Şimdi Ara

Diplomalarınızı mühürlettiniz mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar nedir bu noterden mühürletme olayı?Bir de üniversiteye kaydolurken diplomanın aslını mı veriyoruz yoksa fotokopisini mi?

• Diplomanın aslını vericeksin üniversiteye. Fotokopi çektirdiğinde fotokopilerle ve aslıyla notere gidiyorsun. "Ben fotokopiye aslına uygundur onayı almak istiyorum " diyorsun fotokopilere bir dünya mühür basıyorlar. Aslının arkasınada mühürleyip noter imza atıyor. Bunun sonucunda o fotokopileri aslı yerine kullanabliyorsun. Ben 2 tane fotokopi çektirdim. Ehliyete falana filana lazım olur diye. Yalnız bu işi yapacaksan yanında bol parayla git.
  • Muhtar onayı kabul oluyor mu
  • Hayır.
  • 15 YTL alıyormus sanırım noter,fotokopilerini çektirdim,bana da ehliyet için lazım olacak,bilgi için teşekkürler
  • arkadaşlar bende şimdi diplomanın aslı var kayıt olurken onu vercem mühür falan gerekmiyo dimi??
  • quote:

Orjinalden alıntı: SenSational

arkadaşlar bende şimdi diplomanın aslı var kayıt olurken onu vercem mühür falan gerekmiyo dimi??

Evet, elindeki aslı olduğu için herhangi bir şey gerekmiyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: #Unique

Arkadaslar nedir bu noterden mühürletme olayı?Bir de üniversiteye kaydolurken diplomanın aslını mı veriyoruz yoksa fotokopisini mi?

mezun olduğun liseye git aslı gibidir damgası vurdur ben öyle yaptım 5 kuruşda para vermedim
  • quote:

Orjinalden alıntı: kapadok50

quote:

Arkadaslar nedir bu noterden mühürletme olayı?Bir de üniversiteye kaydolurken diplomanın aslını mı veriyoruz yoksa fotokopisini mi?

mezun olduğun liseye git aslı gibidir damgası vurdur ben öyle yaptım 5 kuruşda para vermedim

Yanlış yönlendiremeyelim. Bunu noterden başkası yapamaz.
  • Diplomanızı verin gitsin...Üniversite çıkışında zaten size geri verecekler...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Pretender

quote:

Orjinalden alıntı: kapadok50

quote:

Yanlış yönlendiremeyelim. Bunu noterden başkası yapamaz.

hayır ben açık öğretime kayıt olurken ehliyet alırken onu vermiştim noterden hiç onaylatmadım zaten hiç bi yerde noter onaylı yazmıyo onaylı örenği yazıo ama siz bilirsiniz

• @kapadok50 kesinlikle haklı.

Mezun olduğunuz okulun müdürü de onaylayabilir. 5 kuruş da para vermezsiniz. BElki fotokopi parası alırlar. Ben o şekilde yaptım noterden de yaptım. İkisinin hiç bir farkı yok. İkisinde de "aslının aynıdır" yazıyor ve mühür falan var. Hiç fark etmez yani. Gidin mezun olduğunuz okuldan onaylatın boşu boşuna para vermeyin notere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi devilish_ -- 29 Ağustos 2008; 23:04:23 >
  • Ben iki kez üni.ye kayıt yaptırdım. İkisinde de noterle felan uğraşmadım.
    Yeni bir uygulama geldiyse onu bilemem.
    Ayrıca, diplomanızın 3-4 adet fotokopisini çektirin. İlerde lazım oluyor.
  • ben diplamayı aldıgım okuldan baya baya uzakdayım şuan.. diplomam yok diyelim elimde nasıl olucak bu iş? nerden temin edicem?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.