Şimdi Ara

Discovery YETERLİ DEPOLAMA ALANI YOK sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
2
Favori
58.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar benim telefonum 4gb modeli. 32 gb sandisk class 10 hafıza kartı aldım.

problemim şöyle; google play dan oyun indiriyorum yüzde 50 ye 60 geldiğinde, DEPOLAMA ALANI BİTİYOR diye uyarı geliyor ve oyunu bilinmeyen bir hata oluştu

diyip indirmiyor...

şimdi hafıza kartımda problem olamaaz yeterli depolama alanı mevcut, 25 gb lık boş alan var

telefondan da tercih edilen yükleme konumu için SD KART ı seçtiğim halde neden böyle sorun yaşıyorum

yeterli depolama alanım var SD KART ta 25 gb lık bir boş alan mevcut, herşey güzel, ozaman neden bana böyle problem yaşatıyor bu meret.

acil yardım bekliyorum arkadaşlar... aynı sorunu yaşıyan varmı. çözümü nedir. neden oluyo olabilir

lütfen yardım edin......

• market dosya indirirken sd kartı veya dahili sd kullanmaz Telefonun DATA bölümünü Kullanır Uygulama önce Dataya temp e iner sonra yüklenir sen yükleme bölümünü sd seçsende önce dataya inmesi gerek yeterli alan olmazsa indirme yapmaz sorunun kaynağı bu forumda rootlu cihazlar için data belleğini arttırma işlemini paylaştım onla dahili sd den alanı dataya eklersen sorunun çözülür ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: .::Orochi::.

market dosya indirirken sd kartı veya dahili sd kullanmaz Telefonun DATA bölümünü Kullanır Uygulama önce Dataya temp e iner sonra yüklenir sen yükleme bölümünü sd seçsende önce dataya inmesi gerek yeterli alan olmazsa indirme yapmaz sorunun kaynağı bu forumda rootlu cihazlar için data belleğini arttırma işlemini paylaştım onla dahili sd den alanı dataya eklersen sorunun çözülür ...

hocam yalnız benim cihaz rootlu değil yeni aldım ve yapmakta istemiyorum garantiden düşer diyolar..

telefonu rootlama yapmadan başka türlü bi çözümü yokmu ?

yada uygulamarı bilgisayarımdan apk olarak indirsem öyle yüklesem aynı hatayı yine alırmıyım ?
  • pc den veya tele apk olarak indirip yüklersen Yine dataya açarak yükleyeceğinden hata alabilirsin ama Dene belki işe yarayabilir
    ben denemedim ne yüklediğinide bilmiyorum
    yüklediğin uygulama kaç MB

ayrıca root tan geri dönüş yaparsan cihaz garanti dışı kalmaz
    cihazı rootlu veya custom rom yüklü olarak servise yollarsan o zaman garanti dışı kalır :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .::Orochi::. -- 9 Ocak 2014; 3:27:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .::Orochi::.

pc den veya tele apk olarak indirip yüklersen Yine dataya açarak yükleyeceğinden hata alabilirsin ama Dene belki işe yarayabilir
    ben denemedim ne yüklediğinide bilmiyorum
    yüklediğin uygulama kaç MB

ayrıca root tan geri dönüş yaparsan cihaz garanti dışı kalmaz
    cihazı rootlu veya custom rom yüklü olarak servise yollarsan o zaman garanti dışı kalır :)

hocam ben çok fazla oyun filan oynuyan biri değilim aslında.. ama geçen asphalt 8 i denedim bi türlü olmadı
    acayip canımı sıktı..

peki hocam oyunuda geçtim sd karta film atarken sıkıntı çıkmaz heralde değilmi ?

bide hocam bu root için tavsiyeniz varmı bana önerebileceğiniz ?

• Rootla öyle şeyler olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha önce böyle bir sıkıntım olmamasına karşın.son güncellemeden sonra 32 GB lık kart kullanmama rağmen güncellemeleri yapamiyorum.yeterli depolama alanı yok diyor.dediğiniz gibi datayı kullandığını varsayıyorum..pek anladığım şeyler değil. Hafıza sikintisi çekmemek için 32 gblik kart kullanıyorum..daha önce yüksek yer kaplayan bir sürü uygulama olmasına karşın hiç böyle bir şey yaşamamıştım..Acil yardım...

• up up son mesaj için bende yardım bekliyorum
  • uygulamalardan google play`e gelip guncellemeri kaldir deyin,sonra normale donecektir.
  • Dahili bellekte 313 mb boş yer var diyor ama whatsapp için son güncellemeyi yüklemiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Huseyinn31

Dahili bellekte 313 mb boş yer var diyor ama whatsapp için son güncellemeyi yüklemiyor.

Telefonu yeniden başlatıp işlemi tekrar etmeyi denediniz mi? Bende de böyle bir şey olmuştu; dediğim gibi yaptım oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardaakoluk99

uygulamalardan google play`e gelip guncellemeri kaldir deyin,sonra normale donecektir.

Hocam o geçici bi çözüm malesef.guncellemeri kaldırsan bile play store hemen tekrar yine güncelliyor.Kalıcı bi çözüm gerekiyor
  • Aslında telefonun ilk zamanlarındakinden daha az program olmasına rağmen telefonun dolmasını "şişmesine" bağlıyorum.
    Kopyalanabilecek bütün programları resimleri vs. SD karta kopyalamama rağmen telefonun sisteminde 50mb yer kaldı. Üstelik telefonda sadece mail, banka, radyo programları, büyüklüğü 1-2mb olan birkaç oyun, anlayacağınız toplasan 500mb tutmaz (önbellek vs dahil) ki bunların da kopyalanabilenleri SD kartta zaten.

İlk aldığımda (SD) kart yoktu ve bir hevesle igo, asphalt gibi büyük boyutlarda bir ton program ve oyun yüklemiştim. O zamanlarda bile hafıza dolu! uyarısı almamıştım.

Şimdi, teorim şu: telefon şişti, dahili hafızanın göremediğimiz kısmında bir sürü "temp" dosyası, artık klasörler ıvır zıvır birikti.
    Bunları silebilsek makina rahatlayacak ancak göremiyoruz. Bilgisayara bağlayıp değişik disk programlarıyla denedim ama sistem kısmını (şişen kısım bu) göremiyorum.

Çareyi söylüyorum, toplanın :)... burayı (dahili bellek, sistem kısmı) bilgisayarda görsek, gerekiyorsa, "gizli dosyaları göster" desek, sonra bütün çöpleri temizlesek olmaz mı??

Nasıl görebiliriz? Fikri olan?..

Not: rootsuz çözmeye çalışıyoruz, değişik sebeplerden (güncelle(me)me, kilitlenme, garanti riski vs)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 2020 -- 2 Eylül 2014; 1:47:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ironeagle

Telefonu yeniden başlatıp işlemi tekrar etmeyi denediniz mi? Bende de böyle bir şey olmuştu; dediğim gibi yaptım oldu.

Şuan dahili bellekte 421 mb boş yer var. 1-2 uygulama telefon hafızasında yüklüymüş onları da taşıdım. Şuan telefon hafızasında herhangi bir uygulama yok. Hatta fotoğraf filan bile yok. Her şeyi karta taşıdım telefona format atmayı düşünüyorum.
  • Öncelikle s.a ben sorunu çözdüm bendede uygulama indirmek istediğimde yeterli depolama alanıyok işlem başarısız diyordu.
    Telefonum General Mobile Discorvery uygulamalara girdim oradan uygulama yöneticisine girdim 3 seçecek var yazılım yöneticisi/telefon hızlandırma/yazılım taşıma
    Biz (TELEFON HIZLANDIRMAYA GİRİCEZ) ve telefonumuzu gereksiz dosyalardan arındırana kadar hızlandırma yapıcaz yani 2020 ADLI Arkadaşımızın dediği özellik aslında telefonumuzun kendisinde mevcuttur.Oraya uzun süre bakmassanız dolar ve uygulama yükleyemessiniz umarım yardımcı olmuşumdur benden bu kadar...
  • Hepimizde aynı sorun, aynı zamanda mı patladı hep aynı sıkıntı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Offline2

Öncelikle s.a ben sorunu çözdüm bendede uygulama indirmek istediğimde yeterli depolama alanıyok işlem başarısız diyordu.
    Telefonum General Mobile Discorvery uygulamalara girdim oradan uygulama yöneticisine girdim 3 seçecek var yazılım yöneticisi/telefon hızlandırma/yazılım taşıma
    Biz (TELEFON HIZLANDIRMAYA GİRİCEZ) ve telefonumuzu gereksiz dosyalardan arındırana kadar hızlandırma yapıcaz yani 2020 ADLI Arkadaşımızın dediği özellik aslında telefonumuzun kendisinde mevcuttur.Oraya uzun süre bakmassanız dolar ve uygulama yükleyemessiniz umarım yardımcı olmuşumdur benden bu kadar...

Hocam dediğin gibi yapınca sıkıntı cozuldu gibi.sallaya sallaya kafasını dondürdüm telefonu:)
    denemek için 49mb lik bi dosya indirmeye başladım indiriyor.Çok saolasın

• quote:

Orijinalden alıntı: Offline2

Öncelikle s.a ben sorunu çözdüm bendede uygulama indirmek istediğimde yeterli depolama alanıyok işlem başarısız diyordu.

ben uygulama yöneticisini bulamadım.Uygulamalara girince çıkmadı öle bir yer farklı bir yerden mi gircez ?
  • Ben sorunu biliyorum ben google play store yeni sürümü güncelleyince oldu böyle şeyler sonra ayarlar uygulamalar google play store e girdim oradanda güncelleme kaldıra bastım artık daha olmuyor
  • Ümit kardeşim öncelikle uygulama yöneticisi dediğim dosya telefondan telefona değişebilir. Benim çözüm'de yazdığım gibi telefonum GM Discovery kendi telefonuma göre anlattım olayı yani senin telefonun neyse söylersen bi araştırma yapıp yardımcı olabilirim. Belki sende benim bahsettiğim dosya farklı bir isimde olabilir yani.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.