Şimdi Ara

Direksiyon Yumuşaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
23
Cevap
0
Favori
8.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese iyi geceler, elalem direksiyonun sertliğinden ben ise yumuşamasından şikayetciyim, direksiyon cin parmağınızla (durur vaziyetteyken bile) 360 derece döndürebileceğiniz çok rahat bir şekilde hiç bir yamulma göstermeden parmağınızdan ( uyguladığınız basınc cok az yani ) dönecek hale geldi, bu iyi bişey mi kötü bişey mi bilmiyorum.

Hidrolik kaçırıyor olabilir dediler, amortisor patlak olabilir dediler her kafadan bir ses çıkıyor başına hiç gelen var mı?

Artık yolda kalmadıkca sanayiye uğramamayı düşünüyorum, muhakkak bir sorunu çıkıyor aracın su lanet yere girince Ustalar mı kafaya alıyo yoksa araç mı sıkıntılı cidden çözemedim.

• araç fiesta ise normal bir durum değil :)
    fiestanın direksiyonun size karşı cıkıyor gibi bi sertligin olması lazım,ön lastikler yere tam basmıyor olabilir.

ek olarak direksiyon hidrolik değil,elektrikli.
  • direksiyon hidrolikmi elektriklimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: metinTasci

araç fiesta ise normal bir durum değil :)
    fiestanın direksiyonun size karşı cıkıyor gibi bi sertligin olması lazım,ön lastikler yere tam basmıyor olabilir.

ek olarak direksiyon hidrolik değil,elektrikli.

Hidrolik diye biliyorum ama?
  • 9FiestaM6 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam elektrikli,bu arada lastik hava basinclarini kontrol edin,195 50 r15 ise bosta on 31-arka 29 olmasi lazim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yok hocam elektrikli,bu arada lastik hava basinclarini kontrol edin,195 50 r15 ise bosta on 31-arka 29 olmasi lazim

Hocam birde direksiyon tarafından motor sesi ve sanırsam enjektörün yakıt püskürtme sesi geliyor, neden olabilir? Özellikle yokuş çıkarken geliyor oda yakıt tuketimi arttığı için, hani eski model dolmuşlarda gelir ya ona benzer ses. Anlıyorsun dinleyince yakıtın püskürtme sesi olduğunu, vitesteyken gazdan çekince ayağı gelmiyor mesela, neden olabilir?
  • 9FiestaM6 kullanıcısına yanıt
    Yakiti puskurtme sesi degilde soguk havalarda (4derecenin alti diyebilirim) motor isinana kadar enjektor vuruntu sesi mevcut isindikca azaliyor, baska bisey diyemem ancak motor zaten sesli calisiyor,sorun yoksa takilmayin :)

Benim arac 160bin oldu,sukur sikinti yok

• direksiyona yumuşatıcı dökülmüştür :D şaka bi yana opel corsa'da eps vardı (esp değil) direksiyonun sertliğini ayarlayan sistem o bozulmuştu bizim aracta ayarsız bi yumuşama vardı yüksek hızlarda özellikle hidrolik direksiyonlu doğan gibi oluyordu elektiriklidir sizin direksiyon büyük ihtimal yüksek hızlarda sertleşip sertleşmediğini kontrol edebilir misiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagatay_igci

direksiyona yumuşatıcı dökülmüştür :D şaka bi yana opel corsa'da eps vardı (esp değil) direksiyonun sertliğini ayarlayan sistem o bozulmuştu bizim aracta ayarsız bi yumuşama vardı yüksek hızlarda özellikle hidrolik direksiyonlu doğan gibi oluyordu elektiriklidir sizin direksiyon büyük ihtimal yüksek hızlarda sertleşip sertleşmediğini kontrol edebilir misiniz

Yarın ilk işim bi 100 e kadar çıkıp denemek olucak, umarım ben gereksiz telaş yapıyorumdur
  • quote:

Yakiti puskurtme sesi degilde soguk havalarda (4derecenin alti diyebilirim) motor isinana kadar enjektor vuruntu sesi mevcut isindikca azaliyor, baska bisey diyemem ancak motor zaten sesli calisiyor,sorun yoksa takilmayin :)

Hocam eminim kesinlikle o ses püskürtme sesi, hatta kayıda alıp atıcam yarın konu açıp, yoksa ben aracı satarım sırf o ses yüzünden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9FiestaM6 -- 22 Nisan 2016; 1:49:22 >
  • @9FiestaM6
    2013 model 30.000 km de tüplü fiesta nın ederi nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: labidu

@9FiestaM6

Arkadaş 2011 modeldi sanırsam Benzinli (LPGsiz) 35 binde olan aracını Titanıum u 35 e bırakmıştı. Hiç bir fikrim yok 35 civarında bir ederi vardır titanium ise, araştırmakta fayda var sahibinden de

Not: o fiestalar makyajlı kasaymış, sony ses sistemi vs. olan kasaysa iyi araştırın 35 çok az gibi, 38-40 a koyulur sanki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 9FiestaM6 -- 22 Nisan 2016; 1:57:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9FiestaM6

quote:

@9FiestaM6

Arkadaş 2011 modeldi sanırsam Benzinli (LPGsiz) 35 binde olan aracını Titanıum u 35 e bırakmıştı. Hiç bir fikrim yok 35 civarında bir ederi vardır titanium ise, araştırmakta fayda var sahibinden de

Not: o fiestalar makyajlı kasaymış, sony ses sistemi vs. olan kasaysa iyi araştırın 35 çok az gibi, 38-40 a koyulur sanki.

Bi akraba almışta km ve model söyledi.37.000tl ye bitmiş mevzu.açıkçası gözüme çok geldi.

• quote:

quote:

quote:

@9FiestaM6

Bi akraba almışta km ve model söyledi.37.000tl ye bitmiş mevzu.açıkçası gözüme çok geldi.

Makyajlı kasaymış hocam, eğer titanium yani full ise bence ederini vermiş sorun yok yani, suan 90 bindeki dizeller 2010-2011 civarında yılları olanın ederi 35-37 arasında

• @9FiestaM6
    Tşkr ederim.titanyummu bilmiyorum muhtemelen trendx falandır.

• quote:

@9FiestaM6

o zaman çok vermiş
  • quote:

quote:

@9FiestaM6

o zaman çok vermiş

Örtmen kendisi çuvalla para giriyor eve araba temizse sıkıntı yok.üç beş fazla vermişse ekonomi canlansın.

• @9FiestaM6

makyajlı kasa fiesta 2013 trend jant kapaklı 35.000 km de tüplüymüş araç.kazası belası yok ederi ne bunun bilgin var mı?
  • quote:

quote:

Hocam eminim kesinlikle o ses püskürtme sesi, hatta kayıda alıp atıcam yarın konu açıp, yoksa ben aracı satarım sırf o ses yüzünden.

Satarken de söylemem alan gariban uğraşsın

• quote:

@9FiestaM6

makyajlı kasa fiesta 2013 trend jant kapaklı 35.000 km de tüplüymüş araç.kazası belası yok ederi ne bunun bilgin var mı?

En bos hocam arac hic trendlere bakmadım fikrim yok.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.