Şimdi Ara

Dizel enjektör temizleyici kaç binde bir kullanılır ve nasıl kullanılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
23
Cevap
1
Favori
11.920
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 14
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 5
  • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 55 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • mjordan2345 (5 mesaj) sarkihalindekal (3 mesaj) NextMove (3 mesaj) fezalii (2 mesaj) OrQuN (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (5 mesaj) Mobil (16 mesaj) Mini (1 mesaj) Uygulama (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Otomobil ve Otomotiv Dünyası Genel >> Dizel enjektör temizleyici kaç binde bir kullanılır ve nasıl kullanılır?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2698 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: NextMove

Jet Clean ya da Carbon Clean Bu işlemin profesyonel olarak yapilan hali. Besleme ve geridonus hattina direk belli miktarda çözülmüş bir içeriği koyarak yapiliyor. Belli bir prosedür ile yapılıyor.

Eğer birçok defa düzenli olarak tekraralanirsa Carbon Cleanden bir farki kalmaz siye düşünüyorum.
    Ben de böyle düşünüyordum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    5529 Mesaj
    10 bin km de bir kullanılması doğru diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1390 Mesaj
    Düzenli enjektör temizleyici kullanımı, yakıt hattının ve enjektörlerin temiz kalmasına katkısı oluyor.

İşin en başında temiz mazot kullanımı geliyor.

Doğru şekilde enjektör temizleyici kullanmak arızalara sebep olmaz, ilerde çıkacak arızaların enjektör tıkanmalarının, daha büyük arızaları gün yüzüne çıkarır.

En ideal kullanımı uzun yol öncesi depoya koyarak, en az 1.5-2 saat kadar orta devirlerde (aşırı yüksek devire çok gerek yok) kullanmak.

3-4 bin km'de bir düzenli kullanmak Carbon clean uygulamasıyla aynı etkiyi vereceğinden ayrıca karbon temizliği yapmaya gerek kalmıyor.

Marka olarak da, bilindik Würth, Luqy Moly gibi global markaları tercih etmek gerekir. Bazı istasyonlarda etiketi bile dorğu dürüst okunmayan 5-10 liralık şeylere itibar etmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi butterfly_effect_53 -- 6 Eylül 2018; 12:25:4 >
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
uc satın al ;pubg mobile ;uc
En ucuz kedi maması fiyatları
triple negative breast cancer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,172
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.