Şimdi Ara

Dişim Çok Ağrıyor [Etkili Ağrı Kesici Tavsiyesi Lazım] (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
45
Cevap
0
Favori
154.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Turbo_

Apranax

Alıntıları Göster
    Tehlikeli ama gerçekten ağrı ızdırap veriyorsa contramal alabilirsin yeşil reçete ile satılır kullanırsan dikkat et
  • quote:

Orijinalden alıntı: demonchild

en az 500 mg lik bi ağrı kesici almalısın. apranax iyi gelir. analjezikleri çiğnemen tehlikeli olur. direk yutmalısın. emilimi sırasında damarlara etki edebiilir çünkü.
    bir de antibiyotik işe yarar mı bilmiyorum. ankara al demiş ama, sonucta bakteriyel bir enfeksiyon söz konusu. dişteki sinir ve damarların yapısı ilaç ve analjeziklerin ulaşmasını güç kılabilir. ayrıca apse varsa, enfeksiyon bölgesi pmn ve proteinlerle çevrili olduğu için antibiyotik ne derece etki eder bilemiyorum...

doktora sorsaydın bari ne alayım diye, çürük ne derece nekroze etti acaba pulpanı.

tam tersi apranax dediğiniz anti enflamatuar etkisi ile antibiyotiğin hem oraya nufuzunu artırır hem de olası bir iltihaplanmada apse gibi bi ödem oluşumunda bu etkiyi azaltır..

ağrı war ise zaten asıl müdahele antibiyotik ile tedavidr..
    ağrı kesicinin tedavideki önemi hem ağrıyı kesmek hem de antibiyotiğin etkisine yardımcı olmaktır

• quote:

Orijinalden alıntı: KKM

quote:

Orijinalden alıntı: demonchild

en az 500 mg lik bi ağrı kesici almalısın. apranax iyi gelir. analjezikleri çiğnemen tehlikeli olur. direk yutmalısın. emilimi sırasında damarlara etki edebiilir çünkü.
    bir de antibiyotik işe yarar mı bilmiyorum. ankara al demiş ama, sonucta bakteriyel bir enfeksiyon söz konusu. dişteki sinir ve damarların yapısı ilaç ve analjeziklerin ulaşmasını güç kılabilir. ayrıca apse varsa, enfeksiyon bölgesi pmn ve proteinlerle çevrili olduğu için antibiyotik ne derece etki eder bilemiyorum...

doktora sorsaydın bari ne alayım diye, çürük ne derece nekroze etti acaba pulpanı.

tam tersi apranax dediğiniz anti enflamatuar etkisi ile antibiyotiğin hem oraya nufuzunu artırır hem de olası bir iltihaplanmada apse gibi bi ödem oluşumunda bu etkiyi azaltır..

ağrı war ise zaten asıl müdahele antibiyotik ile tedavidr..
    ağrı kesicinin tedavideki önemi hem ağrıyı kesmek hem de antibiyotiğin etkisine yardımcı olmaktır

Alıntıları Göster
    her turlu ağrıya advil lique jel derim.
    10dkda ölüyü dirilten ilaç..

• quote:

Orijinalden alıntı: MUTAF

her turlu ağrıya advil lique jel derim.
    10dkda ölüyü dirilten ilaç..

Alıntıları Göster
    majezik içiyorum diş ağrısı için işe yarıyor
    doktor bana Bi-Profenid yazdı ama miğde bulantısı yapmıştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: CriticalWave

Alıntıları Göster
    1kasıma kadar o diş zor kurtulur.Aynı ağrı durumu bende de vardı Kanal için yeditepe 500lira gibi bir fiyat verdi başka özel bir yerde 150liraya yaptırıyorum.Diğer çürükler ile beraber 300liraya patladı bana.1Kasıma kadar dayanamazsın ağrı kesici alırsın böbreklerine yazık edersin..oldu ki dayandın zaten o dişten hayır gelmez.çekerler sen git çektir şimdiden ağrı çekmene değmez..

• quote:

Orijinalden alıntı: CriticalWave

Alıntıları Göster
    Majezik çok iyi bir ağrı kesicidir.
    Ancak diş ağrısı için, size başka bir şey tavsiye edeceğim. Ne kadar sağlıklıdır bilemiyorum ancak uzun süreli bir rahatlık sunduğu kesin.
    Yanık kremi var Anestol-Pomad isminde. Bir parça pamuğa bu kremi sürün, daha sonra pamuğu ağrıyan dişinizin yanına, diş etinize gelecek şekilde yerleştrin. Min. 5 dk bekletin, ağzınızda tükürüğünüzle bu krem karışacak, bu karışan sıvıyı ağrıyan dişinizin olduğu bölgede tutun. 5-6dk sonra pamuğu çıkarın ve tükürüğünüzü atın. Sonra çok uzun bir süre, diş ağrısından uzak kalın.
    Tam olarak bilmiyorum ancak bu kremin içinde, dişçilerin operasyon öncesi uyuşturmak için vurdukları iğnedeki ile aynı bileşen var. Söylediğim şeyi yaptığınızda, ağrıyan dişinizi uzun bir süre uyuşturmuş oluyorsunuz.
    Sorumluluk kabul etmem, kendim uyguladım daha geçen hafta 4 gün boyunca(sonunda dişi çektirdim gerçi).
    Herkese geçmiş olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: ILoveYouHagi

Majezik çok iyi bir ağrı kesicidir.
    Ancak diş ağrısı için, size başka bir şey tavsiye edeceğim. Ne kadar sağlıklıdır bilemiyorum ancak uzun süreli bir rahatlık sunduğu kesin.
    Yanık kremi var Anestol-Pomad isminde. Bir parça pamuğa bu kremi sürün, daha sonra pamuğu ağrıyan dişinizin yanına, diş etinize gelecek şekilde yerleştrin. Min. 5 dk bekletin, ağzınızda tükürüğünüzle bu krem karışacak, bu karışan sıvıyı ağrıyan dişinizin olduğu bölgede tutun. 5-6dk sonra pamuğu çıkarın ve tükürüğünüzü atın. Sonra çok uzun bir süre, diş ağrısından uzak kalın.
    Tam olarak bilmiyorum ancak bu kremin içinde, dişçilerin operasyon öncesi uyuşturmak için vurdukları iğnedeki ile aynı bileşen var. Söylediğim şeyi yaptığınızda, ağrıyan dişinizi uzun bir süre uyuşturmuş oluyorsunuz.
    Sorumluluk kabul etmem, kendim uyguladım daha geçen hafta 4 gün boyunca(sonunda dişi çektirdim gerçi).
    Herkese geçmiş olsun.

Alıntıları Göster
    antibiyotik kullanman lazım. yalnız ağrıyı dndirince işin bitmiyor. 1 kasıma kadar ne olacağı belli olmaz. diğer dişlere nüfuz edebilir bakteriler. diğer dişlerinide kaybetmemek için 1 kasıma kadar çok iyi bak dişlerine. düzenli fırçala. ve yuvarlak hareketlerle her yerini fırçala. üstünü arkasını falan. gargara al kullan. diş ipi kullan mutlaka yemek artıklarını çıkarmak için. kürdan kullanmamaya çalış. 1 kasıma kadar pek ilerletmeden götürebilirsin dişini.ama 1 kasımda çooook uzun zaman be. imkanın varsa git direk bi özel muayenehanede ol. bizim burada 200 tl ye falan yapıyorlar.

• Buradan ilaç tavsiyesi istemen doğru değil.Her ilaç herkese iyi gelmez.Özellikle ağrı kesiciler dikkatli kullanılmalı.Bilinçsiz tüketimi böbrek rahatsızlılarına sebebiyet verebiliyor.Diş doktorunun sana ilaç yazması gerekirdi.Tekrar doktora görünmende fayda var.Diş sızısı için Colgate Prorelief iyi geliyor kullanıyorum memnunum.Bir dene istersen.Geçmiş olsun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: egenin_efesi

Buradan ilaç tavsiyesi istemen doğru değil.Her ilaç herkese iyi gelmez.Özellikle ağrı kesiciler dikkatli kullanılmalı.Bilinçsiz tüketimi böbrek rahatsızlılarına sebebiyet verebiliyor.Diş doktorunun sana ilaç yazması gerekirdi.Tekrar doktora görünmende fayda var.Diş sızısı için Colgate Prorelief iyi geliyor kullanıyorum memnunum.Bir dene istersen.Geçmiş olsun...
    Geçmiş olsun arkadaşım, diş sağlığı çok önemli ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorlinux

Geçmiş olsun arkadaşım, diş sağlığı çok önemli ...

Alıntıları Göster
    Hocam, öncelikle geçmiş olsun. Diş ağrısı ihmale gelmez, hele ki abse yaptıysa 1 kasıma kadar asla bekleme, kalk hemen özel bir dişçiye.

Rastgele ağrı kesiciler, bir süre sonra faydadan çok zarar verir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Hocam, öncelikle geçmiş olsun. Diş ağrısı ihmale gelmez, hele ki abse yaptıysa 1 kasıma kadar asla bekleme, kalk hemen özel bir dişçiye.

Rastgele ağrı kesiciler, bir süre sonra faydadan çok zarar verir.

Alıntıları Göster
    dostum geçmiş olsun arkadaşlar bi çok ilaç önermiş

ama geçmezse pamuğa rakı dök azcık dişine koy gerçekten anlık ağrıyı kesiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Re-1

dostum geçmiş olsun arkadaşlar bi çok ilaç önermiş

ama geçmezse pamuğa rakı dök azcık dişine koy gerçekten anlık ağrıyı kesiyor

Alıntıları Göster
    çok uzağa randevu vermişler ya, 3 ay çekilmez o ağrı, hadi fiziksel ağrıyı geçtim kafayıda yedirtir insana stres yaparsın sürekli, acaba enfeksiyon ilerliyomu diğer dişlere bulaşırmı bak az önce şuramda sızlama oldu kesin başka yerlerede bulaştı vs. sorup durursun kendine, en iyisimi özel bi kliniğe git bi an önce tedavi etsinler

• quote:

Orijinalden alıntı: get a life

çok uzağa randevu vermişler ya, 3 ay çekilmez o ağrı, hadi fiziksel ağrıyı geçtim kafayıda yedirtir insana stres yaparsın sürekli, acaba enfeksiyon ilerliyomu diğer dişlere bulaşırmı bak az önce şuramda sızlama oldu kesin başka yerlerede bulaştı vs. sorup durursun kendine, en iyisimi özel bi kliniğe git bi an önce tedavi etsinler

Alıntıları Göster
    bende bir hafta çektim çünkü ilk başında ihtilap var diye çekmedi dişimi o zamandan beridir bir aydan fazla süre bekledik kendi kendine geçsin diye şimdi baya bir oyuldu şimdi ağrı sızı yapıyor yemek kaçınca o yüzden bu hafta bende çektirmeyi düşünüyorum en arka 20 lik diş.. nasıl olucak hiç bilmiyorum bu haftakesin çekritmem lazım.

Size gelince dişiniz çok ağrı sızıyapıyorsa o zaman bir an önce özel bir kliniğe gidin derim beklemenize değmez 3 ay ne 1 hafta çekmek ne? hiç beklemeyin derim ne olacağı belli değil o yüzden siz genede erken davranın üç ay çekilmez o diş.. siz genede dediğim gibi özel bir kliniğe gidin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Se_co -- 3 Ağustos 2010; 18:44:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Se_co

bende bir hafta çektim çünkü ilk başında ihtilap var diye çekmedi dişimi o zamandan beridir bir aydan fazla süre bekledik kendi kendine geçsin diye şimdi baya bir oyuldu şimdi ağrı sızı yapıyor yemek kaçınca o yüzden bu hafta bende çektirmeyi düşünüyorum en arka 20 lik diş.. nasıl olucak hiç bilmiyorum bu haftakesin çekritmem lazım.

Size gelince dişiniz çok ağrı sızıyapıyorsa o zaman bir an önce özel bir kliniğe gidin derim beklemenize değmez 3 ay ne 1 hafta çekmek ne? hiç beklemeyin derim ne olacağı belli değil o yüzden siz genede erken davranın üç ay çekilmez o diş.. siz genede dediğim gibi özel bir kliniğe gidin.

Alıntıları Göster
    biraz rakı iç hemen geçer ciddiyim

• quote:

Orijinalden alıntı: YouuRoocK

Rakı içmek yerine başka alternatif çözümler bulursak daha iyi olur derim alkol kullanmayanda var kullananda var bilemezsiniz o yüzden direk rakı iç geçer demeyin başka çözümler üretin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Se_co

quote:

Orijinalden alıntı: YouuRoocK

Rakı içmek yerine başka alternatif çözümler bulursak daha iyi olur derim alkol kullanmayanda var kullananda var bilemezsiniz o yüzden direk rakı iç geçer demeyin başka çözümler üretin.

Alıntıları Göster
    ben majezik içtiğimde 1 gün geçiriyodu :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ___SoN___

Doktoru Verdikleri : Aprol Fort 10 Tablet 550Mg
    Klamosk BID 625 Mg 10 Tablet

Bunları Kullandığımda Arı Filan Yoktu Fakat 10 Tablet Olunca Çok Cabuk Bitti Ve Ağrılar Başladı...

Babamın Aldığı Fortine 15 Tablet 100 Mg

bu ilaçlardaki MG ne anlama geliyor
    bir bakıma ilaçların güç seviyesi mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: telit35

quote:

Orijinalden alıntı: ___SoN___

Doktoru Verdikleri : Aprol Fort 10 Tablet 550Mg
    Klamosk BID 625 Mg 10 Tablet

Bunları Kullandığımda Arı Filan Yoktu Fakat 10 Tablet Olunca Çok Cabuk Bitti Ve Ağrılar Başladı...

Babamın Aldığı Fortine 15 Tablet 100 Mg

bu ilaçlardaki MG ne anlama geliyor
    bir bakıma ilaçların güç seviyesi mi

Alıntıları Göster
    RAKI

• quote:

Orijinalden alıntı: ugur_krky

RAKI

Alıntıları Göster
    dicloflamı öneririm bende.şiddetli diş ağrılarıma tek derman o olurdu.
  • benim öğrenmek istediğim her ilaç ta yazan " mg " neyi ifade ediyor
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.