Şimdi Ara

DİŞ HEKİMLİĞİ TERCİHİ (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
604
Cevap
34
Favori
30.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir arkadasta aynisi sormustu. Tercih doneminde cok fazla bi bilgim yoktu sadece forumlardan okudugum kadariyla biliyordum. Birde tercih doneminde etrafindaki insanlarin yorumlari seni cok fazla etkiliyor. Onun icin eger ilk 10 bine girseydim %90 suanda tip fakultesindeydim. Bunun nedenleri herkes icin ayni aslinda

-puana yazik etmeme dusuncesi (aslinda alakasi yok ,en yuksek puanli yer en iyisidir diye bir sey yok )

-ailenin ve etraftaki kisilerin doktor ol baskisi.

Bu iki baskiyi kiripta ben dis hekimi olucam diyemezdim.

Ama insan fakulteye geldiginde olaylara farkli acidan bakiyor. Bir kere puan olayini kafasindan atiyor ,yani tipin puani daha yuksek tip daha iyi meslek algisi ortadan kalkiyor.
    Daha once yazdigim nedenlerden dolayi iyikide dis kazanmisim diyorum. Zaten 11. Siniftan beri aklimda dis hekimligi vardi. Kendimi hep ona hazirlamistim. Kafaca hazir oldugum bi meslegi kazanmak daha iyi oldu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnson22 -- 19 Haziran 2014; 20:49:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Johnson22 kullanıcısına yanıt
    helal valla içimdekini söyledin resmen sonradan anlıyor insan nasıl bir yerde olduğunu
  • O dedi bu dediden öte gerçek fizyoterapistlerden bilgi edinme adınawww.turkiyefp.com adresini ziyaret edebilirsiniz :)
  • Hocam ben tıp istiyordum ama ygs de batırdığım için zor artık. Dış hekimliği tutsa da eczacilik düşünüyorum yanlış mı düşünüyorum sizce

• TheSnowFlake kullanıcısına yanıt
    Eczacilik eskisi gibi degil. Devlet islerini cok zorlastirdi artik. Her mezun olan eczane acamiyor ,acabilmek icin belli bi hizmet puanina ulasmak gerekiyor.

Ayrica ben eczaciligi bakkalciliktan farkli gormuyorum. Tamamen ticari bi meslek. Dukkan acarsin ya tutmazsa. Etrafda yuzlerce eczane var. Eger eczane tutmazsa dukkanda bos bos oturacaksin. Butun calismalarin, aldigin puan bosa gidecek.

Ama dis hekimligi daha garanti bi meslek. Acikta kalma derdin yok ,ac kalma derdi yok.

Bunlar tabi benim dusuncelerim. Sen farkli yonden bakabilirsin. Tercih meselesi

• YARIN Kİ FEN SİNAVİNA GİRECEK BUTUN ARKADASLARA BASARİLAR DİLİYORUM.

GUZEL HABERLERİNİZİ BEKLİYORUZ

• Diş doktorundan ben korkuyorum diş hekimi mi olucam :D Hocam küçük bir alanda çok kritik ve zor bir meslek bana pek cazip gelmiyor ya

• Samsun 19 Mayıs diş hakkında bilginiz var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: hadi123

Samsun 19 Mayıs diş hakkında bilginiz var mı

Yeni fakülte yapılıyor 2015-2016 döneminde acilacak ve Turkiyenin en büyük 2. Veya 3. Diş hastanesi olacak

• Evet arkadaslar sinavlar bitti herkese gecmis olsun. 1 hafta 10 gune kadar sonuclar aciklanir sonrada tercih donemi baslar.

Tercih donemi yaklastigi icin konuyu hareketlendirelim biraz daha fazla insan konuyu gorsun , daha fazla insana yardimci olalim

• PUANİM TUTSA KOSA KOSA ANKARA DİSE GİDERİM. ALLAHİM YARDİM ET BİZE

• Daha hic birsey belli degil dur bi aciklansin sonuclar .. Sonuclar aciklandiktan sonra kontenjanlar ne kadar arttirilacak o da var. Onun icin daha baya var yani senin icin hayirlisi neyse o olsun ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Johnson22 -- 23 Haziran 2014; 0:27:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johnson22

Evet arkadaslar sinavlar bitti herkese gecmis olsun. 1 hafta 10 gune kadar sonuclar aciklanir sonrada tercih donemi baslar.

Tercih donemi yaklastigi icin konuyu hareketlendirelim biraz daha fazla insan konuyu gorsun , daha fazla insana yardimci olalim

Hocam bu sene kaç bine geriler diş hekimliği,ayrıca yeni açılan diş varmı?
  • diş okuyun hacılar bir diş çekimine neredeyse 100tl alacaklar özelde yani. dolgu içinde geçerli halbuki 2 dakikalık iş insaf etsinler yarın dişçiye gideceğim
  • Escherich kullanıcısına yanıt
    Yeni acilacak fakulteler vardi ama kac taneneydi onu unuttum.

Kontenjan konusunda osym baya bi arttirima gitti son 2-3 yildir. Hekim acigi var devlette onun icin arttirip duruyorlar kontenjanlari ama bu bir yerden sonra yarardan cok zarar getiriyor. Cunku o kadar dengesiz arttiriyorlar ki kontenjanlari ,ilerde doktorlarda ogretmenler gibi acikta kalma ihtimali doguyor. Benim gorusum doktor hicbir zaman ogretmen gibi acikta kalmaz ama simdiki durumundan daha zorlasabilir isler.

Bakalim bu sene ne kadar kontenjan artisi olacak. Gecen sene 2.500 artis vardi. Eger bu senede oyle olursa ort 2 bin geriler siralar. Ama burda dikkat edilmesi gereken nokta her okul 2 bin gerilemiyor. Hacettepe 500 gerilerken van dis 2-3 bin geriliyor.

• melbur44 M kullanıcısına yanıt
    İyidir iyidir 100 tl

• Dişe göre değişir o uğraştırırsa 500 e kadar çıkar şimdi
  • 25binle alan dis bolumu olir mu bu sene.Ozelde para vererek olanlar haric

• quote:

Orijinalden alıntı: DtHsn

Dişe göre değişir o uğraştırırsa 500 e kadar çıkar şimdi

hocam onu bunu bırakın diş hekimiyseniz hangi antibiyotik daha etkili onu soracağım iltahabın bitmesi için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melbur44 -- 23 Haziran 2014; 0:46:00 >
  • Çıkı Çıkı Baba kullanıcısına yanıt
    Biraz zor ama eger gecen seneki gibi bir kontenjan artisi olursa 23-24 lere gelebilir sira.

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.