Şimdi Ara

DİSK: Asgari ücret net 2300 lira olsun (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
1.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tek bir soru soracağım,sülalenizde veya sizde kulak çınlaması varmı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Turkiyede bu isler zor.. Oncelikle ureten bir ulke olmaliyiz, en kotu seneryoda ulkenin kendi kendine yetebilecek gida urunlerini uretebiliyor olmasi lazim. Bizde ne teknolojik uretim var ne tarim uretimi var nede hayvancilik hepsi bitti. Asgari ucretin artmasi cozum degil alim gucunun artmasi lazim oda saman ithal ederek olmaz malesef. Ulkeyi vizyonsuz insanlara teslim ederken dusunulecek seylerdi bunlar artik gecti kolay kolay duzelmez onyillar lazim.
  • Sadece sayıyı artırmakla gelir artmaz. Ücret yükselirken fiyatlar da yükselirse hiçbir şey değişmemiş olur. Alım gücünün artması için fiyatlar düşerken ücretin artması gerekir. Bunun için de katma değerli üretim gereklidir.
  • Son dakika… Türk-İş asgari ücret talebini açıkladı
    Asgari ücretin belirlenmesi için bugün yapılan ikinci tur görüşmelerinde Türk-İş asgari ücret talebini açıkladı.

http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/son-dakika-turk-is-asgari-ucret-talebini-acikladi-2133706/
  • Okumuş ama işsizlikten asgari ücretli gençleri geçte neden niteliksiz boş adama 2300 tl verilsin?

Kafan çalışmıyordu bari 15-20 sene önce bi işe girip zanaat öğrenseydin marangoz olurdun sanayide usta olurdun kasap olurdun uwtqw işinde iyi olurdun yine çok çalışırdın ama maaşın kötü olmazdı.

Mesela bir kaporta ustasının geliri 3k dan az değildir

Ayrıca asgari ücretlini çoğu beden gücüyle çalışıyor. Akıllı insanlar olmuyor gidiyor akp ye oy veriyor hayatında arabası olmamış uçağa binmemiş yol yaptı havalimanı yaptı diyor. her şey Mübah

• Ayrıca asgari ücret 2300 tl oldu diyelim ertesi gün %1,8 filan zam gelir değişen bir şey olmaz hatta asgari ücret dışındakiler de fakirleşir

• Asgari ücret kesinlikle 1000 liranın altına indirilmeli ve 1000 sınırını aşmamalıdır. 500-600 liraya da gayet geçinilir. Halkımız nasılsa her türlü şükrediyor olan bizim gibilere oluyor asgari ücret arttıkça herşeye zam geliyor.
  • Bakan Sarıeroğlu’ndan asgari ücret açıklaması!
    TBMM Genel Kurulu'nda 2018 Merkezi Yönetim bütçe ve 2016 kesin hesap Kanun tasarısı ile Sayıştay Raporları görüşmeleri devam ederken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, asgari ücretle ilgili olarak, "Net asgari ücrette reel olarak yüzde 111 artış yapmış bir iktidarız. Bu anlamda, asgari ücreti, hiçbir zaman siyasi popülizm malzemesi yapmadık. Asgari ücret ülkemiz açısından önemli denge ücretidir" dedi.

http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/bakan-sarieroglundan-asgari-ucret-aciklamasi-2-2135459/

• CHP'DEN TEKLİF: BÜYÜME ORANLARI ZAMLARA YANSISIN

CHP tarafından yapılan açıklamada ise CHP Genel Başkan Yardımcısı Cankurtaran,”Madem Türkiye büyüyor, bu geçim sıkıntısı çeken çevrelere yansıtılmalıdır. Asgari ücret acilen CHP’nin teklif ettiği doğrultuda en az iki bin lira düzeyine çekilmeli, emekli maaşlarında da düzenleme yapılmalıdır.” diye konuştu.

ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONUNDA KİMLER VAR? ASGARİ MAAŞ NASIL BELİRLENİYOR?

Asgari ücreti, yasa gereği beşer işçi, işveren ve devlet temsilcisi olmak üzere 15 kişiden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu belirliyor. Bu komisyonda, en fazla üyeye sahip konfederasyon olduğu için işçi tarafını Türk-İş temsil ederken, işveren tarafı adına masaya TİSK oturuyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nda yapılan ilk toplantının ardından işçi ve işverenin ev sahipliğinde de ayrı ayrı toplanan komisyon, son toplantısını yine Bakanlıkta yapıyor. Bakanlığın belirlediği üyelerden birinin başkanlık ettiği komisyon, en az 10 üyenin katılımıyla toplanıp, oy çokluğuyla karar veriyor. Oyların eşitliği halinde başkanın bulunduğu tarafın, çoğunluğu sağladığı kabul ediliyor.

http://www.sozcu.com.tr/2017/ekonomi/asgari-ucret-ne-kadar-belli-oldu-mu-iste-2018de-asgari-ucrete-gelecek-zam-oranina-dair-haberler-2138542/

• vergi levhasını da çalışanlarımın üstüne yapayım tam olsun
  • Uyanıklar sayesinde alım gücünde herhangi bir fark olmuşmayacağı için 2400 veya 1800 benim açımdan fark etmiyor.

Nasıl olsa 5000 bile yapsalar iş veren aynı zamanda üretici olduğundan ürüne zammı basacak bizim için bir şey değişmeyecek.
  • Simit 1 lira. Çay 50 kuruş. Tek öğün yapar sana 1,5 TL. 30x3x1,5=135

Bu adam evli ve reisimizin söylediği gibi 3 çocuklu olsa yapar sana 5 kişilik aile. 135x5=675TL.

Demek ki 5 kişilik aile içim 675 TL yeterli. Bu fetöcülere daha fazla maaş vermemek lazım. Onların sayesinde enflasyon artıyor. İtibardan tasarruf etmek zorunda kalıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Treth

Uyanıklar sayesinde alım gücünde herhangi bir fark olmuşmayacağı için 2400 veya 1800 benim açımdan fark etmiyor.

Nasıl olsa 5000 bile yapsalar iş veren aynı zamanda üretici olduğundan ürüne zammı basacak bizim için bir şey değişmeyecek.

Uyanıklıkla ne alaka?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

quote:

Uyanıklar sayesinde alım gücünde herhangi bir fark olmuşmayacağı için 2400 veya 1800 benim açımdan fark etmiyor.

Uyanıklıkla ne alaka?

Asgari ücrete gelen zammı fırsat bilip alakasız alakasız yerlerde bile zam yapan tipler işte.

İşçi ücreti arttığı için zam yapanları anlıyorum ama alakasız olanlarda var. Mesela stokçular.
  • quote:

quote:

quote:

Uyanıklıkla ne alaka?

Asgari ücrete gelen zammı fırsat bilip alakasız alakasız yerlerde bile zam yapan tipler işte.

İşçi ücreti arttığı için zam yapanları anlıyorum ama alakasız olanlarda var. Mesela stokçular.

Her şeye zam gelmesi doğal zaten.

Örneğin ben doktorum. Ayda 5 bin tl alıyorum. Asgari ücrete zam geldikçe benim alım gücüm gittikçe düşer. Mecburen ben de zam yapmak zorundayım. Uyanıklıkla alakası yok ki.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Uyanıklıkla ne alaka?

Örneğin ben doktorum. Ayda 5 bin tl alıyorum. Asgari ücrete zam geldikçe benim alım gücüm gittikçe düşer. Mecburen ben de zam yapmak zorundayım. Uyanıklıkla alakası yok ki.

ee normalse bizim alım gücümüz nasıl yükselecek boşuna mı hükümete giydiriyoruz sabah akşam alım gücümüz yerlerde diye.

• kdv iademi 1.5 senedir alamıyorum , neden bahsediyorsun sen
  • Borcu yoktur yazısını mı paylaşayım dostum burada ? kdv iadem ihracattan kaynaklı iadedir. Eğer borcum olsaydı borcuma mahsup ederdim zaten. Yaptığım iş sebebiyle vergi kaçırma şansım zaten yok. İşimle alakalı detay yazma gereksinimi duymuyorum, açık sözlü olmak gerekirse kar çıktığı zaman çokta sevinerek vergimi ödemiyorum ama mecburen ödüyorum.He hala merak ediyorsan detay olarak özel mesajdan vergi numaramı ve diğer bilgileri gönderebilirim.

O açıdan 2300 tl olsun 5000 tl olsun tek taraflı bakılmaması gereken bir konudur.
  • O değil de benim tanıdığım RTE bu kani bekoyu, döner kavşak açılışında falan 1400tl ile çalışan işçi seçmenlerine bir güzel yuhalatır
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Uyanıklıkla ne alaka?

ee normalse bizim alım gücümüz nasıl yükselecek boşuna mı hükümete giydiriyoruz sabah akşam alım gücümüz yerlerde diye.

Üretimle. İhracatla.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.