Şimdi Ara

Dizimag Kapandı - ANA KONU.. (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
813
Cevap
28
Favori
42.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
-8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hocam anladım ben seni ama zaten böyle bir siteye güvenmek mantıklı bir şey değil. en azından torrent ile 400-500mb'lık bölümleri indirsen bile dizimagden daha kaliteli oluyor.

benim aklıma takılan bir olay var bir de. bu diziler zaten tv kanallarında ücretsiz olarak halka sunuluyor. hani film sitesi olsa anlarım da dizi sitesini kapatmanın mantığı nedir?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kürşat.

hocam anladım ben seni ama zaten böyle bir siteye güvenmek mantıklı bir şey değil. en azından torrent ile 400-500mb'lık bölümleri indirsen bile dizimagden daha kaliteli oluyor.

benim aklıma takılan bir olay var bir de. bu diziler zaten tv kanallarında ücretsiz olarak halka sunuluyor. hani film sitesi olsa anlarım da dizi sitesini kapatmanın mantığı nedir?

Hocam harbi şoka sokttun insani.o nasil mantiktir oyle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KnoxViLLeTR -- 12 Aralık 2013; 11:32:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lord Melkor

Önemli yerde biten dizilerimi dizimagden izliyordum kötü oldu ya on saat bekle şimdi divxplanetin çevirisini

Adana sulh ceza evi ben senin ...

Ayrıca teknoloji ve internet cahili arkadaşlar 720 p izleme seçeneği vardı dizimagte

Sen de kendini 350 mb lık sunumla tatmin et

O gercek 720 degildi..

Neyse.dizimag kapanmasins bende uzuldum.kat.ph devam

• Episode calendar'a bak derim.

• hangi dizinin hangi bölümünde kaldım diyenler şu siteden izledikleri dizileri işaretleyip aylık takvim üzerinden hangi gün hangi saat yayında görebilirler.
    http://www.pogdesign.co.uk/cat/
  • Kefalci kullanıcısına yanıt
    aynen ben bir stargate fanıyım hatta stargate için forum bile kurdum. dizisini filmini hepsini dizimagden izledim. bi ara trt verdi ilk bölümü büyük heyecanla bekledim ama diziyi sansürleyip dublajları çok kötü yaptıklarından direk yarıya gelmeden kapattım. TV de bi kere zevk bırakmıyorlar insanda ileyecek. yok orasını kes yok bu dublajı şöyle yap. Yakında Google da kapanır illegal bilgiye erişim sağlıyor diye :D bizim ülkemiz yapar.
  • olum bu kadar cahil olmayın la.http://yabancidiziizle.com/ var gidin ordan izleyin aynı kalitede.
  • DNSyle,yasakla alakası yok durumun.Kapatıldığı ilk gün DNS değiştirip girebiliyorduk ama 2 gündür '' Server URL'yi işlerken hatayla karşılaştı '' hatasını veriyor site. Sanırım index'in kurulu olduğu server kapalı şuan.İçerik zaten Rus kaynaklarına ait,orayı engelleyemezler fakat sitenin alan adı,domain veya serverda bir problem çıkmış olabilir. Dizimag'in kurucusu,ceza almamak için kendi iradesiyle siteyi serverdan çekmiş olabilir.

Yasakla alakası olsaydı; DNS değiştirip girerdik en kötü ihtimalle Proxyden girerdik ama bu yöntemler işe yaramıyor.
  • yine mi Adana
  • quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

Dizilerin bulunması sıfır sorun alt yazı desen divxplanet var koskoca site her türlü dizinin altyazısı mevcut. İstedikten sonra 5dk uğraşla birço şey yaılabilir.

Kardeş o sitede birçok çevirmenini kaybetti. Altyazılar gelmeyebiliyor, gelenlerde popüler olanlar. Mesela 2 Broke Girls son 4 bölümdür, Mom, Hawaii Five-0, Reign gibi yeni dizilerde altyazı sıkıntısı var. Dizimag çevirileri iyi olmasa da altyazı konusunda iyiydi, olmayanları oradan takip ediyordum. Altyazısı düzenli gelenleri torrent kullanıyorum.
  • Hocam google,windows örnekleri tamamen o üslüba yönelik bir eleştiriydi yoksa haddimi aşmak istemedim. Kaynak konusunda haklısınız ancak eğer samimi bir şekilde telif hakkını savunuyorsa bir mahkeme o zaman tüm içerik ihlallerini denetlesin. O zaman diyelim ki bu ülkede illegal içerek yasak. Ama internet kullanımının bu kadar yaygın ve ceplerimizin aynı oranda boş olduğu bir ülkede bu mümkün değil @Namaste.

Evet haklısınız marsa gidende kapatıyor bu siteleri. Mesela geçen günlerde hotfile kapandı. Fakat o marsa giden ülkenin gelir düzeyi bizim ülkemizle bir mi ? Orjinal bir oyun almak için dahi ihtiyaçlarımızdan kesip alıyoruz. Birde eserler onların eserleri eğer onlar teliflerini korumazlarsa dünyada kimse telif falan tanımaz. Son olarak adamlar hem marsta hayat ararken hemde telif haklarını koruyan bir düzende çalışırken, bizim vekillerimiz mecliste yumruklaşmakta ve mahkemelerimiz ülkede herşey yolunda gidiyormuş gibi telif peşine düşmüş durumdalar. Eğer iki resim arasındaki 7 farkı görmezden gelirsek haklısınız onlarda kapatıyorlar bu tarz siteleri. @digiogi

Değerlendirmeler için teşekkür ederim gece vakti bozuk bir kafayla yazmıştım umarım bir nebze de olsa ortak duyguları yansıtmıştır. Sonuçta forum mantığının bir amacınında bu olduğunu düşünüyorum. Yazdıklarım tamamen kişisel duyguları paylaşmaktı herhangi bir kırıcı söylemde bulunduysam kusura bakmayın. @JamiryoQuai , @osmanalba , @TarikaN
  • dizisrt.net yeni sitesi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hersey bu adana mahkemesinin basinin altindan cikiyor.Ah dizimag sensiz napicaz biz...

• İyiki kapanmış iyi olmuş
  • davetiye isteyenlere vermiyenler üzüldüyse çok sevinirim. birde parayla satmaya çalışanlar vardı, onlar tam hastanelik.

kapatınca demokratik devlet oluyoruz, ayıkss.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Calimaestro

Bir yandan iyi, bir yandan da kötü oldu.

80'den fazla diziyi takip ediyorum, torrentte indirip izlerdim ama kayıtları dizimag'da tutuyordum. Bazı dizilerde nerde kaldıgımı hiç bilmiyorum
    Artık burdan devam:
    TV Episode Calendar

her ne kadar 80 tane diziyi takip etmesemde aynı yöntemi kullanıyordum ama hanagi gün hangi seride kaldığımı dizimag'tan takip ediyordum verdiğin siteyi göz gezdirdim fena değil gibi inşallah güncel tutarlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turexx -- 12 Aralık 2013; 12:55:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Artizt

iyi oldu kapandığı.
    Paso the vampire diaries izleyen ergen kızlardan geçilmiyo.
    Gidin torrentden çekin, pardon sizin beyniniz yetmez.

Diğer yorumlarda arkadaşlar yurtlarda yasaklı demiş. Giremiyoruz demiş. Nasıl okuyorsun? Beyin yetmeme durumu değil. Yeri yoktur, indirmek istemez. Alla alla ya, bi siz zekisiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Artizt

iyi oldu kapandığı.
    Paso the vampire diaries izleyen ergen kızlardan geçilmiyo.
    Gidin torrentden çekin, pardon sizin beyniniz yetmez.

19 Mart 1997
  • link vermek yasak mı bilmiyorum. O yüzden şöyle söyleyeyim. Google'a dizisrt yazın. Sanırım dizimag'in yeni adresi.

Düzenle: Pardon bu site zaten varmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-368EFBB24 -- 12 Aralık 2013; 13:15:46 >
  • Herhalde zalim diktatör reklamı yüzünden kapandı
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.