Şimdi Ara

Diyarbakırda Yaşıyorum Soruları alıyım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
1.927
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Lütfen saçma yorumlar yapma . benim elektirigimin kaçak oldugunu ispatla sonra gel böyle konuş . agzı olan konusuyor
  • Diclekentdesin tabi sorun olmaz.
  • herkes aynı semtte yaşıyacak diye birşey yok hocam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoExx

herkes aynı semtte yaşıyacak diye birşey yok hocam :)

Yapma Watson...
    Sen de biliyorsun Diclekentin elit bir semt olduğunu.
  • biliyorum hocam fakat geçek ekim olaylarındada diclekent ve çevresinde de olay olmustu . fakat belediye başkanı tutuklandıgında ve bugun olaylardan sonra hiç birşey yok şuanda . yani eskisi gibi degil
  • quote:

Orijinalden alıntı: NoExx

biliyorum hocam fakat geçek ekim olaylarındada diclekent ve çevresinde de olay olmustu . fakat belediye başkanı tutuklandıgında ve bugun olaylardan sonra hiç birşey yok şuanda . yani eskisi gibi degil

Bir tane arkadaşım vardı.Mardinliydi.Yarı Arap yarı kürtdü.Anne tarafında aşiretleri vardı.Hep sorardım anlatırdı bana oraları.
    Eğer herkes desteklerse doğu halkı bu kadar sakin olmaz derdi.O yüzden bence HDP ve PKK unutulmaya yüz tutacak.
  • Yani Diyarbakır Tv de görüldügü gibi bir şehir degildir ama PKK ve HDP nin Yüzünden batı diyarbakır ı çok yanlış tanıyor . umarım Selahattin ve diger milletvekilleri tutuklanıcaktır ve PKK da yakın zamanda bitecektir .
  • NoExx kullanıcısına yanıt
    Türkmen asiretinden misin yoksa kürt asiretinden mi? Avatarinda Atatürk resmi var pek sevmez diye biliyorum o tarafin insaninin Atatürkü ama götmek sevindirdi.Türkmen asireti var mi doguda benvar diye biliyorum varsa orani nedir yoplama göre ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4Numara 4 kullanıcısına yanıt
    Hocam bizim aşiretimiz filan yok :) biz diyarbakırın yerlisiyiz . bizim ailede Kürt filan yok . Diyarbakırda yaşıyan herkes kürt degil . Atatürk'ü sadece ben degil bir çok kişi seviyor Burda :)
  • NoExx kullanıcısına yanıt
    valla haklida olabilirsinde insan televizyonda gördükçe inanasi gelmiyo :) Kürtler %90nini olusturmuyor mu? Milliyetiniz nedir ? Türkmen orani nedir doğu tarafinda cidden merak ettiğim bir konu.

hocam haklısın diyarbakır Tv lerde yanlış tanıtılıyor . Diyarbakırda kürt nüfusu gerçekten çok fakat her kürt pkk yı desteklemiyor . dedigim gibi diyarbakırlı olan ve ya diyarbakırda yaşıyan herkes de kürt degil . benim milliyetimi sormuşssun benim milliyetim Türk. Kürt Degilim ben
  • Kalbimiz gerçekten vatanını seven kürt kardeşlerimizle umarım bu pkk terör illetinden doğu illerimiz kurtulur. Yatırımlar artar ve Diyarbakır ve diğer doğu illerimiz Türkiye'nin parlayan yıldızları olur.

• xmms kullanıcısına yanıt
    Temenimiz bu yönde hocam . Teşekkür ediyorum güzel yorumların için
  • Allah kolaylık versin. Babam orada milli emlak müdürü olarak görev yapıyor yeni tayin oldu, çok zor :)
    Aman şive,huy kapma dostum orada. Hiç biriyle muhattap olmaya gelmez oradaki tipler. Sürgünün bitmesini bekle
  • ChevyLacetti kullanıcısına yanıt
    Teşekkür Ediyorum güzel yorumların için Kardeşim
  • Öncelikle Allah yardımcın olsun. Benim merak ettiğim iki konu var birincisi Diyarbakır'ın aslında diğer güneydoğu illerine göre biraz daha farklı, modern ve gelişmiş yüzünün de olduğu söyleniyor. Sence bu ne kadar doğru, bu yönde bi ilerleme var mı şehirde yani birgün terör olayları son bulursa İzmir, Eskişehir gibi modern bi kent olma potansiyeline sahip mi? Bir de dini yönden bakıldığında şehrin toplumsal yapısı baskıcı ve muhafazakar yapıda mı yoksa halk gerçekten sol görüşün özgürlükçü fikirlerini benimsiyor mu? Teşekkürler.
  • Ráise kullanıcısına yanıt
    Soyle soyliyim hocam nasil istanbulun izmirin iyi ve kotu semtleri varsa diyarbakirdada durum ayni . Burada luks hayati ben hic bir yerde yasiyamiyorum inanin . Teror olaylari ve onlari destekleyenler burdan giderse ben inaniyorum ki turkiyenin en guzel sehirlerden biri olcaktir. Ayrica din konusuda gelincede kimse kimseye karismiyor. ben yazin short giyerim . Mini etek giyende var uzun pantolon giyende var . Izmir ve istanbuldaki gibi degiller fakat eminim ki bu degisecektir

Doğunun bir çok ilinin yerli halkı Türklerdir. Batı'dakiler yerden bitiklerini sanıyor Doğuyu zıplayıp gelmişler Batı'ya sanki

• tavernac1 kullanıcısına yanıt
    Biliyorum diyarbakır Türkmen sehri zatende günümüzde malesef oyle degil

• o zaman bingölden selam sana

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.