Şimdi Ara

Dizi tavsiye sıralaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Aşağıdaki dizileri iyiden kötüye doğru sıralar mısınız, ona göre izlemeye başlayacağım. Şimdiden teşekkürler. Dizi tavsiyeniz de varsa alabilirim.
    Beğendiğim diziler: breaking bad, dexter,prison break, lost tarzı diziler.

How I Met Your Mother
    Blue Mountain State
    Game of Thrones
    Supernatural
    Under the Dome
    Undateable

• Mr.Robot öneririm, daha 1 bölüm yayınlandı diye biliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir kaç farklı türde aklıma ilk gelen tavsiyelerim. İzlerken aldığım keyife göre sıralıyorum ayrıca ağır topların yanına yıldız ekliyorum

Komedi
    1-Seinfeld (komedinin kralıdır) *
    2-Curb Your Enthusiasm * (buda 2.Kral'dır ve Seinfeld'in yaratıcısı olan Larry David'in kendini oynadığı dizi)
    3-Black Books (İngiliz)
    4-IT Crowd (İngiliz)
    5-Frasier
    6-Coupling (İngiliz)
    7-Community
    8-Cheers
    Dilersen daha fazla komedide önerebilirim. Bu yazdığım komediler hakkında şöyle bir not düşeyim eğer Türkiye'de hakim olan yaygın espri anlayışına sahipsen belki hoşuna gitmeyebilir bu durumda daha farklı bir liste yapılabilir. Amerikan espri kültürüne hayranlık ve hakimliğin varsa liste geçerli.

Polisiye-Dram-Cinayet karışık
    1-The Wire *
    2-Sopranos *
    3-True Detective *
    4-Sons Of Anarchy *
    5-The Killing
    6-Southland
    7-Mentalist
    8-Agatha Christie's Poirot (bu biraz farklı bir format "Katil Kim" Agatha Christie'nin yarattığı ve benim hayran olduğum 1 numaralı dedektif, bu dizi öyle arka arkaya izlenicek türden değil kahveni alır oturursun başına haftada 2-3 bölüm izlersin izlerkende kendini fazlasıyla huzurlu hissedersin)
    9-Mad Dogs (İngiliz yapımı olan bu baya hızlı gidiyor ve felaket sarıyor kesin izle)
    Liste daha çok uzar

Doğa üstü
    1-X-Files *
    2-Twin Peaks * (bu daha çok cinayet, sabit bir konusu var fakat doğa üstü durumlarda barındırıyor ayrıca gelmiş geçmiş en iyi dizilerden biridir)
    3-Walking Dead *
    4-Carnivale *
    5-Game Of Thrones *
    6-Supernatural *
    7-Fringe
    8-Heroes
    9-4400 ( bu yarım kaldı baya iyi diziydi)
    10-Wayward Pines
    11-Jekyll
    Bu listede uzar

Sci-fi'i atlıyorum sanırım pek tarzın değil. Star Trek - Stargate serileri - babylon 5 vs... gibi diziler hoşuna gidiyorsa yazabilirim.

Vampirler son yıllarda baya popüler bir kaç tane yazayım
    1-True Blood *
    2-Buffy *
    3-Angel (Buffy Spin-Off)
    4-Hemlock Grove
    5-Vampire Diaries (bunun bazı sezonları çok iyi bazıları fazla teenage)
    6-Originals (Vampire Diaries ile bağlantılı spin-off bu biraz daha ciddiyet barındırıyor)

İstersen %100 dram dizilerde önerebilirim. Bence yıldız koyduklarımın büyük bölümünü beğenirsin kalanlarda çok kaliteli ve eşsiz yapımlar ama zevk faktörü bu diziler için daha belirgin olabilir

• Shameless komedi dalında izleyebilirsin. BMS sevdiysen bunu da seversin büyük ihtimalle.

• The Flash

Hannibal

Agents Of S.H.I.E.L.D

Daredevil

Vikings

Ayrıca Suits ve True Detective' i de tavsiye ediyorum.
  • adam kendi verdigi dizileri siralamanizi istemis herkes kafasina gore dizi onermis
    edit:niye eksilediniz anlamadım arkadaşın yazdığı mesajı iyi okuyun okuduğunuzu anlamadan yazıyorsunuz sonra eksiliyorsunuz arkadaş yazdığı dizileri sıralamanızı istemiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asosyal adam -- 18 Haziran 2015; 23:51:42 >
  • 1- Six Feet Under
    2- Breaking Bad
    3- House of Cards
    4- Boardwalk Empire
    5- Fargo
    6- Game of Thrones
    7- Rome
    8- Bron Broen
    9- Luther
    10- True Detective
    11- Sons of Anarchy
    12- Sherlock
    13- Prison Break
    14- Dexter
    15- Black Sails
    16- Black Mirror
    17- Californication
    18- The Walking Dead
    19- Vikings
    20- Orphan Black

falan filan daha da uzar. Komedi olarak ise Friends ve Modern Family'i öneririm. Özellikle Friends efsanedir. İlk mesajda yazdığın dizileri sevmediğim için bir tek Game of Thrones'a şans verirdim yerinde olsam. How I Met Your Mother yerine aç Friends izle. Çünkü Friends çakması bir dizi o zaten ve yarısı kadar komik değil bana göre.
  • Tavsiyeler icin tesekkurler arkadaslar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.