Şimdi Ara

DİŞ HEKİMLİĞİ TERCİHİ (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
603
Cevap
34
Favori
30.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sıralamam 19922 erzurum 19900 ile almış girermiyim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ahmetcankandemir

Sıralamam 19922 erzurum 19900 ile almış girermiyim

Hayırlısı olsun hocam girersiniz:)
  • Merhaba kardesim mf3 te 12900.yum diş istiyorum ama cok kararsizim cevremden duyduklarim korkutuyor. Zor diyorlar. Uzun diyorlar. Masraflı diyorlar. bi yardim et. mf4te de 14k yım. Yardim et kararsızım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghoster23

Merhaba kardesim mf3 te 12900.yum diş istiyorum ama cok kararsizim cevremden duyduklarim korkutuyor. Zor diyorlar. Uzun diyorlar. Masraflı diyorlar. bi yardim et. mf4te de 14k yım. Yardim et kararsızım.

Diş seçmiceksen tıp mı seçiceksin yoksa müh mü ?

Sıralaman gayet iyi , yanlış bir tercih ile yazık etme bu puana. Dişi de çok fazla gozunde buyutme. Zor falan ama bir şekilde biter okul merak etme

• Ahmetcankandemir A kullanıcısına yanıt
    Ktü ,süleyman demirel ve erzurum gelebilir. Bu üçünü bir araştır derim. Erzurum ataturk un eğitimi iyi ama hem cok zorluyorlar hemde sehır kotu. Erzurumda ogrencının yapacagı bısey yok

Trabzon ve ısparta nasıldır bilmem

• öncelikle ben de ankara üniversitesi dişte 1.sınıfı bitirdim geçen sene benim de aklımda sorular vardı yardımcı olmaya çalışıcam o yüzden.Diş hekimliği fakültesi öğrenciliği biraz değişik açıkçası sene sonunda bakınca eğlenceliymiş dedik ama sene içinde zorluk da çekmiştik.Okulu bırakanlar oluyor o yüzden ilgi ve kapasitenizi bilerek gelmenizde yarar var.Öncelikle ben sorumluluk gerektiren bir iş olduğunu düşünüyorum.İlk sene elbette daha rahat ama ödevler dersler oluyor bunların takibi gerekiyor en azından.Diğer fakültelerden ve en çok karşılaştırılan tıplardan farkı pratik derslerin olması.Sınavlar varken pratiklerle uğraşıyorsunuz birde olmasa da üst sınıflarda yoğun şekilde zorluğu oluyor bu durumun.Değişik ve çoğu zaman size saçma gelen ödevler yapıyorsunuz bu durum can sıkıcı olabiliyor.Bir de pratikten geçip teorik sınava girmek var zaten herkes bu aşamada kalıyor.Şimdilik bu kadar sorularınız oldukça elimden geldiğince yardımcı olurum.

• Naturalwater kullanıcısına yanıt
    Konuda daha once yazdım.

İlk sene yıllık 200 tl ikinci sınıfta 1.500 tl , üçte 2 bin , 4-5 te de 200-300 tl gider ort.

• bende c.ü deyim sorusu olanlar pm atabilirler

• ege/osmangazi/akdeniz diş istiyorum. gelme ihtimali nedir ??

>>>>>> http://i.hizliresim.com/YPzy5k.png
  • İstanbul'da Biruni Üniversitesi bu sene öğrenci alacak ilk. %50 burslu sıralama kaç olur sizce tahmini?
  • merhaba lys de 13.271 sıralamam var sizce iyi bir diş hekimliğine mi gitmeliyim yoksa kötü bir tıp'a mı? gerçekten kararsızım tabiiki tıplar da olursa ama pek istemiyorum küçük şehirlerde tıp okumayı. Siz ne dersiniz bu konuda?
  • lavienblue L kullanıcısına yanıt
    İkiside hekimlik ama farklı meslekler sonuçta. Çalışma şartları farklı vs ...

Sağlık alanında okul olarak doğu -batı farketmez sonuçta ikisinden de mezun olunca doktorsun . Ama şehir çok farkeder. Bi istanbulda okumakla vanda ,erzurumda okumak veya küçük anadolu sehirlerinde okumak çok farklı olur.

Ama benim için önemli olan meslek , şehir değil diyorsan şehir olayına hiç takılma. Sadece tıp mı diş mi diye bak. Zamanında bende öyle yaptım. Erzurum diş tutuyordu , doğu da okunmaz diyipte diş yazmamazlık yapmadım. Sonuçta mezun olunca diş hekimiyim.

Ayrıca okul seçerken öğretim kadrosunun yanında okulun fiziki şartlarınada bak , mesela fakülte kampüsün içinde mi vs. Birde okulun hazırlığı var mı diye bak. Ösym nin yayınladığı klavuz da ekler bölümünde okulun hazılığı olup olmadığı yazıyor. Ordan bakmanı öneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnson22 -- 28 Haziran 2014; 13:06:48 >
  • Merhaba lysden 11. Bininci oldum. Aslında tıp istiyordum ama olmayacak diş hekimliğine yetiyor sıralamam.

diş hekimliği okuyan bir veya birkaç kişi sorularıma ister buradan ister özel mesajla cevap verirse sevinirim.

1) diş hekimliği okumanın faydaları nelerdir. Varsa zararları
    2) daha önce pek ilgilenmediğim için ilk defa buradan duyuyorum. Okul boyunca gerekli malzemeleri kendimiz mi alıyoruz ve ne kadar bir harcama söz konusu
    3) bu sıralamaya göre en iyi tercih edebileceğiniz bir üniversite
    4) mezun olduktan sonra maaşlar nasıl
    5) haftalık ders programları nasıl oluyor rahat mısınız
    6) diş hekimliği okumanın zorlukları neler

• Tercih ederken hasta sayısına da bakın. Neticede pratikten yoksun bi okuldan mezun olup diş hekimi olsanız bi anlam ifade etmez bence.Teorikte çok iyi olabilirsiniz ama pratikte köklü okullar baya öndedir.
  • Arkadaşlar yeni açılmış diş hekimliği fakültelerine baktım sadece adnan menderes üni (aydın) yi gördüm başka yeni açılan diş hek göremedim. Ayrıca internette yazan bi habere göre diş hek kontenjan artışı bu sene 88 imiş. Çok az geldi bana. Geçen sene tıp ile diş hekimliği kontenjan artışı toplam 2.5 bin di. Tıpta kontenjan artışı bu sene ne kadar bilmiyorum ama eğer dişteki gibiyse bu sene sıralamaların geri gelmesini beklemeyin

Yanlışım varsa düzeltin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnson22 -- 28 Haziran 2014; 13:13:54 >
  •  DİŞ HEKİMLİĞİ TERCİHİ

Arkadaşlar sanırım hacettepe diş yazacağım Allah nasip ederse de gelecek gibi duruyor. İlk sene nasıldı çok zorlandınız mı kalır mıyız of çok korkuyorum dişten :) Dersler nasıl geçiyor sınavlarınız ne zaman bitiyor haftada kaç gün okuldasınız vs. Cevaplarsanız sevinirim
  • Hocam sıralamam 16100.. gazi diş 16000 şu an sizce garanti mi gelir ya da ucu ucuna kaçar mı?
    çok istiyorum bir de maddi durum yüzünden korkuyorum sene içerisinde 2000 tl falan.. bi şekilde halledilebilinir mi bu aletler..

• Konuyu baştan sona oku bütün sorularının cevapları hatta fazlası konuda mevcut

• Solak olan diş hekimliğinde zorlanır mı?Diş aletleri sağ elini kullananlar için tasarlanmış diye duydum.
  • WalterWhhlte kullanıcısına yanıt
    3. Sınıfta aldığın aletler sana ömür boyu lazım olacak aletler onun için pek kafanı takma bunlara.

Kontenjan artışını tam olarak çözebilmiş değilim. Tam bi araştırma yapmak lazım. Geçen seneki klavuz ile bu sene ki klavuzu karşılaştırıp tek tek okulların kaç kontenjan artışına gittiklerini hesaplayıp , tıp ve diş de bu sene kaç kontenjan artışı olduğu öğrenmek gerek. Bunu öğrenirsek bu sene sıralamaların ort kaç bin geri geleceğini hesaplamış oluruz. Yalnız geçen seneye göre kontenjan artışları dipte gibi geldi bana onun için bu sene sıralamalar hiç geri de gelmeyenilir bilmiyorum iyi araştırmak lazım

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.