Şimdi Ara

Dikkat! Vatan Bilgisayar Teşhir Ürünü ya da Kullanılmış parçalar satıyor!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
19.279
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SS10

quote:

Orijinalden alıntı: asterisk*

Şimdi yeni kasa alma işi çıktı başıma. Çok pahalıya kaçmak istemiyorum. Vatan bilgisayar'dan almak da istemiyorum artık. İşlemcim FX6300 - Ekran kartım 270x. Kasa olarak Corsair Champ Spec02 650w psulu kasayı almak istiyordum. Nerede bu fiyata bulunur? ya da başka tavsiyeleriniz var mı?

Ayrıca Vatan Bilgisayar insanları bu konuda da yanlış bilgilendiriyor. Corsasir Champ Spec02'nin içinde 650 watt 80+ psu yok, VS650 var o da 80+ değil. Bunu da Vatan Bilgisayar'ın rezillikleri temalı konuma ekleyeyim istedim.

Hocam o PSU 80+
    Ben de mağazasına gidip aldım o kasayı. Corsair'in kutusunda da yazıyor 80+ diye.

corsair ın kendi sitesinde grafiği vardı %78-79 dan başlıyordu.

• quote:

Orijinalden alıntı: gmyo31

hocam internette magazasındaki fiyatla magazada ki fiyat farklı oluyor bazı urunlerde internetteki fiyat magaza fiyatına gore 30 tl daha dusuktu magazadan aynı inidrimi isteyip alabiliyorsun en azından sorun cıkarmadılar ayrıca anakart alırken urunun kutusunu istedim actım baktım eksik var mı diye posetine baktım kutu icerigini kontrol ettim gorevli gerine gerine'' biz iade edilen oem urunleri kesinlikle satmayız vitrine koymayız'' dedi,acıp baktım nederse desin cok sikayet var dedim

Anakart, ram, ssd, ekran kartı, işlemci gibi parçalar zaten az bozuluyor ve geri iadesi daha az oluyor, teşhir ürünü olarak da sergilenmiyorlar pek. Ama kasa, monitör, notebook, klavye, mouse, hoparlör falan alacaklar daha çok dikkat etmeli.
  • quote:

quote:

quote:

Şimdi yeni kasa alma işi çıktı başıma. Çok pahalıya kaçmak istemiyorum. Vatan bilgisayar'dan almak da istemiyorum artık. İşlemcim FX6300 - Ekran kartım 270x. Kasa olarak Corsair Champ Spec02 650w psulu kasayı almak istiyordum. Nerede bu fiyata bulunur? ya da başka tavsiyeleriniz var mı?

Ayrıca Vatan Bilgisayar insanları bu konuda da yanlış bilgilendiriyor. Corsasir Champ Spec02'nin içinde 650 watt 80+ psu yok, VS650 var o da 80+ değil. Bunu da Vatan Bilgisayar'ın rezillikleri temalı konuma ekleyeyim istedim.

Hocam o PSU 80+
    Ben de mağazasına gidip aldım o kasayı. Corsair'in kutusunda da yazıyor 80+ diye.

Kutu güncellendi
     Dikkat! Vatan Bilgisayar Teşhir Ürünü ya da Kullanılmış parçalar satıyor!!!

• asterisk* kullanıcısına yanıt
    hocam olsun vakti zamanında ekran kartının icinden vga donusturucu cıkmamıstı normalde cıkması gereken dikkatli olunması teshir urunu bile olsa insan yazar bazı firmalar yapıyor teshir urunu diyor 100 tl ucuza satıyor bile bile alıyon bunların yaptıgı uc kagıtcılık
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam o PSU 80+

Kutu güncellendi
     Dikkat! Vatan Bilgisayar Teşhir Ürünü ya da Kullanılmış parçalar satıyor!!!

vs550 %79 ile başlıyormuş vs650 %80 i geçiyormuş yanlış hatırlamışım. sonuç olarak spec01 için de 80 plus yazıyor, onda da vs550 var.

• quote:

Orijinalden alıntı: gmyo31

hocam olsun vakti zamanında ekran kartının icinden vga donusturucu cıkmamıstı normalde cıkması gereken dikkatli olunması teshir urunu bile olsa insan yazar bazı firmalar yapıyor teshir urunu diyor 100 tl ucuza satıyor bile bile alıyon bunların yaptıgı uc kagıtcılık

dediğim gibi, mediamarkt'ın, teknobiyotik'in, teknosa'nın, bimeks'in internette outlet mağazaları var, vatan'ın yok. vatan teşhir ürünlerini internetten kakalamayı ilke edinmiş durumda. Teknosa internete koyuyo teşhir ürünlerini mağazaya gidip bakıyosun. Mesela monitör alacaktım ucuz olsun diye teknosa'dan, adamlar internetten satmıyor, gidip alman gerekiyor. Gittim baktım monitörler kendinden geçmiş, almadım ben de. Vatan o monitörleri çat diye sana yolluyor sonra da uğraştırıyor adamı. Teknobiyotik kusurlarını fotoğrafla gösteriyor ona göre alıyorsun. Mesela teknobiyotikten 170 liraya çok güzel bi silverstone kasa almıştım outletten. Normal fiyatı 250'den fazlaydı ve sadece kutu hasarlı falandı, içinde toz bile yoktu, jelatinlerini ben söktüm. Vatandan aldığım bu kasayı 130-140 liraya teşhir ürünü olarak satsa alır kullanırdım temizleyip falan. Hem stoklarını daha kolay eritirlerdi hem de müşteriyi mağdur etmezlerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asterisk* -- 27 Kasım 2014; 16:08:55 >

ticari itibar filan dusundugu yok firmanın sadece urunu satmak bizde el mahkum gidip alıyoruz
  • xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 19 Haziran 2020; 11:23:50 >

• Konuyu okumadım ama basliktan anladigim.kadariyla cok normal bir durum sakin abartmyin(!) Her Vatan musterisinin basina gelebilecek olagan bir olay.Tek katkisiniz bunu biraz daha pekististirmek oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ürünü herelde en iyi yöntem mağazadan almak vatan'da sıkıntı var anlaşılan internet siparişlerinde eyse geçmiş olsun umarım sorununuz çözülür
  • Bana da teknosa'dan 2.el monitör gelmişti. Teknosa ve vatandan alışveriş yapmıyordum zaten. Çoğu türk firma böyle yapıyor. Ama artık Türkiye'den elektronik eşya almıyorum. Hem ucuz hem güvenilir.
  • Vatan'dan daha önceden alış veriş yapıpta teşhir ürünlerini bilgi vermeden müşteriye itelediklerini bilmeyen kaldımı çok merak ediyorum.

İnternet üzerinden alış veriş yapmam zaten söz konusu değil. Yaşadığım ilçeye en yakındaki Vatan'da ürün varsa gider mağazadan alırım yok ise yukardada saydığınız siteler üzerinden alırım. Mağazaya gittiğimde bile özellikle aldığım ürünleri kasaya gitmeden önce inceliycem diyerek alıyorum etiketlerine kutularına kadar kontrol ediyorum daha sonra kasaya gidiyorum. Hayır tamam elinde sadece teşhir ürünü varsa bunu adama satmadan belirt duruma göre bunu kabul edip etmeyecek insanlar var...
  • hangi site olursa olsun, elektronik urunu 40-50 lira fazla veripte magazadan gorerek almak daha iyidir. yurtdisi alisveris siteleri haric tabi, yurt disina cikabilenler icin sorun degil.

• Ya sadece internet satis degil ki magazalar bile berbat arizali urune servis iade karari verdi adamlara gidip dedim ki ustune ekleyeyim baska ekran karti alayim tabi dediler ama bir sart var urunu indirimli aldigim icin yeni urunu indirimli alamazmisim yuh ulan zaten indirimsiz fiyat kol gibi tamam ayn iurunu istiyorum dedim birebir degisim istedim ellerinde yokmus 3-5 gun bekledim arkadas almaya gitti urunu ustune 50tl istemisler birde oda 10 tl vermis neden beni aramadin dedim yoksa ben onlarin agzina ..... Ya arkadas bu kadar lanet rezil firma olurmu is bilmezler dolu zaten

• Vatandan sikayetci sadece sen degilsin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Monıtor PSU Ekran kartı vatandan alınmıştı 3 unude servıse gonderdım :) ekran kartının kutu ustunde bır etıket vardı yalan olması orjınalede benzemıyordu yanı ama ozaman acıldı bıde ugrasmak ıstemedıgımden aldım artık mağazalardan malı gorerek alıyorum yoksa almıyorum
  • Bir zamanlar İstanbul da bir vatan personeli, Vatan internetten alırım dediğimde şöyle demişti. Siz bizden gördüğünüzü alın.
    Bende o günden sonra hep öyle yaparım
  • VATAN DAN ÇOK ÜRÜN ALDIM DEFALARCA SİSTEM TOPLADIM SIKINTI YAŞAMADIM.
    TÜRKİYEDE FATURALI ÜRÜN ALIYORSUNUZ AYIPLI ÜRÜNSE İADE EDERSİZİNİZ MAĞAZA IK CIK EDERSE SERT YAPIP SİNİRİNİZİ BOZMAYA GEREK YOK
    VERİN KAYMAKAMLIĞA FATURANIZLA BERABER ÜRÜNÜ.
    PARANIZI GERİ ALIN ONDAN SONRA ONLAR DÜŞÜNSÜN.
    BAŞIMIZA NE GELİRSE BİLGİSİZLİKTEN GELİYOR.
  • quote:

Orijinalden alıntı: metekmete

VATAN DAN ÇOK ÜRÜN ALDIM DEFALARCA SİSTEM TOPLADIM SIKINTI YAŞAMADIM.
    TÜRKİYEDE FATURALI ÜRÜN ALIYORSUNUZ AYIPLI ÜRÜNSE İADE EDERSİZİNİZ MAĞAZA IK CIK EDERSE SERT YAPIP SİNİRİNİZİ BOZMAYA GEREK YOK
    VERİN KAYMAKAMLIĞA FATURANIZLA BERABER ÜRÜNÜ.
    PARANIZI GERİ ALIN ONDAN SONRA ONLAR DÜŞÜNSÜN.
    BAŞIMIZA NE GELİRSE BİLGİSİZLİKTEN GELİYOR.

Ayıplı ürünün gelmesi geri gönderilmesi bu süreçleri yaşamak istemiyorsanız Vatan'ın internet şubesine dikkat edeceksiniz. Kaymakamlığa kasa mı götüreyim, geldiği gibi gönderdim kargoyla toplam 3 hafta bilgisayarsız kaldım. Param iade oldu olmasına da bu benim 21 gün bilgisayarsız kaldığım gerçeğini değiştirmiyor. Netbook'a monitör bağlayıp programlama sınavıma çalışmıştım çok iyi hatırlıyorum. Doğru düzgün bir ülkede olsak zaten bu iş para iadesiyle bitecek bir iş değil, bildiğin maduriyet var işin içinde. Mağaza'nın ık mık etmesi değildi zaten sorun mağazanın sürecin işleyişini yönetememesiydi. Para iadesi mi olacak, ürünün aynısından mı gönderecekler onu bile öğrenememiştim uzun süre. Başımıza ne geliyorsa yanlış şeyleri savunanlardan geliyor. Deyişlerimiz var bu durumlar için. "Hırsızın hiç mi günahı yok."

Diğer olaylarda ise yapacağım hiçbir şey yok aslında, suçu benim üstüme de yıkarlar yüssüzlük yapmaya kalksalar. Pahalı bir PSU'nun kutusundan ucuz bir PSU çıktığında o PSU'yu değiştirmediğimi kanıtlayamam asla. Neyse ki böyle bir art niyete girişmediler ki böyle bir şey bekliyordum.

Vatan pişmanlıktır şaşirmadim 3 kuruş fazla verin inventus gibi kaliteli yerlerden alişveriş yapin arkadaşim en azından paranızla rezil olmazsiniz
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.