Şimdi Ara

DİKEY GEÇİŞ SINAVI (DGS) [ANA KONU] - [16.07.2023] (527. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
11.491
Cevap
141
Favori
816.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 525526527528529
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam nasipse itü istiyorum ve bildiğim kadarıyla itüde hiçbir ders muaf sayilmiyor Atatürk ilkeleri hariç. Bu bahsedilen süreç herhangi bir muafiyet durumumuz olmasa bile bizi etkiler mi? Birde 1 sene hazirlik okuyacagim millet proficiency sınavına girecek seviyesine göre kurlara yerleştirilecek. Bu konu hakkında bilginiz varmı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umutcansomuncu37

Hocam nasipse itü istiyorum ve bildiğim kadarıyla itüde hiçbir ders muaf sayilmiyor Atatürk ilkeleri hariç. Bu bahsedilen süreç herhangi bir muafiyet durumumuz olmasa bile bizi etkiler mi? Birde 1 sene hazirlik okuyacagim millet proficiency sınavına girecek seviyesine göre kurlara yerleştirilecek. Bu konu hakkında bilginiz varmı
    Siz kayıt olduğunuz zaman hazırlık muafiyet sınavı yaparlar ayrı olarak dgs lilere.Bölüm dersleriniz için İtü muaf etmiyor diyorsunuz farketmez muaf ediyor olsa bile siz ne zaman kayıt olsanız muaf etmek mecburiyetindeler ama zaten muaf olacağım ders yok diyorsunuz Aiit vb dersler dışında.
    Artık hazırlık olan üniversitelerde hazırlığı geçtiğiniz zaman muafiyetinizi yapıyorlar.
    Bunlar basit konular çok düşünmeyin bunları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yasin3322 -- 7 Ağustos 2019; 22:41:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Umutcansomuncu37

Hocam nasipse itü istiyorum ve bildiğim kadarıyla itüde hiçbir ders muaf sayilmiyor Atatürk ilkeleri hariç. Bu bahsedilen süreç herhangi bir muafiyet durumumuz olmasa bile bizi etkiler mi? Birde 1 sene hazirlik okuyacagim millet proficiency sınavına girecek seviyesine göre kurlara yerleştirilecek. Bu konu hakkında bilginiz varmı
    Üstteki arkadaş gerekli cevabı vermiş. Hazırlık olan okullarda muafiyet işlemi hazırlığı geçtikten sonra yapılır çünkü hazırlığı geçemeyeceksen adamlar niye boşuna işlem yapsınki ? :)

İtü hakkında şunu da ekleyeyim. Bu DGS'liler için ayrı şekilde yapılacak olan Seviye Belirleme Sınavı için itü öğrenci işlerinden bilgi alıp demoralize olmayın. Vasat bi öğrenci işleri var DGS lilere ayrı şekilde SBS yapılmayacak , o sınav yapıldı gibi saçma sapan cevaplar veriyorlar. Her okul DGS'liler için SBS yapıyor.Bu DGS liler için yapılacak SBS lerin akademik takvimde yer almaması da sizi korkutmasın onların tarih duyuruları ayrı şekilde ilan ediliyor.

• Verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

• Dgs ile bahcesehir universitesi burslu yazacak var mi

Tam burs bau ekonomi bolumu yazmayi dusunuyorum dgs ile bilgisi olan var mi

Su an bir unide okuyorum zamaninda ygs lys ile girmistim. Ben eger bahcesehir universitesine gecersem ders saydirabilir miyim cunku bi yatay gecis degil ygs lys ile girdigim unide gordugum dersleri dgs ile girdigim unide saydirmak sizce olur mu.

• 1/2mv2 1 kullanıcısına yanıt
    dgs ea puanın nedir?
  • Tercihlerin ne zaman yapılacağı hakkında bilgisi olan var mı?
    Hiç değilse tarih versinler her gün kontrol etmekten ciğeri soldu milletin...
  • Morphinz kullanıcısına yanıt
    Bayramdan sonraya kaldık
  • Umarım bayram tatili bitince başlar tercihler bir zahmet.

• Acaba dgs ile ilgilenen birim yıllık izine mi çıktı hiç ses seda yok olur mu olurs burası türkiye :) ya da bunlar and içti dgs tercihlerini başlatmamaya.
  • Dgs tercih süreci ile ilgili olarak geçmiş yılları baz alarak bir çıkarımda bulunmak istiyorum.

Yıl==>DGS Sonuç Tarihi==>Tercih Tarihi==>Tercih Sonuç Tarihi

2014==>25.07.2014==>20.08.2014==>29.08.2014
    2015==>04.08.2015==>27.08.2015==>11.09.2015
    2016==>24.09.2016==>30.09.2016==>16.10.2016
    2017==>06.09.2017==>18.09.2017==>02.10.2017
    2018==>16.08.2018==>06.09.2018==>20.09.2018

Bu sonuçları baz alarak tahminim tercihler 19.08.2019'da alınacak ve sonuçlar da 02.09.2019 tarihinde açıklanacak diye düşünüyorum. Üniversite kayıtları da 16 eylüle kadar yapılır diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mclarenmercedes -- 16 Ağustos 2019; 20:58:30 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • mclarenmercedes M kullanıcısına yanıt
    şayet üniversite kayıtları 16 eylüle kadar sürerse çok geç olur. çoğu üniversite hazırlık sınıfları için seviye tespit sınavlarını 02 eylül tarihinde yapıyor. yani dgsliler hazırlık eğitimi başladıktan 2 hafta sonra gidecek o zaman. adaletsiz bir durum..normal dersler de 9 eylülde başlıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hünkar1453 -- 16 Ağustos 2019; 19:37:57 >
  • DGS'de yıllardır aynı mesele var. İlk girdiğim sene sonuçlar çok geç açıklanmıştı. Tercih işleri hallolana kadar okullar açılmıştı. Dijital çağdayız bu kadar zor mu bu işlemler?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hünkar1453

şayet üniversite kayıtları 16 eylüle kadar sürerse çok geç olur. çoğu üniversite hazırlık sınıfları için seviye tespit sınavlarını 02 eylül tarihinde yapıyor. yani dgsliler hazırlık eğitimi başladıktan 2 hafta sonra gidecek o zaman. adaletsiz bir durum..normal dersler de 9 eylülde başlıyor.
    Daha önce bazı arkadaşlar belirtmişti sanırım. Dgs ile kazananlara ayrı bir dil sınavu yapılıyormuş galiba. Emin değilim bu konuda ama tecrübe eden arkadaşlar bilgilendirir diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: dj batuhan

DGS'de yıllardır aynı mesele var. İlk girdiğim sene sonuçlar çok geç açıklanmıştı. Tercih işleri hallolana kadar okullar açılmıştı. Dijital çağdayız bu kadar zor mu bu işlemler?
    Zor değil. Devletimizin temel sorunu "Bürokrasi" maalesef ki...

2 hafta geçtikten sonra seviye tespit sınavı yapmalarının bi mantığı yok. çünkü zaten dersleer başlayalı 2 hafta olmuş olacak ..örneğin seviyen a2 çıksa a2 sınıfları zaten derslere başlamış olacak.. anca yeni bir sınıf açmaları gerekir bunu da yapacaklarını sanmıyorum.
  • Hazırlık sınıfına geç başlamak elbette olumsuz bir durum ancak 10 gün çok uzun bir süre değil 1-2 hafta yoğun çalışmayla kapatılabilecek bir fark. Geçmiş senelerde kazanan ve geç başlayan arkadaşlar hocalarında bu durumun farkında olup geç başlayanlara özellikle ilgi gösterdiklerini ve açıklarını kapatmalarında yardımcı olduklarını söylemişti. Ösymnin 330.000 kişiyi haftalardır yok sayması da gerçekten ilginç bir durum. Maalesef ülkemizin acı gerçekleri...

• Bugün de tercihler açılmadı. 19'unu beklemeye devam.

• quote:

Orijinalden alıntı: mclarenmercedes

Bugün de tercihler açılmadı. 19'unu beklemeye devam.
    19 oldu hâlâ ses yok ösym'den :/

bunlar geçen sene gibi geç başlatmaya and içmişler sanırsam. başka bir açıklaması yok bu işin. oldukça basit bir işlem için haftalardır bekletiyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 525526527528529
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.