Şimdi Ara

DLL Sorunu yardım lazım...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba bilgisayarıma format attım. Çok olmadı atalı ancak bir program yüklediğimde dll hatası veriyor dll temin ediyorum başka bir dll istiyor buda iyice bir döngü demek onu biliyorum ve bu yüzden bu konuyu açtım.
    Depends walker ile baktığımda yine çok eksik olduğunu gördüm. Tek tek toplayarak olacak iş değil sonuçta bunun bir çözümü yok mu sistemi bu tarz hatalardan uzak hale getirmek istiyorum eski sistemimde de çok saçma hatalarla uğraşıp duruyordum maalesef şimdi 8.1 kullanıyorum. Bu program için değil muhtemelen başka program yüklesem onda da verecek çünkü dll sayısıyla alakalı bir problem bunun kesin bir çözümü yok mu acaba? Lütfen yardımcı olun.

• Bilen yok mu arkadaşlar????

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başka cd ile format atmayı dene

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Başka bir çözüm yok mu çünkü önceki sistemde de öyleydi formatın pek çözüm olacağını zannetmiyorum o yüzden :/
  • xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 20 Mayıs 2020; 10:30:15 >
  • Teşekkürler programı henüz denemedim ancak birçok driver yüklemiştim şimdi dxdiagtan baktım directx yüklü sanırsam sürümü gösteriyor. Program bu sorunu çözer mi acaba?
  • RulingReis R kullanıcısına yanıt
    xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 20 Mayıs 2020; 10:30:20 >
  • Gece yükledim onu ancak yüklü olduğunu söyledi o yüzden sorunun kaynağı o değil sanırsam. Yani az önce kullandığım basit bir program yükleyecektim onda bile dll hatası veriyor bu sorunu hep dll bulup tek tek çözüyordum depends walker v.s. aracılığıyla ama o 1 2 tane eksik olduğunda çözüm oluyordu bunda bir iki taneyi geçince zaten anlaşılıyor bütün dll leri bulsanda bir anlamı yok bu seferde farklı bir hata verip uğraştıracağını biliyorum :)
    Depends walker programında da teyit ettim baya eksik gözüküyordu orası ayrı tabi :)
  • huhuq kullanıcısına yanıt
    Tekrar merhaba ben şimdi framwork yüklerken windows update teki bazı güncellemeleri yapamamı bahane etti belkide sorunun asıl kaynağı budur yeni formatlandığımdan.
    Bazı updateleri şimdi yapıp tekrar kontrol etmek lazım herhalde :)
    xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 20 Mayıs 2020; 10:30:26 >
  • hocam öyle bir hata verdi microsoftun sitesinden indirdim bende dxwebsetup.exe indi ve maalesef kurmadı.
  • Tekrar merhaba birkaç windows update ile gelen güncellemeyi yükledim ardından netframwork kurulumu yaptı directx te 11 yüklü gözüküyor son durum bu ancak hiçbir değişiklik yok özellikle api-ms-win ile başlayan dll hatalarıyla karşılaşıyorum sebebi nedir? Birini buluyorum sonra diğerini isteyeceğini biliyorum ki öyle oluyor zaten defalarca denedim bıkmadan yeni dll hatası veriyor :)
    DLL hataları öncedende hep çıkıyordu ama bazılarını bir şekilde çözüyordum depends walker gibi programlarla ama şimdi daha kesin bir çözüm arıyorum fixer öneren oldu onun içinde aktivasyon gerekiyor kayıt defterini düzenleme çalışsada dll kısmı ücretli sanırsam. DLL Fixer programını da çok kullanmadığım için iyice problem yaşamamak amaçlı kayıt defterini düzenlemesine müsade etmedim :/
    Bilgisi olan lütfen şu problemi çözmeme yardımcı olabilir mi? Bir tane değil yüklediğim çoğu program hata veriyor.

merhaba

oyun ve programlar için gerekli olan programlar kurulu olmaya bilir bunun için oyun kurulurken dll hatası :
    https://www.youtube.com/watch?v=h_AuWVjORNg&t=1s

sorun devam ederse format işlemini nasıl yaptığın önemli
  • tamsa T kullanıcısına yanıt
    Faydalı olabilir videoya biraz baktım adimlarin bazilarini yapmistim ama tekrar ederiz yuklemediklerimi de yuklerim umarim ise yarar oyun olur program olur sürekli bu hatayla uğraşıyorum maalesef :(

• Güncel bir W8.1 yükle 2-3 yıl önceki imajlardan değil.

Visual Redist C++ paketlerini mutlaka yükle, 2005 - 2019 arası olanları paket olarak arattır bulamazsan bana PM at.

Buradan da DX paketini yükle.

Sorun olmaması lazım.
    https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=8109
  • MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Selam hocam.
    Işletim sistemi eskilerden değil ya sağlamdı ondan onu tercih ettim. Diğer dediklerinizi de deneyeceğim bu duvarlardan sonra dil sıkıntısı yaşamam umarım dönüş yapacağım tekrar umarım olumlu yönde

https://support.microsoft.com/tr-tr/help/2977003/the-latest-supported-visual-c-downloads
    Bu linkten indiriyorum hepsini tek tek yüklemem gerekiyor sanırım son yılların. Paket halinde yoksa tabi

• Framework 3.5 yüklenmiyor bir türlü. Update gerekli dosyalar indiriliyor deyip hata veriyor sonrasında bekletip... Çözümü nedir?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.