Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (336. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.491
Cevap
141
Favori
816.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 334335336337338
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    👍🏼

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi radko -- 27 Haziran 2017; 11:9:29 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benim kimlikte 8.sinifin sonunda cektirdigim fotograf var,her yil ygs'ye kpss'ye giriyorum suana kadar bi sorun olmadi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar whatsapp grubu için kiminle irtibata geçmemiz gerekiyor?
  • 2 senelik vakıftan mezun olup dgs ile %100 burslu özele girebiliyor muyuz veya bilgisayar programcılığı mezunu olup dgs ile boğaziçi bilgisayar mühendisliğine girebiliyor muyuz kesin türkiye 1. si olmamız falan lazımdır da kağıt üstünde mümkün mü? dgs ile koçtan %100 burs alabilir miyiz mesela farzedin 1.yiz?
  • Arkadaşlar Whatsapp grubumuz mevcuttur. Pm atabilirsiniz.
  • Hazir izinde memleketteyim 2016 dgs yi zaman tutarak yapayim dedim.Sozel 45 dogru 15 yanlis (90 dk) . Sayisal 17 dogru 4 yanlis (50 dk).

Matematik hep unutmusum cozerim gibi geliyor isin icinden cikamayinca gec oluyor :) ondan cok oyalandim 50 dk da 21 soru cok az isaretledim.sureyi iyi kullansam daha iyi cikabilirdi.sozelde de anlamli sekilde cumleleri siraya soktugunuzda bastan bilmem kacinci hangisidir olan sorulari hep yanlis yapmisim.daha dikkatli okumam gerekiyor kesin.ama cidden sabir lazim sozelde oku oku bitmiyor paragraflar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CeSiN kullanıcısına yanıt
    Nihayet eşit ağırlık olan biri daha

Hangi okul hangi bölüm hedef ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jr_swish

Nihayet eşit ağırlık olan biri daha

Hangi okul hangi bölüm hedef ?

:)

Aslinda buyuk hedef yok ya.suan zaten calisiyorum 2. Uni olarak aof bankacilik sig. Bitti diyelim :)

Devamsizlik konusunda sikinti olmayan okul bulsam yazacagimda yok gibi bisi herhalde mecburen yine aof gozukuyor.bolum olarak ilk tercihim iktisat olacak.

Dgs icerik olarak hic bilmiyordum keyifli geldi sadece deneme yapiyorum vakit buldukca.baktim sozel yapiyorum vakti oraya veriyorum.sayisalda cozebilecegim sorulari direk tespit etmem lazim yoksa onlara denk gelmeden sure bitecek :)

Sende durumlar nasil. Nereyi istiyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeSiN -- 1 Temmuz 2017; 12:33:25 >

Anladım hocam hayırlısı olsun hakkında.

Benim genelde türkçe 45 matematik 20 net civarı çıkıyor.Hedef marmara veya istanbul işletme ya da turizm işletme.Puan olarak yetiyor geçen seneye göre ancak güvenemiyorum da kontenjanlar azaldı çünkü.
  • Insallah istedigin yer olur.

Hayirlisi olsun.zaman konusunda sikinti yoksa sayisala agirlik ver biraz :)

• Makine hedefleyen var mı

• Arkadaşlar ben bu sene 2 yillik işletme yönetimini 3.46 ortalama ile bitirdim. 80 puan uzerinden tahmince ne kadar okul puani gelir?

Birde matematigim kotu oldugu icin sadece turkce'ye yukleniyorum, bildiginiz ve önerebileceğiniz faydali olabilecek yayin onerebilir misiniz turkce icin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fantom1054 -- 2 Temmuz 2017; 16:32:9 >
    Aöf yazcaksam hiç yazma çöp diploması hiçbir özel sektörde geçerşililiği yok ve artık diplomalarında uzaktan eğitim ibaresidr yer alıcak

• quote:

Orijinalden alıntı: radko

Aöf yazcaksam hiç yazma çöp diploması hiçbir özel sektörde geçerşililiği yok ve artık diplomalarında uzaktan eğitim ibaresidr yer alıcak

Tek basina birsey ifade etmiyor o acidan haklisin.Ben zaten lisans mezunuyun ve calisiyorum problem degil yani :) orgun okumayi ancak devamsizlik sorunu olmayan bi okul varsa okuyabilirim.o da imkansiz herhalde muhakkak 1 2 hoca cikar en ince detaya kurala takilanlardan ve uygular :) ondan mecburi tercih olacak benimki.

Ben 2 yilligida aofden okudum.kayit oldugumda sinavsiz gecis vardi gecen sene degistirdiler.yoksa sinava girmezdim muhtemelen.bana olan 90 tl ve birazda heyecan olacak :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CeSiN -- 2 Temmuz 2017; 21:40:52 >
    Lisans mezunuysan neden bi daha lisans okuma peşindesin?

• quote:

Orijinalden alıntı: radko

Lisans mezunuysan neden bi daha lisans okuma peşindesin?

Napcaksin :)

2. Yi 3. Yü okuyan tonla adam var tercih meselesi. Zevk icinde okuyan var. Calistigi yerde katkisini gormek isteyip okuyanda var.herkes mezun oldugu bolumle alakali calismadigindan enazindan 2. Uni ile bu acigi kapatiyor.tek basina yaramayan o diploma o tarz durumlarda ise yariyor.

sonucta biraz kafasi basan adam calisip, geciyor dersleri. 4 yanlis 1 dogru olayi zorlastirdi ama iyi oldu sallayarak ders gecenler artik zor gecer :)

Yanliz 90 tl diyince osym iyi para kaldirmis gecen sene 70 bin kisi vardi galiba aof giren.90 tl den super para valla.adamlar bosa sinav sarti koymamis.

• Arkadaşlar bana bu dgs için yardımcı olabilir misiniz? Sınava yaklaşık 20 gün kadar kaldı ve ben hala çalışmaya başlamadım aöf adaletten mezun olacağım üç ders sınavından sonra.

Benim hedefim aöf kamudan 3. Sınıftan devam etmek. Ama sadece türkçe yapmak yeterli midir bilmiyorum türkçem iyidir ama matematik hiç yok.

Matematikten bi 5-10 soru yapsam bile yeter ama temel sıfır. Ygs de kpss ortaöğretim de felan bazı matematik soruları basit mantık türünde oluyordu ve 3-4 soru yapabiliyordum bu sınavda da olurmu?

Birde bu dgs için kaynak öneriniz varmı? Genel kültür sınavı olmadığı için konu ankatım almak mantıksız geliyor soru bankası ve denememi alsam zaten sürede az kaldı bu konuda da yardımcı olursanız sevinirim.

Elimde 2014 kpss türkçe mat konu anlatımlarıda var aslında ama onlarda olurmu bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 3 Temmuz 2017; 0:33:43 >
  • Yanlis hatirlamiyorsam aof bolumleri arasinda taban puani enyuksek olan kamuydu.207 falandi.sayisala hic girmezsen sozelde 60 soruda enaz 35 net cikarman lazim.

Bence deneme yap zaman tutarak bi bak durumuna.once sozelj bitir sure kalirsa sayisala bakarsin.

Tabi bu sene durumlar nasil olur bilemiyorum malum kontenjanlar duserse puanlar artar.sen yapabildiginj yap yani.ama turkce iyi yapiyirsan sorun yasamamzsin diye dusunuyorum.

Hocam aöf kamu taban puanına baktım 207 ve eşit ağırlık olduğu için sayısal da çok etkiliyor dediğiniz gibi mat hiç yapmazsam türkçeden en az 35 net bırakmam lazım.

O halde ben türkçeye ağırlık vereyim mattan da mantık sorusu gelirse yine 3-4 soru yaparım belki faydası olur yine.

Sağolun cevap için en son kpss de türkçe konu anlatım çalışmıştım kasım ayında aslında bilgileri unutmadım direk soru bankası deneme mi alsam yoksa konu anlatımada tekrar göz atsammı bilemedim kaynak tavsiyeniz varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oktay1910 -- 3 Temmuz 2017; 0:32:25 >
  • Bence sozel icin konu anlatimina gerek yok.direk soru coz.nerelerde yanlis yaptigini gordukce o sorulari daha dikkatli okursun. dgsdeki turkce tamamen dikkatli ve sabirli okumaya bakiyor.yakin tarihte kpss ye girmedigimden kiyaslayamayacagim.ama yapilmayacak birsey yok.

sayisal icinde calismak istersen cozumlu soru al.enazindan hem yaparsin hem cozumleri gorur dogrusunu ogrenirsin. 3 hafta kaldi zaten.

• 
Sayfa: önceki 334335336337338
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.