Şimdi Ara

DLNA özelliği olan Tüm TVler için Alternatif Pc Share Manager (Samsung B/C serisi) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
317
Cevap
27
Favori
161.253
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm.Benim sorunum wild media server ile ilgili.
    1-)öz soru: wild media server transcoding yapmaya başlayınca ekranda izletirken neden 1 dakika olunca transcode işlemini kesiyor?

İstediğim herhangi bir video dosyasını Transcoding dosya menusu içinden seçip tıkladığımda (bunları tvden yapıyorum yani seçme işini) karşıma o dosyanın orjinal videosu ve transcoding dosyaları çıkıyor bunlardan bir kaç farklı formatta seçenek sunuyor sanırım.Neyse orjinal olmayan hallerine tıkladığımda ekranda trancode ederek oynatmaya başlıyor fakat sorun şu ki sadece 1dk izletiyor.Bunun ayarı nerden yapılabilir? Bu programın nasıl kullanıldığına dair ayrıntılı bir anlatım videosu yada resimli anlatım nette bulamadım.Keşke yapılmış olsaydı.Çünkü program gayet başarılı bu güne dek diğer benzerlerine göre bence s10 tarzı makinalar için tek ve ilk tercih olarak düşünülmeli.

2-)Öz soru: Windows media player 12 transcoding özelliği olmasına rağmen kendi dışında bizim yüklediğimiz codecleri dlna medya akışında neden kullanamıyor?

Windows media player 12 dlna kurulu yapıldı k-lite mega codec kurulumu yapıldı.Tweaklar kuruldu.Sonrasında olan şu: usb den açtığım matroska film dosyam pc de d sürücümde de mevcut olmasına ragmen dlna üzerinde mp12 ile tv içinde dosya olarak gözükmesine ragmen oynatılamıyor.Bu gariplik codec kurulumuyla alakalı olabilir desemde mp12 pc içinde bunu oynatabiliyor ancak dlna üzerinde oynatamıyor.mp12 için her dosyayı dlna üzerinden oynattırmayı başarabilmek mümkün mü,?

• quote:

Orijinalden alıntı: salinux

slm.Benim sorunum wild media server ile ilgili.
    1-)öz soru: wild media server transcoding yapmaya başlayınca ekranda izletirken neden 1 dakika olunca transcode işlemini kesiyor?

İstediğim herhangi bir video dosyasını Transcoding dosya menusu içinden seçip tıkladığımda (bunları tvden yapıyorum yani seçme işini) karşıma o dosyanın orjinal videosu ve transcoding dosyaları çıkıyor bunlardan bir kaç farklı formatta seçenek sunuyor sanırım.Neyse orjinal olmayan hallerine tıkladığımda ekranda trancode ederek oynatmaya başlıyor fakat sorun şu ki sadece 1dk izletiyor.Bunun ayarı nerden yapılabilir? Bu programın nasıl kullanıldığına dair ayrıntılı bir anlatım videosu yada resimli anlatım nette bulamadım.Keşke yapılmış olsaydı.Çünkü program gayet başarılı bu güne dek diğer benzerlerine göre bence s10 tarzı makinalar için tek ve ilk tercih olarak düşünülmeli.

2-)Öz soru: Windows media player 12 transcoding özelliği olmasına rağmen kendi dışında bizim yüklediğimiz codecleri dlna medya akışında neden kullanamıyor?

Windows media player 12 dlna kurulu yapıldı k-lite mega codec kurulumu yapıldı.Tweaklar kuruldu.Sonrasında olan şu: usb den açtığım matroska film dosyam pc de d sürücümde de mevcut olmasına ragmen dlna üzerinde mp12 ile tv içinde dosya olarak gözükmesine ragmen oynatılamıyor.Bu gariplik codec kurulumuyla alakalı olabilir desemde mp12 pc içinde bunu oynatabiliyor ancak dlna üzerinde oynatamıyor.mp12 için her dosyayı dlna üzerinden oynattırmayı başarabilmek mümkün mü,?
    salinux
    Seyretmek istediğin video, film dosyasını dlna ile tv'de seyredemiyorsan tranconding işlemiyle hiç uğraşma derim. Film dosyasını usbye 3-4 defa kopyala.
    Uzantısını mpg, mov, avi, mkv, wmv, ts şeklinde değiştir. TV ve wild media server hangisini destekliyorsa o formatta seyredersin.
    Windows media player ile dlna bağlantısı kurarak hiç film seyretmediğim için birşey diyemeyeceğim.

• wild media server ile bende 46c650 de sıkıntı çekmeden 1080p leri izliyebiliyorum. sadece 41 gb lik transformers 3 de takılarak oynattı. altyazı rengi ve büyüklüğü seçilememesi pek sorun değil ancak video zoom olmaması benim açımdan sıkıntı. film izlerken panelin üstünde ve altında olan siyah bantlara sinir oluyorum crop modu olabilse keşke(yada böyle birşey yapılabiliyormu)
  • Çok güzel bir paylaşım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ettu

drserk
    Type de görüneni seç.
     DLNA özelliği olan Tüm TVler için Alternatif Pc Share Manager (Samsung B/C serisi)

Name kısmındaki senin bilgisayarına verdiğin isimdir. Yani bilgisayar adıdır.
     DLNA özelliği olan Tüm TVler için Alternatif Pc Share Manager (Samsung B/C serisi)

Bilgisayarında güvenlik duvarlı antivirüs programın varsa güvenlik duvarını devredışı bırak. Wild Media Serverde dosyaların paylaşımını yaptıktan sonra Yeşil oklu Starta basmayı unutma.
    Servers parameterin altındaki iki kutuda eklediklerini de sil. Onlara gerek yok.
    En altta da "the Trial mode expired" yazmasın. Yazarsa tv'de paylaşılan klasörleri göremezsin.
    1.0.3 sürümünü kullanmanı öneririm. Her kurulumda sana 15 günlük kullanım süresi verir. Vermezse programı Revo Uninstaller Pro ile tamamen kaldırıp yeniden kurabilirsin.
    Tv ile bilgisayar bağlantısını ethernet kablosu ile yapıyorum.

çok teşekkürler.bende sony tv seçince herşey tastamam oldu

• ps3 media server ile mkv ler rahat ızlenıyor mu
  • ılac varmı wms ıcın ettu usta
  • arkadaslar HD ve 3D FILM IZLEYEMIYORUM KABLOSUZ BU ISI BASARAN VAR MI?
  • Ben windows media player kullanıyorum. windows 7 de önce videoyu ev grubuyla paylaşıyorum.(videoyu sağ tıklayıp "Bununla Paylaş - Ev grubu okuma") sonra videoyu tekrar sağ tıklayıp "Burada Yürüt" ve TV40C650 seçeneğini seçince flim tv de otomatik olarak açılıyor. flim .mkv uzantılı olursa "Burada yürüt" seçeneği çıkmıyor flimin sadece uzantısını .avi yaparak seçeneği görünür hale getiriyorum. 1080p videoları hiç takılmadan seyrediyorum.
  • Merhaba;
    Samsung 40D5000 led televizyonum var.Fakat ne yaptıysam Wild media server aracılığı ile paylaştığım videoları vb. tv'de göremedim.Telefonun allshare'ini açtığım zaman tv'nin sağ alt köşesinde direk allshare çıkıyor ve teldeki içeriği görebiliyorum ama wild media serverda olmuyor.yardımcı olabilecek varmı?
    Yaptıklarım:
    1. Videolarımı tarattım buldum ve start'a bastım start oldu.
    2.Media resourcesın altında folder list'e videoların vb. olduğu driver/klasörleri gösterdim.
    3.Device'de Samsung TV (DLNA, 16:9, 1920x1080) seçili
    4.firewall ve antivirüs programı kapatıp denedim hatta firewallda wild media server'a izin verdim. ama hala bi hareket yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: YSNperformans

Merhaba;
    Samsung 40D5000 led televizyonum var.Fakat ne yaptıysam Wild media server aracılığı ile paylaştığım videoları vb. tv'de göremedim.Telefonun allshare'ini açtığım zaman tv'nin sağ alt köşesinde direk allshare çıkıyor ve teldeki içeriği görebiliyorum ama wild media serverda olmuyor.yardımcı olabilecek varmı?
    Yaptıklarım:
    2.Media resourcesın altında folder list'e videoların vb. olduğu driver/klasörleri gösterdim.
    4.firewall ve antivirüs programı kapatıp denedim hatta firewallda wild media server'a izin verdim. ama hala bi hareket yok

Ben windows media player kullanıyorum. windows 7 de önce videoyu ev grubuyla paylaşıyorum.(videoyu sağ tıklayıp "Bununla Paylaş - Ev grubu okuma") sonra videoyu tekrar sağ tıklayıp "Burada Yürüt" ve TV40C650 seçeneğini seçince flim tv de otomatik olarak açılıyor. flim .mkv uzantılı olursa "Burada yürüt" seçeneği çıkmıyor flimin sadece uzantısını .avi yaparak seçeneği görünür hale getiriyorum. 1080p videoları hiç takılmadan seyrediyorum.

server programlarını hepsini denedim ama en kolay ve kesin çözüm bu arkadaşım.

• quote:

Orijinalden alıntı: YSNperformans

Merhaba;
    Yaptıklarım:
    YSNperformans
    WMS tam sürüm mü yoksa trial mi? Trial ise göstermez. WMS 1.0.3 sürümünü kullan, sorun çıkarmıyor. Güvenlik duvarlı antivirüs programı kullanıyorsan "güvenlik duvarını devre dışı bırak" seçeneğini seçtiğine emin ol.
    tanerimx arkadaşın yöntemini ya da "AllsharePCSW, PC Share Manager programlarından birini kullanabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ettu -- 11 Aralık 2011; 16:20:56 >

• pc share manager programını yükledim TV ile bağlantı kurdu fakat sol taraftan seçmek istediğim resim veya filmleri göremiyorum çıkmıyor işletim sistemi win7 herhangi bir eksikmi var bilgi verirseniz sevinirim? iyi günler
  • FİLMLER VE RESİMLERİ görmeği başardım fakat filmi izlerken donma oluyor donma olmaması için tavsiye edebileceğiniz birşeyler varmı arkadaşlar şimdiden teşekkürler... Birde Harici HDD gibi Masaüstü Pc nin hdd sini TV de kullana biliyormuyuz ?
  • Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Ben kesin çözüm olarak HDMİ kablo kullanarak tv ile nptebooku birbirine bağladım ve böyle bir berraklık netlik görmedim.Oyun oynamak bu kadar keyifli olamazdı heral sizlerede tavsiye ederim.
  • arkadaşlar öncelikle ellerinize sağlık bu program için ben de şuan kurdum ve laptoptaki filmleri sorunsuz izliyorum sony bravia tv mden ancak bir sorum olacak acaba internetteki dizileri pc ye indirmeden direk link koyarak izleyebilir miyiz bu programla tv den çünkü internet television diye bir bölüm var oraya link ekleyebiliyorum ama izleme şansım var mı söz de web browser var tv lerde ama türkiye de desteklemiyor
  • DLNA ile dosya paylaşımı yapıyoruz arkadaşlar. Ancak bir sorum olacak...

VGA ile ekran görüntüsünü bağlayabiliyoruz kablolu olarak, acaba kablosuz masaüstü görüntüsünü aktarmamız DLNA aracılığı ile mümkün olabilir mi? Sadece dosya paylaşımı değil de...
  • arkadaşlar bir de alt yazı sorunuyla karşılaştım az önce yabancı film koydum ve alt yazı göstermiyor device tan sony tv yi seçtim ekstra bir ayar mı yapmam lazım alt yazı göstermesi için?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ettu

YSNperformans
    WMS tam sürüm mü yoksa trial mi? Trial ise göstermez. WMS 1.0.3 sürümünü kullan, sorun çıkarmıyor. Güvenlik duvarlı antivirüs programı kullanıyorsan "güvenlik duvarını devre dışı bırak" seçeneğini seçtiğine emin ol.
    tanerimx arkadaşın yöntemini ya da "AllsharePCSW, PC Share Manager programlarından birini kullanabilirsin.

wms 1.08 sürümünü kurdum fakat deneme süresi bitti.daha önceki versiyonlarıda kurmayı denedim ama süresi bitmiştir diyor.bunun bir ilacı var mı acaba?
  • Ben Wild Media Server kullanıyorum. PS3 üzerinden film izliyorum. crack / serial sorunu yok. aratırsanız bulabilirsiniz.. isterseniz bende yardımcı olabilirim.. türkçe alt yazı sorunu yok. ayarları kurcalayarak bulunabilir. onun dışında free ps3mediaserver programı var. bu programda gelecek vadediyor. alt yazı sorunu yok. iki programıda sorunsuz kullanıyorum...
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.