Şimdi Ara

Dizüstü bilgisayara ekran kartı bağlayın (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: rylai2113

Bizim oralarda bir laf vardır.
    Ne dönelenip duruyorsun derler.
    Yani masaüstü değilim diye zorlayan saçma sapan sistemler.
    Gtx 1080 ve o kutuya vereğin para ile git kendine masaüstü al.
    Laptopluk işini laptopla yapmaya devam et. Döenelenip durma.

Birde oyun oynayabilmek icin 2-3 yilda bir yeni ve iyi bir dizustu almak gerekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Erdi güzel kardeşim xps cihazı en son bekar arada keyfime göre para harcarken elledim dokundum kullandım. Böyle nacizane sistemleri casper gibi pek naciz bir markada denemeni tavsiye ederim o zaman daha gerçekçi bir haber olur diye düşünüyorum. Casper servisi sen buna ne bağladın nan yakmışsın cihazı garanti dışı falan der çünkü.
  • cok faydalı bir video

• Thunderbolt girişi olmayanlar kutudaki USB 3.0 girişinden faydalanabilirler mi? Performansı thonderbolt kadar olur mu? Bunları da bilmek de lazım. USB 3.1' lerin maximum 10 Gbit veri aktarım hızı sunabildiğini hatırlatmak isterim.

• 8 yıl öncesinde var olan teknoloji 2017 de ballandı nasıl mı pcı expres kart alıyorsun bilgisayarının wifi portunu soküp aparatı buraya takıyorsun işte sana taşına bilir ekran kartı yada harici neyse bizzat denendi kolay gelsin

• bunlar zorlama ve pratik olmayan çözümler.asıl olay amd apu'larinda yatıyor.amd nin yapacağı güçlü bir apu herşeye yeter

• quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

oyun meraklısı biri nasıl oluyorda 15 17 inç ekrana katlanıyor anlamıyorum. bana 24 yetmiyor:)
    firmalar buna yönelmek yerine küçücük ve taşınabilir masaüstü kasası yapsa. bide 21.5 monitör . taşıması kolay ve güçlü üstelik kocaman ekran olur(laptopa göre kocaman)

dizüstüne 24" yada 250" bağlayabiliyorsun zaten. taşınabilir masaüstü ve monitor yerine al bir laptop büyük monitore bağla oyna..
  • quote:

Orijinalden alıntı: moffaka

quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

oyun meraklısı biri nasıl oluyorda 15 17 inç ekrana katlanıyor anlamıyorum. bana 24 yetmiyor:)
    firmalar buna yönelmek yerine küçücük ve taşınabilir masaüstü kasası yapsa. bide 21.5 monitör . taşıması kolay ve güçlü üstelik kocaman ekran olur(laptopa göre kocaman)

dizüstüne 24" yada 250" bağlayabiliyorsun zaten. taşınabilir masaüstü ve monitor yerine al bir laptop büyük monitore bağla oyna..

bağlandığını bende biliyorumda. eğer 24 e bağlayıp oynayacaksam laptopun ne albenisi var . düşünsene yanımda hem laptop hem 24 monitör taşıdığımı. yuh artık selahattin. masaüstü alırım daha iyi

• Dışarıda mobil olarak oyun oynayamayacaksam, oyunda yük altında bataryası 1 saat gitmeyecekse üstüne dar alana
    sıkıştırılmış parçalar cayır cayır yanacaksa ne yapayım oyun laptopunu.
  • Madem ekstra kart alınacak o halde diz üstü kullanmanın ne anlamı var? Biz boşuna demiyoruz oyun desktopta oynanır

• Ya zaten yeni nesil ekran kartları masaüstü ile aynı performansı vermiyor mu? Şu anda bunların hiçbir anlamı yok.

Al GTX 1060 ekran kartı olan bir Laptop keyfine bak.

• Bütün bu şeyler masal olacak kısa bir zaman sonra. Çünkü artık sistem toplamak, güçlü bilgisayar almak, konsola para bayılmak, oyunların fiyatı şuydu buydu diye kaygılarımız son bulacak. Çünküü evimizden otururken uzaktaki kiralık bilgisayarlarda online oyun devri başlıyor.

Aylık veya saatlik ücretler karşılığında kiralık serverlar üzerinden bütün oyunları en ucuz bilgisayarınızda, yada sadece monitörünüzde veya televizyonunuz üzerinden kolaylıkla oynayabileceksiniz. Size gerekli olan bir oyun kolu, veya klavyesi veya vr gözlük olacak. Bir de internet bağlantısı tabii.

Günümüzde internet bağlantılarının eskisine nazaran güçlü olmasının yanında HD görüntülerin artık çanak anten üzerinden anında alınması ping süresinin kısalığı gibi faktörler artık kiralık serverlar üzerinden oyun oynamayı mümkün kılıyor.

Her tür oyun, en güncel hali ile üstelik grafikleri ultra ayarlarda hiç bir takıla fps düşme derdi olmadan ve save dosyalarınızın da bulut üzerinde güvende olduğu bu sistemin önündeki en büyük engel ise, bilgisayar, konsol ve oyun üreticileri ve satıcıları.

Böyle bir sisten kurulması ve serverlar açılması yasal ve ileride mp3 e dur diyemeyen müzik sektörü gibi servera dur diyemeyen oyun sektörü kullanıcıların ihtiyaçları ve rahatlığı çerçevesinde şekillenerek başka bir mecraya kapılarını açacak.

Yani bu benim gelecek hayalim. Her yeni oyuna bilgisayar ve ekran kartı almaktan, konsolların hangi birisine yetişeceğini bilememekten ve her oyunu kendine has platform cihazına para bayılmaktan sizler de bıkmadınız mı?

Oyuncuları söğüşlemeye son verilsin artık.

• selmand kullanıcısına yanıt
    Senin ile yönetim ilgilenecektir konu dışına çıkartma, taciz ve hakaret.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MonitörKertenkelesi -- 30 Ocak 2017; 21:37:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MonitörKertenkelesi

Senin ile yönetim ilgilenecektir konu dışına çıkartma, taciz ve hakaret.

Hocam sadece bir soru sorduk hakaret etmedik?

İyi misiniz?

• Notebooklardaki gpu'ları anakarta entegre yapmak yerine, mxm gpu'lu notebookları yaygınlaştırsalar daha iyi olur. Yok güç kaynağı, yok şu bağlantıya ihtiyaç var vs. Oldukça kullanışsız hale getiriyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SkyTech74

Ya zaten yeni nesil ekran kartları masaüstü ile aynı performansı vermiyor mu? Şu anda bunların hiçbir anlamı yok.

Al GTX 1060 ekran kartı olan bir Laptop keyfine bak.

Hatta GTX 1050 tarafında performans notebooklar lehineydi yanlış hatırlamıyorsam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Keza GTX 1070 de öyle.
  • ikidir video yu açıyorum, şu saçma reklam çıkıyor, kapatamıyorum. Sonra sıkılıp video yu izlemeden çıkıyorum. Ben o salak reklamı izlemek zorunda mıyım arkadaş?
  • https://www.monsternotebook.com.tr/tulpar/MONSTER-TULPAR-T7-V11-1.html

bu bilgisayara sahibim ancak iş amaçlı kullanıyor ve ekran kartı bana yetersiz geliyor. 1.5 gb lık hava fotoğraflarını renderlamam gerektiğini düşünün. Bende harici ekran kartı takmanın yollarını aradım egpu cıktı karsıma thunderbolt3 e sahibim ancak ekran kartından o thunderbolt yuvasına kadar nasıl adaptorlere ıhtıyacım var hıcbıryerde bulamadım. yanına bir tane daha 1070 almaya düşünüyorum yada quadro serisinden yada amdnin fire serisinden birşeyler fakat bıos ayarı gerekırmı bılmıyorum eğer bıos falan gerekecekse hıc bosuna arastırmıyım.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.