Şimdi Ara

Dizel araç sahiplerinin Allah yardımcısı olsun (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
270
Cevap
1
Favori
13.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ozaman hybritlerde mi orjinal yakıt değil?sonuçta onlarda içten yanmalı motorlara ekleniyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mamlamoz M kullanıcısına yanıt
    hibrit te bir batarya değil mi ?

kim nasıl tamir edecek, sanayiye gitseniz usta bu elektrikli diye dokunabilecek mi?

hiybrit gayet güzel duruyor, elektriklilerde öyle ama tamiri bakımı beni düşündürüyor.
  • ozoz15 kullanıcısına yanıt
    Haklısınız O zaman lpg ye devam kmde 22 kuruşla ben mutlu mesut geziyorum dizelin o güçlü torku yok ama şükür 1.33 aurism beni üzmüyor 75 tlye depo fulleyip 360-380 km ayağımı yerden kesiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mamlamoz -- 4 Nisan 2020; 16:11:9 >
    İnşallah filtre sorunu yaşarsan iptal ettirmezsin. Zira çok insanın hakkına girersin. En başta kendini zehirleyerek. Ben dizel kötü dizel alınmaz demiyorum. Halihazırda 1.6hdi 308 de kullanıyorum. Adblue sisteminde bir sorun yaşarsam iptal ettirmem. Gider değiştiririm. Neden? Böyle sorunlar çıkarabileceğini bilerek aldım.

Benim dizele kötü bakmanın tek sebebi Türk insanının akıl yapısı. Filtre tıkanana kadar oh iyi vermişiz fazladan 30 ben lira. Filte tıkanınca zaten az yaksın diye aldık, para yok, iptal ettirelim.

• ben milletin gözüne gelmesin diye led zenon bile taktırmıyorum arabamda mercek far yok diye.

rahat ol yani senin her gördüğün herkesi temsil etmez.

servise sokuyoruz araçları her zaman. ki bakımlı araç genelde büyük arıza vermez, vermedi şimdiye kadar.

verir sede katlanıp yaptıracağım bu böyle.

benzin işine gelirsek, daha önce de yazmıştım.

1.4 turbo jet bravom vardı. yazılımla 150 beygir yaptım severek te kullandım.

sonra 1.6 turbo insignam oldu prins lpg taktırdım, çelik süpap attım ama 4 viteste boşa atınca 10 saniye sonra stop etmesini

çözemedim bir türlü.

şu an focus var 1.5 memnunum. hatta civic alacaktım. baktım ki beygir aynı, tork fordun daha sağlam. lpg de de illa ki

performansım düşer diyerek focusu aldım. senede 15 bin km yapıyorum. benim için gayet makul.
  • mamlamoz M kullanıcısına yanıt
    yani bu iş kimin neyle mutlu olduğuna bağlı.

güle güle binin kullanın gezin, Allah kaza bela vermesin kimseye.

benim burda üzüldüğüm olay herkesin elindeki en iyisi gerisi enayi. böyle bir düşünce ne kadar üzücü toplum olarak.

isteyen istediğine biner.

kimi gider 1.0 motor alır benzinli.

kimi gider 3,0 dizel alır.

kim enayi, kim akıllı burda bize birşey söylemek düşermi.

anlatmak istedim bu.
    Düzgün usta bulunmazsa sanayiye giren araba bir daha çıkamıyor sanırım. 2008 benzinli fiesta sıfır aldım, 12 senedir bütün bakımlarını serviste yaptırırım. 12 yıldır sadece bakım yaptırıyorum. Onun dışında ne değişen parça oldu, ne de arıza. Ama babamda 2. Araba olarak 1.3 CDTI Corsa var. Sanayiden çıkmıyor araba. En son volan sorunu oldu. Yatıyor şimdi. Satacak bu şekilde sanırım. Bıktı çünkü.

Şimdi toyota dedin mi orda bi dur
    Dizel motoru bitirme kararı almış firmaların başındadır
    Hep benzinde kullanıyorum ve diyorum ki dizel motor Bİ TE ÇEK
    Isterseniz de istemeseniz de

• o ustadan ustaya değişir.

kartal oto sanayi, kadosan ve karşıda atatürk sanayi sitesinde çok güzel ustalar vardır.

bostancıda da güzel ustalar vardır ancak orası biraz daha pahalıdır.

nerde yaşıyorsunuz bilmiyorum ama kartal oto sanayide opelci ömer ustaya götürün çözer işinizi kolayca.
  • Dizel motoru dusuk sıkistirma oraninda sorunsuz yurutebilen duzgun sorunsuz dpf src yapabilenbir firma yok fakat agirvastitalardaki sorunsuzluk dizelde olursa benzinliye binmek icin aptal olmak lazim

Dusuk sıkistirma oraninda titresim ses azaliyor devir performans artiyor bugun 1.6 dizel uniteden 160 hp alan firmalar var sıkıstirma orani 14.5 lara felan dusse bu unite 180 hp uretir 4500-5000 devirde

• yksln kullanıcısına yanıt
    5 ay önce de benzin mazotla eşit hale gelecek dediğimde böyle diyordu dizelci arkadaşlar .Ama durum ortada
    Virüsten sonra da arada fark olmayacak çünkü bu duruma alıştırılmak isteniyor halk .Geçiş süreci yani

• Jocker35 J kullanıcısına yanıt
    durdum evet.

gir o zaman simdi sitesine, land cruiser ve hilux hangi yakıtla hala üretimi devam ediyor bir bakarmısın.

otomobilde dizel üretmiyorlar, ama dizelden güçlü araçlarında vazgeçmiş değiller.

dizel bitecektir olabilir. bitmeyeceğini söylemedim. elektrikli araçlar çıkıyor benzin lpg de bitebilir.

olabilir yani bu teknoloji geliştikçe.
    Bahsettiğiniz modeller arap pazarı ve ticari araç icin uretiliyorlar ki bunları da zamanla bitirecek
    Bitirmeyecek olsa adam rav4 u niçin hybrid çıkarsın?
    Aklından zoru mu var ?
    Benzin de bitecek. Onun da sonu göründü . Ama dizel şu an hedef tahtasında

• Polestar191 P kullanıcısına yanıt
    dizel arabanin da kendine göre avantajları var benzinlinin de.

lpg ile ben şahsen uğraştım benim için orjinal olmayan yakıt olduğu için açıkçası şahsım olarak biraz daha uzak duruyorum.

herkesin tercihi kendinedir en baştan dediğim gibi.

bakım yapıldıkça, kullanılan parçalar değiştirildikçe sorunsuz binebilmek mümkün.

ben memnunum açıkçası focustan. param yetse idi yukarda bir arkadaşla da yazışmıştık honda rs civic gönül isterdi.

ama benim kullandığım km ye göre benzin olarak çok yakacaktı bana göre tercihimi dizele yaptım.
    arapları bilmem hocam.

şu an türkiyede bu dediklerim. hilüx ve land cruiser dizel üretilmeye devam ediyor toyota da.

benim burda takıldığım kimse kimsenin aklını küçümsemesindir.

isteyen istediğine biner. kimse kendini zeki, karşıdakini enayi görmesin.

olayım bu
    Gelsin. İsterse iki kati olsun para var sıkıntı yok ben binmeye devam edecem sorun yok sıkıntı yok.
    Sizinde ankisiyete ye girmenize gerek yok. Her şartta binecem sıkıntı yok.

Ben senin kadar rahat degilim bu konuda.
    Benim sağlığını bozan çevreyi kirletene binmesin insanlar
    Boşuna yasaklanmiyor bunlar
    1.7 dizel corsanin arkasından bir gidin ne demek istediğimi anlarsınız

• yksln kullanıcısına yanıt
    Istedigine bin
    Benim itirazım ekonomik diye hava atıp dpf ve egr ye gelince iptal ettiren serefsizleredir .
    Bu yüzden dizelin kaldırılması doğru karardır ki bundan kaçış yok.Yani sen de bir gün maalesef bu gerçekle karsilasacaksin

bakım, bakım, bakım.

bununla ilgili devlet egzoz muayenelirini sıklaştırdı zaten. öyle bir araç gördüğünzde çekin videoya gönderin trafik whatsapp

hattına iletin.
    Hiçbirşey olmuyor
    Defalarca gönderdim
    Hala trafikte varlar
    Dfp ve egr iptal ettirenlere değinmiyorum bile

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.