Şimdi Ara

Dişten tıpa geçmek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
2
Favori
1.882
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sen kendi üslubunu beğendin ve benim üslubumda sıkıntı bulduysan objektif bir kere daha yorumla rica ediyoeum. Diğer kullanıcıya çok sert şeyler yazdım bu kaçtır karşıma çıkıyor ve kötü kalpli birisi sadece şu anda yazdığından bağımsız. Sana kötü üslupla konuşmadım ama. Aksine beni tiye almana rağmen standart bi şekilde yanıtladım. Ayıp ediyorsun haberin olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Vakıf üniversitelerinde böyle bir seçenek var.

Dişten Tıpa, Eczacılıktan Dişe geçiş yapılabiliyor.

O dönem fakültede ilk 3'e girenlere fırsat sunuluyor. (Bezmi Alemde var.)

Fakat bomba bir şey geliyor..

%100 ücretli olarak geçiyorsunuz :D
  • Bu efsaneden ibaret. Mühendisliklerde falan ders ders geçme işi olduğundan farklı dallar arasında geçerken bile ders saydırılabiliyor ama tıpta sınıf geçme bütün halinde olduğundan bu mümkün değil. Programlar arası farklılıklar illahaki olacağından intibak vermezler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gidişatı kötü olan bir çalışma alanından yine gidişatı kötü olan başka bir çalışma alanına geçeceksin.

Kimine göre artıdır kimine göre eksidir. Kendince değerlendirmelisin.

• Ribas0 kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkür ederim yorum için. Ben bi daha sınava girip sınavla tıp kazanıp direkt ikinci sınıfa geçebilir miyim diyordum. Bunu internette gördüm ama annem kalktı onlar dedi. Yüzde yüz ücrette sorun yok artık iki yıl eşşek gibi ödeyeceğiz maalesef. Bezmi aleme bi bakayım yine

• Hocam yatay geçişlerde şey görmüştüm. Program yüzde seksen uyumlu şu şu dersleri alttan alacak diye yazmıştı bi üni ama dediğiniz mantıklı bilemiyorum

• muratdinc1 M kullanıcısına yanıt
    Bi kere tıpı saplantı haline getirdim ya. Mutlu olmam gakiba hocam yoksa çok emek sarf edip emeklerinin karşılığını çok az görebildiğin, can güvencenin de muallak olduğu bi alan. Aklım olsa istemem ama başka hangi mesleği yaparım bilmiyorum. Hem bunca yıl istedim

• Laralala L kullanıcısına yanıt
    Şöyle söyleyeyim, geçiş yaptıktan sonra tıp için aralıksız 6 yıl boyunca tüm ücreti ödüyorsunuz. Umarım anlamışsınızdır hocam. Geçiş yapsanız dahi ücretli tıp'a yerleşmiş gibi oluyorsunuz.
  • Ribas0 kullanıcısına yanıt
    Hocam şöyle bi şey yok mu ya? Sizin dediğiniz gibi geçsem ilk iki sene parayı ödeyip yatay geçiş yapsam? Yatay geçişten men mi ediliyorlar bu şekilde bölüm değişenler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Laralala -- 30 Temmuz 2020; 10:39:40 >
  • 50 bin almış kişi doktor olmasın aga

• teknoCat kullanıcısına yanıt
    Tamam tekno cat

• Hocam özel bir dişten tıpa geçebilmeniz için kendi girdiğiniz seneki sıralamanız 50bin barajını geçiyor olmanız gerekiyor. Aynı düşünceyle diş yazıcaktım (68k) birçok okulla görüştüm. Yök'ün kurumiçi veya dişten tıpa geçişte aradığı kesin bir şartmış.

• Dişteyken 2.sınıfta kaydımı dondurup sınava tekrar girmiştim zamanında. Tıp kazandım ama ders saydırma diye bir olay olmadı. Dişte sistem vize final şeklinde iken tıpta komite(kurul) olarak geçiyor temel problem bu olsa gerek.

• Kardeşim böyle bir şey çok zor. Yukarıda dedikleri gibi aynı bölüm bile yatay geçişte müfredat farklı diye dersleri baştan aldırtabiliyo çok yüksek ihtimal dersleri saymazlar zaten bütün dersler de ortak değil eksik ders çok olur sınıfı da geçirmezler sana öyle. Diğer sıkıntı da diş öyle sınavı yapar geçerim diyebileceğin bölüm değil belki günlerce sabundan bi dişi yapmaya çalışacaksın ve beğenmeyecekler tekrar yapıcaksın. Yani diş okurken sınava çalışman cidden çok zor ona göre düşün. Bizde baya bi kişi ilk sene ortalamamı yüksek tutayım yatay geçiş yapcam şehir değiştircem diyodu bunların çoğu sınıfı anca geçti :)

• mdaller kullanıcısına yanıt
    Hocam ben zaten kırıkla tekrar hazırlanıp tıp barajına gireyim diye düşünüyordum

• TheBigNurowski T kullanıcısına yanıt
    Yaa sahi mi? Siz biliyorsunuzdur öyleyse yok diyorsanız yoktur

• Clapss kullanıcısına yanıt
    Hocam biraz baktım ikinci sınıfta sabundan diş yapılıyor diye gördüm ama emin değilim. Ama çok haklısınız diş okumak kolay iş değil. İlk duyduğumda çok mantıklı gelmişti ama şiödi mantıklı da gelmiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Laralala

Hocam biraz baktım ikinci sınıfta sabundan diş yapılıyor diye gördüm ama emin değilim. Ama çok haklısınız diş okumak kolay iş değil. İlk duyduğumda çok mantıklı gelmişti ama şiödi mantıklı da gelmiyor
    Pratikler ilk dönemden başlar ama fakültesine göre ne yapacağınız değişir. Mesela biz alçıdan ev , el bombası gibi şekiller yapıyoduk bazı fakülteler direk sabundan diş yaptırmaya başlıyodu. İlk sene teorik olarak aşırı kasmaz ama dediğim gibi pratikler sıkıntı zaten. Hayırlısı olsun senin için dostum

• neden insanlar bu forumda hoşuna gitmeyen her mesaja karşılık verirken asosyal damgası yapıştırıyor?

• Yüksek ihtimalle hoşuna gitmeyen her mesaja kaba bir şekilde cevap verilmesi ile aynı sebepten. Yukarıdaki mesajlarda karşılıklı olarak bir iletişim faciası var, beğenmedim.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.