegım admalar hız arttırımı yapıcaksa bilinki yurt dışı çıkışlarında da arttırım yapıcaklardır karşınızda ki adamlar acemi değil profesyonel adamlardır.... daha iyi düşünceleri muhakkak vardır yatırım yapmak zorundalar çünkü dünya ortalamasına göre zaten geriyiz ama kitleye baktığınızda zaten giderek büyüyen bir aktif kitle var buna daha iyi hizmet vermek zorundalar..... ama özelleştirme de yeterli olmadıgını dusnuyorum suan bir superonline bir mynet hayla tt tekelınde kaldıkları surece gene ınsan lar madur kalıcak gene tt çobanlığını yapıcaktır... ne zaman buyuk firmalra alt yapı kurma izinleri verılır her fırma kendıne ait alt yapıyı döşer ozaman rekabet başlar kalite daha da artar..

• 512 kbps 49 ytl olursa hala çok pahalı
    bazılarınız şimdi eskiden hiç yoktu yetinin bunla falan diyecekler demesinler boşuna bal gibi kazık yiyoruz ancak 2 mb yada üstünün 49 ytl e verirlerse sevinirim o da zor Türk yönetim mantığı halkı ne kadar koyunlaştırıp o kadar kazıklarsak kardır...
  • Verilen kaliteye bakılınca fiyat çok pahalı, Fransa'yı falan örnek göstermeye bile gerek yok. Hiçkimsenin de dün şu hızda internette dolaşırken şimdi bu hızda dolaşıyorsun demeye hakkı yok. Abonelerin çoğu ortak hareket edip aynı dönemde aboneliğini iptal etmeye kalksa o zaman birşeyler olabilir ama kimsenin de bununla uğraşıp sinir olmaya niyeti yok. Hele doğru dürüst bir alternatif de yokken. Başkaları koşarak ilerlerken biz geleceği göremeyen yöneticilerimizle itekaka ilerlemeye devam edeceğiz.. Özelleşmesinin önemi yok, adam para kazanmak için aldı doğal olarak ve para kazandığı müddetçe suya sabuna dokunmaz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: kadir_meric

quote:

Orjinalden alıntı: Yazılımcı Online

1- Sadece kotalılar artar sınırsızlar kalır.
    2- Gene birsürü kavga olur ve bir angut çıkar yaaa ben hiç kullanmıyorum nerdeyse 1 GB 256k neyimize yetmiyo der.
    3- Köşe yazarları habercler yalakalık yapar
    4- Telekom bunu görür millet zaten koyun herşeye boyun eyiyo kotalıları 1024 yapalım 3 GB sınırsızlar hep paylaşım yaptıkları için onlara 256 K müstahak der
    5- Gene bizler bi eylem yaparız mail atmalar falan filan

En son sonuç ise elde var sıfır.

Bu kafa ve eski alt yapı ile nereye kadar gidilir , iki sene öncede 256 kalkacak 512 lacak lafları vardı ancak 2 sene sonra yapıldı ama zam ile beraber ayrıca sadece sınırlıların hızı yükseldi ve bu sırf müşteri çekmek içindi böyle bi hazırlıkları yoktu yükseldiklerinden sonra 1-2 ay internet yerlerde süründü çok yavaşladı alt yapı bunu kaldırmadı. Şimdi biraz iyileşti gibi ama sık sık kopmalar yaşanıyo

Yani uzun lafın kısası olmazzzz böyle devam , hılzarı yükselmeden öce güzel bi alt yapı kurmaları lazım.

Aynı tas aynı hamam gidecez gene

Sölediklerinin biçoğuna katılıyorum ve son derecede doğru ancak bu sefer dikkatimi bayya bi çekti bazı şeylerin farkına varmaya başlamışlar inşallah hayırlsın olur ben umutluyum

Hızlı internet bağlantısı, yeni iş alanlarının doğmasını ve tüketimin artmasını sağlıyor. İnternet telefonu, telekonferans, medya, güvenlik, servis ve veri yedekleme işleri katlanarak artıyor. Kablosuz internet bağlantısı dizüstü bilgisayar satışlarının artışında rol oynadı. Pekçok, kafe, restoran ve otel ADSL bağlantısı aracılığıyla müşterilerine hızlı internet bağlantısı sağladı. Veri depolama araçları satışı neredeyse yüzde 100 arttı. Sabit disk kapasitesi ihtiyacı katlanarak arttı.

İnşallah düzelir bazı şeylrin frkına varmışlar evet ama inşalah "eskiden bukadarı da yoktu pahalı mahalı bununla yetenin " diyen bi zihniyet çıkmaz ve gerçekten söz verdikleri gibi şu hızları arttırırlar.

Dün akşam arkadaşımla görüntülü konuşuyoruz yani bir nevi ders çalıyoruz mikrafonda var ama görüntü okadar iğrenç ki en sonunda kapttık yaa zaten o da ucuz diye kotalı almış ve kota aşacak diye korka korka webcam açıyo.

Bir internet bağlantısı 49 YTL olur mu ya hiç hemde 256K.

Yani demek istediğim ,seninde dediğin gibi biraz geç olsa da zihniyet değişmiş bazı şeylerin farkına varmışlar ama ben genede şüpheliyim umarım indirim diye bindirim yapmazlar fiyatlara.

İnternet kullanmak bi lüks değil ihtiyaçtır , fiyatlarda ona göre olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 9 Nisan 2006; 18:00:37 >

• kaç yazarrr....
  • gene mi hız artışı masal değil icraat istiyoruz nene hızında internet istemiyoruz
  • ne diyeyim yorum yok
  • aman kalsın böyle. 256 dan 512 ye çıkardıklarından beri adam gibi internet göremiyoruz.bi iş yapacaklarsa ya yurtdışı çıkışlarını arttırıp fiyatları düşürsünler.
  • Fiyatlar düşsün 256 sınırsız 29 yt olsun 512 sınırsız 49 olsun gene razıyız.Ben şahsen 49 ytl vermek istemiorm internete...
  • bende hızların yükselmesinden çok fiyatların düşmesini istiyorum önce.49 ytl evlat acısı gibi koyuyor adama her ay.
  • ben 512K 6 GB kotalı kullanıyorum. şimdiye kadar 4.6 GB'ı hiç geçmedim(evde 2 pc var). 1024K için de 10 GB civarı kota olsa bana uyar. netten 4-5 GB dosya çekmek bana pek uymuyor, onun yerine arkadaşlarla ortak alıyoruz oyunları vs. 5 kişi ortak alsak 2,5 YTL'ye kapatıyoruz :) herkesin tercihleri farklı tabii :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: ashc

ücretleri değiştirmeden hız arttırımı dediği için;

tahminim
    512 limitsiz 49 ytl.
    1024 limitsiz 99 ytl olur.
    1024 3 gb kotalı 29 ytl olur.

2 kat hız artırımı ile hızı 2 katına çıkarma arasında büyük bir fark var. İlkinde internet 768k diğerinde ise 512k olacaktır. Burda söylenen ise 2 kat artacağıdır. Tabii ki Paul Doany kelime oyunu da yapıyor olabilir.
  • Doany'nin yazın hız arttırımı yapacağına inanıyorum. Ama hiç sevineceğimi zannetmiyorum 256'ları 512kbps yaparsa. Geçen nisandan beri 512 olacak olacak diye konuşurken, kasımda sinir harbi olmuştuk.

Verdiğim 1 kuruşu bile helal etmiyorum bunlara. Bunlardan bizi kurtaracak iyi bir alternatif çıksın bir an önce. Benim istediğim tek şey bu
  • 512 sınırsız 49 ytl olsun bişey istemiyorum.
    Türkiye ile başka ülkeleri bir tutmayın, onlara asla yetişemeyiz.
  • hız ve kota sınırlarını yükseltseler daha iyi olur
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.