Şimdi Ara

DİKKAT!!!! [fairway72] nickli üye ile sakın alışveriş yapmayın!!! (DOLANDIRICI)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #Bilecik
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar fairway72 nickli üye ile alışveriş yapmayın!!!

15 Mayıs 2013 çarşamba günü fairway72 ile canon 600D için anlaştık ve ben 1000 TL parayı kendisine yolladım. Tabi yollamadan önce referansı olan kaptan0629'a sordum alışverişiniz nasıl geçti falan diye... kaptan0629 herhangi bir sorun olmadı dedi. Önce o makineyi yolladı bende teslim alınca parasını yolladım dedi.(benim alışverişim bu şekilde değildi çünkü forumdan ilk defa alışveriş yaptığım için referansım yoktu..) Neyse parayı yolladıktan sonra fairway72 nickli üye arkadaş makineyi yollayacağını söyledi ama bir iki gün oyaladı bende kıllandım açıkçası en son dedim ki; arkadaşım benim makineyi yollama daha fazla beklemek istemiyorum paramı iade et bugün içerisinde dedim 17 mayıs 2013 saat 16.30 civarı. tabi bu arada en az 50 küsür civarı aradım telf.kapattı veya telf.açmadı ya da meşgule attı, ben artık pes dedim bir ara aramayı bıraktım biraz sonra telf. mesaj geldi mesaj fairway72'den: "Abi böyle olmasını istemezdim k.bakma paranı iade edicem bana banka hes.no ver.." Bende tamam dedim yola geldi herhalde adam gibi paramı iade edecek diye düşündüm, neyse gönderdim banka hes. nosunu bugün itibariyle ne telefonları açık ne de parayı yollamış değil...

1- Öncelikle bu üyeden sakın alışveriş yapmayınız...
    2- Sizden ricam bana bir yol gösterin şimdi ne yapmam gerekiyor..

Sitenin samimiyetine güvenerek ilk defa böyle bir alışveriş yaptım ve başıma bunlar geldi...

Üyenin nick adresi:http://forum.donanimhaber.com/showProfile.asp?memID=1219527

Sistem Notu : Bu ilan her türlü yoruma açıktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kms2007 -- 20 Mayıs 2013; 17:43:25 >

Bu kullanıcının dükkanına eklenen son 10 ürün

• Hocam büyük meblağlarla alışveriş yaparken donanımhaber'de dikkat etmen gerekenler şunlar:

* Ne zaman üye olmuş
    * Referansları ne zaman üye olmuş
    * Referansları kaçar puan vermiş

Güvenemiyorsanız Sahibinden'den GET açmasını isteyeceksiniz. Kusura bakmayın ama parayı kaptırmanız tamamen sizin suçunuz. Allah'ından bulsun sizi üzen..
  • Yapma be hocam gül gibi gittigidiyor veya sanalpazar dururken sen havale ile alıyorsun.Yapmayın Allah aşkına 50 referansı hatta 100 referansı bile olsa havale ile birşey almayın almayın almayın.Aracı siteleri kullanın yazık değil mi o verdiğiniz paraya ? fairway72 nickli üyenin tüm referansları fake bunu ilk bakışta anladım siz nasıl anlamadınız ? Bu saatten sonra olan olmuş artık bence unut artık o parayı bundan sonrasında daha dikkatli ol.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hazretidentist -- 20 Mayıs 2013; 17:44:13 >
  • Abi nerden bileyim referansına sordum iyi dedi onda sıkıntı yok yeni üyede sayılmaz 2011 üyesi... Daha önce burdan alışveriş yapmadım ama sahibinden sanalpazar gittigidiyor vs.. çok alışveriş yaptım hiçte bir sıkıntı olmadı.. Birde burayı deneyeyim dedim çıka çıka karşıma dolandırıcısı çıktı o kadar forumdan!!!

• Arkadaşım,

Yasal yollardan paranı alabilirsin yalnızca uğraştırır. Yazmışmalarınız havalen vs kanıt olacaktır.

Arkadaş da okuyorsa aklı başındaysa parayı iade etsin. Aksi halde avukat masrafı vs de onun cebinden çıkar, üstüne bi de tazminat davası açarsın o bu sebeplerden. :)

Bence son bir uyarı daha yap kişiye, daha sonra tanıdık bir avukata başvur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kms2007

Arkadaşlar fairway72 nickli üye ile alışveriş yapmayın!!!

15 Mayıs 2013 çarşamba günü fairway72 ile canon 600D için anlaştık ve ben 1000 TL parayı kendisine yolladım. Tabi yollamadan önce referansı olan kaptan0629'a sordum alışverişiniz nasıl geçti falan diye... kaptan0629 herhangi bir sorun olmadı dedi. Önce o makineyi yolladı bende teslim alınca parasını yolladım dedi.(benim alışverişim bu şekilde değildi çünkü forumdan ilk defa alışveriş yaptığım için referansım yoktu..) Neyse parayı yolladıktan sonra fairway72 nickli üye arkadaş makineyi yollayacağını söyledi ama bir iki gün oyaladı bende kıllandım açıkçası en son dedim ki; arkadaşım benim makineyi yollama daha fazla beklemek istemiyorum paramı iade et bugün içerisinde dedim 17 mayıs 2013 saat 16.30 civarı. tabi bu arada en az 50 küsür civarı aradım telf.kapattı veya telf.açmadı ya da meşgule attı, ben artık pes dedim bir ara aramayı bıraktım biraz sonra telf. mesaj geldi mesaj fairway72'den: "Abi böyle olmasını istemezdim k.bakma paranı iade edicem bana banka hes.no ver.." Bende tamam dedim yola geldi herhalde adam gibi paramı iade edecek diye düşündüm, neyse gönderdim banka hes. nosunu bugün itibariyle ne telefonları açık ne de parayı yollamış değil...

Sitenin samimiyetine güvenerek ilk defa böyle bir alışveriş yaptım ve başıma bunlar geldi...

@kaptan0629 sorunlu alışverişlere bu kişi hakkında konu açmıştı hala onay bekliyor.Belki onaylansaydı siz görüp alışveriş yapmazdınız.
    http://forum.donanimhaber.com/m_75290530/f_//tm.htm#75290530

Bu kişiyle bende az kalsın alışveriş yapacaktım. Ama ben kesinlikle almazdım çünkü bu kişi önce para sonra mal diyor.
    @kaptan0629 'a bende sordum sorun yok dedi. Allahtan kendiside problem yaşadı ve pm atarak almayın dedi ve sorunlu alışverişlere onayda olan konuyu açtı. Bu kişi migrosu dolandırıyormuş sanırım başka birinin hesabından alım yapıyormuş.

Taksitle alacağımdan sanalpazardan için anlaştık sonra dedi ki önce ödeyin-onaylayın sonra teslim edecem.Öyle şey olurmu dedim bin tane şey kıvırdı.
    Sonra tamam dedim elden alacam bir yakınınızla gidelim alalım sesi çıkmadı. Tamam dedim nakit alacam yol gösterin o zaman dedi paypalla satın alın.Tabii ki yine olmaz dedim.Kendine son attığım pm'de yazdığım "Bakalım bu işin kokusu yakında çıkar." yazısına karşılık "ne kokusu çıkacak kardeşi alan memnun memnun olmayan varsa söyle sen kendinden korkuyorsun işine bak" yazmış.

Lütfen referanssız ve yeni üyelerle dikkatli alışveriş yapınız.

• http://www.sanalpazar.com/profile.php?user_id=868567

Sanalpazar profili önce 5'di alışverişi şimdi 4'e düştü. Bir ara ürün koymuştu hepsini silmiş.
    Sanalpazarı da uyarmak lazım !
  • adamın referanslarındaki üyeler kendi açtığı fake üye o kadar belli ki yani 1 tane bile mesajı yok ama sürekli bu adamdan ürün almış güya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marine-gear

adamın referanslarındaki üyeler kendi açtığı fake üye o kadar belli ki yani 1 tane bile mesajı yok ama sürekli bu adamdan ürün almış güya.

Referanslarda gözüken @kaganmit üyesi 2005 üye ama sürekli alım yapmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WinPeAcE

quote:

adamın referanslarındaki üyeler kendi açtığı fake üye o kadar belli ki yani 1 tane bile mesajı yok ama sürekli bu adamdan ürün almış güya.

onu sonradan fark ettim referans sayısını arttırmak için yapmıştır yani birkaç düzgün satış yapıp daha sonra amaçlarına ulaşıyorlar.ilk 2 referansına bir bak istersen.
  • quote:

quote:

quote:

onu sonradan fark ettim referans sayısını arttırmak için yapmıştır yani birkaç düzgün satış yapıp daha sonra amaçlarına ulaşıyorlar.ilk 2 referansına bir bak istersen.

Evet onları gördüm.
    Dediğiniz gibi referans arttırma.
    Yazık ya inşallah parasını sorunsuz alır.Ne hakkı var insanları bu şekilde üzmeye uğraştırmaya.

• Arkadaşlar @kaganmit e mesaj attım alışverişleriniz nasıl vs.gibisinden bu konunun linkini attım, bunun öncesinde de sanalpazar.com u uyardım üyeliğini askıya aldılar bir gelişme olursa bize bilgi verin dediler...

• arkadaslar ben fairway ile alisveris yaptim cihazi yolladi bende parasini yatirdim hersey normaldi ama cihazi almamdan 3 gun sonra migros musteri hizmetlerinden aradilar sizin adiniza bizim uyemizin hesabindan cihaz alinmiş müşterimizin bilgisi disinda dedi bende durumu anlattim hukuki islem baslatacagiz dedi bende şahsin bilgilerini verdim MEHMET GÜRKAN 1978 dogumlu adana diye bide telefon numarasini verdim hemen ardindan bu sahis hakkinda benden bilgi isteyen arkadaslara mesaj attm almayin cihazİ şahis dolandirici diye ne yazikki kms2007 arkadasimiz parayi gondermisti bile durumu kendisinede anlattm ama is isten gecti telefonu kapatmis migros hukuki islem baslatmis bilgileri dogrumu bilmyrm paypaldan yolladim parasini fake olacagini sanmiyorum cunku pirminyum uyeydi bu kurulusta baya incelyr musteri bilgilerini insallah fake degldir. anlamadigm migrostan baskasinn hesabini nasil alip alisveris yapabilyr !!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle kms2007 nickli arkadaşımıza büyük ama çok büyük geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. bu sayfayada kms2007 nickli arkadaşımızın bana atmış olduğu pm sonrası ulaştım arkadaşlar. Evet sizlerinde gördüğü üzere 2005 yılından beri bu forumun üyesiyim. Yani anlıyacağınız fake falan değilim. Zaten gerek bu forum üzerinden 10 larca belkide 100 ü aşkın alışverişim, 10 larca referansım ve 10 larca arkadaşım oldu. Bu zamana kadar yanlış hatırlamıyosam 2006 yada 2007 yılı gibi bende tam 1000 tl lik bir dolandırıcılık vakasının kurbanı olmuştum. düşünün o yıllarda bu para! izmirden engin sarıkaya diye bi ..refsize kaptırmıştım paramı.

Neyse ben sadede geleyim arkadaşlar. kaptan0629 nickli arkadaşın belirttiği gibi adamın adı Mehmet GÜRKAN. Kendisiyle forum üzerinden aylar önce benzin kartı sattığını gördüğüm an tanıştık telefon üzerinden. baştan bana da önce para sonra kart şeklinde konuşmuştu. bende forumda işler öyle yürümez sen çok yenisin kimse senden bu şekilde mal almaz buna bende dahilim dedim. önce indirimli benzin kartını yollarsan bende elime ulaştığında paranızı yatırırım dedim. neyseki öyle de oldu. ben tabi indirimli benzin kartlarını kullanmaya başlayınca bu bende alışkanlık yaptı ve sürekli almaya başladım. Kendisine bu kadar puan yüklü kartları nerden buluyosun hocam dediğim de ise, ben kamyon şoförüyüm bir çok arkadaşım yola gidip geliyor onlardan temin ediyorum diyordu. Neyseki her defasında da sorunsuz bir şekilde kartları aldım. Daha doğrusu bana kart yollamıyordu. ben benzinlikten boş kart alıyodum, puanları oraya nakil ediyordu.

Taaaa ki son alışverişim yani geçtiğimiz alışverişimizi yapana kadar!!! kendisine 120 tl yolladım ve karşılığında 90+50+50+50 şeklinde 4 tane benzin kartı yollayacaktı. Hakikaten de ilk 90 tl lik geldi. Ancak ondan sonrakilerden ses yok. bende kendisini cuma gününden beri arıyorum ancak telefonuna hiçbir şekilde ulaşamıyorum! bazen telefonu çekmiyor. daha önce de öyle 1-2 gün ard arda ulaşamadığım günler oldu. ancak böle 4 gün ulaşamadığım hiç olmamıştı.

Şimdi arkadaşın durumunu öğrenince çok üzüldüm. Allah yardımcın olsun dostum. Umarım işin en kısa sürede aydınlığa kavuşur.

• quote:

Ne yaptınız? Sonuç var mı?

• Büyük gecmiş olsun.. Mebla cok buyuk. Keşke ufak bir kısmını gonderip makine geldikten sonra tamamını gondermek seklinde anlaşsaydiniz. Bende zamanında bu sekilde bir darbe yedim sahibindencomdan. Ama 1500 tl lik urun icin 250 tl gondermiştim.. Gerisi sizinle ayni sürec.. Çok gecmiş olsun.
  • quote:

Ne yaptınız? Sonuç var mı?

Maalesef gelişme yok telefonları hala kapalı ve iletişim kurmuş durumda da değil...

quote:

Büyük gecmiş olsun.. Mebla cok buyuk. Keşke ufak bir kısmını gonderip makine geldikten sonra tamamını gondermek seklinde anlaşsaydiniz. Bende zamanında bu sekilde bir darbe yedim sahibindencomdan. Ama 1500 tl lik urun icin 250 tl gondermiştim.. Gerisi sizinle ayni sürec.. Çok gecmiş olsun.

Sağolun sitenin güvenilirliğinin kurbanı oldum gerçekten..

• özelden adını sormuşlar mehmet gürkan olarak tanıtmıştı dolandırıcı sahtekar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kms2007 -- 1 Haziran 2013; 1:26:56 >

• quote:

quote:

@kaptan0629 sorunlu alışverişlere bu kişi hakkında konu açmıştı hala onay bekliyor.Belki onaylansaydı siz görüp alışveriş yapmazdınız.
    http://forum.donanimhaber.com/m_75290530/f_//tm.htm#75290530

Bu kişiyle bende az kalsın alışveriş yapacaktım. Ama ben kesinlikle almazdım çünkü bu kişi önce para sonra mal diyor.
    @kaptan0629 'a bende sordum sorun yok dedi. Allahtan kendiside problem yaşadı ve pm atarak almayın dedi ve sorunlu alışverişlere onayda olan konuyu açtı. Bu kişi migrosu dolandırıyormuş sanırım başka birinin hesabından alım yapıyormuş.

Taksitle alacağımdan sanalpazardan için anlaştık sonra dedi ki önce ödeyin-onaylayın sonra teslim edecem.Öyle şey olurmu dedim bin tane şey kıvırdı.
    Sonra tamam dedim elden alacam bir yakınınızla gidelim alalım sesi çıkmadı. Tamam dedim nakit alacam yol gösterin o zaman dedi paypalla satın alın.Tabii ki yine olmaz dedim.Kendine son attığım pm'de yazdığım "Bakalım bu işin kokusu yakında çıkar." yazısına karşılık "ne kokusu çıkacak kardeşi alan memnun memnun olmayan varsa söyle sen kendinden korkuyorsun işine bak" yazmış.

Lütfen referanssız ve yeni üyelerle dikkatli alışveriş yapınız.

Hocam PM gönderdim, cevaplarsanız sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertalpay -- 9 Haziran 2013; 16:16:13 >

• cevapladım dostum şu anda migros hukuk işlerinden haber bekliyorum ama hala arayan yok... kendilerini durum hakknda telefon ilede aradım size dönerler filan dediler net bişey söylemediler iyice rahatsız oldum... cihazı agız tadıyla kullanamıyrm 200 lira kar yapalım diye ne bilecegim ki böyle bişey olacagını tamamen şeytan işi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.