Şimdi Ara

Dikkat! Bu Bayram Ölümü değil Sevmeyi seçin! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
142
Cevap
14
Favori
7.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
279 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Her daim aklımızda olanları tekrar hatırlattığın için teşekkür ederiz eline sağlık güzel bir yazı olmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün akşam Ankaradan çıktım. Elazığa gelene kadar canım çıktı. Uyku bastırıyor kenera çekip mola veriyorum. Yola çıkıyorum. Yine uyku var. 3 4 yerde mola verip uyudum. Ama şu uzun farları yakıp herkesi tehlikeye atıyorlarya. Ne diyeyim. Dörtlü yakıyon selektör yapıyorum tın....

Ankaradan çıkışta Kayseri ye kadar yağmurda vardı. Pek gece yolculuğu yapmazdım. Bir dahada gece yolculuğu acil işim olmasa yapmam.

• 4 yıldır her hafta 300km uzun yol yaparım 90-95k hızlarla.
    Önceleri araba eski olduğu için böyleydi ama aracı yeniledikten sonra da bir şey değişmedi alışkanlık haline geldi.
    Tek sıkıntısı çok sigara içiyorum yavaş giderken Sigara arabada tehlikeli olabiliyor pek çok kez tecrübe ettim, yol müsait değilse yakmayın.
  • Aracinizin silicek suyu dahil sivilarina dikkat edin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yahu o kadar teferruata ne gerek var.

Herkes emniyet kemeri taksa yine kimse ölmez

• Yahu o kadar teferruata ne gerek var.

Herkes emniyet kemeri taksa yine kimse ölmez

• Allah korusun bayramda herkesi inşallah.

Edit: imla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ByBaterist -- 11 Haziran 2018; 9:55:6 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Uzun zamandır gördüğüm en faydalı konulardan biri. Otostopla seyahat ederim, bayram için Antalya'ya gitmeyi düşünüyordum ama bayram zamanlarında risk daha fazla olduğundan seyahat etmemeyi tercih ederim.

Yolculuğa çıkacak tüm arkadaşlar, ekstra dikkatli olun lütfen.
  • Sollamaya çıktığınızda önünüzdekin aracın yarısını geçtiğinizde yanlış sollama yaptığınızı farkederseniz panikleyip fren yapmayın. Önünüzdeki aracı bir şekilde sollayın. Çünkü yanınızdaki araç da sizin kendisini biran önce sollaması için genelde fren yapar. O arada geçmelisiniz önünüzdeki aracı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: esmerce

Kendimce-raconca-törece-esmerce

Ya kötü oldu ama dayanamıyorum

Şaka bir yana, biz ağır ağır hiper mil yaparak, aracımızı ve sinirlerimizi yormayarak geze geze gitmeye devam edelim
    Evden eve,klima sürekli açık, 0 rakımdan 900 rakıma tırmanma, hypermiller denemesi olsa 3.5 la biterdi herhal

Dikkat! Bu Bayram Ölümü değil Sevmeyi seçin!

• Hiz sinirlarina uyun, takip mesafesini lutfen birakin. Yeni nesil araclar zaten uyariyor ve otomatik olarak mesafe aliyor ama eski tip arac varsa yada 120 yerine 180 ile gideyim diyenlerdenseniz o takip mesafesini birakin. Emniyet kemeri kontakt calistrilinca takilmasi gereken bir seydir, aracta duran istisnasiz herkes takmalidir. Bebek, cocuk, arka koltuk ayrimi yapmayin, takin.

Evet, bende farkindayim Passat ile 220-240 cok rahat gorurum ama 120 KM ile gitmek ve takip mesafesini korumak hayat kurtarir. Evet, varacaginiz noktaya belki bir kac dakika bilemedin yarim saat gec gidersin ama canin daha degerli. Kendi canini onemli degilse aracta oturanlari dusun. Onlarda umurunda degilse kaza yaptiginda diger araclari dusun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: birkuşgibi

İyi yolculuklar hocam. Bizim.sizden sonra 30 km daha :)

Reşadiye :)

Alıntıları Göster
    Hocam meraktan soruyorum, amasya çevre yolu yapılacaktı.Amasya Otogarının ordan girip ferhat-şirin müzesinin ordan çıkış olacaktı. Durum ne vaziyette ?

Bu arada ben de Arefe günü sabahtan yada bayram 1. günü gece 3-4 gibi İstanbul-Tokat yapacağım hayırlısıyla.
  • amanhem kullanıcısına yanıt
    Bilemiyorum hocam. Bilgilendiririm yarın akşam üstü:)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: birkuşgibi

Bilemiyorum hocam. Bilgilendiririm yarın akşam üstü:)
    https://yandex.com.tr/harita/-/CBq352UmXA

Hocam yandex haritaya bile eklemiş ama kapalı yol diyor. Normalde bu tür şeyler açılıştan sonra olurdu. Osman gazi, Yavuz Sultan Selim köprüsü hep sonradan eklendi. Bu çevre yolunu niye erkenden eklediler anlam veremedim?
    inşallah açılmıştır. Söylenen hep yolu yarım saat kısaltacak diyorlardı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amanhem -- 12 Haziran 2018; 1:30:15 >
  • Hayatım boyunca 160'dan aşağı düştüğümü hatırlamıyorum.

• Konu için teşekkürler, gayet yararlı. Emniyet kemeri konusunda da daha bilinçli ve dikkatli olmamız lazım.

Bir de "2. el araç alırken nelere dikkat etmeliyiz?" gibi bir rehber de yapılabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: matador_mirkhan

Hocam postun bana 2006’da üniversitede ilk yılımda kiralık skoda fabia araçla 4 arkadaş kayseriden ankaraya gittiğimiz yılı hatırlattı.
    Hava açık, tek bulut yok, güneş süper. Yol bomboş. Allahın kulu yok. Son model araç.haliyle hızı hissettirmiyo. 150 filan basıyo arkadaş. Ben arka sağ koltuktayım.
    Arkadaş boş yolda sağa biraz fazla yaklaşıyor ve arabanın kayarak döndüğünü hatırlıyorum. Kafayı kaldırdığımda sağ camdan tarla, çimen değilde asfaltı gördüğümde seri taklalar başlamıştı. 3-4 takla kendi yolumuzda,fırlayıp karşı şeritte 3 takla atıp,ki allahtan karşıdan birine çarpmadık!, orta bankete düştük. Sonrasında tonla tonla olay. Emniyet kemeri kurtardı beni. Ve de bunlara tek sebep MICIRdı. Dikkatli olmak lazım.
    mıcır çok tehlikeli hocam. bi kaptırırsan allah göstermesin dediğin gibi direk takla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AÇILIN-BEN-MÜHENDİSİM -- 12 Haziran 2018; 3:30:3 >

• Lastik basınçlarını da kontrol etmeyi unutmayalım

• bu memlekette ölmüm kurtuluştur,bayramda en güzel zaman

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buradan sırf arabası güçlü diye sol şeridi kendi hususi kullanımına tahsis edilmiş sanan dallamalara sesleniyorum, sol şerit babanızın malı değil.

Adam kamyon sollamaya çıkmış, neredeyse bitirecek sollamayı, arkadan bu şekil bir it gelip yapışıyor adamın arkasına ve selektör manyağı yapıyor. Ulan düdük adam kamyonun altına mı atsın kendini sana yol vermek için. Yazık ya paşam yavaşlamak zorunda kaldı. Sen hakkin olmadığı halde her ne kadar sol şeridi sürekli kullanma hakkını kendinde görüyorsan o adamın da sollama yapmak için sol şeridi kullanma hakkı var. İstersen sen 200 ile git ve o adam 70 ile sollamaya çıksın, eşek gibi beklemek zorundasın sollamasini bitirene kadar. Sollamayı bitirdi ve sağ seride dönmüyor mu, o zaman yap selektörünü. Ama ateş eder gibi değil, insan gibi.

Bu tiplerle karşılaştığımda kasıtlı olarak yavasliyorum. Bir gün canıma tak edecek ve sağa çekip ben de selektör yapıcam bir tanesine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -epica- -- 12 Haziran 2018; 8:59:20 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.