Şimdi Ara

Diş Dolgusu Sonrası Yemek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
36
Cevap
1
Favori
190.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: beat maker

Beyler geçen hafta kanal tedavisi yaptırmıştım. Bu hafta hafif bişeyler yaptı yaktı maktı bişeyler soktu sonrada dolgu yaptı işte metalik renkte olandan. Yarım saat oluyor yapılalı. Ne zaman yemek yemeye içmeye başlıyım? Doktorlar ruh allah cezalarını versin karı hiçbişi söylemiyo. Devlet hastanesi sonuçta.

bende yaptırdım o dolgudan ama kanal değil o diye biliyorum dolgunun olduğu tarafala yeme soğuk ve sıcak da olmasın yiyeceğin şeyler yeniyor yani açmanın yanınada bir vişne suyu al o olur;) öyle geçmiş olsun
  • Diş Çok önemli 3 4 ay öncesine kadar en büyük korkularımdan biriydi. Sol taraf artık yemek yiyemez haldeydi. Sağ tarafta Sol gibi olunca Yeter dedim tırsa tırsa doktora gittim 3 seansta bitirdiler.

Eskiden ağız kokusundan dolayı sakızsız dolaşamazdım dışarda.
    Ve kürdan olmadan. Şimdi bunların hiç birine ihtiyacım yok mutluyum.

Korkmayın dişciden iğneyi vurduktan sonra bidaha bişi hissedilmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sbnake3

Diş Çok önemli 3 4 ay öncesine kadar en büyük korkularımdan biriydi. Sol taraf artık yemek yiyemez haldeydi. Sağ tarafta Sol gibi olunca Yeter dedim tırsa tırsa doktora gittim 3 seansta bitirdiler.

2 hafta önce kanal tedavisi yaptırdım hic aci hissetmedim ama sali günü tekrar gittim bu kez alt çenedeki dis icin 2 kere igne yaptı uyusmadi çenem 2 gün ağrıdı bugün tekrar gittim yine 2 kere igne yaptı bu kez uyuştu ama tam uyusmadi galiba kanalı temizlerken ağrıdı su an ağzımı 1 cm den fazla açamıyorüm nasil igne yaptıysa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: feelhurricane

quote:

Orijinalden alıntı: 1mpossible

Ne kadar az zorlarsan o kadar ömrü uzun olur ilerinde çekmek istemiyorsan 2 gün sabret bende daha bu sabah geri zekalı doktorun kanal tedavisi sırasında iltihap kaptırdığı dişi çektirmek zorunda kaldım.

ben de bugün diş çektirdim, 2 gün sigara içme dedi doktor.

sigara kullanuyor musunuz bilmiyorum ama size böyle birşey söyledi mi doktorunuz?

Eskiden kullanıyordum , banada söyledi onu 1 gün içmede yarın çok zorlanırsan akşama doğru 1 dal içersen sorun olucağını zannetmiyorum alkol de kullanmaman lazım 2 gün aspirinde alma kanı sulandırıyormuş

• quote:

Orijinalden alıntı: hly-

quote:

Beyler geçen hafta kanal tedavisi yaptırmıştım. Bu hafta hafif bişeyler yaptı yaktı maktı bişeyler soktu sonrada dolgu yaptı işte metalik renkte olandan. Yarım saat oluyor yapılalı. Ne zaman yemek yemeye içmeye başlıyım? Doktorlar ruh allah cezalarını versin karı hiçbişi söylemiyo. Devlet hastanesi sonuçta.

bende yaptırdım o dolgudan ama kanal değil o diye biliyorum dolgunun olduğu tarafala yeme soğuk ve sıcak da olmasın yiyeceğin şeyler yeniyor yani açmanın yanınada bir vişne suyu al o olur;) öyle geçmiş olsun

Sağol. Yemediğim bişey kalmadı valla dondurmasından makarnasına tostuna çayına açmasına suyuna bilmemnesine herşeyine varana kadar yedim

• quote:

Orijinalden alıntı: _-_bluedragon_-_

quote:

Diş Çok önemli 3 4 ay öncesine kadar en büyük korkularımdan biriydi. Sol taraf artık yemek yiyemez haldeydi. Sağ tarafta Sol gibi olunca Yeter dedim tırsa tırsa doktora gittim 3 seansta bitirdiler.

2 hafta önce kanal tedavisi yaptırdım hic aci hissetmedim ama sali günü tekrar gittim bu kez alt çenedeki dis icin 2 kere igne yaptı uyusmadi çenem 2 gün ağrıdı bugün tekrar gittim yine 2 kere igne yaptı bu kez uyuştu ama tam uyusmadi galiba kanalı temizlerken ağrıdı su an ağzımı 1 cm den fazla açamıyorüm nasil igne yaptıysa

2. kanal tedavimde benimde uyuşmadı oyarken hissediyordum aa uu yaptım. adam Anestezi damlattı dişime ondan sonra uyuştu

• Kanal tedavisi çok kötü arkadaş ya hem uzun sürüyor hem 2-3 seans birde acıtıyor ya o soktuğu iğneler aklıma geldi bak şimdi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: _-_bluedragon_-_

quote:

2. kanal tedavimde benimde uyuşmadı oyarken hissediyordum aa uu yaptım. adam Anestezi damlattı dişime ondan sonra uyuştu

Bu kari niye anestezi yapmadı bak simdi kadına küfür ediyorum içimden

• Beyler benimde haftaya kanal tedavi bitiyor. Dün gittiğimde bi hiç uyuşturmadı , dişin hassas yerine dokununca ben yerimden hopladım görmeniz lazımdı. Haftaya bitiyo benimkide. 1 saat yemek yeme diyo bide dolgulu tarafla yemiceksin.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hly-

quote:

Sağol. Yemediğim bişey kalmadı valla dondurmasından makarnasına tostuna çayına açmasına suyuna bilmemnesine herşeyine varana kadar yedim

ye ye afiyet olsun birşey olmuyor sadece dişine gelmesin yeter

• Sorunun cevabını bir çok kişiden almışsın zaten o yüzden tekrar yanıtlamaya ne gerek var
    İlk dişimi devlet hastanesinde çektirdim diş değilde sanki çivi çıkarıyor ordan. 1 gün boyunca acısını hissettim. Ondan tırsa tırsa gidiyordum dişçilere. 2 diş ile ilgili sorunumuda devlet hastanesinde giderdim. Ama baktım olacak gibi değil. 2. Diş çekiminde gittim özel dişçiye. Çektiğini bile anlamadım.

Kanal tedavisi için gideceksen git özel doktora
  • quote:

Eskiden kullanıyordum , banada söyledi onu 1 gün içmede yarın çok zorlanırsan akşama doğru 1 dal içersen sorun olucağını zannetmiyorum alkol de kullanmaman lazım 2 gün aspirinde alma kanı sulandırıyormuş

valla dayanamadım bir sigara yaktım artık olan oldu
  • hala amalgam dolgu yaptıranlar var mı lan...
  • quote:

Orijinalden alıntı: feelhurricane

quote:

valla dayanamadım bir sigara yaktım artık olan oldu

ön dişlerin kenetli iç daha az etki eder o dişe arka diş olduğunu farzediyorum komplike bir durum değilse çok etkiliyeceğini sanmıyorum ama.

Benim bugün çekilen dişim kanal tedavisi olupta dolgusu düşen dişim idi tutucak yeri yok gibiydi dişin doktor da baya bi zorlandı dişi çe doğru bastırarak parçalayarak aldı sonra çekerkende damağımım sağ tarafını ağır şekilde yırttı şu anda yanağımı damağın parçası rahatsız ediyor kanama daha yeni durdu allah tan o kadar ağrı sızı yok daha önceden dişin sinirleri alınmış olduğu için.

Ama kanal tedavisi yaptıracak arkadaşlar mutlaka ya diş hastanesinde yada güvendikleri özel hastanede yaptırsınlar ben bu dişimi muaynanede yaptırmıştım ,muaynanenin kötü yanı şikayet edemiyosun sadece paranı geri veriyor onun da anlamı yok zaten diş gittikten sonra .Kanlı bıçaklı oldum adamla.Sırf kanalı iyi temizlemediği için bu duruma geldim.

ayrıca lazer dolguyu tercih ederseniz hem estetik hemde rahatlık açısından iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1mpossible -- 27 Nisan 2012; 19:06:51 >

• quote:

ön dişlerin kenetli iç daha az etki eder o dişe arka diş olduğunu farzediyorum komplike bir durum değilse çok etkiliyeceğini sanmıyorum ama.

Benim bugün çekilen dişim kanal tedavisi olupta dolgusu düşen dişim idi tutucak yeri yok gibiydi dişin doktor da baya bi zorlandı dişi çe doğru bastırarak parçalayarak aldı sonra çekerkende damağımım sağ tarafını ağır şekilde yırttı şu anda yanağımı damağın parçası rahatsız ediyor kanama daha yeni durdu allah tan o kadar ağrı sızı yok daha önceden dişin sinirleri alınmış olduğu için.

Ama kanal tedavisi yaptıracak arkadaşlar mutlaka ya diş hastanesinde yada güvendikleri özel hastanede yaptırsınlar ben bu dişimi muaynanede yaptırmıştım ,muaynanenin kötü yanı şikayet edemiyosun sadece paranı geri veriyor onun da anlamı yok zaten diş gittikten sonra .Kanlı bıçaklı oldum adamla.Sırf kanalı iyi temizlemediği için bu duruma geldim.

ayrıca lazer dolguyu tercih ederseniz hem estetik hemde rahatlık açısından iyi olur.

arka taraftan, hatta arkanın bir önünden çekilen diş.

ben de kanal tedavisi diye 8 ay önce başladım sonra gidip gelemedim bir akşam da çerez yerken dişin yarısını ele aldım. bu sefer gittiğimde de tedavi etmeyecem çekecem seni bi daha ne zaman bulucam deyip çekti dişi

ilk defa bir diş çektirdiğimde kanama olmadı hayret, şu an ağrı da yok, sigara da yarım paket içmişimdir herhalde akşamdan beri. geçmiş olsun

• Bu işlemi yani diş dolgusu yaptırdıktan 5 saat sonra yemek yiyebilirsin
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.