Şimdi Ara

DilSil 1.4 - Sistem belleği + RAM kazanın! iOS 3 - 5! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
98
Cevap
3
Favori
4.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Cengiz Elektronik

Yorumlara Göre Değerlendireceğiz.

kobaymıyız biz
  • quote:

Orijinalden alıntı: VisaliYar
    Ana ekrana kurulan Terminal'i açıp root girişi yapın ve DilSil çalıştırın;

su
    alpine
    DilSil

Kullanıcı su ve şifre alpine küçük harf ile yazilacak. Sifreyi yazarken okuyamamaniz normal, sadece alpine olarak yazdığınızdan emin olun. DilSil olduğu gibi yazilmali(küçük/büyük harf duyarlı!)

Hepsi bu, başka hicbirşey yapmanıza gerek yok. İşlem yaklaşık 5 dakika sürer ve 'Ok, islem tamamlandi' belirmeden Terminal'den cikmayiniz!

Mobile terminal şifresini unutanlar ne yapacak? :)
  • cydia.myrepospace.com'u repolara eklememiz mi lazım?
    Böyle olduğunu varsayarak eklemeye çalışıyorum ama hata veriyor ve reponun içi boş görünüyor. Arama yapınca da ''dilsil''i bulamıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellboy_7

quote:

Orijinalden alıntı: Cengiz Elektronik

Yorumlara Göre Değerlendireceğiz.

kobaymıyız biz

Sence ?
  • Hocam programı Cydia'dan kurdum fakat ekrana bişey gelmedi. MobileTerminal'i sonradan kurmam gerekiyodu sanırım onuda kurdum fakat Terminal'e her girdiğimde beni ekrana geri atıyor işlem yapamıyorum. Cihaz İphone 4 sürüm 5.0.1. Insanelyi reposundan söylenildiği gibi NEW olan MobileTerminal'i kuruyorum. Sorun nerde acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cheRnogod

Hocam programı Cydia'dan kurdum fakat ekrana bişey gelmedi. MobileTerminal'i sonradan kurmam gerekiyodu sanırım onuda kurdum fakat Terminal'e her girdiğimde beni ekrana geri atıyor işlem yapamıyorum. Cihaz İphone 4 sürüm 5.0.1. Insanelyi reposundan söylenildiği gibi NEW olan MobileTerminal'i kuruyorum. Sorun nerde acaba ?

mobile terminali sil xsellize repodan kur bende oyle çalıştı
  • quote:

Orijinalden alıntı: :SworD:
    mobile terminali sil xsellize repodan kur bende oyle çalıştı

Yok hocam oda olmadı yine ana ekrana atıyor.
  • root girişi yapın ne demek oluyor acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrezafrak

root girişi yapın ne demek oluyor acaba ?

güzel insan lütfen konuyu okuyunuz :)

su
    alpine
    DilSil

Kullanıcı su ve şifre alpine küçük harf ile yazilacak. Sifreyi yazarken okuyamamaniz normal, sadece alpine olarak yazdığınızdan emin olun. DilSil olduğu gibi yazilmali(küçük/büyük harf duyarlı!)
  • quote:

Hocam programı Cydia'dan kurdum fakat ekrana bişey gelmedi. MobileTerminal'i sonradan kurmam gerekiyodu sanırım onuda kurdum fakat Terminal'e her girdiğimde beni ekrana geri atıyor işlem yapamıyorum. Cihaz İphone 4 sürüm 5.0.1. Insanelyi reposundan söylenildiği gibi NEW olan MobileTerminal'i kuruyorum. Sorun nerde acaba ?

sen mobile terminal kurmussun güzel insan.

iOS 3.2 ve üstü cihazlar için MobileTerminal (NEW)
    iOS 3.2 altı cihazlar için MobileTerminal (OLD)

olacak yani ya new olanı sececeksin yada old olanı sececeksin ?

ios sürümlerine bak ona göre secmen gerek güzel insan..

lütfen başka verilenden başka terminal secmenyiniz. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mareşal_T®

quote:

su
    alpine
    DilSil

Hepsi bu, başka hicbirşey yapmanıza gerek yok. İşlem yaklaşık 5 dakika sürer ve 'Ok, islem tamamlandi' belirmeden Terminal'den cikmayiniz!

Mobile terminal şifresini unutanlar ne yapacak? :)

lütfen güzel insan konuyu okuyunuz ve takıldıgınız yerlerde konuya tekrar göz atınız :)

quote:

arkadaşlar bir sorum olucak terminalden mobile ve root şifremizi değiştirmemize gerek warmıdır her hangi bir sakıncası olurmu?

Cok guzel bir soru, cihazda OpenSHH kurulu ise sifrenizi degistirmeniz gerekir. Sizin ile ayni wifi agini kullananlar cihazinizin dosya sistemine ulasabilir, bu komplike ve zor degil. Bu yuzden tedbir amacli sifrenizi degistiriniz. alpine olan sifreyi degistirmek icin Terminal acin ve sirayla;

su root
    alpine
    passwd
    YENI SIFRE YAZIN (YAZDIGINIZDA OKUYAMAZSINIZ)
    SIFREYI TEKRAR ONAYLAYIN (YAZDIGINIZDA OKUYAMAZSINIZ)
    hepsi bu, sifreniz degistirildi

• quote:

Orijinalden alıntı: lawyerzzz

cydia.myrepospace.com'u repolara eklememiz mi lazım?
    Böyle olduğunu varsayarak eklemeye çalışıyorum ama hata veriyor ve reponun içi boş görünüyor. Arama yapınca da ''dilsil''i bulamıyorum.

güzel insan evet bu repoyu eklemeniz lazım bu repoyu istememizin nedeni download sayısını görmemiz acısından ve ne kadar kac kişiye yardımcı olabilmişiz acısından dolayı bu repodan başka yere vermedik o nedenle bu repoyu eklemeniz gerekiyor...

hata veriyorsa multitaskinde cydiayı kapatınız ve yeniden cydia yı acarak yeniden repo adresini ekleyiniz ozaman gözükecektir :)

bu cydiadan kaynaklanan bariz ufak hatalar oluşabiliyor

not: repoda ve adreste kesinlikle sorun yoktur :)
  • quote:

quote:

sen mobile terminal kurmussun güzel insan.

iOS 3.2 ve üstü cihazlar için MobileTerminal (NEW)
    iOS 3.2 altı cihazlar için MobileTerminal (OLD)

olacak yani ya new olanı sececeksin yada old olanı sececeksin ?

ios sürümlerine bak ona göre secmen gerek güzel insan..

lütfen başka verilenden başka terminal secmenyiniz. :)

Hocam yazdıgımı okumadın galiba tam olarak. Ben zaten MobileTerminal (NEW) olanı kurdum. Insanelyi reposundan. Olmadı. Sonra OLD yada NEW yazmayan MobileTerminal'i kurdum, yine olmadı. Dediklerini harfiyen yaptım yani bi yanlışlık yok. Ama olmuyo ana ekrana geri dönüş yapıyorum.

• Bazı arkadaşlar kızmış söylenmiş ama sonuçta gelir beklentisi yok isteyen yapar isteyen yapmaz büyütüp laf söylenmemeli bence eğer böyle herşeye kızarsak forumda kimse paylaşım yapamayacak hale gelir.
  • quote:

lütfen güzel insan konuyu okuyunuz ve takıldıgınız yerlerde konuya tekrar göz atınız :)

Saygı değer kardeşim sorunum yok açıkcası benim sadece önceden alpine olan root şifresini değiştirmiştim fakat şimdi hatırlayamıyorum bu yüzden sordum ama sizinde bir çözüm üretebileceğinizi sanmıyorum eğer resetleyip tekrar alpine yapmamın yolu var ise söyleyiniz yok ise yapacak birşey yok :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mareşal_T®

quote:

Saygı değer kardeşim sorunum yok açıkcası benim sadece önceden alpine olan root şifresini değiştirmiştim fakat şimdi hatırlayamıyorum bu yüzden sordum ama sizinde bir çözüm üretebileceğinizi sanmıyorum eğer resetleyip tekrar alpine yapmamın yolu var ise söyleyiniz yok ise yapacak birşey yok :)

estf güzel insan dediğin gibi bundan ötesine bilgim yok :)

lakin ben alpineyi degiştirmiyorum alpine en akılda kalıcı ve en saglıklı olanıdır tabiki bu benim düşüncem :)

amacım bu güzel tweakı herkese ulaştırmak :)

• ya konuyu okuyun demissinde hicbirsey anlamadım dilsil ve terminali kurdum cihaza uygun olanı terminali acınca ipod:-mobile$ bu sekilde bir yazı geliyor su alpine bunları nereye nasıl yazıcaz ?
  • 265mb silindi .. Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrezafrak

ya konuyu okuyun demissinde hicbirsey anlamadım dilsil ve terminali kurdum cihaza uygun olanı terminali acınca ipod:-mobile$ bu sekilde bir yazı geliyor su alpine bunları nereye nasıl yazıcaz ?

ipod:-mobile$ bu yazı geliyorsa karşısına su yazınız :) ve gec deyiniz yani tabiri caizze enter deyiniz :)

altta bir daha soracak orayada alpine yazınız kii bu yazdıgın görünmeyecek ama sen alpine yazdıgından emin ol ve yine gec diyeceksin yani enter diyeceksin :)

ve bir kez daha soracak onada DilSil Yazacaksın ve yine gec diyeceksin ve üc bes dakika bekle zaten sana söyleyecek neler yapıyor neler yapmıyor hangi işlemlerde oldıugunu söyleyecek :)

türkce yazıyor merak etmeyiniz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: aslannn

265mb silindi .. Teşekkürler

beklenen cevablar bunlar zaten :) güle güle kullan güzel insan :)
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.