Şimdi Ara

disk fren

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bisikleti yeni aldım , disk fren tutmuyor adam akıllı onu kaldırıp v fren takmayı önerir misiniz ?

• Mekanik disk ise freniniz öneririm. Tanesi 10 dolara ön arkaya shimano ve vites takımı alıp takar çok da rahat edersiniz. Ancak maşanızın v frene uygun olması gerek. Yalnız neden bir ayar yaptırmayı denemiyorsunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bildiğim kadarıyla disk fren öyle küt diye tutmuyor, -ki tutmasın da zaten.
    Yedek olarak V Fren uyumlu bir kadro varsa direkt olarak V Fren kullanmak en iyisi.
  • frenin hidrolik değil ise V frene geçmen mantıklı olabilir.
  • Mekanik disk mi hidrolik disk mi ?

• 2 hafta kullan düzelir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • hidrolik disk fren tam da öyle yani küt diye tutar o yüzden alışma ister, mekanik disk ise v fren gibi tel ve kaliper ayarı ister.

@Vuh dediğiniz gibi olmaz 2 haftada pabuç diske alışmaz kullanan frene alışır arada fark var. Tutmuyor görece bir kavram ama freni düzgün olmayan bisiklet kullanılmaz tehlikelidir. Konuyu açanın yapacağı en doğru şey bir bisikletçide (sarıyer civarındaysan ben bile yaparım) fren teli fe fren kolu çıkışı gerginlik ayarı ile kaliper-disk yakınlık ayarı olmalıdır. Gerekirse pabuçlar kontrol edilip yenilenmelidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ptahba

hidrolik disk fren tam da öyle yani küt diye tutar o yüzden alışma ister, mekanik disk ise v fren gibi tel ve kaliper ayarı ister.

@Vuh dediğiniz gibi olmaz 2 haftada pabuç diske alışmaz kullanan frene alışır arada fark var. Tutmuyor görece bir kavram ama freni düzgün olmayan bisiklet kullanılmaz tehlikelidir. Konuyu açanın yapacağı en doğru şey bir bisikletçide (sarıyer civarındaysan ben bile yaparım) fren teli fe fren kolu çıkışı gerginlik ayarı ile kaliper-disk yakınlık ayarı olmalıdır. Gerekirse pabuçlar kontrol edilip yenilenmelidir.

Md kullaniyoeum ilk aldigimda durmuyordu bisiklet 1 haftaya kalmadan duzeldi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu arada hidrolik fren küt diye durmaz. ama etkili durur.

balatanında tesiri var.
    organik balata metalik balataya göre daha etkili fren sağlıyor. ( ıslak durumlar hariç yağmurda ve çamurda metalik daha iyi sonuç verir )
    ben hiç organik balata kullanmadım. bisikletimde metalik balata var.

bisikletimin frenleri küt diye duran cinsten olsaydı şu ana kadar 10 kere kaza yapmıştım. ( takla atan kazalardan )

bisikletimin freni küt diye durmuyor ama çok etkili.
    1. tek parmak la ( işaret parmağı ) çok rahat durabiliyorum ve etkisi çok iyi
    2. çift parmakla ( işaret + orta parmak ) bisikletin arka tekeri kalkacak şekilde duruyorum ama ön teker hiç kitlenmiyor.

tekerlerin kitlenmemesi çok daha iyidir. arka teker zaten kitlenir ona sözüm yok ama ön tekerin kitlenmesinden ziyade kitlenmeden etkili fren olması çok daha iyidir.

ama senin frenler hidrolik değilde mekanik ise onlara bişe diyemicem çünkü hiç kullanmadım. kullanmadan yorum yapamam.
    ama hidrolik ise ve benim anlattığım gibi sende de oluyorsa hiç canını sıkma en iyisi böyle

• mavzerturk M kullanıcısına yanıt
    şehir bisikletinde kullandım hd set nasıl diyim size ilk frende takla atıyordum, hadi dedim v fren alışkanlığı ama yok alışamadım bir türlü bana göre küt diye tutuyor ayarı zor, belki hidrolik basınç ayarı vardır bilmiyorum açıkçası.

Bu arada organik balata değil organik hidrolik-metalik bazlı hidrolik sanıyorum ufak bir yanlışlık olmuş.

Bu arada sizin bisikleti çalmaktan vazgeçtim Giriş seviyesi full karbon bir yol alıyorum bayramdan sonra hayırlısıyla
  • ptahba kullanıcısına yanıt
    ozaman bisikletimi artık dışarı çıkarabilirim :D

basınç ayarını bilmiyorum ama olabilirde.
  • mekanik fren var , suan biraz daha iyi kullana kullana alisiyor bir de cok ötüyor o zamanla gecer mi ?

• açıp temizleyebiliyorsanız geçer ya da diski döndürüp kuru bir bezle silebilirsiniz yine geçer. @fatih.eşek
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.