Şimdi Ara

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı Buraya (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
1
Favori
66.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orjinalden alıntı: jeofizikci

bitmişmi hocam 6:45

wala ben direk 8.45 dedim ne işim var erkenden gidip 11.10 da orda oluyormuş saat 5 e kadar gezerim artık napalım
  • SİLVAN TAKTİK JANDARMA KOMANDO A.K.LIĞI - SİLVAN / DİYARBAKIR
  • hayırlı olsun kardeşlerim.
    diyarbakır hakkında yardıma ihtiyacınız olursa seve seve yardımcı olurum.
    bende oradaydım.
    ne mutluki eniştemde orada yapacak...
    m_egemenkaderli@hotmail.com
  • arkadaşlar bende bitlis il j. k.lığına düştüm kısa dönem yahu bizi neden oraya gönderiyolar biz kısa dönem değil miyiz???
    acemi birlik bitince bizi sınıra mı gönderecekler? usta birlikte batıya düşme ihtimalim var mı? yardımcı olursanız çok sevinirim...
  • Bende Onur Air 6,45 ten aldım bile 8,45 bitmişti.Dostum kısa uzun farketmiyor acemilik bittiğinde jandarmalar genelde bulunduğu ilin ilçelerine verilir yada Acemiliğini yaptığın birlikte kalıyorsun.Batıya düşmeyi bilmiyorum o konuda bilgim yok.
  • Öncelikle herkese benden selamlar biliyorum hepiniz heyecanlısınız..Ben şu an diyarbakırdan bir internet cafeden sizlere yazıyorum malum bayram çarşısı..323. ksd olarak diyarbakırın çok iyi bir yer olduğunu söyleyemem..il jandarma çıkanlar içinde aynı şeyi söyleyebilirim ben d.bakır hava grup komutanlığındayım yani bir başka deyişle d.bakırda asker olunacak en iyi yerdeyim ama yinede zorlanıyoruz...323. ksd ler olarak geldiğimiz zaman acemiliği silvanda geçirdik 200 kişi çok süper bir yer komutanlar şahaneydi acemilik geçirdiğimi bile söyleyemem o bakımdan askerlik çok rahattı...sonra herkes dağıtıldı diyarbakırın bir ucundan öteki ucuna kadar her yere kısa dönem verildi..lice,kulp,hani,dicle,hazro,ergani ki saydıklarım tehlikeli yerler hatta 2 hafta önce şehit olan İsmail UYGUN tertipimde arkadaşımdı Lice ye bir karakola çıkmıştı orası artık şansınıza kalmışş...Bölge jandarma ve hava grup burda ki en torpilli yerlerdir rahatlık bakımından.. birkaç gün öncede il jandarmaya gittim ordaki 323.ksd tertiplerimle görüştüm genel olarak hepsinin söylediği tek şey bol bol nöbet tuttuklarıydı ama onun dışında yemekleri,kaldıkları koğuşlar falan kendim gördüm çok kötü değildi..tek sıkıntıları dediğim gibi nöbetin bol olduğu bir yermiş..şimdiden hepinize kolay gelsin diyorum

• Dostum teşekkürler açıklamaların için.Peki biz il jandarma çıktık ya kesin dağıtım oluyormu yoksa gittiğimiz yerde kalma ihtimalimizde var mı?Varsa yüzde kaç gibidir?
  • çok büyük ihtimalle orada kalırsınız ama aranızda öğretmen,mühendis gibi aradıkları meslek sahibi askerler varsa gereken yere gönderiyorlar ya da hiç alakasız bir karakolada çıkabiliyorsunuz dediğim gibi tamamen şansınıza kalmış..ama d.bakır tekin bir yer değil onun bilincinde gelin buraya...şehrin merkezindeyim ama yinede bu olaylar yakamızı bırakmıyor..karakolları düşünemiyorum
  • Doğru diosun arkadaşım biraz bundan sonrası şans hayırlısıyla gelelim siz dönün artık :D Sana kolay gelsin dostum tekrardan teşekkür ediyorum.
  • ben teşekkür ediyorum torunlarr :D
    ben 38 sayıyorum bugün umarım sizde en iyi şekilde askerliğinizi geçirip hayırlısı ile bitirirsiniz...bir sorun falan olursa her zaman yardımcı olabilirim özellikle KTM ye yani toplama merkezine gelirseniz orada yardımcı olabilirim size ama ne yazıkki telefonum yok çünkü burda özellikle hava grupta telefon işi çok sakat o bakımdan kullanmıyorum..ama ktm den jandarma hava grup u arayabilirsiniz iç hattan 323.ksd demeniz yeterli bana ulaşırsınız adım heysem bu arada...diyarbakır bugünlerde çok soğuk çok sıkı giyinip gelin..özellikle pantalon weya kamuflaj altına giyebileceğiniz içlikler getirin wede kalın çoraplar alın...herkese ii yolculuklar
  • selamlar bende diyarbakır jandarma il komutanlığı, p.tesi bilet buldum bende, beyler msn leri yazın isterseniz onur_460@hotmail.com
  • hocam il jandarmada cep telefonukullanma durumunu biliyormusunuz acaba. kulanan varmıdır
  • ALINTI
    ben 319. dönemlerden diyarbakır - çınar ilçe jandarmadayım. buraya sakın düşmeyinde nere düşerseniz düşün. allah kolaylık versin.
  • ALINTI
    Valla şöyle tarif edeyim, gider gitmez kayıt işlemleri arasında ufak bir mülakat oluyor zaten. Daha sonra bizi akşamları farklı bölüklere götürüyorlardı ama herkezi değil, aramızdan seçip, sonra gittiğimiz yerdede mülakat oluyordu. Bu şekilde bölükler kendine adam seçeler. En son törenden 1-2 gün öncede listeyi okurlar kim hangi bölüe gidiyorsa, biz devegeçinde kalmıştık sadece karargah bölüğüne geçmiştik. Ama diyarbakır merkeze yani 7.kolorduya gidenlerde vardı, AÖF mezunlarından daha doğudaki hatta kasabalardaki askerlik şubelerine gidenlerde çok vardı. Ama bu bizim tugay için geçerli.

Siz büyük ihtimalle gittiğiniz yerde kalırsınız gibime geliyor belki 7.kolorduya geçersiniz oda bişey farketmez zaten.

Diyarbakırda askerlik çok kolay değil,
    genelde OFİS CADDESİ nde takılıyorduk biz oranın en işlek caddesi, onun dışında 1 tanede alışveriş merkezi var ufak bir yer adı MEGA CENTER, ordada burger king falan var sinemalar var, dükkanlar vs.

Birde en iyi oteli dedeman otelidir, hemen yanında büyük migros var ve içinde burger king.

Ofis caddesinde TEKNOSA var büyük onun üst katındada Best Cafe diye bir yer var, en temiz yerlerinden biri.
    Bunları bilin çarşıda lazım olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jeofizikci -- 10 Aralık 2008; 18:30:56 >

• ALINTI
    Evet. Diyarbakır havaalanı İç hatlar terminalinin tam önünden çeşitli yerlere servis kalkıyor. Bu servisleride kullanabilirsin
  • Arkadaşlar bende jandarma il komutanlığına gidicem antalyalıyım ilk olarak otobus bileti almıştım cumartesi 16 arabasına ama yolculuk 18 saat sürdüğü için ucak bileti baktım daha sonra ilk başta bulamadım önce istanbula kalkan 06.30 ucağına bilet aldım istanbuldan da 9.30 ucağına bilet aldım diyarbakıra boyle gelicem hala yerler vardı bi bakın isterseniz onurair

buarada beni msn eklemek istiyen arkadaşlar bana ulaşabilir
    sezenempire@yahoo.com
  • bende ucakla gidecek gibiyim saat 10 gibi orda oluyormuş hemen teslim olacakmıyız yoksa akşam 5 i bekleyecekmiyiz birde havaalanından nasıl gideceğiz il merkez jandarmaya?
  • ben tek kalırsam hemen teslim olurum ama orda tertiblerle buluşabilirsek biraz gezebiliriz ama sanmıyorum çok güvenli olsun :(
  • benimde diyarbakır il jandarmaya çıktı.
    hepimiz için hayırlısı olsun.
    pazar sabahı thy 7:15 uçağına bilet aldım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.