Şimdi Ara

Diyanetten; Atatürk yerine, 'Keşke Yunan galip gelseydi' diyen Mısıroğlu'na ziyaret (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
208
Cevap
1
Favori
33.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
188 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

EĞER Kİ YUNANLAR GALİP GELSEYDİ ŞERİAT

DEVAM EDECEKTİ.ÇÜNKÜ DİNCİ BİR ÜLKEYİ YÖNETMEK

ÇOK DAHA KOLAYDIR.

BU NEDENLE ONLARI ATAMIZIN YENMESİNDEN

RAHATSIZLAR.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diyaneti sallayan var mı ki? Bırak takılsın çocuk.

Çoğu müslüman da diyaneti ciddiye almıyor. Diyanet bu insanlar için bir otorite olmaktan çok uzak.

Biz zındıklar zaten sallamıyoruz diyaneti.

O zaman olay nedir? Merso'su ile gitsin istediği yere, istediği püskülü ziyaret etsin.

--------------------------

Artık çoğu müslüman hutbelerde okunanlardan kendine uygun olanı alıp, olmayanı ciddiye almama yoluna gidiyor. Bu da açık. Bir kesim insan, namazdan sonra çekip gidiyor. Türlü çeşitli insan var. Ama genel olarak, hemen hemen kimse diyaneti ciddiye almıyor.

Bu sebeple, istediğini yapsın. İstediği şizofreni ziyaret etsin. Ne olacak?
  • Türkiyede Hıyanet işleri. (Temsili değil)

Diyanetten; Atatürk yerine, "Keşke Yunan galip gelseydi" diyen Mısıroğlu'na ziyaret
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Diyaneti sallayan var mı ki? Bırak takılsın çocuk.

Çoğu müslüman da diyaneti ciddiye almıyor. Diyanet bu insanlar için bir otorite olmaktan çok uzak.

Biz zındıklar zaten sallamıyoruz diyaneti.

O zaman olay nedir? Merso'su ile gitsin istediği yere, istediği püskülü ziyaret etsin.

--------------------------

Artık çoğu müslüman hutbelerde okunanlardan kendine uygun olanı alıp, olmayanı ciddiye almama yoluna gidiyor. Bu da açık. Bir kesim insan, namazdan sonra çekip gidiyor. Türlü çeşitli insan var. Ama genel olarak, hemen hemen kimse diyaneti ciddiye almıyor.

Bu sebeple, istediğini yapsın. İstediği şizofreni ziyaret etsin. Ne olacak?
    "biz zındıklar" kısmını okuyunca bi kahkaha patlattım yav iyi güzel tınlamıyoruz da adamlara ayrılan bütçe bilime ayrılsa marsa mı gidek aya mı gidek diye düşünüyorduk şimdi. hayır yetmemiş birde bu yiyici diyanete ek bütçe çıkardılar. iyi de ben camiye gidince hoca diyor ki elektrik faturamız geldi şurayı yaptırdık burayı düzelttik yardım edin. edelim tabi cami bizimde evimiz. ee bu diyanet bu paraları nerede eziyor soran yok?

• Diyanete tek kuruş vergim gidiyorsa haram olsun zikkim zehir olsun Allah hesabini soracak vatan hainlerini ziyaret etmek ne demek Allahin gazabi uzerinizde.

• Kahramanmaraş dondurmacısı kılıklı, fesli deli, Kadir Mısırpatlağını ciddiye alan varsa. O da onun gibi aklını yitirmiş demektir. 80 öncesi İngiltere'ye kaçmıştır. Şeriat isteyen birisi neden gavur İngiltere'ye kaçmış. Gitsene Arabistan'a. İngiltere'de kimlerle tanıştı, kimlerden emir aldı, Sonra nasıl ülkemize döndü, muamma. Atatürk ve cumhuriyet düşmanı bu tür adamların menşei nedense hep İngiltere oluyor. Hayatının bir dönemi mutlaka İngiltere'de geçiyor. EE ingilizlerin de kuyruk acısı büyük. Çanakkale'de darbeyi yediler. Darbeyi kimden yediler, Mustafa Kemal Atatürk'ten. BU yüzden yalan, yanlış bilgilerle, halkı zehirlemek, kandırmak için bu fesli deli gibi yerli işbirlikçiler ile hain planı işletiyorlar. Diğer bir hain de tarihçi bozuntusu Mustafa Armağan'dır. İçeride haini en bol olan ülkeyiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BakimsizTarzan

"biz zındıklar" kısmını okuyunca bi kahkaha patlattım yav iyi güzel tınlamıyoruz da adamlara ayrılan bütçe bilime ayrılsa marsa mı gidek aya mı gidek diye düşünüyorduk şimdi. hayır yetmemiş birde bu yiyici diyanete ek bütçe çıkardılar. iyi de ben camiye gidince hoca diyor ki elektrik faturamız geldi şurayı yaptırdık burayı düzelttik yardım edin. edelim tabi cami bizimde evimiz. ee bu diyanet bu paraları nerede eziyor soran yok?

Alıntıları Göster
    Diyanet ayrılan bütçeyi azaltıp, onu işe yarar yerlere aktarmaya gücümüz yetmiyor. Yetmesi için düzenin değişmesi lazım. Hak düzenine desteğin artması lazım. İnanç sömürüsüne karşı halkın ayılması lazım. "Müslümanım" diyene oy vermemek gerektiğini, siyasetin dini olmadığına bir ayılması lazım. Bunlar olduğunda ikinci cumhuriyet akımı çökecek. Üçüncü cumhuriyete "hoşgeldin" diyeceğiz. O zaman gelince bir şeyleri değiştirmek mümkün olacak.

O zaman gelene kadar ise, yiyen yiyecek, içen içecek. Allah'ın gariban memuru merso'suna binecek, bir şizofreni ziyaret edecek falan...

• Gayet normal birşey dogruları konuşuyor kimsenin konuşamadığı dogruları araştırıp karşılaştırıp sonra kıyaslayıp eleştirmek lazım kulaktan duyma dedikodu ile yargılamayın adam tarih kokuyor çok bilgili

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwsehmus

ARKADAŞLAR İYİ OKUYUN

EĞER Kİ YUNANLAR GALİP GELSEYDİ ŞERİAT

DEVAM EDECEKTİ.ÇÜNKÜ DİNCİ BİR ÜLKEYİ YÖNETMEK

ÇOK DAHA KOLAYDIR.

BU NEDENLE ONLARI ATAMIZIN YENMESİNDEN

RAHATSIZLAR.
    1) Yunanlılar galip gelseydi, batı anadolu dışında hiçbir yerin yönetimini Yunanistan'a bırakmazlardı.

2) Osmanlı'nın fiilen sona ermesi, halifeliğin sona ermesi gibi olaylar İngiltere'nin asla istemeyeceği bir şeydi. Sebebi de çok basittir:

20'inci yüzyıl başlarında bağımsız müslüman ülke kalmamıştır. Dünyanın en çok müslüman nüfusuna sahip ülkesi de İNGİLTERE'DİR! İkinci ülke Rusya, üçüncü ülke Fransadır! Neyse, İngiltere'ye bağlı/bağımlı bir halife, İngiltere'nin inanılmaz işine gelmektedir. Aynı şekilde, Osmanlı'nın geçmiş coğrafyasında kısmi bir "Osmanlı bağlılığı" da mevcuttur. Dolayısı ile kendisine bağlı olması şartı ile, Halife ve Osmanlı'nın sürdürülmesi İngiltere'nin işine gelmekteydi. Hindistan genel valisinin İngiltere yönetimine yazdığı mektuplar vardır: "Halifeliğin kaldırılmasına mani olun, ben Hint müslümanlarını tutamam." şeklinde.

Sonuçta beklenen de olmuştur. Halifelik kaldırıldıktan sonra, zaman içinde zaten alevi yüksek olan Hindistan bağımsızlık hareketi, daha da kuvvetlenmiştir.

-----------------------

Dolayısı ile, emperyalist kuvvetlerin kontrolünde bir şeriat modelinin memlekete hakim olacağını söylemek saçma olmazdı. Söz konusu memleket de İzmir ve çevresi, İstanbul, trakyanın tamamı, orta-doğu karadeniz, güneydoğu ve doğu sınırlarımızın olmadığı bir memleket olacaktı.

• 10 senedir sorguluyordum inancımı,2012'den beri ateistim.
    Diyanet fuzuli bir müessese,şunlara verilen para eğitime harcansa şu an dünyanın önde gelen firmalarından birkaç tanesi bizim olabilirdi.
    Bir gün iktidara benim gibi insanlar gelirse diyaneti tamamen kaldırması ve oranın gelirinin eğitime aktarılmasını isterim,ayrıca şu maaş dengesizliğini de ortadan kaldırırdım,mm maaşları asgari ücretten 500 tl fazla olabilirdi,milletvekillerine sadece yurt içinde bedava ulaşım verirdim,yurt dışında sadece devlet işleri için bedava ulaşım verirdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huseyin-ZST

Diyanet ayrılan bütçeyi azaltıp, onu işe yarar yerlere aktarmaya gücümüz yetmiyor. Yetmesi için düzenin değişmesi lazım. Hak düzenine desteğin artması lazım. İnanç sömürüsüne karşı halkın ayılması lazım. "Müslümanım" diyene oy vermemek gerektiğini, siyasetin dini olmadığına bir ayılması lazım. Bunlar olduğunda ikinci cumhuriyet akımı çökecek. Üçüncü cumhuriyete "hoşgeldin" diyeceğiz. O zaman gelince bir şeyleri değiştirmek mümkün olacak.

O zaman gelene kadar ise, yiyen yiyecek, içen içecek. Allah'ın gariban memuru merso'suna binecek, bir şizofreni ziyaret edecek falan...

Alıntıları Göster
    Hocam merhaba,yazdığım mesaj eksik olsada sonuçta ortak olduğumuz bir konu var.

Şeriat;ilkelliktir,bilimden ayrılıp hurafelere inanmaktır,

sorgulamamaktır,gelişime kapalı olmaktır,zavallı kimselerin kulu olmaktır,görmediği,duymadığı kimseler için iman adı altında canını ve malını feda etmektir.

Özgürlüklerden ayrılıp birilerinin kulu olmaktır.Kadınları cinsel bir varlık olarak görüp çocuk yaşta ırzlarına geçmek ,tecavüz etmektir.Kara çarşafa sarıp köleliğe hapsetmektir.

• adamlar alttan alttan mesaj veriyo
    ne günlere kaldık
  • quote:

Orijinalden alıntı: brightlord

10 senedir sorguluyordum inancımı,2012'den beri ateistim.
    Diyanet fuzuli bir müessese,şunlara verilen para eğitime harcansa şu an dünyanın önde gelen firmalarından birkaç tanesi bizim olabilirdi.
    Bir gün iktidara benim gibi insanlar gelirse diyaneti tamamen kaldırması ve oranın gelirinin eğitime aktarılmasını isterim,ayrıca şu maaş dengesizliğini de ortadan kaldırırdım,mm maaşları asgari ücretten 500 tl fazla olabilirdi,milletvekillerine sadece yurt içinde bedava ulaşım verirdim,yurt dışında sadece devlet işleri için bedava ulaşım verirdim.
    Hocam Ateistforum diye bir forum var.

Çeşitlli dinsiz kimselerin yazıştığı kaliteli bir yer.

İyi forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: por favor

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Fırsatçı şakşakçı da gelmiş hemen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Razor Crest -- 12 Kasım 2018; 15:6:14 >
  • Zamanında bazı müslümanlar hilafet ordusunu kurup Ankara merkezli düzenli orduya karşı savaşmıştı. Yunanlarla müslümanlar omuz omuza durmuştu. Gelenek devam ediyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atatürk'ün annesi genelevde çalışıyor diyen bu fesli deliye, Atatürk'ün ölüm yıldönümünde ziyarete gitmek nasıl bir harekettir aklım almıyor. Ama bugünler uzun sürmeyecek bir gün devran dönecek siz o günleri düşünün
  • quote:

Orijinalden alıntı: calientee

Atatürk'ün annesi genelevde çalışıyor diyen bu fesli deliye, Atatürk'ün ölüm yıldönümünde ziyarete gitmek nasıl bir harekettir aklım almıyor. Ama bugünler uzun sürmeyecek bir gün devran dönecek siz o günleri düşünün
    Şuan görüş belirtmeden, objektif olarak söylüyorum. Ben araştırdım.Kadir Mısıroğlu'nun öyle bir sözü yok. Tam tersi bunun yalan olduğunu söylüyor.

• Diyanetten; Atatürk yerine, "Keşke Yunan galip gelseydi" diyen Mısıroğlu'na ziyaret

Diyanetten; Atatürk yerine, "Keşke Yunan galip gelseydi" diyen Mısıroğlu'na ziyaret

Keşke yunan galip gelseydi öyle mi ?

Siz o dil uzattiginiz Mustafa Kemal ve arkadaşlarının kılı tüyü olamazsınız.

• Onu demesi veya dememesi önemli değil ki hocam, kamalın heykellerini köpek leşi gibi sürükleyeceğiz dedi, amerikan kuklası dedi, Kemalist demek mantıkla alışverişi kesmiş adam demektir dedi falan yani burada asıl demek istediğim bu adam apaçık atatürk düşmanı ,bunu 10 kasımda ziyaret etmek ne demektir onu merak ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi calientee -- 12 Kasım 2018; 15:39:46 >
  • Mustafa Kemal Ataturk askeri bir dehadir, Buyuk Iskender Napolyon ve Sezar ile birlikte anilir ama onlardan farki emparyalizme karsi gelmesidir. Ornegin Trablusgarp dan sonra hic bilmedigi bir bolge olan Canakkalede destan yazmistir.. Bugun Anzak koyu olarak bilinen ilk cikartmani yapildigi tepeyi tirmanan Anzaklardan kacan askerlerinin onune atlamis neden kaciyorsunuz dusmandan kacilmaz diye bagirinca askerler cephanemiz kalmadi yanitin duyunca cephaneniz yoksa sungunuz var demis sungu tak emri verip askerleri yere yatirtmistir.. bu noktada anzaklarla mesafe 250 metre kadardir, kisa surede tepeye tirmanan anzaklar bu durum karsisinda sungu takip onlarda yatmistir.. iste o an Gazi Mustafa gelen anzak birliklerin aslinda cok acemi birlikler oldugunu anlamis ve stratejisini buna gore kurmustur.... Bunun gibi ongorulu, zeki , vatan aski ile tutusan ya istiklal ya olum diyen, savasmayi degil olmeyi emreden bir baskumandan saygiyi bir hayli haketmektedir..

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.