Şimdi Ara

DLNA özelliği olan Tüm TVler için Alternatif Pc Share Manager (Samsung B/C serisi) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: nahaskil Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
317
Cevap
27
Favori
161.254
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Denemek amacıyla Mezzmo'yu kurdum ama Wild Media Server ile kıyaslayınca pek memnun kalmadım. Mezzmo kütüphanesine eklediğim film, foto ve müzik klasörlerini tv'de, bilgisayarımdaki orijinal haliyle göremiyorum. Hepsi karışık çıkıyor. Tabii bu durumda da aradığımı bulamıyorum.
    Wild Media Server'de ise bilgisayarda nasıl ise aynen çıkıyor.
    Acaba diyorum program tam sürüm değil de ondan mıdır? Ama Wild Media Server de tam sürüm değil. 15 gün kulanıma izin veriyor. Süre bitince Revo Uninstaller pro ile tamamen kaldırıp tekrar kuruyorum. Bir 15 gün daha kullanıyorum.
    Mezzmo tam sürümünü bulursam deneyeceğim.
    Burada Mezzmo ile ilgili detaylar var. 100 adet olarak aratın.
    http://forum99.com/default.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ettu -- 1 Mayıs 2012; 19:31:42 >

• arkadaşlar dlna da filmin gobeğine atlamamız mümkünmü hehangi bi bolumune yani d6500 kullanıyorum bolum ara aktif değilde..pc share kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 15 Mayıs 2012; 12:53:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

MEZZMO yu buldum ve kullanıyorum,tavsiye ederim;burada bahsedilen 3 programıda denemiştim ama verim alamamıştım zamanında!
    Özellikle Windows için en iyi program budur diyede yabancı forumlarda bahsediliyor(sanırım destek v.s için)

Ben Mezzmo dan önce;LGE nin BD si ile verilen ücretsiz "NERO HomeMedia 4 Essential" kullanmıştım ve buda güzel bir program
    ama PC yi kastığı gibi sürekli sanki arka planda çalışıyor gibi oluyordu(program kapalıyken bile!!) durum böyle olunca kaldırmıştım!
    ayrıca bu program DivX ile MPEG1/2 leride açamıyordu!! sadece MKV-DTS sorunsuz idi ve limdeki çeşitli formatlı SD&HD Film
    ve Music-clipleri bu yüzden izleyemiyordum!

Mezzmo ise her formatı sorunsuz açıyor gördüğüm kadarıyla bazı formatları doğrudan;bazılarını ise transcode ederek açıyor
    ama herhangi bir takılma v.s söz konusu değil(yüksek bit-rate ler bile sorunsuz!) ve programı sevdim ama 15gün full program ücretsiz
    sonrası ücretli ve netten ilaçlı bir şey henüz bulamadım;daha olmadı $ 29,90 bayılıp satın alacağım

http://www.conceiva.com/products/mezzmo/default.asp

Mezzmo bende Kablolu Modemime bağlı olarak Pany LCD TV+LGE BD+Kathrein-913 Receiver cihazlarını bulup tanıdı

++
    Bir çok program denemiştim geçtiğimiz 1 yıl içinde ya kimilerini hiç beğenmedim kimileri doğru çalışamadı veya sorun çıkardı v.s v.s
    Mezzmo bütün bunlar içinde bana en uygun olanı çıktı
    Bu arada Windows XP Prof.(x86) kullanıyorum,netten dışarda epeyi bir araştırmıştım ve Windows Vista,7 ile bazılarında sorunlu
    çalıştığı ve x64 ile sorunlu olduğu v.s v.s okudum,XP(x86) ile sanırım hiç sorun okumadım!

satın almadıysan benle iletişime geç ben halletim :)))
    bende beğendim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 15 Mayıs 2012; 14:12:56 >

• d6500 kullanıyorun wild media serverda ileri geri sarma iptal oluyo çalışmıyo daha doğrusu diğerlerinde çalışıyo ama hepsinde sahne arama iptal yani filmin göbeğine atlayamıyorum bi çözümü varmı acaba mezzo ii bayya hız olarak diğerlerine nazaran..
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

d6500 kullanıyorun wild media serverda ileri geri sarma iptal oluyo çalışmıyo daha doğrusu diğerlerinde çalışıyo ama hepsinde sahne arama iptal yani filmin göbeğine atlayamıyorum bi çözümü varmı acaba mezzo ii bayya hız olarak diğerlerine nazaran..

Atlanamıyor diye biliyorum hocam.

Hatta ileri/geri almalarad baya bekliyor...
  • Hem Wild Media Server v1.0.3 hemde Mezzmo v2.5.0.0 denedim. WMS'de ileri geri sarma oldukça hızlı. Sağ ya da sol yön tuşlarına sürekli basılı tuttuğunuzda filmi istediğiniz yere kadar ileri ya da geri sardırabiliyorsunuz. Ama Mezzmo'da sarma işlemi çok çok yavaş gidiyor. WMS bu konuda daha yetenekli. Tabii bu yazdıklarım 40C650 için geçerli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ettu

Hem Wild Media Server v1.0.3 hemde Mezzmo v2.5.0.0 denedim. WMS'de ileri geri sarma oldukça hızlı. Sağ ya da sol yön tuşlarına sürekli basılı tuttuğunuzda filmi istediğiniz yere kadar ileri ya da geri sardırabiliyorsunuz. Ama Mezzmo'da sarma işlemi çok çok yavaş gidiyor. WMS bu konuda daha yetenekli. Tabii bu yazdıklarım 40C650 için geçerli.

WMS'yi hiç denemedim. PC Share Manager'dan bahsediyordum.

Teşekkürler, bi deneyeyim WMS'yi
  • Ben Samsung 37C5100 kullanıyorum. Serviio 0.6.2 kurdum PC ye. Gayet sorunsuz çalışıyor bende. İleri geri sarma işini OK tuşunun sağındaki ve solundaki tuşlardan yapıyorsunuz, diğer kumandadaki ileri geri tuşları "uygun değil" mesajı veriyor.
    Bu arada mkv lerdeki altyazı ve dil seçeneklerini dlna üzerinden seçemiyorsunuz. Bunun önüne geçmek ve kalite kaybı yaşamadan kullanılmayan dil ve altyazıları silmek için mkvtoolnix programını tavsiye edebilirim. 11 GB lık 1080p Avatar filmini yaklaşık 3 dakikada yeniden düzenliyor. Tabi SSD kullanıyorsanız bu süre çok daha kısalabiliyor.
    uydu alıcımda, tv de ve pc de dlna kullandığım için fps olarak usb ve e-satadan daha hızlı diyebilirim.
    serviio bence samsunglar için biçilmiş kaftan. Hem bekletmiyor, hem kaliteli ve akıcı görüntü sağlıyor.
  • http://wiki.samygo.tv/index.php5/SamyGO_Extensions_Pack#Components.2C_Design_and_Structure
    http://wiki.samygo.tv/index.php5/Rooting_D_series_arm_cpu_models(yeni frimware kullananlar bunu yapıcak)
    yaptım (biraz uzman işidir soyleyim) süpeer oldu dlna yanında halt yemiş vitural serverla direk hardiskten okur gibi bildiğin server hiç oyle liste güncelle cart cur yok:)))))
    hem sahne bolumleme aktif...kalite olarakra daha canlı veriyo görüntüyü..

http://www.hanewin.net/nfs-e.htm
    olunca dosya paylaşımı için bunu kullanın..
    ben pc teknikeriyim lütfen çok acemi olanlar kalkışmasın......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 17 Mayıs 2012; 17:08:52 >

• Beyler selamlar

-MEZZMO yu satın aldım! $ 15 ödeyerek(normalde $ 30,ama benim elimde LGE BD sinden çıkan NERO programı olduğu için,bunun
    LicenseKEY lerini gösterdim ve anında $ 15 indirim yaptılar ve bende satın aldım)

-Daha öncede yazdığım gibi WMS dahil hepsini denedim,bana en pratik Mezzmo geldi,bazı arkadaşların yazdığı hızlı ilegi-geri veya arama veya
    HDD yi görme durumu v.s göreceli veya bana bir sorun gibi gelmediği için bir şey diyemem bu konuda!

-Ben bu programı aslında bir "alternatif" olarak kullanıyorum!
    Şöyleki,benim Desktop ile Panel(Pany LCD)aynı odada ve HDMI kablo ilede ayrıca bağlıdır(bir kısım Desktop işlerimi panel ile yapıyorum)
    Örneğin bu tür programların bazı içeriklerde bir şekilde sorun çıkardığı/çıkarması durumunda ise,hiç fazla uğraşmadan direk o içeriği
    HDMI kablo ile bağladığım PC+Panel sisteminden izliyorum bu durumda Player seçeneğide bana kaldığı gibi,görüntü ayarlarıylada
    oynayabiliyorum v.s

Bir diğer bana artısı ise,yine PC deki içeriklerimi,Salondaki LGE BD ye gösterip bunun yardımıyla,Tosh panelimde izleyebilmem veya aynı yerde
    bulunan Kathrein Receiver yardımıylada yine içerikleri izleyebilmem(ancak bunu henüz denemedim,ihtiyacım olmadığı için)

++++

Şimdi PC Ustalarına sorum geliyor,çünkü ben PC işlerinde hiç çakmam

>>Geçen gün farkettim;Mezzmo yu açıp bazı içerikleri izlerken,sanırım o formatı doğrudan açamadığı için transcode ediyor(bu işlem gördüğüm kadarıyla
    en başta 20/40saniye kadar sürüyor ve içerik başlıyor çalışmaya)sonra sorunsuz devam ediyor

Ancak dikkatimi çeken durum şudur;örneğin o transcode ettiği içerikleri PC de bir başka ilgili dosya içinde(daha sonra bunu buldum!)
    saklıyor ve bir baktım tam 3Gb yer kaplıyor
    O gün PC yi açtığımda normalde 7Gb lık bir "D" de kullanım varken o gün 10Gb görünüyordu

ülen bu ne iştir dedim ve şunu düşündüm,bu meret her transcode işlemini böyle "D" de bir dosyada toplarsa şişecek hergün!!!!

Şimdilik o ilgili biriken dosyayı sildim....

Bu durum nedir? veya ben seferinde birikmesin diye silecekmiyim??

Selamlar

++

• quote:

http://wiki.samygo.tv/index.php5/SamyGO_Extensions_Pack#Components.2C_Design_and_Structure
    http://wiki.samygo.tv/index.php5/Rooting_D_series_arm_cpu_models(yeni frimware kullananlar bunu yapıcak)
    yaptım (biraz uzman işidir soyleyim) süpeer oldu dlna yanında halt yemiş vitural serverla direk hardiskten okur gibi bildiğin server hiç oyle liste güncelle cart cur yok:)))))
    hem sahne bolumleme aktif...kalite olarakra daha canlı veriyo görüntüyü..

http://www.hanewin.net/nfs-e.htm
    olunca dosya paylaşımı için bunu kullanın..
    ben pc teknikeriyim lütfen çok acemi olanlar kalkışmasın......

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=WIR7AI1JDAQ#!
    ozellikle 20 den itibaren bakın aynen oyle en ufak tık yok sahne arama var bayıldım
    ben her iki seçeneği yaptım ama sadece 1 yapınca oluyo gibi kaynak listesinden gözüküyoo...vitural diye..
    http://wiki.samygo.tv/index.php5/Rooting_D_series_arm_cpu_models
    bu sitekilerin çoğu türk herhalde tr deki bilgi seviyesi düşüklüğünden hiç doğru düzgün tr açıklması yok çok ilginç ben de zorlanarak yaptım ama değdi...
    ömden atan arkadaş hotel modu aktivide edicen servis menüsünden anlamıyosan hiç elinde patlamasın soyleyim ben c650 den beri aşinayım az çok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 17 Mayıs 2012; 23:30:00 >

• arkadaşlar samsung d6500 aldım ama masaüstü pc ile tv arasında birtürlü bağlantı kuramadım yani videoları izleyemiyorum smart tan allshare bastığımda bağlı aygıt yok diyor ne yapacağım bayii aradım wirelless adaptor alman lazım diyor
  • outlawist

quote:

Orijinalden alıntı: ettu

jehat85
    Sen tv'ni bilgisayarına ethernet kablo ile bağladın mı? Evet ise aşağıdakileri uygula.
    Ayarları 40C650'ye göre yazıyorum.

Internet Protokol ayarları : Manuel seç
    IP adresi : 192.168.1.55 (boş olan bir IP numarası 55 ver)
    Alt ağ maskesi : 255.255.255.0
    Ağ geçidi : 192.168.1.11 (varsayılan ağ geçidi modeme erişim IP’sidir)
    DNS : Manuel seç
    DNS sunucusu : 192.168.1.11

Ağ testi yaptığında "ağınız düzgün bir biçimde çalışıyor" mesajı gelirse yaptıkların doğru demektir. Ancak ondan sonra smarthub dan istediğin widgetleri indirebilirsin. Geçmiş sayfalarda widgetin nasıl indirileceği detaylıca anlatılmıştı.

• quote:

Orijinalden alıntı: outlawist

arkadaşlar samsung d6500 aldım ama masaüstü pc ile tv arasında birtürlü bağlantı kuramadım yani videoları izleyemiyorum smart tan allshare bastığımda bağlı aygıt yok diyor ne yapacağım bayii aradım wirelless adaptor alman lazım diyor

wirls. olan tv ye git adaptör al tovbe yarabbim klasik sattıkları tv den haberleri yok bilgi desen ne gezer zaten..
    samsung pc share kullan daha basit tv in açık olsun aygıt ilkesinden d6500 seç bağlanıyo..
  • bu dlna ne demek ılk once onu acıklarmısınız bende yenı lg 50pz250 aldım belkı wardır bu ozellık bılmıyorum=)
  • quote:

quote:

arkadaşlar samsung d6500 aldım ama masaüstü pc ile tv arasında birtürlü bağlantı kuramadım yani videoları izleyemiyorum smart tan allshare bastığımda bağlı aygıt yok diyor ne yapacağım bayii aradım wirelless adaptor alman lazım diyor

wirls. olan tv ye git adaptör al tovbe yarabbim klasik sattıkları tv den haberleri yok bilgi desen ne gezer zaten..
    samsung pc share kullan daha basit tv in açık olsun aygıt ilkesinden d6500 seç bağlanıyo..

kardeşim neler denedim olmuyor masaüstü pc ne wireless anten al diyorlar pc ye tak o zaman görür diyorlar
    benim sistemim şöyle
    tp link wirelees li modem var üst katta tabi :) neyise pc me ethernet kablo ile net alıyorum tv içinde switch vardı ondan tv yi ethernet kablo ile bağlantı yaptım sonra pc share den görüyorum tv yi seçiyorum sonra tv de smart a girip allshare basıyorum bağlı aygıt yok diyor

• quote:

quote:

quote:

kardeşim neler denedim olmuyor masaüstü pc ne wireless anten al diyorlar pc ye tak o zaman görür diyorlar
    benim sistemim şöyle
    tp link wirelees li modem var üst katta tabi :) neyise pc me ethernet kablo ile net alıyorum tv içinde switch vardı ondan tv yi ethernet kablo ile bağlantı yaptım sonra pc share den görüyorum tv yi seçiyorum sonra tv de smart a girip allshare basıyorum bağlı aygıt yok diyor

tv n den normal antene girebiliyosan dlna olur ne anteni yav :))

şunu bidene..kaynak listesinde görünüyo zaten..

• quote:

quote:

quote:

quote:

benim sistemim şöyle

sen ne diyorsun ya git ALLAH aşkına

• outlawist
    Bilgisayarında güvenliik duvarı olan antivirüs programı kullanıyor musun? Kullanıyorsan antivirüs programındaki güvenlik duvarını kapatıp dene. Yoksa hiçbir programla DLNA yapamazsın.
    Modemden tv'ye (modemin diğer portlarını da dene, bozuk port olabilir) ethernet kablosunu direk tak. Switchi devre dışı bırak. TV'deki ayarları doğru yapıyor musun?
    Ayrıca ilk sorunu sorduğunda sisteminle ilgili hiçbir ayrıntıya yer vermedin. Şimdi ise detayları açıklıyorsun. Bunu daha önce yapsaydın çok daha hızlı cevap alabilirdin.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

benim sistemim şöyle

sen ne diyorsun ya git ALLAH aşkına

devrik yazmışım hızlı yazdığımdan internete girebiliyosan tiv inle dlna olur demek istedim..antenle mantenle alaka yok yani...en basitinden ...zaten cihaz bağlanırsa sağ alt köşede tvde popup çıkıyo...all sahare girmene gerek yok..
    bu tavrından yardımcı olamıycam k.bakma..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 19 Mayıs 2012; 12:18:35 >

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.