Şimdi Ara

DİZEL YAKIT DENEMELERİ BP PO SHELL TOTAL OPET (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
447
Cevap
8
Favori
243.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konuyu görünce aklıma geldi.İzinde memlekete gittim.Abim gümrükte memur ,Mersin'de bpet ve soil in antreposunda kontrol memuru olarak çalışıyor.Beraber mesaiye gittik,tankerlere dolum yapıyorlardı.Baktim opet bayilerinde birinin tankeri geldi ,dolumunu yaptılar.Abime sordum durumu,"Burası isteyen her istasyona dolum yapıyor" dedi.Aklıma gelmedi keşke bir fotoğraf alsaydım.Belki bayi opetten ayrılmıştır,tankerdeki yazıyı değiştirmemiştir ama aklımda bir soru işareti oluştu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ufradirisi01 -- 22 Temmuz 2016; 22:28:15 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Opet bana göre en iyi menzili verdiği için genelde opet kullanıyorum. Fakat shell ve total çok sessiz çalıştırıyor motoru.
  • kia ceed 1.6 crdi 115hp aracımı ilk aldığımda opet kullandım ama ilk calıstırmada cok duman ve keskin koku nedeniyle biraz araştırıp totale geçtim. kesinlikle cok memnun kaldım. ancak total demirörene satılınca eşimin kurumunun bp ile %5 lik indirimi olduğundan bp den almaya başladım. memnunum. uzun yolda lukoil tercih ediyorum. izmire her gittiğimde ankara yolu üzerinde kemalpaşa kavşağındaki lukoilde 35 krş indirimle katkılı eurodizel alıyorum çok memnunum. bir kere bursaya geziye gittim izmir yolu üzerinde uludağ üni. orada bir lukoilden aldım ondan da cok memnun kaldım. tekirdağ merkezdeki lukoilden de alıp samsuna gittim bayram trafiğine takılıp 18 saate vardığım halde hala çeyrek depo vardı inanamadım. bir tek dönüşte samsun atakumdaki lukoil %5 indirimli satıyordu. sorun çıkarmadı ama o biraz sesli çalışıyor gibi geldi bana ama emin olamıyorum.
    sonuç olarak tekirdağda yaşıyorum ve totale artık güvenemediğimden mecbur %5 indirim hatrına (litrede 20 krş. civarı) bp den alıyorum. bpden memnunum. buradaki lukoil %5 indirim yapsa kesinlikle lukoilden alırım. ama bugune kadar en fazla 10 krş indirdiler. su anda da taraftar kartla %2 indirim var sadece.

• krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    World kart kampanyasi nedeniyle PO dan aliyorum o yuzden VMAX testindeyim tek kelimeyle rezalet bir yakit ama ucuz :) indirimli 3.65 katkili vmax ayrica world puan indirimi ile birlesince 3.35 civarinda bir fiyata gelmis oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mazot farkını nasıl anlıyorsunuz hocam ben 4den 5e takarken 3e takmışım taaaa nezaman sonra babam bu araba çok bağırıyor diyince anladım

• cgr1903 kullanıcısına yanıt
     DİZEL YAKIT DENEMELERİ BP PO SHELL TOTAL OPET

43 litrelik depoya doldurdum lamba yandıktan sonra 150 de bıraktık dahada alacaktı
  • krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    Hocam firmayi fisde goremedim katkili dizel ise o fiyat iyi ama katkisiz ise bizim buralarda da var o fiyatlarda 3.30 3.50 arasinda ancak katkisiza cok taraftar degilim birde benim fluence depo 60 lik ama 64 gordum aliyor bir sekilde :)

• cgr1903 kullanıcısına yanıt
    Dacia logan mcw ye 63 litre doldurmuştuk

Ben normalde 3.23 e falan alıyorumda lamba yanınca aldım samsundan geliyordunim

Torojet olabilir yada normal alpet den aldım

• 0 dan beri bende olan 196000 km de 307 ye shell dışında yakıt alırsam dpf uyarısı veriyor shell de sorun yok performansindan memnunum 1000 km yi rahat görüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ktlimited01

valla sen 3.54 den alırken ben 3.04e alpet alıyorum gayet ıyı yakıtı var biraz sehir dısına dogru ucuz istasyonları aramak lazım illa markı takıntısı yapmayın derim

Bu fiyatlar ve kalite konusunda benim kafam da karışık. Bölgedeki tüm benzinlikler aynı rafineriden alıyor, var ise katkısını koyup markası adı altında satıyor.
    E peki arkadaşın da belirttiği gibi %12-15 fiyat farklı nasıl oluyor.

Önümüz bayram en az 2500 km yol yapacağım ki bu da 3 depo yaklaşık 600 TL demek . Bunun %15 i 100 TL eder.

Aynı ürüne markası tanınmadı diye fazladan para mı veriyoruz, yoksa bilmediğimiz birşey mi var ?

NOT: Lütfen 10 numara yağ demeyin, onun denetimi şuan inanılmaz durumda, devlet vergisini alabilmek için sıkı denetliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: ardem80

0 dan beri bende olan 196000 km de 307 ye shell dışında yakıt alırsam dpf uyarısı veriyor shell de sorun yok performansindan memnunum 1000 km yi rahat görüyorum

Dpf uyarısını totalde de alıyormusunuz?

• gidip köy petrolunden traktör için kullanılan mazotlardan almadıysam aralarında hiç fark göremiyorum. bence psikolojik bu olay.
  • auzdil A kullanıcısına yanıt
    İ20 crdi 107 bin 2010 dan beri ozamn sulu full vardı ⛽ ucuz yerlerden gurcistandan yakıt aldım
    Şimdi yaklaşık 2000 bine yakın km bizi bekliyor 3.20 den almayı planlarken ne hala geldik
    Fişini almayı unutma yeter

• Bostancıda shell vardı şu anda el değiştirdi ismini hatırlamıyorum ama diğer firmalara göre depoyu fulleyince ekstra 40 ila 50 km arasında menzil artışını fark ettim. Yani cevap SHELL :)

• 10 numara yağ ve ya çok dandik mazot almadığınız sürece İstediğiniz yakıtı alın, Euro 4 ve üzeri motorlarda 100000 km sonra emme manifoltunuz ve egr niz balçık gibi kurum dolacaktır. En kaliteli yakıtı alsanız dahi turbonun emmeye bastığı yağ nedeniyle, egr den geri dönen egzoz gazındaki kurumlar emme manifoltunun duvarlarına ve egr ye yapışmakta.

Enjektörü komple bozmadığınız sürece, 4 tanesinin tamiri söküp takmasıyla birlikte 400 tl tutmakta. Egr - emme manifoltu temizliği ekstra parça çıkmaz ise ortalama 100 tl işçiliği var.

DPF'li araca sahip olanlara ise yüksek kilometrelerde Allah sabırlar versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Du Hast -- 8 Eylül 2016; 20:25:40 >
  • akustika A kullanıcısına yanıt
    Total iki çeşit sanırım eski istasyonlarda sadece isim var yakıt vasat gerçek total istasyondan belli oluyor onlardan da az var total yakıtı pek almıyorum ama sorun olmaz herhalde
    Örnek otobanda cankurtaran geçidindeki total yakıtı kötüydü

• v8motorlarıngumburtusu kullanıcısına yanıt
    Bendede ayni olay mevcut.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu konuyu bende merak ediyorum
  • Son zamlardan sonra iyice işler karıştı indirimli motorin k.maraşta 3.70 das petrolde 3.76 aytemizde 3.80 go da 4.00 4.02 tüm firmalar fiyatlar ciddi yükseldi :((( kampanya ve ucuz yakıt kullanacaz artık yapacak bişey yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Du Hast

10 numara yağ ve ya çok dandik mazot almadığınız sürece İstediğiniz yakıtı alın, Euro 4 ve üzeri motorlarda 100000 km sonra emme manifoltunuz ve egr niz balçık gibi kurum dolacaktır. En kaliteli yakıtı alsanız dahi turbonun emmeye bastığı yağ nedeniyle, egr den geri dönen egzoz gazındaki kurumlar emme manifoltununSelam Du Kast duvarlarına ve egr ye yapışmakta.

Enjektörü komple bozmadığınız sürece, 4 tanesinin tamiri söküp takmasıyla birlikte 400 tl tutmakta. Egr - emme manifoltu temizliği ekstra parça çıkmaz ise ortalama 100 tl işçiliği var.

Selam Du Hast,

Konudan haberdar ve içine olduğunuz belli, şuan kullanmakta olduğum partikül sıvılı bir motoru olan araç ( sanırım buna diyorsunuz DPF ) ve 135.000 km de , ilk sahibiyim.
    Araçtan memnunum ancak ;

uyarınız dikkatimi çekti.
    1- Kaç km sonunda ne tür sorunlar çıkabiliyor
    2- Siz olsanız ne yaparsınız ?

Teşekkürler

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.