Şimdi Ara

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı Buraya (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
152
Cevap
1
Favori
66.057
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bide son olarak şunu söylemeliyimki operasyona filan götürülmeniz imkansız.Dış karakolada düşseniz kısa dönem olarak en fazla yapıcağınız iş çavuşluktur.nöbetçi değiştirir durursunuz.Yazıcı filan olmaya heveslenmeyin derdi büyük uğraşılmaz.115 gün gece çavuşluğu yaptım akşam 8 sabah 8.dikkatli olmak gerekiyomu derseniz heran derim.Çünkü orası diyarbakır!Zaten Kötü denebilcek ilçelere düşmedikten sonra hiçbir şeyi dert etmeyin iyi geçer emin olun.birde silvana ayak bastığımda 86 kiloydum acemilik bittiğinde 88 kilo,eve adım attığımda tartıldığımda 62 kiloydum.Hazro zorladı yani:)
  • cevaplarınız için teşekkürler.ilçelere düşmemek için ne yapmak lazım acaba
  • Arkadaşlar KTM ile ilgili mail atanlar oldu.Biraz KTM den bahsedeyim.KTM yani kabul toplanma merkezi.Girdiğinizde askerliğe kesin olarak başlamış oluyosunuz.Askerliğiniz burda başladığı gibi yine ktm de biticek haberiniz olsun.Nasıl bi yer derseniz çevre illere gidecek olan askerlerde orada olucağı için ki bu askerler sadece kısa dönemler olmıcak haberiniz olsun oldukça kalabalık olacağından emin olun.konveyler geldikçe sayı azalıcak fakat ilk gün büyük ihtimal orada kalıcaksınız.koğuşlar yetmiceği içinde yataklara sığdırabildikleri kadar adam sığdırcaklar.Size tavsiyem kısa dönemler bir yere toplanın ve oradaki üsteğmene söyleyin 1,50 boyunda bişeydi umarım ordadır.tüm kısa dönemler aynı koğuşa yerleşin.Ve konvoyun hemen çıkması için dua edin.Şırnak tarafına gidicek adamların 1 hafta bekledikleride oluyo.Sabah 5 gibi kaldırılcaksınız ve koğuşların arka tarafında sıraya dizcekler.kahvaltıya gitmek isteyenler ayrılsın derler.kahvaltı başlı başına bi dert arkadaşlar gitmenizi, tavsiye etmem açıkçası çok sıra oluyo.gitmeyenler mıntıka yapar.tabi kafada burda ne işimiz var soruları dolaşıyo olucak bu arada.sonra tekrar çantalarla meydana konvoy beklemeye.anonsları iyi takip edin derim.konvoyu kaçırıp orda 10 gün kalan insanlar oluyo.KTM de şimdiden lahmacuna hazırlıklı olun.Yemeye 1 kere giderseniz ne büyük dert olduğunu görür lahmacuna sarılırsınız orda küçük bir lahmacun salonu var.İnsan çok olduğu için ve koğuşlarda tuvalet olmadığı için tuvaletler gayet leş hale gelicek birkaç saat içinde.gecede ayaz olursa sabahsı tuvalete girip girmemekte tereddüte düşebilirsiniz.kokudan ve pislikten içeri girilmicek hale gelmişti geçen sene bugün:)biz cuma teslim olmuştuk geçen sene konvoy pazartesi çıkmıştı ve 3 gün o koşullarda kalmıştık.Yataklar gayet pislik içinde olmakla birlikte hele yastıklara bişeyler örtmeden kafanızı koyabileceğinizi sanmıyom.parfüm alıp boşaltın yastığa.zaten burda ne işim var soruları sorarken kendinize uyku tutmaz.uyudum dediğinizdede kalk derler.hepsi bu

• Saç sakal gitsek sorun olurmu???
  • ders verebilcek düzeyde öğretmenseniz seçiliyonuz zaten.İlçelere düşmek o kadarda kötü değil bunu unutmasın kimse.Biz HAZroda 125 gün kaldık 3 kısa dönem ama bana imkan verseler il jandarmaya gel deselerdi gitmezdim.Gittiğin yere göre avantajlar dezavantajlar var işte.çarşıyada çıkamasanız en azından karakolda internet olsun oda yeter.hazroda oda yoktu tabi.Ama korkmayın tedirgin olmaya gerek yok çabuk geçiyo öyle yada böyle.
  • Vay anasını yaaa kötü oldu bak bunlar ben birlikde kalıcaz diye biliyordum kabul toplamadan haberim yoktu yaa
  • ben saç sakal gittim kimse KTM de neden böyle saç sakal geldin demiyo.Bende aynen öyle gittim Silvanda KEStiler çocuklar gayet iyi kesiyolardı.Ama evde kestirip gitmenizi tavsiye ederim ktm de yağ içinde kalıyo insan.
  • Silvan da kantinde iç çamaşırı sigara v.b satılıyormu arkadaşlar yanımıza çok eşyamı almalıyız.
  • silvanda kantinde herşey var.yanınıza çok eşya almanızı tavsiye etmem zaten ordanda vericekler.Silvan çok iyi arkadaşlar silvan gayet güzel geçicek.Yemekler komando alayı olması dolayısıyla et ağırlıklı olmakla birlikte gayet yüksek kalorili çıkıyo yemeklerden korkunuz olmasın.Biz dağıtım olduktan sonra internette gelmiş alt kata çok iyi geçicek merak etmeyin.Resimleri görmek isterseniz facebook 319,ksd silvan taktik jandarma komando alayı grubuna bakabilirsiniz.
  • teşekkürler bu bilgi çok iyi oldu.
  • 6 takım çamaşır, 12 çorap ,içlik eşofman takımı ,bot tabanlığı şampuan havlu aldım yanıma fazla değildir umarım.
  • telefon kartı bulunuyormu? yanımızda götürelimmi birde bankamatik durumu nasıl silvanda bölükte ilçelerde bankamatik varmı iş bankası hesabım var benim orda varmı
  • oradan bu yazdıklarının hepsinden 2 şer tanede silvanda vericekler.Hem kısa dönemlerin hepsi aynı koğuşta ve en üst katta kalıcakları için çalınma derdi filan kesinlikle olmaz yani umarım bizde kimsenin bişeyi çalınmadı.komando Bölükleri alt katlarda kalıyolar ve kısa dönemlerin katına çıkmaları kesinlikle yasaktı hala öyledir.Hiçbir dolapta yada botta kilit filan yoktu bizde kimse takma gereği hissetmedi.Ktm den çıkınca rahatlıycanıza emin olabilirsiniz.Tek dert KTM burda arkadaşlar.Acemiliği filan düşünmeyin yukardada dedim gayet güzel geçicek.
  • sorularımızı cevapladığınız için gerçekten çok teşekkür ederim .sayenizde baya soru işaretinden kurtulduk.
  • Silvanda Telefon kartı var tabiki fakat kısa sürede bitiyo.Diyarbakır merkezden bolca alın siz.bankamatik olayına gelince onda pek bilgim yok ama sadece ziraat bankası var sanırsam silvanda.Bankamatiklerdende alay içinde vakıfbank ve garantinin vardı sanırsam ama bunlar yanlış olabilir arkadaşlar.sizle ilgilenicek uzmanlar ve astsubaylar herşeyinizi hallediyo merak etmeyin.parada çekiyolar herşeyi yapıyolar sağolsunlar.yanınızda belli bir miktar olsun zaten pek lazım olmıcak yemekler zaten iyi olduğu için anca abur cubura gider para birde tel kartına okadar.
  • tilki39 çok saol bilgiler için benim mrk ettiğim biz il jandarmaya gitsek hiçmi içeri girme ihtimalimiz yok illa o ktm denen illete mi yolluyolar herkesi ?
  • hatta taksiyle il jandarma yoluna dönüldüğü anda 200 metre mesafeden askerler el işeretiyle gelme dön hareketlerine başlıyolar:)direk KTM ye gidin arkadaşlar taksi parası vermeyin boşu boşuna.KTM den kaçış olsa hani ama ne yazıkki.Askerlik KTM de başlıyo Teskere aldıktan sonrada KTM de bitiyo:(Teskereyi ktm ye onaylatmadan askerlik bitmiyo.Konvoy inşallah hemen çıkar.
  • Tekrar saol dostum ya çok teşekkür ederiz .
  • tilki39 cok cok tesekkurler bilgiler icin...

kişisel bir soru olacak ama pazar 20:30 ititbariyle diyarbakır havaalanına inmiş olacagım. sence ne yapmalıyım. inzibatlara teslim olmak? yada taksiye atlayıp şansımı denemek için il jandarmaya gitmek? yada ktm ye gitmek??

ktm nin uzaklıgı ne kadardır acaba havaalanından.. nasıl gidebiliriz?

tekrar tesekkurler

quote:

Orjinalden alıntı: tilki39

hatta taksiyle il jandarma yoluna dönüldüğü anda 200 metre mesafeden askerler el işeretiyle gelme dön hareketlerine başlıyolar:)direk KTM ye gidin arkadaşlar taksi parası vermeyin boşu boşuna.KTM den kaçış olsa hani ama ne yazıkki.Askerlik KTM de başlıyo Teskere aldıktan sonrada KTM de bitiyo:(Teskereyi ktm ye onaylatmadan askerlik bitmiyo.Konvoy inşallah hemen çıkar.
  • udifen sen havaalında indiğin gibi taksiye atla Ktm ye git.tek diyeceğim bu.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.