Şimdi Ara

Dişlerimi yuttum...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
15.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Üst çene azı dişlerim protez (kaplama). Birkaç haftadır yapıştırıcı gevşemiş olacakki sallanıyordu, çıktı çıkacak yani.
    Bu akşam 16:00 - 24:00 vardiyamdan geldikten sonra saat 01:00 gibi yemek yedim. Yemeğin daha başında ekmek yumuşak olduğu için çiğneme esnasında protez dişlerim (4 adet köprü) çıktı ve farkında olmadan yuttum. Hemen kalktım boğazımı parmaklayıp kusmaya çalıştım ama bişey çıkmadı. Artık doğal yollardan çıkacak, peki çıkmazsa herhangi bir problem olurmu ve operasyonla çıkartmak gereklimi. Protezin maddesi metal üzerine kaplama porselen.

Resimde görülen köprünün dörtlüsü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wilusa -- 14 Haziran 2010; 23:38:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: On7_li

Alt çene azı dişlerim protez (kaplama). Birkaç haftadır yapıştırıcı gevşemiş olacakki sallanıyordu, çıktı çıkacak yani.
    Bu akşam 16:00 - 24:00 vardiyamdan geldikten sonra saat 01:00 gibi yemek yedim. Yemeğin daha başında ekmek yumuşak olduğu için çiğneme esnasında protez dişlerim (4 adet köprü) çıktı ve farkında olmadan yuttum. Hemen kalktım boğazımı parmaklayıp kusmaya çalıştım ama bişey çıkmadı. Artık doğal yollardan çıkacak, peki çıkmazsa herhangi bir problem olurmu ve operasyonla çıkartmak gereklimi. Protezin maddesi metal üzerine kaplama porselen.

Metal üzerine kaplı porselen varsa sanırım mide asidiyle bi tepkime vermez ve muhtemelen zor da olsa ufak ufak çıkar abi,öyle tahmin ediyorum yani :)
  • Çıkarken çok kıvranırsın bence
  • Of be hocam bu diş ağrısı,diş tedavisi ve her türlü türevi insanı kıvrandırıyo Allah yardımcın olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alper Tunga NOYAN

Of be hocam bu diş ağrısı,diş tedavisi ve her türlü türevi insanı kıvrandırıyo Allah yardımcın olsun.

Evet gerçekten zor iş. Köprüleri yaptırırken çektiğim çileler acılar geliyor aklıma da şimdi kara kara düşünüyorum.
  • Hocam bende diş çileşini çektim bilirim ya tekrardan acil şifalar diliyorum ama aile hekimine falan başvurabilirsin midene kaçan dişler için hani bi sorun falan yaratır mı diye bi danışırsan daha iyi olur :) Ben okulda neler görüyorum adam karpuz yerken dilini kesmiş ne bilim,yemek yerken kaşıkla dişini kırmış gibisinden,öyle pek de anormal olmaz yani dişini yutman böyleleri varken,gidip bi danışmanı öneririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1nvdr

Çıkarken çok kıvranırsın bence

Dik gelirse çıkarken problem olmaz ama paralel çıkarsa egzozu çizdirebilirim
  • Hocam son durum nedir? 2 gün önce yuttum ben de.
  • @hakanbehcan
    Hocam sizin durum nedir, çıktı mı tuvalette?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.