Şimdi Ara

Dizüstü Incelemeler/Görüşler & Notebook Kullanıcı Listesi (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
630
Cevap
0
Favori
122.597
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • notebook kullanıcı listesine benide eklerseniz sevinirim.

Dell Latitude 120L

bu link niye bu modeli seçtiğimi anlatyor.
    En ucuz laptop alım macerası / Ankara

Buda Dell Latitude incelemem (performans testleri hariç)
    Dell Latitude 120L

Ben 'laptop seçimi' konusunda tamamen acemi olduğumu en baştan beyan ederim

20 yıldır bilgisayar kullanırım o ayrı.
    Commodore-64 rules!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kutu su -- 16 Temmuz 2006; 21:09:32 >

• iyi secim olmus.. yazi da guzel...gule gule kullan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unpop -- 16 Temmuz 2006; 21:28:05 >
  • amilo m1450g nin işlemcisi için sonoma yazmışım düzeltmek istedim
    dothan mış pardon arkadaşlaar ben gönlümdekini yazmışım neyse

bu arada gariptir ki makinemin ikide bir kablosuz bağlantısı kopuyordu önce modemden sandım defalarca reset yedi modem ama olmadı bir türlü bağlanıp 10 sn sonra düşüyordu bende 2 günlük laptopa format attım :)

şu an deli gibi bağlanıyor ve eskiden başlat ın olduğu çubuk arda sırada donardı (eskiden=2 gün) artık hiç donma yok
    ama hala home edition,,, sizce pro yüklemelimiyim avantajları nedir?
  • Inspiron E1705
    selamlar amerikadayim suanda ve laptop alicam yakinda ama karar veremedim yukardaki dell inspiron e1705i dusunuorum 919 dolar var mi bilgisi olan
  • ÜRÜN TAVSIYE 1:): *(1580 $(DOLAR)+ KDV)*
    Karakteristik TOSHIBA A100-192 DUO 2GHZ 1GB 100GB 256MB ATI Radeon X1600 15.4
    CPU Cinsi - HIZI Intel Centrino Duo Mobile teknolojisi, Intel Core Duo T2500 - 2.0 GHz 667 MHz FSB, 2 MB

ÜRÜN TAVSIYE 2:): ACER AS5602WLMI 1.66Ghz 667 Mhz 1GB DDR2 100GB 512 MB ATI Radeon X1300 (Ana bellek 128MB HYPER Memory) Entegre Camera 1.3MP Camera
    FİYATI: *(1145 $(DOLAR)+ KDV)*

ÜRÜN TAVSIYE 3:) PACKARD BELL V7413 DUAL CORE T2300 512 MB 80 Gb DDR2 667 MHz ATI Radeon X1600 256 MB Ekran Kartı 15.4" NOTEBOOK *(1255$(DOLAR)+ KDV)*

ÜRÜN TAVSIYE 4:) BENQ JB R55 Core Duo 1.83GHz 1GB 80GB 15.4'' 256MB Go 7400
    *(1259 $(DOLAR)+ KDV)*

EKA LTD ŞTİ
    MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ
    ERDAL KARABULUT
    05422717471
    05055817222
    muherdal@gmail.com
  • SONY VAIO FS415M

Bu forumu uzun süre takip ettikten ve Toshiba ve Acer'ın çok konuşulan modelleri arasında kararsız kaldıktan sonra fiyat da 999€'ya düştüğünde aldım. Yaklaşık 2 haftadır kullanıyorum, bu siteden pek çok bilgiye ulaştığım için çorbada benim de tuzum olsun diyerek ilk mesajımı yazıyorum:)

yorumlarıma gelince:

* Kasa ve görüntü kalitesini anlatmayacağım, gidip bir bilgisayarcıda görün diyorum. Karşılaştırmak için başka bir sony'i kullanırsam, Bir arkadaşımda Viao BX196 var, 4 aydır kullanıyor, benim viao'mun ekran kalitesi daha iyi, renkler daha canlı gibi geldi ikimize de! Sonra onda harici görüntü kartı yok ondandır dedik. Ayrıca kasası BX196'ya göre daha ince. Açık renkli ve şık görünümlü bir kasası var, uzun süre kullandığımda sağ tarafta hafif bir ısınma oldu ama eli rahatsız edecek kadar bir ısınma hiç yaşamadım. (2 senedir işyerinde kullandığım başka bir marka laptop'a göre çok daha iyi) üstündeki sticker'lar iz bırakmadan çıkıyor.

* Kasanın kötü tarafı tüm ana çıkışların sağ tarafta toplanmış olması. Arkada sadece hava çıkışı var(havayı kasanın altından alıyor, o yüzden hep düz yüzey üzerinde kullanın) İlla adından ötürü dizimde kullanacağım diyorsanız altına kenarları yüksek olmayan bir tepsi koyun ki alttaki hava sirkülasyonu devam etsin. Ön tarafta(sağa doğru) mikrofon ve kulaklık girişi var. DVD Writer ise sağda.

* DVD Writer'ın markası Matsushita, sorun olmadan DivX, kopya oyun, kopya DVD okudu. CD ve DVD yazmakta sorun yaşamadım. Sadece DMS marka DVD-R yazdığımda 2x yazdı(Nomalde 8x yazıyor, ben Verbatim kullanıyorum artık)

* Fan normal kullanımda ses yapmıyor, oyun oynandığında ise ısınmaya bağlı olarak biraz hızlanıyor, ama kendi desktopumun traktör sesine oranla sessiz. Ayrıca kademeli olarak çalışan bir fan olmalı, zira BIOS update yaparken inanılmaz bir hızla dışarıya hava üflemeye başladı ve gürültü arttı.

* Klavyesi türkçe olmasına türkçe ama masaüstü bilgisayarımda ezbere kullandığım bazı tuşları bulamıyorum, nasıl olur demeyin, türkçe karakterlerin olduğu tuşlar ve noktalama işaretlerinin yerini bulmak beni zorladı.

* Klavye tuşlarında ses çıkmıyor, ama kesinlikle oyun için değiller, oyun oynayanlar kesinlikle harici bir pad vs. kullanmalı.

* Ekran kartı Nvidia Go 6400. 32MB kendi belleği var ve hypertreading ile 128'e çıkıyor. Oyunları oynamakta bir sorun yaşamadım.

* Hard disk ultra-ata, 4200rpm. Forumda yazılanlara bakılırsa bu bir eksi puan. 5400 rpm SATA kullanmadım, o yüzden farklarını bilemeyeceğim.

* Gelelim çok merak edilen oyun performansına. Oyun oynamak istiyorsanız kesinlikle 1GB ram gerekiyor(ben aldım). Zira Norton ciddi RAM yiyor. Bende ayrıca playstation 2 var. Karşılaştırmak için onda da oynadığım Prince of Persia, The warrior within'i yükledim. Oyunun yükleme ve açılma süreleri ps2'den daha kısa. Ayrıca oyunda detaylar ve renkler daha canlı. Kötü olan nokta, geçiş videolarında görüntü daha kötü. Ayrıca en yüksek çözünürlükte takılıyor. Test etmek için ayrıca Need for speed underground da yükledim, yüksek çözünürlükte bir sorun olmadan oynadım. Ekran o kadar iyi ki, bir süredir evdeki CRT 70 ekran 100hz televizyonumda (ki son derece iyidir) ps2 oynamıyorum, ciddi fark ediyor görüntü.

* Ses kalitesi de iyi, 2 senedir kullandığım diğer notebook'dan çok üstün. Ama yine de asıl performans 2+1 external bir sistem bağladığınızda alınıyor.

* Bilgisayarınızı aldıktan sonra ADSL'iniz yoksa hemen olan bir arkadaşınıza gidin zira pek çok ayarı internet olmadan yapmanız zor. Alır almaz 2 boş DVD bulundurun ve backup disklerinizi oluşturun. Sony inanılmaz cimri davranıp ne recoveryCD nede usermanual'ı koymuş. User Guide için internete bağlanıp bilgisayarınızı Clubvaio'da register ettikten sonra documentation sekmesinden internetten indirip ekrandan okuyorsunuz. Gereksiz programları silin. Ayrıca upgrade your vio ile donanımın son sürücülerini yükleyebiliyorsunuz. Norton ve MS Office trial version, ister kullanın, ister silin. Şahsi fikrim eğer devamlı internete bağlı kalmayacaksanız ve outlook kullanmıyorsanız kendiniz için uygun gördüğünüz ücretsiz antivirüs programları ve Microsoft firewall'un bilgisayarınız için yeterli olduğu yönündedir, ben 1999'dan beri masaüstü bilgisayarımda bir virüs programı bulundurmuyorum. Ama dediğim gibi devamlı internete bağlı değilim. Her akşam 1-2 saat bağlı kalıyorum, dial-up :(

Everest programını henüz kurmadım, kurup sonuçları aldığımda onu da bildiririm.

• packard bell 9233 kulanıyorum memnunum kullanıcılara eklerseniz sevinirim
  • Hp Nx6125
  • Toshiba M100-164
  • insprion E1705in ozellikleri

Intel® Core™ Duo Proc T2500 (2GHz/667MHz/2 X 1MB L2 Cache)

Genuine Windows® XP Home Edition

17 inch UltraSharp™ Wide Screen UXGA Display with TrueLife™

2GB Shared Dual Channel DDR2 SDRAM at 667MHz

80GB 5400RPM SATA Hard Drive

8x CD/DVD burner (DVD+/-RW) with double-layer DVD+R write capability

Intel PRO/Wireless 3945 Internal Wireless

256MB NVIDIA® GeForce™ Go 7900 GS

Integrated Sound Blaster® Audigy™ HD Software Edition

80 WHr 9-cell Lithium Ion Primary Battery

$ 2100 ne diorsunuz?? alayim mi yoksa daha ucuza bulurmuyum amerikada
  • asus a6jc
  • ben de uzuuuun incelemeler sonucu nihayet laptop sahibiyim.
    sony vaio fe 21-m
    dual core 1.66
    1 gb ram
    160 gb harddisk
    nvidia go 7600 ekran kartı
    15.4 inc ekran
  • Benide listeye ekleyebilirsiniz.
  • HP Pavilion DV5287EA (RE292EA)

Duo Core T2400 işlemcisi, 120 GB SATA Harddisk'i, LightScribe 8X DVD Writer'ı, 15.4" BrightView WideScreen ekranı, Bilgisayarı açmadan film izlemek, müzik dinlemek ve resimlerinize bakmanızı sağlayan QuickPlay özelliği ve bir sürü genişleme yuvası ile tavsiye edebileceğim güzel bir ürün.

Tek sorunu var o da pil ömrü, sadece 2.5 saat gidiyor. Daha mobil bir cihaz istiyorsanız ya 2. bir pil yada başka bir cihaz almalısınız.

NFS:MW gibi oyunları 1024x768 çözünürlükte sorunsuz oynatan 256 MB'lık (128 MB dedicated) NVidia GeForce Go 7400 ekran kartı çok çok iyi olmasa da iş görüyor...

Cihazda kullanılan plastik kalitesi birinci sınıf. Piyasada satılan adi plastikten oyuncak notebooklara hiç benzemiyor. Kendine has mavi ışıkları çok çekici...

Uzaktan kumandası sayesinde DVD seyretmek ve müzik dinlemek için kullanacaklara özgürlük sağlıyor...

Daha detaylı bilgi için mail atabilirsiniz...

Dizüstü Incelemeler/Görüşler & Notebook Kullanıcı Listesi

• quote:

Orjinalden alıntı: izmir_boy

insprion E1705in ozellikleri

Intel® Core™ Duo Proc T2500 (2GHz/667MHz/2 X 1MB L2 Cache)

Genuine Windows® XP Home Edition

17 inch UltraSharp™ Wide Screen UXGA Display with TrueLife™

2GB Shared Dual Channel DDR2 SDRAM at 667MHz

80GB 5400RPM SATA Hard Drive

8x CD/DVD burner (DVD+/-RW) with double-layer DVD+R write capability

Intel PRO/Wireless 3945 Internal Wireless

256MB NVIDIA® GeForce™ Go 7900 GS

Integrated Sound Blaster® Audigy™ HD Software Edition

80 WHr 9-cell Lithium Ion Primary Battery

$ 2100 ne diorsunuz?? alayim mi yoksa daha ucuza bulurmuyum amerikada

bu nasıl bir canavardır yaw

• Beni Asus A3AC ye ekler misin

Dizüstü Incelemeler/Görüşler & Notebook Kullanıcı Listesi
  • Compaq Evo N1015v

---------------------------------------------
    Athlon XP-M 2000+ (Thoroughbred)
    07D4h
    ATI Mobility U1 AGP 4x (Paylaşımlı 16-32-64 MB)
    IGP 320M Kuzey, ALI 1533 Güney köprüsü
    256 MB DDR PC2100 default ram (1 GB max, bende 704 MB)
    IBM Travelstar 4200 RPM 30 GB HD
    2x USB 1.1, ethernet, modem, vs. vs.
    ---------------------------------------------

3 yıldır son derece keyif alarak kullanmaktayım bugün bile performansını çok iyi görüyorum. O zamanlar Türkiyede satılan ilk 1000 USD altı laptop idi, fuar kampanyası idi kaçırmadım. Kullanım olarak DIVX, internet, Dark Age of Camelot oyununda bot bilgisayarı. PowerNow! özelliği güzel 530 MHzde çalışıyor ufak tefek şeylerde. 3D yüklenirsem 1.66 GHzye voltaj otomatik artıyor.

Şu an ana bilgisayarımı sattığım için desktopa çevirdim artık full desktop gibi kullanıyorum. Syncmaster 753 DFX monitör, USB Mouse, PS/2 klavye, eksternal hoparlörlere bağladım.
    ----------------------------------------------
    Kötü yönleri infrared yok, gerçi hiç ihtiyaç duymadım. HD 4200 rpm, en büyük darboğaz bu ama ram yüksek oradan telafi ettim. 6 ay evvel pil bozuldu, çıkardım. Bozulmadan evvel 3 saate kadar divxleri HDden seyrederdim. Biraz ısınma sorunları var ama ilerlemiyor.

• acer 1640 serisi 1642wlmi
  • toshıba m70 -162
  • ya c-box ne markası bılen varmı? yanı ne zaman cıktı nere kokenlı?(tuk,cın,vs vs...) kım satar kaca satar????????*
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.